Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2019 o 16:43, seneri napisał:

Obstawiam że to nie uboki które trittico ma prawie żadne a choroba sama w sobie. Może nasilenie objawów albo coś. Poza tym trittico to gowniany lek na depresję i lęki imo. Te dwa miesiące mogą nic nie znaczyć. Pogadaj z lekarzem 

Nie wprowadzaj w błąd innych.

Trittico  jest całkiem ok na lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie depresji to jest trochę jak ocenianie bólu. Każdy ma inną wrażliwość i w innym stanie może funkcjonować. Moja najbardziej, np przypomina dystymię. Teoretycznie nie jest to jakaś wielka forma depresji ale skutecznie potrafi niszczyć mi życie. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zgadzam ale faktem jest że niektórzy mają taką "depresję" że wystarczyłoby przykładowo zacząć chodzić na basen zamiast ładować się w leki 🙂 wiem również jak bardzo uprzykrzyc życie potrafi brak snu. Człowiek może nie mieć depresji ani lęków a brak snu może doprowadzić do szaleństwa. A chodziło mi o to że trittico to całkiem niezły lek nasenny i lipny przeciwdepresyjny. Temat był wałkowany wielokrotnie. Oczywiście wszystko zależy od organizmu i dawki ale generalnie IMO jako typowy lpd jest mizerny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, dlatego wielokrotnie ludziom doradzam wysiłek fizyczny jako wzmocnienie terapii, żeby nie liczyć tylko na leki. U mnie samo wyjście z domu do ludzi zdejmuje objawy o jakieś 50% ale, żeby wyjść jest to okupione gigantycznym stresem i walką z samym sobą, ruch dorzuca kolejne kilka %, ale ciągle to nie to. Więc trzeba jeszcze jakąś niewielką dawkę lpd dorzucać. No teraz jak już czuję powoli powiew remisji to dorzucam powoli zdrowsze odżywianie, więc może być tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr37, zadzwoniłam do lekarza, i niespodzianka: zostawił mnie z tym cholernym trittico xr a wycofał sertraline. Zrzucił na jej działanie to napięcie, labilność i drażliwość.

I tak jest choojnia, chyba jeszcze gorsza. Już nie biorę cr ale działanie przeciwlękowe xr w dziesięciostopniowej skali oceniam na mocne 3. Pomijając skutki odstawienia sertry, które kosmicznie przeżyłam, a które już na szczęście minęły jestem zdecydowanie bardziej napięta i zlękniona, nadal w gotowości do płaczu i nadal z b wysokim impulsem, mimo zwiększenia lamitrinu, i ofc nastrój low.

 

Komuś się drastycznie polepszyło po wskoczeniu ze 150 wyżej (xr)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 09:11, seneri napisał:

Okno jak masz lekką depresję i problem ze spaniem to trittico pewnie będzie ok. Co to w ogóle znaczy lekka depresja?

 

Piotr37 wiesz co to znaczy imo? Jak nie wiesz to sprawdź wróć przeczytaj na spokojnie. 

Jednak mi ten lek nie służy, pewnie to kwestie indywidualne, dla innej osoby może on być wybawieniem. Zasypiam teraz normalnie i przesypiam całą noc, więc na szczęście nie jestem zmuszona na razie go zażywać. Co to jest lekka/łagodna depresja. W moim wypadku 17 pkt w teście Becka. Trzy lata temu miałam 50 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku biore trittico xr w dawce 75 mg na noc na nerwice lekowa. Bardzo zniwelowal mi lęki,jest nie porównanie do tego co było rok temu. Jednak wieksze dawki tego leku wrecz nasilały mi lęki.

Jest dobrze ale miewam gorsze dni,dlatego moj psychiatra przepisał mi dzisiaj do tego trittico CR 25mg ktore mam brac rano.Powiedzial ze mnie to uspokoi w ciagu dnia. Boje sie ze ta dawka poranna zadziala mocno nasennie. I czy dobrze zrobil skoro to tez trazodon,ktorego bede brala łacznie 100mg na dobę kiedy to przy wiekszech dawkach czulam sie zle. Co myslicie? Bral ktos cr w takiej dawce rano i nie ululalo go to na caly dzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odczuje zwiekszenie dawki trazodonu? Boje sie uboków ktore mialam przy dawkach od 100 wzwyż. Biore je juz rok moze organizm nie zareaguje juz źle przy zwiekszeniu o 25 mg. Lekarz mowil ze nie,ale rok tem tez byl zdziwiony ze trittico tak na mnie  wplywa. Mialam silniejsze lęki i tachykardie nie do opanowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spokojnie do tego podszedł, a czy odczujesz zwiększenie dawki to trudno powiedzieć obserwuj siebie jeśli nie będzie poprawy a jednocześnie nie będziesz czuła senności to zgłoś to lekarzowi i pewnie wtedy zwiększy Ci dawkę leku.Organizm przyzwyczaja się/uodparnia i skutki uboczne  powinny być łagodniejsze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lilith napisał:

