Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez tahela 05 mar 2016, 22:20
lexotan3mg,
Zostań i dokończ odwyk, jesteś po tym szpitalu na jakiejś terapii :?: Jak nie jesteś to dziwne bo szpital powinien chyba dać Ci jakieś wskazówki a może skierować na jakąś terapię, to sobie załatw? :!: Może grupową nawet :?:
Jeśli przerwiesz wpół to wszystko, to raczej wrócisz do uzależnienia. I kiedyś i tak to ci zawali życie. To ,że tęsknisz to normalne każdy by tęsknił, jak chcesz mieć poukładane w życiu to musisz załatwić sprawę uzależnienia.
Trochę dla mnie dziwne ze zamienili ci afobam na clona, który jest mocniejszy a nie na relanium :?:
Powodzenia :!: :!: :!:
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Przemek_44 05 mar 2016, 22:52
tahela napisał(a):[b][color=#112f55] szpital powinien chyba dać Ci jakieś wskazówki a może skierować na jakąś terapię,

Dokładnie tak..
tahela napisał(a):[b][color=#112f55] Trochę dla mnie dziwne ze zamienili ci afobam na clona, który jest mocniejszy a nie na relanium :?

Niestety, też się spotkałem z tym, że lekarze robią podmianę z innych leków benzo na Clona, myśląc, że skoro jest od lekiem dłużej działającym, niż afobam, to będzie np lepiej się z niego schodziło..Niestety, duży błąd w sztuce i niekompetencja, jakby jeden z drugim wysilił się choć przez moment i przeczytał opracowanie prof H.Ashton o benzodiazepinach,

tutaj
http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm
to w rozdziale II w punkcie ODWYK podpunkt (2) przeczyta, że:

"Niektórzy lekarze w USA przestawiają pacjentów na Clonazepam, uważając, że będzie łatwiej go odstawić niż np. alprazolam (Xanax) czy lorazepam (Ativan), ponieważ nieco wolniej jest eliminowany. Jednak Clonazepam nie nadaje się do tego celu. Jest to niezwykle silna benzodiazepina, eliminowana znacznie szybciej, niż diazepam (patrz Tabela 1, Rozdział I), a najmniejsza dostępna dawka [w Polsce – dodatek tłumacza] to 0.5mg (równoważne 10mg diazepamu). Jest praktycznie niemożliwe osiągnięcie pożądanego, stałego i powolnego spadku stężenia tego leku w organizmie. Istnieją też dowody, że Clonazepam jest szczególnie złośliwą benzodiazepiną, od której odwyk jest niezmiernie trudny. Dla wielu osób już samo przejście z Clonazepamu na diazepam nastręcza wiele problemów."
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Przemek_44 05 mar 2016, 22:59
kazimierz61 napisał(a):lukrecja666,
Ja biorę Clonazepam od miesiąca 2mg plus 300mg kwetaplexu na noc, problemy ze snem, czy naprawdę mam się tak bać tego Clonazepamu ?

kazimierz61 Podajesz w swoim podpisie F-31, to symbol choroby afektywnej dwubiegunowej, więc jeśli tak, to chyba trochę inaczej podchodzi się do takiej sprawy, gdyż twoje zaburzenie ma podłoże organiczne, nie psychogenne, tak jak nerwica, czy fobia klasyczna, aczkolwiek ludzie z poważniejszymi zaburzeniami także się uzależniają i później są tzw pacjentami podwójnej diagnozy ..W Krakowie otworzyli oddział w szpitalu im . Babińskiego właśnie dla osób z podwójną diagozą
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cozicozicozi 05 mar 2016, 23:20
Szkoda, ze te benzosy tak uzalezniaja, bo smaczne są :yeah: :great: :105:
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Przemek_44 05 mar 2016, 23:58
cozicozicozi napisał(a):Szkoda, ze te benzosy tak uzalezniaja, bo smaczne są

..no właśnie dlatego uzależniają :?

Mój blog o lekomanii.

przez cozicozicozi 06 mar 2016, 00:29
Przemek_44 napisał(a):
tahela napisał(a):[b][color=#112f55] szpital powinien chyba dać Ci jakieś wskazówki a może skierować na jakąś terapię,

Dokładnie tak..
tahela napisał(a):[b][color=#112f55] Trochę dla mnie dziwne ze zamienili ci afobam na clona, który jest mocniejszy a nie na relanium :?

