Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

kupie wellbutrin 150 , moge wymienic za troche seleglininy jak co

 

-- 31 lip 2017, 06:04 --

 

Pierd*lenie za przeproszeniem. W USA bupro dostępny jest również w "zwykłej" formie, nie tylko "przedłużonej".

 

Tak sam już to znalazłem jak się więcej zainteresowałem tym tematem https://www.drugs.com/dosage/bupropion.html. ALe wcześniej na polskich stronach natknąłem się na info, że jest takie zagrożenie. Poza tym widzę, że tu strasznie nerwowa atmosfera.

 

Nerwowa, bo bupro wcinam człowieku! :)

 

-- 31 lip 2017, 01:36 --

 

Czy 300mg Bupropionu ma szanse przedrzeć się przez silną blokadę serotoniny przy braniu SSRI ? Bo już kiedyś ktoś pisał, że bez szans... ?! To chyba prawda ale chce sie upewnić.

 

Po ilu godzinach od wzięcia Bupropionu dostajecie pobudzenia i ile godzin ono trwa ?

 

Ja eksperymentuję z bupro i różnymi ssri od jakichś 3 lat. Najlepiej się czuję na minimalnej dawce ssri lub jej połowie plus około 200-250mg bupro.

 

Największe pobudzenie to gdzieś 2-3 godzina od zażycia, jak jeszcze zapijesz bupro kawą (zwłaszcza 300mg, 150mg subtelniej) to wypierdala Ciebie w kosmos. Ja ostatnio biorę 150mg przed snem a drugą 150mg rano. Łatwiej mi wstać z łóżka i krócej śpię. Bupro nie zaburza mi jakoś specjalnie snu. Ale chyba zrobię tak, że wezmę 75mg na noc a 150mg w dzień, bo 300mg brane przez kilka dni pod rząd powoduje u mnie "przestymulowanie" - gonitwa myśli, niepokój, objawy nerwicowe itp.

 

ciekawe, brałem 300mg solo , beż zadnego SSRI i nic takiego nei zaobserwowałem , mało tego nei zaobserwowałem wpływu leku na moje zachowanie , piłem do tego po 4 kawy dziennie , czułem się normalnie , 0 pobudzenia , 0 polepszenia w sferze depresji , 0 czegokolwiek , mysle ze by cos poczyc musiał bym wpierdalać po 1000mg , to vbardzo s łaby NRI , bo z DRI nawet na PET skanie wychodzi że nie zajmuje dopaminy , jedynie w 20% co nie ma przełożenia na działanie , bardzo słaby NRI , ale jak to coś na kogoś tak działa to spoko pozazdrosćić

 

-- 31 lip 2017, 06:06 --

 

delikatny bardzo lek. lajtowy mysle ze na depresje moze by zaskoczylo 450-600mg , by voś ruszyło , to mega słaby stymulant , ja na 300mg , co jadlem codziennie nigdy nie czulemn stymulacji a często senność , ale to dlatego że ja jestem często senny , mogłem zjeść 300mg i iść spać ,

 

-- 31 lip 2017, 06:07 --

 

Czy 300mg Bupropionu ma szanse przedrzeć się przez silną blokadę serotoniny przy braniu SSRI ? Bo już kiedyś ktoś pisał, że bez szans... ?! To chyba prawda ale chce sie upewnić.

 

Po ilu godzinach od wzięcia Bupropionu dostajecie pobudzenia i ile godzin ono trwa ?

 

smialo noradrenalinka sie przebije , nic innego nie

 

-- 31 lip 2017, 06:08 --

 

po zadnych godzinach :)_ to nie amfetamina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Mam następujące pytania;

 

1. Czy można łączyć Escitalopram z Wellbutrinem? (przydałyby się jakieś źródła na sieci, są różne tabelki dot. przełączania leków, ale "współbrania" nie mogę znaleźć

 

2. Czy ma (dotkliwe) symptomy odstawienne?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Mam następujące pytania;

 

1. Czy można łączyć Escitalopram z Wellbutrinem? (przydałyby się jakieś źródła na sieci, są różne tabelki dot. przełączania leków, ale "współbrania" nie mogę znaleźć

 

2. Czy ma (dotkliwe) symptomy odstawienne?

 

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Nie wolno !

Jak najbardziej można je łączyć. To skuteczne i często stosowane u USA (szkoda, że nie u nas O_o ) połączenie:

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18832958

These results suggest that the combination of escitalopram and bupropion-SR is effective and well tolerated.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16554526

Augmentation with sustained-release bupropion does have certain advantages, including a greater reduction in the number and severity of symptoms and fewer side effects and adverse events.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15096072

The results of this cohort study suggest that combining citalopram and bupropion-SR is more effective than switching to a monotherapy. Combination treatment was well tolerated with no greater side effect burden than monotherapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał - nie znam się na tyle żeby stawać okoniem, ale ja się trzymam zawsze wynikow z podanej stronki.

Na chłopski rozum można łączyć - Wellbutrin to Dopamina i Noradrenalina , a Escitalopram - Serotonina

Tak więc nie wiem skąd taka ostra reakcja na stronce wychodzi.

