Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Dzienne Wrony - czynne 6:00 - 23:00

przez izzie 13 mar 2012, 13:24
Bez kitu dziewczyny, takie dni, gdzie można by nic nie robić, tylko siedzieć i marudzić...
Ostatnio usłyszałam, żebym zaczęła w końcu żyć.. Cały czas usiłuję żyć, a to że róznie się czuję, to już inna sprawa... Nie wiem czy potrafię być szczęśliwa w dłuższym okresie czasu... Czasami wydaje mi się, że jestem taką starą marudną pierdołą :pirate:
Mam 3 godziny do zajęć, może pójdę życiorys pisać na piątkową terapię... tak, to dobry pomysł.

-- 13 mar 2012, 12:25 --

Bellatrix, też to sobie tłumaczę pogodą,... najlepiej byłoby zwalić winę na takie coś... Ja się boję lata... moje blizny :pirate:

przez dogomaniaczka 13 mar 2012, 13:28
dokładnie..zresztą moja mama mówi że oni z tatą też mają złe dni..wszyscy chyba się tak czuję paskudnie .

przez Abbey 13 mar 2012, 13:35
Taaaaaaa, mam Was, ale jednak... Zazdrość pała z mego serduszka!
(odpisuję z 45-minutowym opóźnieniem, ale wiadomo - szkoła)
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 13 mar 2012, 13:36
izzie, łatwo jest powiedzieć"zacznij żyć" i "weź się w garść".Dla mnie to jednak jak rzucanie grochem o ściane i pogarszanie sytuacji.Tak od razu wszystko nie wróci do normy a Ty z dnia na dzień nie odzyskasz pełni życia.Na to trzeba czasu.A jak człowiek jest w depresji,to mu wszystko jedno,co się wokół niego dzieje.Byleby miał tylko święty spokój,bo i tak nic mu nie sprawia przyjemności.A takie rady,to tylko potrafią wpędzić w gorszy stan i jeszcze większe poczucie winy.Depresja to choroba i ją się leczy.A leczenie wymaga czasu.Nikt tak naprawdę tego nie zrozumie,jeśli sam na swojej skórze czegoś takiego nie doświadczył.Chętnie skorzystałabym z rad typu"weź się w garśc"i zaczęła normalnie funkcjonować wśród ludzi i żyć,tylko pytanie,jak sprawić,żeby odzyskać przyjemność z tego,co się robi?Bo póki co,to mnie nic nie sprawia przyjemności.Mimo,że staram się nie zalegać w łóżku i robić coś ze sobą,to i tak entuzjazmu nie ma.W chwili obecnej,jest to dla mnie tylko deska ratunku przed kompletnym załamaniem się.To jest jednym z objawów depresji-samonakręcanie się depresji.I wcale nie jest tak łatwo z tego wyjść.Tak,wiem,że smęcenie niewiele da,bo nic tak naprawdę się nie zmienia.Ale od tego są terapie,by pomóc trochę to nasze nastawienie zmienić.Ale to do cholery wymaga czasu!To nie jest złoty środek.Wkurza mnie takie olewatorskie podejście tych,którzy mówią"weź się w garść i po sprawie".A ja mówię"zamień się ze mną,bo chętnie zrobiłabym tak,jak mówisz,ale nie potrafię" :evil: Ech...ale mi się słowotok włączył :?

Też mam blizny na ręce i też przez to nie lubię lata.

-- 13 mar 2012, 13:42 --

Vett, nie daj się stłamsić.Jesteś fajna,mądra dziewczyna i niejedna osoba w Twoim wieku,a nawet starsza,mogłaby Ci pozazdrościć dojrzałości.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez izzie 13 mar 2012, 13:45
Bellatrix, świetnie to napisałaś i zgadzam się z Tobą... A weź tu człowieku wytłumacz, że na coś nie ma się ochoty, bo ciężko jest wstać z łóżka, gdzie niekiedy już samym wyczynem jest po prostu wstanie, umycie się etc.
Najgorsze jest to, że rodzice zawsze mnie wychowywali na tę najlepszą i wiem, że teraz powinnam, robić coś dla siebie, a jednak ponoszę dodatkową klęskę widząc, że są zawiedzeni...
Moja bliska koleżanka jeszcze powiedziała,: 'a czy Ty musisz w ogóle chodzić na tą terapię, tak właściwie to przecież nic Ci nie jest, mi by było szkoda kasy' Ja pier. ! Skoro chodzę, to chyba jest mi potrzebna i sobie nie wymyślam!
Kasia, dokładnie, słowa typu 'weź się w garść' potrafią człowieka jeszcze bardziej zdołować, zdenerwować...