Niestety, też się spotkałem z tym, że lekarze robią podmianę z innych leków benzo na Clona, myśląc, że skoro jest od lekiem dłużej działającym, niż afobam, to będzie np lepiej się z niego schodziło..Niestety, duży błąd w sztuce i niekompetencja, jakby jeden z drugim wysilił się choć przez moment i przeczytał opracowanie prof H.Ashton o benzodiazepinach,

tutaj
http://www.benzo.org.uk/polman/bzcha02.htm
to w rozdziale II w punkcie ODWYK podpunkt (2) przeczyta, że:

"Niektórzy lekarze w USA przestawiają pacjentów na Clonazepam, uważając, że będzie łatwiej go odstawić niż np. alprazolam (Xanax) czy lorazepam (Ativan), ponieważ nieco wolniej jest eliminowany. Jednak Clonazepam nie nadaje się do tego celu. Jest to niezwykle silna benzodiazepina, eliminowana znacznie szybciej, niż diazepam (patrz Tabela 1, Rozdział I), a najmniejsza dostępna dawka [w Polsce – dodatek tłumacza] to 0.5mg (równoważne 10mg diazepamu). Jest praktycznie niemożliwe osiągnięcie pożądanego, stałego i powolnego spadku stężenia tego leku w organizmie. Istnieją też dowody, że Clonazepam jest szczególnie złośliwą benzodiazepiną, od której odwyk jest niezmiernie trudny. Dla wielu osób już samo przejście z Clonazepamu na diazepam nastręcza wiele problemów."

Clony są silniejsze niż alpra?
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez tahela 06 mar 2016, 00:49
cozicozicozi,
znacznie silniejsze, mocniejsze,
Przemek_44,
każdy kto choć raz wziął alpre i clona wie ,ze uzależnienia od alpry nie powinno sie zwalczać clonem
a tak pozatym na zdrowy rozum to uzależnienie od słabszej substancji leczyc substancja mocniejszą , jakiś taki brak logiki jak dla mnie, wystarczy pomyśleć,że jedno z drugim sie wyklucza
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Przemek_44 06 mar 2016, 01:15
cozicozicozi napisał(a): Clony są silniejsze niż alpra?

Różne są opinie i doznania bywają subiektywne, zależy kto od czego się najpierw, czy bardziej się uzależnił..Jak ktoś zaczynał brać Alpre i brał, ją kilka lat, a ktoś go chce później namówić na Clona, to będzie twierdził, że Alpra jest silniejsza, a tak naprawdę, to:

0,5 mg Alpry = 0.5 mg Clonazaepamu = 10 mg Diazepamu (Relanium)

czyli 2 mg Xanaxu = 2 mg Clonazepamu = 40 mg Diazepamu (Relanium)

Alprazolam T(0.5) = 6-12 h

Clonazepam T(0.5) = 18-50 h

Przy czym, Clonazepam ma NAJSILNIEJSZY efekt rozluźniania mięśni (miorelaksacyjny) ze wszystkich benzodiazepin (silniejszy niż Alpra), gdyż to stary lek przeciwpadaczkowy, z kolei alpra ma silniejszy efekt antylekowy, a Clonazepam mniejszy, ale jako że podstawowym, najprzykrzejszym objawem lęku jest napięcie mięśniowe wychodzi na to samo, ale tak naprawdę wszystkie benzodiazepiny mają te same efekty w większych dawkach

tahela
No tak, racja, brałem jeden i drugi..

Mój blog o lekomanii.

przez tahela 06 mar 2016, 02:27
Przemek_44,
ta ja najpierw brałam alpre a jak wziełam clona to poczułam wyraźnie, ze jest mocniejszy, i duzo mniejsza porcja klona, wystarczy za wiekszą innego benzo, ja nie byłam i nie jestem uzależniona od benzyny, ale brałam i różnice poczułam wyraźnie, po paczce klona wróciłam do alpry i dałam sobie spokoj z clonazepanem,
szczególnie ,ze klon muli a alpra w ogóle mnie nie muliła
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez lexotan3mg 07 mar 2016, 21:26
tahela napisał(a):lexotan3mg,
Zostań i dokończ odwyk, jesteś po tym szpitalu na jakiejś terapii :?: Jak nie jesteś to dziwne bo szpital powinien chyba dać Ci jakieś wskazówki a może skierować na jakąś terapię, to sobie załatw? :!: Może grupową nawet :?:
Jeśli przerwiesz wpół to wszystko, to raczej wrócisz do uzależnienia. I kiedyś i tak to ci zawali życie. To ,że tęsknisz to normalne każdy by tęsknił, jak chcesz mieć poukładane w życiu to musisz załatwić sprawę uzależnienia.
Trochę dla mnie dziwne ze zamienili ci afobam na clona, który jest mocniejszy a nie na relanium :?:
Powodzenia :!: :!: :!:

Tak chodze do terapeuty i czasem tez do psychologa a takze jestem pod stałą kontrolą psychiatry.
Zamienili mi w szpitalu afobam na clona,o relanium nic nawet niewspominali.

przez benzowiec84 07 mar 2016, 22:32
tahela napisał(a):cozicozicozi,
znacznie silniejsze, mocniejsze,
Przemek_44,
każdy kto choć raz wziął alpre i clona wie ,ze uzależnienia od alpry nie powinno sie zwalczać clonem
a tak pozatym na zdrowy rozum to uzależnienie od słabszej substancji leczyc substancja mocniejszą , jakiś taki brak logiki jak dla mnie, wystarczy pomyśleć,że jedno z drugim sie wyklucza

