Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość To takie czary...

Elektrowstrząsy (ECT) -kompendium wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

True, ect mam w odległych planach. Zbyt ciekawe miałem życie żeby teraz je przespać ;o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niesamowite, ale ja też bardzo intensywnie ostatnio myślę na temat elektrowstrząsów. Pytałam nawet mojego terapeuty o to i potwierdził, że jest to metoda bardzo skuteczna i przynosi długotrwałą poprawę. Jednakże zaznaczył, że mam marne szanse, żeby się dostać ale pogadać z psychiatrą na ten temat zawsze mogę, ponieważ w szpitalu, w którym się leczę EW stosują. Generalnie czuję się już tak dobrze, że zasadniczo nie mam potrzeby w taki sposób ryzykować, nie zmienia to faktu, że nadal łapię doły, coś mi się przypomni i zaczynam płakać, no ale nie trwa to miesiącami jak zazwyczaj. Uważam, że jest to zasługa terapii. To czego nie wyleczy żadna terapia to wieczna senność, chroniczne zmęczenie i zamiana nocy z dniem, co poważnie utrudnia mi życie. Największe kosy noradrenalinowe mnie nie ruszają, jest poprawa przez jakiś czas, a później znów wszystko wraca. Nie mam żadnej choroby organicznej, która mogłaby wywoływać takie zjawisko. Terapeuta stwierdził, że senność, szybkie przemęczanie się i ogólne przewlekłe zmęczenie mogą być wskazaniem do EW. Z tym, że jak powiedział poważne choroby psychiczne "widać", a senności już nie, bo to moje subiektywne odczucie. No nic, dzisiaj będę próbowała na ten temat rozmawiać z lekarzem, może okaże się człowiekiem albo konowałem i dostane kolejną armatę zamulających SSRI :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedna osoba mi mowila , że lekarz jej powiedzial że w pewnym momencie cos blokuje sie w mozgu czy ze lek nie dociera w jakies rejony mozgu i wtedy nie ma zadnych efektow terapeutycznych leku a odczuwa sie tylko skutki uboczne leków. Elektrowstrzasy ponoc maja naprawic ten stan rzeczy. Mnie sie tak w pewnym momencie zrobilo. Leki dziwnie na mnie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to po elektrowstrząsach dalej się bierze leki nie ma tak że telepnie kilka razy i po ptokach wolność :D

Widziałem w klinice mnóstwo tych co wracali po wstrząsie ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zna ktoś przypadek żeby komuś to pomogło na lęki ? Nie mowie ,że w 100% ,ale czy coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tak mojemu znajomemu pomogly na leki. Sama zaczynam rozwazac elektrowstrzasy...

rozważać sobie możesz, ale czy cie ktoś przyjmie na oddział

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam wątek i zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto rzeczywiście przeszedł ten zabieg i mógłby napisać coś więcej ze swojej strony. Mam troche wrażenie, że wątek opiera się na domysłach, opiniach zasłyszanych, ale brak tu konkretów. NIkt z forum się nie poddał.

Mi psychiatra powiedziała, że być może byłoby to dla mnie dobre, ale spróbujemy jeszcze kilku leków.

Czy EW są na NFZ?

Czy w każdym szpitalu robią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czytam wątek i zastanawiam się czy jest tu ktoś, kto rzeczywiście przeszedł ten zabieg i mógłby napisać coś więcej ze swojej strony. Mam troche wrażenie, że wątek opiera się na domysłach, opiniach zasłyszanych, ale brak tu konkretów. NIkt z forum się nie poddał.

Mi psychiatra powiedziała, że być może byłoby to dla mnie dobre, ale spróbujemy jeszcze kilku leków.

Czy EW są na NFZ?

Czy w każdym szpitalu robią?

tak

nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odgrzebuję wątek. Ktoś moze korzystał? Moja psychiatra już kolejny raz o tym wspomina i twierdzi, że u mnie być może by pomogło. Szukam jakiś relacji z całego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, miałem ten zabieg 5 lat temu pisałem już tu o tym, jak ktoś ma pytania proszę pisać, tu lub priv.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 23.02.2017 o 10:52, afektywny napisał:

Tak, miałem ten zabieg 5 lat temu pisałem już tu o tym, jak ktoś ma pytania proszę pisać, tu lub priv.

I jak się teraz czujesz ? Energię masz ? Humor ? Dobry kontakt z ludźmi ? Pewność siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Afektywny - czy udzielasz się jeszcze na tym forum? Ile miałeś zabiegów? Jak się czujesz 7 latach po zabiegu? Są reemisje? Trzeba powtarzać zabieg co kilka lat? Czekam niecierpliwie na odpowiedz. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odgrzewam temat. Czy ktoś teraz miał EW? I jak się po nich czuł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi