Bycie mężczyzną

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 30 sie 2013, 21:39
Gods Top 10, Ja akurat parę lat spędziłem za granicą to mniej więcej wiem jak jest, choć przebywałem raczej pośród typowo polskiego getta a nie zintegrowanych i odnoszących sukcesy Polaków. Ale faktem jest że za granicą spotkałem najbardziej prymitywnych Polaków często kryminalistów bo w Polsce się w takich środowiskach nie obracam.

-- 30 sie 2013, 21:43 --

Candy14 napisał(a):
i wobec nich jesteśmy dużo bardziej emocjonalni,

wywalamy niestety te zle emocje ..stad taka przemoc wobec kobiet. Chodzilo mi o wszystkie emocje, umiejetnosc ich nazwania, rozpoznania, komunikowania sie nimi. Mamy pod tym wzgledem bogata tradycje przenoszona z pokolenia na pokolenie.

Nie wiem jak to jest dokładnie w innych krajach ale nie uważam że Polacy są w tym względzie jakoś upośledzeni, a przemoc wobec kobiet w porównaniu do krajów arabskich, latynoskich ogólnie większości świata jest u nas niska.
Największy Forumowy Maruda

Bycie mężczyzną

przez zujzuj 30 sie 2013, 21:52
No nie podam statystyk zakompleksienia...to jest fakt o którym wszyscy mówią. Mówią o tym, emigranci mieszkający w PL...że jak jesteś Holendrem, Francuzem mieszkającym w PL to ludzie cie traktują zupełnie inaczej niż jak jesteś Czechem, Ukraińcem czy kims innym...ta róznica w podejściu jest jaskrawo widoczna...Przez dekady zachód to ziemia obiecana, a wschód to ziemia zacofania i ubustwa...Generalnie jako naród jesteśmy zakompleksieni... Wszystko w PL do dupy, wszystko gdzie indziej lepsze itd...itp... To jest fakt socjologiczny o którym mówią socjologowie, czasem politycy i coś co sie widzi... z drugiej strony lubimy sie dowartościować i pojechać czarnych, albo kogokolwiek kto radzi sobie gorzej
Co do Anglii to proszę:). Tam nie wyjechali tylko studenci...Znajomy z UK ostatnio uraczył mnie kilkoma "świetnymi" żartami na poziomie nastolatka co zaczyna dojrzewać... powiem tylko tyle, że nie było śmieszne, a mówił że całymi godzinami rzucają sobie takie kawałki...Nienawidzić czarnych w UK dla niego to tez podstawa. Jak ja byłem w UK to szczytem dobrego żartu było pojeżdzanie w najbardziej bezczelny sposób na głos obcokrajowców stojących obok...Nie chce tutaj tworzyć jakiejś paranoi, że Polacy to nie wiadomo co...ale jest różnica... To jest różnica troche jak teraz między pokoleniami...Moje pokolenie to podwórkowcy, co w domu dostawali wpierdol za wszystko. Teraz jest coraz więcej komputerowców, co mają 10h w tygodniu zajęć dodatkowych, na których rodzice chuchają i dmuchają... Ostatnio oglądałem program o kibicach z Krakowa. Jakiegoś kolesia porysowali maczetami... 4 z 5 "prawdopodobnie przebywa w Anglii"

Caddy..Polki są najagresywniejszymi kobietami na świecie. Założyłem o tym wątek. Jakaś socjolożka badała kobiety z wielu krajów. Chodzi o agresje wobec samych siebie, czyli kobiety wobec kobiet... kobiety w PL też stosują przemoc wobec mężczyzni to gęsto. Choć nie jest to przemoc cielesna. Po ryjach nie dają

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 30 sie 2013, 22:01
Nienawidzić czarnych w UK dla niego to tez podstawa.
to racja w większości przypadków ja sam choć jestem lekkim rasistą to tam wśród Polaków uchodziłem za negrofila, bo nie wyzywałem ich od czarnuchów, dzikusów i małp i nawet z nimi rozmawiałem co niektórzy uważali za dyshonor. A ja mieszkałem w Anglii kiedyś w domu w którym na kilkanaście osób tylko ja i jeszcze jeden koleś nie siedzieliśmy w kryminale lub nie byliśmy ścigani , w Holandii też bywa podobnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bycie mężczyzną

przez Gods Top 10 30 sie 2013, 22:03
Candy14 napisał(a):
i wobec nich jesteśmy dużo bardziej emocjonalni,

wywalamy niestety te zle emocje ..stad taka przemoc wobec kobiet. Chodzilo mi o wszystkie emocje, umiejetnosc ich nazwania, rozpoznania, komunikowania sie nimi. Mamy pod tym wzgledem bogata tradycje przenoszona z pokolenia na pokolenie.
Przemoc czy agresja nie jest wyłącznie domeną mężczyzn. Kobiety również dopuszczają się agresji i przemocy, tylko w inny sposób. Pomówienia, szykany, wyzwiska, prowokacje... w takiej przemocy od wieków celują kobiety. :-|
I również wynika to z tego samego źródła - nieumiejętności komunikowania się, nazywania emocji. [Prawdopodobnie chociaż w tym argumencie się zgodzimy :D ]
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Bycie mężczyzną

przez wiejskifilozof 31 sie 2013, 11:07
Mówmy za siebie, ja nie jestem agresywny.Nie biorę udziału, w ustawkach i nie mam to tego żadnych ciągotek.