Klonem może nie Ale ,nie chodzi oto by jedną benzo zamienić na drugie , chodzi tu o okres półtrwania , taką alpra, która ma krótki okres póltrwania 6-12 . dobrze jest zaleczać diazepamem, który ma aż do 100h, a metabolity jeszcze dłużej(metabolity to oksazepam i temazepam) . jak ktoś przyjmował załóżmy 4mg alprazolamu , to powinien przyjmować 80mg diazepamu na zejście i z czasem redukować dawki diazepamu,dostosowywać do organizmu,dzielić , zmniejszać częstość podawania dawki , co 24,36,48h itp/itd . jest to mniej dokuczliwe . niż redukowanie alpry ,dla niektórych . niektórzy też muszą przyjmować alpre 2 lub 3x dziennie i tak się przyzwyczaili . wtedy tym bardziej leczenie diazepamem .

Jest to dobra metoda , w przypadkach gdy zwykłe redukowanie dawek jest zbyt uciążliwe . ja osobiście byłem uzależniony fizycznie od lorazepamu ,afobamu i clonazepamu . z lorazepamu redukowałem dawki (ciężko bo są sliskie tabletki i są 1mg i 2,5 ale dalo się) z afobamu redukowałem i też zastępowałem diazepamem potem , z clonazepamu wbrew opinii ,po ponad roku brania zszedłem bez większych problemów dawka 4mg , redukując powolutku dawki . nawet tabletke 0,5 dzieliłem na 1/4 odstawiłem ,nic się nie działo ,udało się.. Jestem uzalezniony psychicznie od benzodiazepin ,ale nie zamierzam z nich całkowicie rezygnować , jest to mój "odstresowacz" od czasu do czasu , alkoholu nie piję . więc zarzucam sobie czasami i nie przejmuję się tym . styczność z lekami tego typu miałem w wieku 23 lata, na odwyku od alkoholu , dostawałem heminevrin i diazepam. teraz ma mam 31 lat. staram się nie zarzucać częściej niż 7dni . robić przerwy . nie robić ciągów . Staram się kontrolować albo chociaż mieć nadzieje że to kontroluje . takie dawkowanie daje mi poczucie bezpieczeństwa . wychodzę bez tabletek w kieszeni i wiem że nie napadnie mnie z tego powodu lęk , bo przyjmuje co tydzień na przykład . dlatego nie uważam i nie czuję się uzależniony fizycznie . ale byłem . tera tylko psychicznie :)

przy ciągach jakichś ,gdzie drżenia występowały,lęki itp: czuć różnice przy zarzuceniu jednorazowo diazepamu z 40mg , i z drżeniami czy lękami miałem spokój na 3 dni,niż jak zarzuciłem afobam 2mg . na następny dzien wieczorem już odzczówałem braki . dlatego zastępczy substytut diazepamu może być użyteczny do zejścia . (przedłużanie okresu brania)

Czytałem też rok temu na stronach jakiś anglojęzycznych , leczyli ciągi benzodiazepinowe i to naprawdę kosmiczne dawki ludzie przyjmowali , leczyli podawaniem co jakiś czaś baclofenu. małe dawki . czytałem że z powodzeniem wyciągneli ludzi z powaznych ciągów. podobno to dobry substytut do tego. wielu z nich przyjmuje na stałe dawki baclofenu po zaprzestaniu brania benzodiazepin . ale w porównaniu z tym co przyjmowali to nic.

przez dariusz1990 09 mar 2016, 13:35
Cześć Wszystkim!Prokurator na karku , Grozba więzienia.Nie wiem jak w tym wszystkim zachować samego siebie.Najchętniej na okrągło
chodziłbym na haju.A jednocześnie chciałbym zacząć odstawiać.Teraz jestem na Clonie.Boże mój ja chce być już czysty.Darek Lekoman i Alkoholik
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez JanKowal75 12 mar 2016, 08:48
dariusz1990 ja tez mam problemy z prawem , 9 miesiecy bralem benzodiazepiny , ale to przez nie te problemy wyniknely ,przepraszam ze pytam ale te problemy z prawem sa w wyniku brania pozyczek podczas man :x ni? Jesli tak to moge pomoc ps. z F31 nie pojdziesz do wiezienia a raczej male ryzyko odezwi sie
Wszystko jest prawdą , nawet fałsz - A może to po prostu oznacza że jesteś szalony? - Jasne , ale nie znaczy że nie mam racji , jestem SZALONY , NIE CHORY. sertralina 200 , walproinian sodu 1500 sulpiryd 400 lamotrygina 100 F42 F22 F60

przez benzowiec84 21 mar 2016, 12:37
dariusz1990 napisał(a):Cześć Wszystkim!Prokurator na karku , Grozba więzienia.Nie wiem jak w tym wszystkim zachować samego siebie.Najchętniej na okrągło
chodziłbym na haju.A jednocześnie chciałbym zacząć odstawiać.Teraz jestem na Clonie.Boże mój ja chce być już czysty.Darek Lekoman i Alkoholik

za co prokurator?? ja lubie benzo i jestem trzezwy alkoholik witam

Sortuj wg