Ale i tak bym się jej trzymał.

Bo fraza "amerykańscy naukowcy odkryli" bawi mnie niezmiennie od wielu już lat :D

 

-- 28 sie 2017, 21:16 --

 

Absolutnie się nie "wymądrzam"

Posiadam dość dużą wiedzę teoretyczną, ale i praktyczna całkiem niezłą po 9 latach "dobierania leków".

Autorytarnie mogę wypowiadać się tylko i wyłącznie na temat leków, które na własnej duupie testowałem. Chociaż ta "autorytarnośc" w znacznej mierze może dotyczyć tylko moich indywidualnych reakcji i odczuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można łączyć, ale znacznie zwiększa się ryzyko drgawek i napadów padaczkowych. Polecam stronę Drug Interactions Checker https://www.drugs.com/drug_interactions.html:

"Talk to your doctor before using buPROPion together with escitalopram. Combining these medications may increase the risk of seizures, which may occur rarely with either medication. In addition, buPROPion can increase the blood levels of escitalopram, which may increase other side effects".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się sprzeczał - nie znam się na tyle żeby stawać okoniem, ale ja się trzymam zawsze wynikow z podanej stronki.

Gdyby lekarze trzymali się tylko tej stronki, to stosowaliby TYLKO monoterapię leków, przez co wielu pacjentów nie byłoby leczonych wystarczająco skutecznie. Poza tym nie ma w niej bezwzględnych przeciwwskazań, tylko zwiększone ryzyko drgawek, co wcale nie oznacza, że muszą one w ogóle wystąpić. Dla osoby bez padaczki (i innych schorzeń neurologicznych) nie ma żadnego zagrożenia, a tym samym przeciwskazania, co przedstawiłem w badaniach (czyli w praktyce, a nie teorii).

 

Na chłopski rozum można łączyć - Wellbutrin to Dopamina i Noradrenalina , a Escitalopram - Serotonina

Tak więc nie wiem skąd taka ostra reakcja na stronce wychodzi.

Tutaj akurat "chłopskie" rozumowanie sprawdza się.

 

Bo fraza "amerykańscy naukowcy odkryli" bawi mnie niezmiennie od wielu już lat :D

Dla mnie te badania są wiarygodne, nieważne, kto je robił, asponsorowane przez "bigpharme" nie są.

 

Posiadam dość dużą wiedzę teoretyczną, ale i praktyczna całkiem niezłą po 9 latach "dobierania leków".

To kwestia umowna ;)

 

Autorytarnie mogę wypowiadać się tylko i wyłącznie na temat leków, które na własnej duupie testowałem. Chociaż ta "autorytarnośc" w znacznej mierze może dotyczyć tylko moich indywidualnych reakcji i odczuć...

Ja zawsze posiłkuję się najbardziej wiarygodnymi argumentami, czyli badaniami, nie ekstrapoluje własnych odczuć na ogół leczących się, a subiektywne odczucia zawsze rozdzielam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś prostym językiem w jednym zdaniu napisać jaki jest stosunek wychwytu zwrotnego noradrenaliny i dopaminy w bupro?

 

Dużo norki, mało dopaminy, nie pamiętam juz, 80%-20% czy jakoś tak, popytaj grabarza albo poczytaj stare wątki, było to już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sam buproprion wg. badań bardziej oddziaływuje ponad 3 krotnie bardziej na wychwyt zwrotny dopaminy niż noradrenaliny. Z własnego doświadczenia wiem, że pierwsza tabletka działa euforycznie. Natomiast podczas zażywania tego leku codziennie jego metabolity uzyskują we krwi stężenie, które przewyższa znacznie poziom samego bupropionu. Metabolity te działają głównie na wychwyt zwrotny noradrenaliny. Wywołuje to nasilenie poziomu reakcji uciekaj albo walcz".

Ciekawe info z jednego z forów. Oczywiście to wpis użytkownika a nie specjalisty ale coś w tym może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie wenla codziennie dziala bardziej euforycznie niz jak wzialem 300 mg bupro pierwszy raz, na raz. Moze ze 20 minut fajnego kopa, a takie cos to po 0,5 mg fluanxolu mialem. Slabizna. No ale na kazdego co innego dziala. Kto wie, byc moze teraz bupro by mnie wyp... z kapci przy wenli, ale ja bralem to z klomipramina 225 + 60-80 fluo, co bylo najglupszym polaczeniem pelnym interakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są w ogóle dostępne jakieś zamienniki leku Wellbutrin na polskim rynku?

Kurczę z tego co czytam to w innych krajach jest wiele dostępnych generyków, a w Polsce można chyba tylko dostać oryginał i to jeszcze trzeba się naszukać... Ponad 200zł za miesięczną kurację to jednak bardzo duży koszt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin świetnie na mnie działa,mam zwiekszona koncentracje,motywacje do dzialania ,nie jestem wiecznie ospaly .Tylko przeszkadza mi na nim rozchwianie emocjonalne, ta huśtawka nastrojów .Czy dodajac do wellbutrinu lamortygine 100mg ,te rozchwianie zniknie ? Czy reboksetyna dziala podobnie do wella ?

