Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic - 7F

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

przez wel2 04 lut 2015, 09:34
Yvonne, Znieczulica i tyle.. jeśli chodzi o podsumowanie tego co spotyka niektóre osoby na tym oddziale.
To nie jest moja opinia, tylko kogoś niezależnego, psychologa.

Ale przyznaję że masz prawo czuć się zadowolona.
Ale ja też mam pewne prawa do szacunku i mogę się o to postarać - tylko jeszcze nie rozmawiałam na ten temat i nie wiem dokładnie jak miałabym tą sprawę ruszyć.

-- 04 lut 2015, 08:47 --

właśnie się trochę zdenerwowałam co mnie motywuje żeby jednak spróbować co mogę z tym tematem zrobić.
Bo nawet jeśli Ja też często ulegam panoszącej się znieczulicy, to są osoby które czują się tą całą sprawą poruszone i mają jakiś pomysł co z tym zrobić.
A nie pisze wprost kto, bo się boję że swoim bezmyślnym pisaniem mogę komuś zrobić krzywdę.
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez pomaranczka 04 lut 2015, 18:12
Pytanie moje brzmi: ile trwa przepustka weekendowa? Od piątku wieczór do niedzieli wieczór czy poniedziałku rano? I ile takich przepustek można dostać?
kosmos

przez inoutcest 05 lut 2015, 22:24
Są 42 przepustki na cały pobyt (1 to jakby jedna doba). Przepustki można brać od piątku od 15:00 do niedzieli do 20:00. Jak się bierze na cały weekend od piątku do niedzieli to są traktowane jako trzy przepustki (piątek od 15:00 liczy się jako jedna cała też).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mewka91 11 lut 2015, 01:00
Heloł, heloł!
Są tu obecne jakieś osoby, które przeszły całe leczenie na oddziale i są już trochę na "świeżym powietrzu"? Odezwijcie się, jeśli chcecie, bo ciekawa jestem innych perspektyw. :)

przez wel2 11 lut 2015, 14:01
Mewka91, a ty jesteś zadowolona z tego oddziału ? rozumiem że go przeszłaś.

Bo mnie ciekawi... czy odczuwasz to wszystko pozytywnie czy masz jakieś wątpliwości, czy w ogóle beznadzieja i dno ;-)

Ja się cieszę że się nie dostałam tam. Nie takiego podejścia do ludzi chciałabym się nauczyć, jakiego zastosowali wobec mnie.
Ale ciekawe doświadczenie i dało mi trochu do "myślenia" a mianowicie dużo ostatnio poświęcam czasu żeby coś zrobić korzystnego z moim mózgiem, żeby był zdolniejszy do koncentracji i samostanowienia itd :-)
jeśli patrzysz na zachowanie drugiego człowieka i nie widzisz w nim piękna jego niezaspokojonych potrzeb, które stara się zaspokoić, to nieuważnie patrzysz.

jeśli mam ochotę krytykować, oceniać, jeśli czuję złość, to jest duża szansa, że patrzę tylko po wierzchu.

przez my_name 11 lut 2015, 21:10
wel2, może nie przyjęli Cię na oddział, dlatego że odbierałabyś ich działania jako skierowane przeciwko Tobie, chociaż tak nie jest?

przez Mewka91 11 lut 2015, 22:43
Odczuwam ten oddział jako ważną część swojego życia. Nie wdaję sie w dyskusję na temat słuszności stosowanych tam metod, bo trudno mi dyskutować z kimś, kto tego leczenia nie przeszedł. Chcę Ci natomiast powiedzieć, że źle się czuję, kiedy czytam Twoje wypowiedzi, w stylu: "niektórzy ludzie (jacy?)", "jakaś pani psycholog (jaka?) powiedziała (co?)", "właśnie się zdenerowałam (na co?), mam pomysł (jaki) jak to (co?) rozwiązać" itp. itd... Jeśli coś chcesz zakomunikować, to rób to konkretnie, bo inaczej zamęczasz. Tekstami o paniach psycholog to ja też mogę rzucać, bo ile psychologów, tyle opinii, a najlepiej zawsze mieć swoją. :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w umacnianiu koncentracji - przydaje się, np. kiedy mózg odmawia posłuszeństwa przez zmiażdżenie go nieznośnymi emocjami.

przez Conessa 13 lut 2015, 00:00
Moze Ci co sie nie dostaja po prostu nie chcą poddać sie rygorowi? Nakazom? To trudne ogólnie wiec pokazuja swa postawą, ze nie maja jednak ochoty na to. Albo zwyczajnie nie maja aż tak pogmatwanego życia. To moje zdanie.
"Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe".

przez Mewka91 13 lut 2015, 12:47
Tylko czemu takich rzeczy nie można mówić wprost? Po co tak komplikować? To jest pytanie, które zadaję również sobie.

przez kamastar1985 13 lut 2015, 16:45
Mewka91 jakich rzeczy nie można mówić wprost ...bo nie bardzo rozumiem, co chcesz powiedzieć
...bo, proszę pana, człowiek jest szczęśliwy dopiero wtedy, gdy zaczyna dostrzegać siebie. Dopiero wtedy widzi swego brata takim jakim jest a nie takim jakim wydaje mu się że jest. I jeszcze, proszę pana, nie można dostrzec siebie bez odbicia się w oczach swego brata niczym w lustrze.

