Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak walczycie z nerwicą lękową? Czy ktoś wyleczył się?


Tygryska

Rekomendowane odpowiedzi

Chce polecic wam masaz - co prawda nie mam juz napadow leku i etc ...

ale ostatnio z kumpela poszlam sobie na masaz i powiem wam super !!! :lol: niezle rozluznia, ma sie energie i zycie wydaje sie piekniejsze :D

 

polecam wszystkim znerwicowanym:D :D:D:D:D8)8)8)8):!:

 

zdecydowanie podpisuje sie pod tymi: poleceniami ;)

 

najlepiej znalezc domowa wersje tej przyjemnosci mmmmmm 8) ....a przy okazji taniej wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według "Oswoic lęk" 14 strategii pomagajacych opanowac lęk

 

1) postarajmy się pogodzić z tym , że niekiedy mamy wrażenie, iż w wyniku dręczącego nas niepokoju straciliśmy kontrolę nad naszym życiem. W momencie, gdy bez oceniania siebie w jakikolwiek sposób zaakceptujemy fakt , że cierpimy na zaburzenia lękowe, uczynimy istotny krok na drodze do odzyskania zdrowia

 

2) za nasz lęk i panikę w dużej mierze jest odpowiedzialne to, jakiego typu rozmowy przeprowadzamy sami że sobą gdyż, mogą one wywoływać wstyd i stawianie sobie nakazów. Kontynuowanie niewłaściwych dialogów wewnętrznych może spowodować prawdziwy problem, ponieważ wzmagają one i przedłużają te uczucia. Pomóc sobie możemy ćwicząc przeprowadzanie właściwych rozmów wewnętrznych. Dobrze jest zacząć od wykształcenia w sobie przekonania , że mamy prawo do odczuwania lęku.

 

3) Postarajmy się nie przeciwstawiać swoim atakom lęku czy paniki; spróbujmy się nimi nie martwić. Postarajmy się nie kojarzyć tych zaburzeń z poczuciem zagrożenia.

 

4) Gdy stajemy się niespokojni, spróbujmy spowolnić nie tylko nasze ruchy, lecz również myśli, Gdy czujemy , że mamy ochotę przyśpieszyć, postarajmy się skoncentrować na tym, co się dzieje w danej chwili.

 

5) W momencie doświadczania napadu lęku, paniki, nasza pierwszą reakcją jest chęć jego opanowania. Spróbujmy tego nie robić, ponieważ im mniej będziemy się starali utrzymać kontrolę nad sobą tym łatwiej nam to przejdzie.

 

6) Postarajmy się zaryzykować i przestać nieustannie unikać miejsc i sytuacji, które wywołują nasz niepokój. Spróbujmy siebie przekonać , że nic nam nie grozi, i potrafimy zachowywać się naturalnie nawet wtedy, gdy nie czujemy się zbyt dobrze.

 

7) Gdy przyjdą nam do głowy katastroficzne myśli wyrażające się w słowach „ Co będzie, jeśli…” starajmy się z nimi nie walczyć. Będzie dobrze jeśli zdamy sobie sprawę , że to tylko przeczucia , które nie muszą się sprawdzić. Spróbujmy również wykształcić w sobie przekonanie , że jesteśmy bezpieczni.

 

8 ) Postarajmy się wypracować bardziej użyteczny stosunek do naszej choroby poprzez zyskanie wiedzy na jej temat , dzięki temu pozbawimy odczuwane dolegliwości otoczki tajemniczości. Przez rozmowę o zaburzeniach, których doświadczamy zrzucamy również przytłaczający ciężar , jakim jest wstydliwy sekret

 

9) Wiedząc o nieuchronności wystąpienia sytuacji, w której odczuwamy lęk, starajmy się zbytnio nie oczekiwać , iż będziemy w stanie opanować niepokój., wydarzenie tego typu potraktujmy raczej jako okazję do ćwiczenia umiejętności zwalczania lęku.

 

10) Postarajmy się traktować każdy nawrót choroby jako naturalny i niezbędny, ale jedynie przejściowy etap na drodze do powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że pomimo naszego wrażenia , jakbyśmy za każdym razem zaczynali od nowa, tak naprawdę ciągle robimy krok do przodu

 

11) Postarajmy się nie zwracać uwagi na to , jak długo trwa rekonwalescencja. Spróbujmy nie wyznaczać temu procesowi żadnych ram czasowych .Postarajmy się zaakceptować nasze teraźniejsze możliwości bez porównania ich z wcześniejszymi sukcesami. Spróbujmy również pogodzić się z możliwością przyszłych stanów lękowych.

 

12) W procesie powrotu do zdrowia możemy dojść do etapu, w którym nie będziemy przewidywać następnych ataków . z chwilą kiedy przestaniemy o nich myśleć staną się on coraz rzadsze.

 

13) Pomimo , że czasami czujemy się bezradni , postarajmy się przyjąć zasadę , iż każdy z nas ma w sobie siłę, która może wykorzystać , jeśli zajdzie taka potrzeba.

 

14) Kiedy zyskamy większą wiedze o dręczącej nas chorobie , a także gdy będziemy coraz szybciej wracać do zdrowia, możemy sobie również pomóc dzięki opiece nad tymi , którzy potrzebują naszej pomocy i wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment z książki "oswoic lęk" --bardziej wazny niż ten o 14 sposobów na lek--bo zmienia wasze życie i pogląd na wiele spraw, odrywa was od przeszłości i przugotowywuje na przyszłosc bez ataków

 

 

13 zasad jak programowac swoje mysli na to żeby szybciej wyzdrowieć

 

 

1) Zdaje sobie sprawę , że mogę być najgorszym krytykiem—postaram się być mniej krytyczny wobec siebie, bardziej wyrozumiały i tolerancyjny wobec własnych niedoskonałości, a jednocześnie dostrzegać swoje zalety

 

2) Zdaję sobie sprawę że pomogłoby mi przeprowadzanie dowartościowującego dialogu wewnętrznego, który pozwala na zaakceptowanie siebie takiego, jakim jestem. Jestem świadomy destrukcyjnego wpływu swojej negatywnej samooceny.

 

) Zdaję sobie sprawę z tego , jak ważne jest, abym bez skrępowania wyrażał swoje emocje .Postaram się okazywać uczucia, bez oceniania siebie oraz spróbuję nie bronić się przed ich wyrażaniem

 

4) Zdaję sobie sprawę , że mam skłonności do tego , aby wszystko robić szybko.. postaram się więcej odpoczywać , stawiać sobie mniejsze wymagania, i bardziej cieszyć się chwilą obecną

 

5) Zdaję sobie sprawę , że czasami mam wrażenie , iż nie jestem w stanie zapanować nad swoim życiem, co sprawia ,, że czuję się bezradny i zniechęcony.. postaram się odprężyć, być bardziej spontaniczny i dostrzegać możliwość różnych wyborów.

 

6) Zdaję sobie sprawę, że często stosuję uniki jako metodę radzenia sobie z nieprzyjemna sytuacja. Postaram się nie uciekać przed trudnościami. Jeżeli nie będę w stanie w ten sposób nic zrobić , zmienić, spróbuje przyjrzeć się danej sytuacji z innej perspektywy, tak abym nie czuł się bezradny ani osaczony.

 

7) Zdaję sobie sprawę , że moje skłonności do widzenia wszystkiego w czarnych barwach utrudniają mi dostrzeganie pozytywnych efektów spraw. Postaram się akceptować zarówno dobre, jak i złe przeczucia, spróbuję ich nie odrzucać, ani nie starać się myśleć o czymś innym

 

8 ) Zdaję sobie sprawę, że czasami unikam analizowania nieprzyjemnych zdarzeń poprzez próbę odwrócenia od nich myśli lub wypaczenia faktycznego ich przebiegu. Postaram się obiektywnie im przyjrzeć i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski.

 

9) Zdaję sobie sprawe , że odczuwam potrzebę , aby być perfekcjonistą. Postaram się pozwolić sobie na to , aby raczej być przeciętnym , niż za wszelką cenę dążyć do perfekcjonizmu. Spróbuję pamiętać , że popełnianie błędów nie powinno obniżać mojego poczucia wartości.

 

10) Zdaję sobie sprawę, że każdą porażkę traktuję jako potwierdzenie mojej niskiej wartości. Postaram sobie pozwalać na niepowodzenia i spróbuję postrzegać je jako okazje do pracy nad sobą.

 

11) Zdaję sobie sprawę, , że warto skoncentrować się na teraźniejszości , godząc się z przeszłością i nie myśleć o przyszłości.

 

12) Zdaję sobie sprawę , że mam trudności z przystosowaniem się do danej sytuacji i zwykle stawiam warunek „ wszystko albo nic”. Postaram się myśleć mniej kategorycznie i być bardziej elastycznym w swoim zachowaniu.

 

13) Zdaję sobie sprawę , że mam zaniżone poczucie wartości, postaram się myśleć o sobie bardziej pozytywnie.

 

Zdaję sobie sprawę, że czuję się lepiej kiedy prowadzę aktywne życie, na przykład gdy pracuję, pomagam innym , lub czynnie odpoczywam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem o co chodzi, tylko jak długo da się tak sztucznie utrzymywać temat na jednym z pierwszych miejsc?

 

Można oczywiście co jakiś czas coś napisać, żeby tylko było, ale czy nie można by na przykład poprosić admina o to żeby taki ważny dla nas nerwicowców post zamiescił na samej górze i żeby nigdy nie przesuwał się w dół, nawet jak nikt nic nie napisze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze dobrym pomysle jest cytowanie tej ksiazki przez Bibi, w koncu nie wszystkich stać, by się zapoznać z jej zawartoscią, a może jeszcze lepszym byloby otwarcie dzialu np. "cytaty" lub przeniesienie tematu na glowną. Za to w dziale "cytaty, literatura" ktos kto ma aktulanie dostep do dobrej ksiazki moglby cytowac najwazniejsze fragmenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze jak się nic nie napisze ,to temat schodzi w dół. a potem poprostu przechodzi na 2 stronę--a tam już nikt nie zagląda
bibi, jaki to ma sens trzymać tak jakiś topik na siłę, o tym czy jakiś temat jest na górze decydują forumowicze, nie zmuszaj ich do pisania tylko po to żeby pisać. Jak będą troche inteligentniejsi to sobie skopiują, albo wogóle ustawią na strone startową

Bibi, poza tym, uczysz ludzi lenistwa, po to jest funkcja szukaj, żeby jej używać, po to żeby nie pisać 2387429374 tych samych topików i po to żeby znaleźć na forum to czego się na tym forum szuka :roll: jak ty chcesz być moderatorem bibi :?::?::shock:

 

PS:Same rady są b.dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reirei ! a kto powiedział że ja chcę być moderatorem??

poza tym kto powiedział że funkcja"szukaj " pomoże odnaleść ten temat?

ja się nie upieram że on ma byc ---nie musi---w końcu ja to już mam , ale dajmy szansę wejść na ten temat naszym 300 zarejestowanym użytkownikom.

w końcu jak przestanie on być oglądany przez jakiś miesiąć to można go skasowac. ( jest chyba jakiś licznik wejśc na dany temat)

 

no cóż ....co zrobi szefuńcio-- zależy od niego.

można by sie ciepło uśmiechnąc, ale i tak można dostac czymś po głowie. ;)

nie bedę ryzykować :roll:

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze dobrym pomysle jest cytowanie tej ksiazki przez Bibi, w koncu nie wszystkich stać, by się zapoznać z jej zawartoscią, a może jeszcze lepszym byloby otwarcie dzialu np. "cytaty" lub przeniesienie tematu na glowną. Za to w dziale "cytaty, literatura" ktos kto ma aktulanie dostep do dobrej ksiazki moglby cytowac najwazniejsze fragmenty.
Genialny pomysł, o ile nikt nas nie ścignie o prawka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo bibi nam przepisze całą książkę. :)

 

Niby pomysł z przyklejeniem dobry, ale nie mogę przewidzieć ile jeszcze podobnych tematów nam się pojawi, i wtedy każdy będzie mówił, że skoro ten temat jest przyklejony, to czemu mój nie...

 

Co do spadania pozycji w dół, to nie masz racji bibi mówiąc, że nikt tam nie zagląda. Co jakiś czas tzw. 'robot' wyszukiwarki np. google indeksuje całe forum uaktualniając wyniki w wyszukiwarce, więc jeżeli ktoś akurat szuka informacji o tym co napisałaś - napewno to znajdzie.

 

Póki co myślę, że nie ma sensu przyklejać tych dwóch topiców, ale, jeżeli pojawi się więcej podobnych tematów, możemy zrobić jeden post, w którym zamieścimy odnośniki do wszystkich tych tematów wartych przeczytania.

Narazie wg. mnie jest na to za wcześnie.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie. :(

też się tego obawiam

tam są wszelkie prawa zastrzezone--nie można przedrukowywac, kopiowac, powielac, fotografować elektronicznie , magnetycznie, ani nawet czytać na głos!!!!!!!!!!! bez zgody GWP

lepiej nie ryzykujmy.

ale jak bedzie coś co naprawdę warto--- to pozmieniam trochę treść. :D

 

cholera tam wiele warto.........ludzie czytajcie tą książkę , bo WARTO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×