 

Polecam dodanie odrobiny ssri na polepszenie nastroju i jego stabilizację. Ja spośród wszystkich najlepiej się czuję na wenlafaksynie 37,5mg + wellbutrin 150mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym spróbować z wellbutrinem. Mój cel to szeroko pojęta aktywizacja, więcej motywacji do zadań codziennych, łatwiejsze wstawanie do pracy, większa chęć wyjścia po pracy, zarówno na spotkanie towarzyskie, jak i na trening, siłownię. Wybór padł na wellbutrin. Trochę mnie niepokoją efekty uboczne. W związku z tym mam pytań kilka:

 

- czy ktoś łączył z propranololem? Wyczytałem, że propranolol może zwiększać biodostępność wellbutrinu, ale ogólnie nie ma przeciwwskazań. Zważywszy na takie efekty uboczne bupropionu jak - fizycznie odczuwane poddenerwowanie, wzrost ciśnienia, kołatanie i inne objawy sercowe, ta kombinacja powinna się dobrze uzupełniać. Ale jak jest w praktyce?

 

- czego się można spodziewać przy odstawieniu? - czy pojawia się odwrotny efekt, czyli z braku leku aktywizującego, mogę się spodziewać senności i zamulenia? Wzrostu wagi?

 

- ostatnio odkryłem, że dość odczuwalnie pomagają mi tabletki Positivum - mniej się stresuje (rzadziej powracam myślami do tego co stresujące), przejmuję i jakoś pozytywniej jestem nastawiony (wiem, szczęściarz ze mnie, jak ziółka pomagają). Czy ktoś myśli, że takie lekkie ziółka mogą w ogóle zredukować te wszystkie spodziewane nieprzyjemności wywołane przez wellbutrin? Tj. nerwowość, rozdrażnienie itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

Wellbutrin biorę od 3,5 tygodnia (250mg rano) w towarzystwie lamotryginy - od 2*25mg do 2*75mg obecnie. Wcześniej brałem Dulsevię i pregabalinę, z marnymi skutkami - tj. nastrój relatywnie stabilny, ale przeciętny, duża apatia i lęk uogólniony. Leczenie Dulsevią zakończyłem najgłupiej jak się da, przeoczając koniec ostatniego opakowania, dzięki czemu nim dostałem się do lekarki i znalazłem Wellbutrin w aptece, minęły 4 dni bez żadnego antydepresanta na stanie. Po tej cudownej zabawie było tak:

 

tydzień 1: spory wzrost energii, duży spadek nastroju (najprawdopodobniej wtórny do nagłego przerwania kuracji duloksetyną), ograniczone, ale wciąż dość częste stany lękowe.

 

tydzień 2: wciąż dużo energii, zacząłem wykonywać rzeczy, które wcześniej były całkowicie poza zasięgiem (regularne przepisywanie notatek z uczelni do Worda, zmywanie na bieżąco, samodzielne przygotowywanie posiłków), zdecydowana poprawa nastroju, dalsze ograniczenie stanów lękowych. Sygnały od znajomych, w tym dalszy, że widoczna jest spora aktywizacja i poprawa nastroju. Nastrój nierówny w ciągu doby - zauważalny spadek (do stanu przeciętnego, ale nie bardzo złego) w godzinach wieczornych.

 

tydzień 3: utrata części energii, ale wciąż poziom zadowalający w porównaniu do apatii na duloksetynie. Wzrost stanów lękowych, który wiązałem z obiektywnie stresującą sytuacją życiową (tygodniowa konferencja wyjazdowa z pracy, nieustanne towarzystwo innych ludzi). Utrzymujące się wahania nastroju w ciągu doby.

 

ostatnie trzy dni: absolutny dramat. Cała energia wyparowała w powietrze, nastrój DRAMATYCZNY, z najwyższym trudem doczłapałem się na uczelnię, gdzie nie zrobiłem nawet dwóch zdań notatek, gigantyczna drażliwość i płaczliwość. Jeden z gorszych epizodów mojej walki z zaburzeniami depresyjnymi. Dominującym uczuciem poczucie winy, beznadziejności, niepotrzebności i jednocześnie niedocenienia przez innych ludzi.

 

I teraz tak: czy to jest ten legendarny zjazd po pierwszym kopie Wellbutrinu i nie ma się czym zasadniczo przejmować? Byłem na to w pewien sposób przygotowany intelektualnie, ale i tak jestem zaskoczony siłą i skalą zjawiska. Dodatkowo w piątek, czyli bezpośrednio przed początkiem problemu, dogrzebałem się we własnej psychice do domniemanych przyczyn pewnego nieprzyjemnego mechanizmu, który od lat charakteryzuje moje relacje z kobietami - wspomniane wyżej poczucie winy koncentruje się w dużej mierze na tych relacjach.

 

Dzięki za lekturę i rozwianie wątpliwości,

c.

 

-- 22 paź 2017, 22:48 --

 

(Wellbutrinu oczywiście 150mg, przepraszam za doubleposting, ale nie widzę opcji edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×