Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Wujaszekowo, może to przez ten drugi lek ,a nie przez trazodon . Raczej wątpię żeby coś uszkodziło . Te leki poprawiaja właśnie neuroprzekaźniki ,które są zaburzone przy depresjach ,nerwicach itd . Szczególnie stres ma duży wpływ na ich rozlegurowanie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może brał trazodon firmy Glenmark? Obecnie Neuraxpharm.
Według mojego lekarza ten trazodon działa od razu i nie uwalnia się powoli.
Lekarz wspomniał też, że działa okolo 7 godzin, a nie dłużej tak jak Trittico dzięki czemu nie ma zamulenia z rana przez jakiś czas po przebudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lalunia93 napisał:

Brałam glenmark i neuraxpharm . Dla mnie neurax lepiej i szybciej działaj ,ale trzebabylo go zagryź np chlebem wtedy podczas jedzenia przed snem szybciej się aktywował 


Glenmark i Neuraxpharm to ta sama firma. Obecnie na rynku będzie występować już tylko jako Neuraxpharm.
Jednak interesuje mnie bardziej to czy ten Trazodon rzeczywiście nie jest taki jak Trittico czyli, że "powoli się uwalnia".
Czy rzeczywiście gdy go będę brał przed snem to przez te 7-8 godzin się on "wypali" i nie będzie takiej zamułki po wstaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lalunia93 napisał:

pierwsze słyszę aby była to ta sama firma . Ja je w Niemczech kupowałam na receptę . Obie maja tę substancje czynna (trazodon) ,ale te firmy nie są te same . Dwie inne spółki farmaceutyczne . 


Od lutego 2020 to już jedna firma i jeden produkt.

https://www.neuraxpharm.com/downloads/37/pr-neuraxpharm-glenmark-oun-polska-pl.pdf


Jednak dalej nie wiem to co najbardziej mnie interesuje, a mianowicie czy czas półtrwania to jest rzeczywiście te 7 godzin?
Czy jak przyjmuje się przed snem i wstaje rano to zamulenie długo się utrzymuje? Może nie występuje?
Po Trittico CR zamulenie i takie zamroczenie potrafi trwać nawet pół dnia po wybudzeniu.
Mój psychiatra twierdzi, że w przypadku Trazodon Glenmark/Neuraxpharm jest inaczej i efekt zamulenia trwa tylko 7 godzin czyli kiedy śpimy. Rzeczywiście tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zmieniono mi lek z trittico cr 150 na mirtor 45. Trittico jak 10 lat temu zdziałał u mnie cuda w bezsenności, tak w tym roku jak miałam nawrót depresji to przestał działać. Mirtor daje rade plus czasem doraźnie nasen jak nie umiem zasnąć. Jeszcze pregabalina..

(...)

Edytowane przez Heledore
Złamanie regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, seneri napisał:

Zazwyczaj jest tak że takie efekty uboczne slabna w czasie. Po miesiącu będzie to już odczuwalne w bardzo małym stopniu. Tzn zazwyczaj tak jest. 

W przypadku Trittico tak samo czy napisałeś ogólnie o tego typu lekach?

 

3 godziny temu, kingama napisał:

Cześć. Zmieniono mi lek z trittico cr 150 na mirtor 45. Trittico jak 10 lat temu zdziałał u mnie cuda w bezsenności, tak w tym roku jak miałam nawrót depresji to przestał działać. Mirtor daje rade plus czasem doraźnie nasen jak nie umiem zasnąć. Jeszcze pregabalina..

(...)

Nie czujesz się otępiała w ciągu dnia po Mirtorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seneri napisał:

W przypadku trittico powinno być tak samo ale tak jak mówiłem nie jest to reguła.  

Na dzisiejszą noc wziąłem trittico 75mg i mnie ululało. Jednak około 5 rano się wybudziłem z łomotaniem serducha i wziąłem 0,25 mg alprazolamu. Przysnąłem jeszcze i tak do 7 godziny. Wstałem i otępienie jest był powiedział mniej jak średnie. Czy to mogła być sprawka alprazolamu? Czy może to jednak mój organizm dnia dzisiejszego lepiej znosi trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi neurolog kazała po roku stosowania odstawić trazodon , brałam często 25-50 mg na spanie . Twierdzi ,że uzależnia . Jak się wypowiadają na temat tego leku wasi lekarze i ile już lat bierzecie ?  Objawów odstawiennych nie miałam po nim ,jedynie bezsenność wróciła po miesiącu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 19:24, Pawel.770 napisał:

I jak z uspokojeniem czy w dace 40 mg uspokaja czy trzeba wyzsze dawki? 

U mnie do tej pory kluczem do wyeliminowania lęku był sen. 2-3 noce przespane i problem znikał. Także w takich sytuacjach stosowałem 25mg Trittico i było ok. Jednak od miesiąca coś się spitoliło i 75mg nawet nie pomaga.
Niby od 150mg trazodon ma działanie terapeutyczne.

Poza tym jakim cudem żeś se wydzielił dawkę 40 mg?
Z dostępnych na rynku produktów zawięrających trazodon jest

Trittico: 75mg i 150mg
Trazodon Glenmark/Neuraxpharm: 50mg, 100mg, 150mg

 

Także ten... jak?

Edytowane przez Umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Sory literowka. Chodzilo mi o 50 mg. A ile mozna dawac trictto do 120 mg duloksetyny? Chodzi mi o zespol serotoninowy... 

Na co bierzesz duloksetyne?
Masz jakieś skutki uboczne?
Spełnia swoje zadanie?

Co do trazodonu to ja np. jestem na maksymalnej dawce escitalopramu tj 20mg i biorę 100mg trazodonu.
Lekarka powiedziała, że spokojnie mogę dojść do 150mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Umpero napisał:

Na co bierzesz duloksetyne?
Masz jakieś skutki uboczne?
Spełnia swoje zadanie?

Co do trazodonu to ja np. jestem na maksymalnej dawce escitalopramu tj 20mg i biorę 100mg trazodonu.
Lekarka powiedziała, że spokojnie mogę dojść do 150mg.

Duloksetyne biore na OCD ale nie spelnia swojego dzialania poniewaz pewnie za nisna dawka... Musimy zwiekszyc z lekarzem. Skutkow ubocznych raczej nie wiedze, na razie biore 60 mg. No moze problemy seksualne i zamulenie emocji po niej mam. Do tego jeszcze biore lurazydon 37 mg... 

 

Tez bralem przez ok. 3 miesiace 20 mg escitalopramu ale dosc ze czulem szarosc zycia to jeszcze wysypke na du*ie i jajach mialem, zmienilem wlasnie na duloksetyne.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawel.770 napisał:

Duloksetyne biore na OCD ale nie spelnia swojego dzialania poniewaz pewnie za nisna dawka... Musimy zwiekszyc z lekarzem. Skutkow ubocznych raczej nie wiedze, na razie biore 60 mg. No moze problemy seksualne i zamulenie emocji po niej mam. Do tego jeszcze biore lurazydon 37 mg...  

 

Tez bralem przez ok. 3 miesiace 20 mg escitalopramu ale dosc ze czulem szarosc zycia to jeszcze wysypke na du*ie i jajach mialem, zmienilem wlasnie na duloksetyne....  

Czyli duloksetyna wypruwa z emocji? Jeśli tak to jest to coś czego potrzebuję.
Zabijając emocje ubije też lęk.
 

Możesz spać normalnie po duloksetynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×