przez dogomaniaczka 13 mar 2012, 13:57
też takie coś często słyszę.. o ile chłopak rozumie nerwice i lęki, to takich stanów depresyjnych nie jest w stanie pojąć i zrozumieć :( czasami się czuję przez to bardzo samotna..ostatnio usłyszałam że "ja to chyba lubię sobie znajdować problemy i wiecznie się zamartwiać" ..taa kocham wręcz..choć faktem jest że należę do tych co umniejszają swoje sukcesy a wyolbrzymiają porażki :hide:

przez Artemizja 13 mar 2012, 14:01
izzie, tak jak napisałam-Ci,którzy tego nie doświadczyli,nie są w stanie zrozumieć,że to choroba,z której nie jest łatwo się wygrzebać.U mnie,gdyby nie terapia,to najprawdopodobniej,już bym wąchala kwiatki od spodu.Teraz juz takich myśli nie mam,ale były.Ciekawe,czy gdybyś sobie coś zrobiła,to tez byloby gadanie,że nic Ci nie jest i terapia nie jest Ci potrzebna.Od tego ona jest,żeby z niej korzystać.Durne komentarze :? Mnie to się na takie coś od razu agresja włącza,bo człowiek się mimo wszystko stara i chodzi do psychologa,chociaż to nie takie łatwe,a niektórzy kwitują to takimi zidiociałymi komentarzami :evil: Zaściankowe poglądy osób,które nie zadadzą sobie nawet trudu przeczytania dwóch stron w Necie,na temat tego czym jest depresja i głoszące swoje debilne kazania doprowadzają mnie do szału :evil: Ignoranci,którzy twierdzą,że wszystko wiedzą najlepiej i znaleźli patent na życie :evil: Przecież na terapię nie chodzi się dla przyjemności :evil: No,ale co się spodziewać od byka mleka-niektórzy nawet nie wiedzą,co to w ogóle jest terapia :evil: Ale swoje herezje,to mogą głosić :evil:

Normalnie zacznę dzisiaj gryźć :?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Abbey 13 mar 2012, 14:40
Dziękuję, ale... Dojrzała? Tnę się, nie potrafię sobie poradzić w życiu... Jestem totalnie wyalienowana... Jedyne, co w sobie cenię, to że nie liczy się dla mnie tylko melanż i ucieczki z lekcji. Tyle...
Obrazek

przez Artemizja 13 mar 2012, 14:44
Tnę się, nie potrafię sobie poradzić w życiu... Jestem totalnie wyalienowana...
to nie jest coś,co świadczy o dojrzałości,ale o problemach,z którymi trudno sobie poradzić i które niejednego zwaliłyby z nóg...

nie liczy się dla mnie tylko melanż i ucieczki z lekcji.
Natomiast to jak najbardziej świadczy o dojrzałym podejściu do życia.

Administrator

przez Kiya 13 mar 2012, 15:02
A ja mam żużel w kolanie (naprawdę spory kawałek) i całe ciało w bliznach, a nie boję się lata. Gdybym miała przejmować się tym tak jak Wy, to nie mogłabym w ogóle wychodzić z domu, a jeżeli już, to z zakrytym całym ciałem, z twarzą włącznie...

Co do braku zrozumienia zaś... Boli Was głowa? Nie? A pamiętacie jak to jest, gdy boli? Nie, pamiętacie tylko wrażenie, emocje jaki wywołuje taki ból. Zawsze mnie to fascynowało. Tak samo jest z bezsilnością w depresji. A w każdym razie ja tak mam. Wczoraj miałam dwa takie "ataki". A pomiędzy nimi, czy teraz... Samej ciężko mi uwierzyć, że coś takiego jest możliwe. Przecież to jakiś absurd, żeby nie mieć siły podnieść szklanki...
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez slow motion 13 mar 2012, 15:15
Robię obiadek, zapomniałam jaką to przyjemność może sprawić :)

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Abbey 13 mar 2012, 16:13
Obiadek? Zjadłabym coś... :mrgreen:
Obrazek

przez slow motion 13 mar 2012, 16:51
tak tak Vett, obiadek, tym razem ryba a Ty chyba ryby jadasz, co?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Abbey 13 mar 2012, 16:52
slow motion, oczywiście, że jadam. 8) I do tego duuużo kapusty, o... :105:
Obrazek

Sortuj wg