Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Lalunia93 napisał:

@Pjoter28 wydaje mi się ze mogłeś brać 10 lat temu hydroksyzyne . Kiedyś często ją przepisywano na nerwice i lęki ,o dziwo potrafi zadziałać często lepiej niż te nowe antydepresanty . 
moglo to być tez coś ze starych antydepresantów co wala po histaminie ,a to ma działanie uspokajace . 
Typu : pramolan ,doksepina 

Nie to było na bank coś innego. Ja już podziękuję za trittico po tym jak zrył mi psychę, teraz biorę Amitriptylinum vp i jest lepiej cho 20 mg na dobę to chyba trochę za mało będzie. Mam jeszcze lęki trochę, objawy somatyczne, ale nie są już takie jak były i niema myśli samobójczych. We wtorek wizyta u mojej psychiatry, zobaczymy co powie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2020 o 02:29, Lalunia93 napisał:

A wiecie może czy po trittico się tyje lub wzmaga apetyt ? Niektórzy tyją tez po ssri . 
niestety właśnie na mircie przywalilam 20 kg i z drobnej zgrabnej dziewczyny zrobiłam się armatą . Jedyne co mi pozostało to bezsenność i te nadmiary kilogramów . Biorę trazodon i spoko działa tez na sen ,ale zastawiamy się czy po nim tez nie dowale kg . 

Po trittico się nie tyje, ani nie wzmaga apetytu. Może być nawet odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 raz wziąłem trittico cr 75 o 19(wcześniej setaloft 50 rano, odstawiłem sympramol 50/0/50 i zomiren 25) , po godzinie nie mogłem chodzić bo serce tak wali że aż dusi. Nie mogłem spać zasnąłem na chwilę, po obudzeniuo północy mierze puls i ciśnienie 88/40. Wzialem zamiennik zomiren i wypiłem kawę... Ciśnienie ortostatyczne? Czy to minie? Boję się że umrę... W ulotce pisze ze powoduje wszystkie możliwe zaburzenia pracy serca. Mam niedomykanie płatka zastawki dwudzielnej, ale to chyba nie dlatego ten lek tak na mnie działa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wziąłem tak jak lekarz kazał. Chyba że chciał mnie tym zabić. Brałem wcześniej kilka leków i nic wielkiego się nie działo. Tymczasem po godzinie ledwo byłem w stanie wstać, po przejściu kilku kroków serce mi waliło, dusiłem się i prawie mdlałem. Ciśnienie spadło na 80/44. Teraz mam 144/72, jakoś mogę chodzić więc mam nadzieję że się unormuje i że nie uszkodziło to mojego serca...

No chyba, że to skutki odstawienne sympramolu albo zomirenu, ale wątpię, bo brałem je tylko miesiąc w niewielkich dawkach. Setaloft też raczej tak nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie mam problemów ze snem, mówiłem o tym 2 razy pytany przez psychiatrę. Głównie to mam stałe zaburzenia lękowe z somatyzacją, i chyba depresję. Poszedłem do drugiego psychiatry bo pierwszy przepisał mi benzo na 12 tygodni, klóre i tak słabo działa, ale już lepiej było przy tym zostać chyba. W ulotce trittico niemiarowości serca (w tym torsade de pointes, palpitacje, przedwczesne skurcze komorowe, pary pobudzeń komorowych, tachykardia komorowa), bradykardia... Niedawno i tak miałem lekkie duszności, ścisk w klp i kłucia, więc ciężko stwierdzić co jest od czego, ale u mnie to tylko nasiliło objawy i rozwaliło kompletnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Pytanie czy trazodon jest skuteczny na nerwice natrectw? Podobno nie ale nie wiem jak jest w rzeczywistosci, ktos bral powyzej 150 mg? Chodzi o natrectwa myslowe glownie... Chce go brac tylko nie wiem co lekarz powie, jest tak samo skuteczny na nerwice natrectw w duzych dawkach jak klasyczne antydepresantyw dawkach srednich: paroksetyna, cital, escitalopram, asentra czy jednak jego skutecznosc jest gorsza nawet od neuroleptykow stosowanych  wnerwicy natrectw? 

 

Jak tez dziala na zaburzenia funkcji seksualnych (PSSD), porownywalnie z wiagra czy nie? 

 

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Witam, 

Pytanie czy trazodon jest skuteczny na nerwice natrectw? Podobno nie ale nie wiem jak jest w rzeczywistosci, ktos bral powyzej 150 mg? Chodzi o natrectwa myslowe glownie... Chce go brac tylko nie wiem co lekarz powie, jest tak samo skuteczny na nerwice natrectw w duzych dawkach jak klasyczne antydepresantyw dawkach srednich: paroksetyna, cital, escitalopram, asentra czy jednak jego skutecznosc jest gorsza nawet od neuroleptykow stosowanych  wnerwicy natrectw? 

 

Jak tez dziala na zaburzenia funkcji seksualnych (PSSD), porownywalnie z wiagra czy nie? 

 

Pozdraiwam

Trazodon podobno stymuluje libido, w przeciwieństwie do innych leków przeciwdepresyjnych, u mnie pierwsze tygodnie takie były. Erekcja codziennie rano, libido większe też, natomiast orgazm byle jaki. Nie da się mieć wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale trittico to jest lek na depresję a nie na nerwicowe lęki. Tak więc nawet jeśli nerwicowy lęk słabnie po tym leku czy innych to nie oznacza że leczy przyczynę. Bardzo często zastosowanie leku np ssri początkowo powoduje duży lęk który z czasem słabnie ale nie mija zupełnie i po odstawieniu leku powraca. Wniosek taki że nie był to lek który zrobił trwałe zmiany. Z trittico jest trochę inaczej. Ten lek rzadko nasila anorgazmie i in problemy seksualne ale nie usuwa problemu wywołanego ssri. Po prostu libido i sex zależy od dopaminy a serotonina może libido oslabiać. Wpływ rec 5ht2a. Trittico blokuje te receptory ale to antagonista więc hamuje receptory do aktywności podstawowej. Co innego odwrotny agonista 5ht2a. Tylko takich nie ma w powszechnym użyciu. A jak są to słabe i nie selektywne. Jest w USA jakiś lek pimawanseryna ale u nas niedostępny. Myślę że dla nerwicowców powinien powstać lęk na bazie nowych neuroleptykow. Z np risperidonu lub podobnych usunąć blokowanie rec dopaminowych. Jakby nie patrzeć to w leczeniu chodzi o podniesienie poziomu dopaminy. To że np ssri działają to też poprzez odwrazliwienie 5ht2a. Na początku ich stosowania jest strasznie. Później lepiej bo 5ht2a odwrazliwione nie hamują uwalniania dopaminy. Na dowód można przywołać stosowanie agonistow dopaminy. Poprawa pewności siebie, libido, snu, i poweru. Tylko odstawienie jest dużo gorsze niz ssri czy antydepresantów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 16:52, Piotrek87 napisał:

Niestety ale trittico to jest lek na depresję a nie na nerwicowe lęki. Tak więc nawet jeśli nerwicowy lęk słabnie po tym leku czy innych to nie oznacza że leczy przyczynę. Bardzo często zastosowanie leku np ssri początkowo powoduje duży lęk który z czasem słabnie ale nie mija zupełnie i po odstawieniu leku powraca. Wniosek taki że nie był to lek który zrobił trwałe zmiany. Z trittico jest trochę inaczej. Ten lek rzadko nasila anorgazmie i in problemy seksualne ale nie usuwa problemu wywołanego ssri. Po prostu libido i sex zależy od dopaminy a serotonina może libido oslabiać. Wpływ rec 5ht2a. Trittico blokuje te receptory ale to antagonista więc hamuje receptory do aktywności podstawowej. Co innego odwrotny agonista 5ht2a. Tylko takich nie ma w powszechnym użyciu. A jak są to słabe i nie selektywne. Jest w USA jakiś lek pimawanseryna ale u nas niedostępny. Myślę że dla nerwicowców powinien powstać lęk na bazie nowych neuroleptykow. Z np risperidonu lub podobnych usunąć blokowanie rec dopaminowych. Jakby nie patrzeć to w leczeniu chodzi o podniesienie poziomu dopaminy. To że np ssri działają to też poprzez odwrazliwienie 5ht2a. Na początku ich stosowania jest strasznie. Później lepiej bo 5ht2a odwrazliwione nie hamują uwalniania dopaminy. Na dowód można przywołać stosowanie agonistow dopaminy. Poprawa pewności siebie, libido, snu, i poweru. Tylko odstawienie jest dużo gorsze niz ssri czy antydepresantów. 

Większe dawki trazodonu oddziałują na dopaminę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale oprócz oddziaływania na dopaminę również noradrenaline. Dopiero od dawki 200mg trazodon blokuje 5ht2c czyli działa trochę podobnie do agomelatyny. Ja biorąc wenlafaksyne która pogarszala libido podjąłem z lekarzem decyzję o dołączeniu trazodonu. Miało to być na zakładkę. Z powodu zamknięcia poradni nie miałem kontaktu z lekarzem a zaczęło być źle. Pogubiłem się z dawkowaniem. Schodząc z 75 wenli zaczęły się objawy odstawiene przy 37.5 wenli wszedłem na 200 trittico. Straszne doświadczenie. Zupełna bezsennośc nawet po relanium. Mioklonie, paniczny lęk na granicy odejścia od zmysłów i drżenie ciała jak przy 40 stopniach gorączki. Bywały chwile że zęby dzwoniły. Po przerwie 1 doby uspokoiło się znacznie. Kto wie czy  to nie był zespół serotoninowy. Chociaż były znane mi brain zapsy więc może nie. Na pewno trittico w dawce 200 ma działanie zupełnie inne niż np 100. Owszem może powodować senność i zmęczenie ale daje też pobudzenie, lęk niemożność zaśnięcia i charakterystyczna dla antagonistow 5 ht2c lekkość ciała. Takie nakręcenie, łatwość podejmowania działań które były męczące na wenli. Na pewno ma mocne działanie przeciw depresji. Gorzej jest z lękiem na dużych dawkach. Wręcz go nasilił a dokładniej mówiąc, wywołał. Nie wiem czy to lęk przejściowy który by słabł z czasem brania leku. Nie dało się sprawdzić. Dwie noce bez snu i roztrzęsiony do granic wytrzymałości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Z trittico jest tak , że małe dawki powodują uspokojenie i poprawiają sen, ale większe już odwrotnie. Granica jest cienka. Branie 200mg na start to robienie z siebie żywego trupa. Sypiesz terminami chemicznymi z rękawa, ale zdrowego rozsądku Ci zabrakło w tamtej chwili.

Edytowane przez zabijaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2020 o 19:03, Pawel.770 napisał:

Czyli ze duze dawki pobudzaja? Mi lekarz nowil ze jakbym mial brac to 300 mg a bylem wtedy bardzo pobudzony i duzo natrectw mialem... 

Duże dawki mają działanie antydepresyjne, a antydepresanty na chłopski rozum mają zwalczać depresję - brak motywacji, brak napędu, brak chęci do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×