przez Mewka91 13 lut 2015, 23:48
Odnoszę się do wypowiedzi Conessy, mam na myśli kwestię niechęci do poddania się rygorowi, nakazom, zakazom itp.

przez wel2 15 lut 2015, 12:45
nie mówiłam konkretów nie dlatego by mącić :(
tylko nie chciałam narobić kłopotów sobie albo osobom które chcą zająć się tą sprawą - w jaki sposób zostałam potraktowana na przyjęciu do 7F.
Mój lekarz będzie pisał pismo do komisji lekarskiej w tej sprawie. Nie prosiłam o to, a nawet zostawiłam ten temat za sobą już dawno temu, ale okazało się mój lekarz dlatego że sam jest lekarzem nie chce tego tak po prostu zostawić.
A moja terapeutka jest bardziej zadowolona z tego że się tam nie dostałam. I również jest bardzo za tym, żeby ta sprawę (traktowania ludzi starających się na oddział) nie zamiatać pod dywan.
No ale okazało się że to nie Ja mam cokolwiek z tym robić tylko mój lekarz chce się sam tym zająć.

-- 15 lut 2015, 11:53 --

a co do poprawy koncentracji i samopoczucia... polecam wszystkim... SERIO.... zmianę diety :zonk:
nie używanie cukru, tłuszczów trans, rafinowanych, oczyszczonych produktów,....
i suplementację :-) serio !!!
mogę się na ten temat rozpisać jak nawiedzona ;-) i podać linki, info :-) drążę ten temat codziennie :roll:

-- 15 lut 2015, 12:12 --

terapeutka mi powiedziała że zna mnie bardzo bardzo długo i zupełnie nie zgadza się z tym jak mnie podsumowali na oddziale. że to w ogóle nie mieści się jej w głowie, że można takie rzeczy komuś powiedzieć w twarz i do tego osobie która szuka pomocy.

pewnie że ludzie chwytają się ostatniej deski ratunku i liczą ogromnie na to, że ten oddział im pomorze. Ja również mam nadzieję że im się uda, że jeśli się na ten oddział dostają to bardzo wiele ich to uczy.

Mnie też coś nauczyło. uświadomiło mi dobitnie jak bardzo mój mózg jest tępy i zamglony, że muszę coś z tym zrobić bo się nic nie zmieni w moim życiu.
Czy wiecie np. że mózg osób otyłych jest mniejszy (było w programie Grażyny Dobroń w radio trójka). zwłaszcza ta część odpowiedzialna za samostanowienie, za podejmowanie decyzji, która jest tym JA.
i dlatego takim osobom jest bardzo trudno zmienić swoje destrukcyjne nawyki żywieniowe, które wg mnie są przyczyną niedożywienia mózgu.
I Ja mam coś takiego, choć nie jestem otyła.

Nie chce nikomu robić krzywdy i może nie powinnam się w ogóle odzywać w temacie. Bo może nie potrzebnie zniechęcę kogoś komu ten oddział mógłby bardzo pomóc.
I jestem skłonna uwierzyć że części osób może on bardzo pomóc.
Ale szkoda że to sito przesiewające kandydatów na oddział nie jest bardziej przemyślane. (To moje zdanie, nie terapeutki)

przez szerokozamknięta 15 lut 2015, 14:07
Po raz kolejny się wypowiem z perspektywy coraz dłuższego czasu od mojego pobytu na 7f. Moje dawne wypowiedzi są na forum i pisałam bardzo krytycznie o tym co się tam dzieje i metodach. Teraz myślę tak, że metody po prostu nie dla każdego w tym sensie, że nie każdy jest na tym etapie, żeby skorzystać z tak intensywnej terapii. Nie każdy jest wstanie znieść i przetrawić w krótkim czasie taki „zmasowany atak” informacji o sobie i to od zupełnie obcych osób. Wel2, dobrze, że cię nie przyjęli bo wyszłabyś stamtąd jeszcze bardziej opancerzona i usztywniona (w najlepszym razie). Po prostu nie jesteś gotowa na coś takiego. Jedni są gotowi inni nie są, ci drudzy potrzebują po prostu znacznie, znacznie więcej czasu. Dla tych, którzy nie są gotowi a zostaną przyjęci terapia na 7f okaże się prawdziwym piekłem.
szerokozamknięta

przez wel2 15 lut 2015, 14:27
szerokozamknięta, ja wcale nie jestem taka słaba :-) przynajmniej teraz.
a może sobie nie zdawałam sprawy że te słowa które mi powiedzieli gdzieś zakotwiczyły we mnie i bardzo zdruzgotały moją samoocenę.
Ale jak mi terapeutka powiedziała dokładnie co ona o tym myśli i co o mnie myśli to poczułam się niemal jak po świeżym prysznicu :-) zmyła ze mnie ten brud który się na mnie osadził ;-)

a w ogóle wolałbym już rozpocząć nowy rozdział w moim życiu. dostać się na studia :bezradny: i jednocześnie pracować i jednocześnie uprawiać sport :D Bardzo bardzo bym chciała.
i cała ta moja historia na tym 7F nie interesuje mnie już za bardzo :) chciałabym się z tego wyrwać i żyć energetycznie.

Sortuj wg