Jeśli chodzi o trittico, to miałam dwa podejścia. W mixie z wenlą i ostatnio z kwetiapiną, alprazolamem, pregabaliną, amitryptyliną i propranololem. I powiem tak - doszłam do dawki 200 mg i poza rozwaleniem miesięcznego cyklu nie działało w żaden sposób. Miało działać nasennie - wyszło na to, że po prostu łykałam cukierki. Lek oczywiście został odstawiony i trzeciego podejścia na pewno nie będzie. 

Przy 200mg nie czułaś działania nasennego, przeciwlękowego? 😯

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczęłam teraz Trittico 25. 7 dni. Mam bardzo silne uboki po tym, silne ataki paniki, myśli samobójcze, bezsenność, ból brzucha i ból głowy. Wczoraj "odkryłam" że mogę sobie robić krzywdę i sprawiać ból, wyrywając sobie włosy. Z escitilem tez było ciężko na początku, mam po prostu nadzieję że trazodon podziała intensywnie na początku, a potem będzie już lepiej. Jak już przetrwam ten najgorszy czas, to będzie mi pomagał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nieudanej reanimacji, zacczalen brac leki, z pogodnego niesammowicie człowieka został tylko czlowiek smutny, nie ma dnia zebym nie myślał o chorobach i smierci, a mam 22 lata - biore tritico od 64 dni w dawce 300 mg oraz 5 mg escitalopramu od 12 dni i szcczerze mowiac ponoglo mi tykko na tyle ze moge spać, i funkcjonowac normalnie, ale zadnego szczescia w zyciu juz nie mam, mimo ze mam wszystko, piekna narzeczona, super prace... Także watpie zeby te leki pomogky nam zeby wrocic do stanu sprzee choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Laxikk napisał:

Po nieudanej reanimacji, zacczalen brac leki, z pogodnego niesammowicie człowieka został tylko czlowiek smutny, nie ma dnia zebym nie myślał o chorobach i smierci, a mam 22 lata - biore tritico od 64 dni w dawce 300 mg oraz 5 mg escitalopramu od 12 dni i szcczerze mowiac ponoglo mi tykko na tyle ze moge spać, i funkcjonowac normalnie, ale zadnego szczescia w zyciu juz nie mam, mimo ze mam wszystko, piekna narzeczona, super prace... Także watpie zeby te leki pomogky nam zeby wrocic do stanu sprzee choroby

Po nieudanej reanimacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lilith napisał:

@Aurora88 przygotuj się też na to, że trazodon rozwali Ci cykl miesięczny. I to niestety nie przechodzi po czasie. Przez rok brania trazodonu się z tym męczyłam.

Akurat na to mam wyrąbane; zawsze miałam z tym problem, stres u mnie mocno na to wpływa, odkąd umarła moja mama (miesiąc) miałam okres 3 razy. A teraz mam założoną kształtkę i z czasem mogę już w ogóle nie mieć okresu, więc co będzie, to będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lopez95 napisał:

Można brać trazodon doraźnie? Nienawidzę brać go codziennie, na następny dzień totalna zamula +wyłączony mózg 

 

NIE. Trzeba non stop. Zamulka przechodzi po 2-3 miechach

Edytowane przez LeoZak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, LeoZak napisał:

 

NIE. Trzeba non stop. Zamulka przechodzi po 2-3 miechach

 

Przepraszam, nie sprecyzowalem. Otóż biorę 10mg citalopram na noc i dostałem trazodon na sen, aczkolwiek maksymalnie miałem brać 50mg(25-50) Stąd moje pytanie czy doraźnie mogę. Natomiast jestem pewien że w dawkach 100+nie mógłbym sobie na to pozwolić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×