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 31 sie 2013, 11:14
detektywmonk napisał(a):Mówmy za siebie, ja nie jestem agresywny.Nie biorę udziału, w ustawkach i nie mam to tego żadnych ciągotek.

W ustawkach i ogólnie całej tej kibolskiej łobuzerii biorą udział młodzi, którzy w niegdysiejszych czasach ginęli by w pierwszym szeregu na wojnach. Samo przywiązanie do barw klubowych i wrogość wobec innych klubów ma znamiona podziałów narodowych, plemiennych do tego terytorializm jak np tereny Wisły i Cracovii w Krakowie, czy Arki i Lechii w trójmieście to czysta kalka walk plemiennych. Genetyki i odwiecznych męskich potrzeb walki, identyfikacji i dominacji nie oszukasz. A futbol jest tylko pretekstem.

Bycie mężczyzną

przez Ramanujan 31 sie 2013, 11:16
Jak widzę koszulkę Śląska to mi się zbiera na wymioty, jak słyszę w moim miasteczku HEJ ŚLĄSK, to zatykam uszy. Smutne, że muszę interesować się ta samą dyscypliną, co ludzie o wielkich umysłach...
Ramanujan

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 31 sie 2013, 11:26
Robinho napisał(a):Jak widzę koszulkę Śląska to mi się zbiera na wymioty, jak słyszę w moim miasteczku HEJ ŚLĄSK, to zatykam uszy. Smutne, że muszę interesować się ta samą dyscypliną, co ludzie o wielkich umysłach...

Ja też się interesuję, ale nie identyfikuje się z kibolami, jak czasem widzę ich zachowania i twarze pełne nienawiści, prymitywizmu i braku jakiekolwiek intelektu( oczywiście nie twierdze że wszyscy tacy są ale ci najbardziej widoczni tak) to mam ochotę ich wysłać na wojnę aby się wybili wzajemnie. No ale traktuje też ich jako pożytecznych idiotów którzy może ochronią nas przed zalewem muslimów, czarnych i innego lewactwa.

Bycie mężczyzną

przez Candy14 31 sie 2013, 11:29
. [Prawdopodobnie chociaż w tym argumencie się zgodzimy :D ]

Jak najbardziej :D Tylko, ze to temat o mezczyznach wiec na nich sie skupilam. Ale oczywiscie masz racje. Przemoc ma rozne oblicza za to nie ma plci .
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Bycie mężczyzną

przez jetodik 31 sie 2013, 11:58
Mężczyźni mają łatwo bo są silnie uzdolnieni i trudno bo dużo się od nich wymaga.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Bycie mężczyzną

przez midorinohi 31 sie 2013, 12:08
Akurat dam sobie rękę uciąć, że większość kiboli to jak najbardziej normalne osoby, które jedynie w grupie nakręcają się sami aby pokazać co to nie oni. Skąd taki wniosek? A mało to się słyszy o pomocy kibiców w różnych akcjach? Nie raz poprawiali swoją reputację. Jednak cóż to... wystarczy tylko jeden tłumok w grupie aby jako pierwszy wymusić konflikt. Jednak i tutaj wina nie leży po jednej stronie i tak nawet z policją jeżeli tylko jeden zachowa się nieodpowiednio, policja naciera na grupę. A ona czemu miałaby bezczynnie się temu przyglądać? Mieliby uciec? Tak samo jest i z ustawkami. Jeden głupek wystarczy aby już przyzwoitych chłopów wrzucić do wora z notką "Bezmózgi". Wiem o czym mówię bo wystarczy że włożę dres aby moja inteligencja w przeświadczeniu innych zleciała na samo dno. Ale cóż... stereotypów się nie wyplewi ze społeczności. Przypomina mi się tu fajne badanie, gdzie sprawdzano jak ludzie zareagują na przechodnia, który na czerwonym świetle przeprawia się przez pasy. Akurat ta sama osoba w garniturze miała nieprawdopodobnie więcej "podążaczy" niż w zwykłym ubraniu ;)

Bycie mężczyzną

przez carlosbueno 31 sie 2013, 12:34
midorinohi, ja nie mówię że wszyscy kibice są tacy agresywni, ale ustawki to na pewno nie jest pomysł jednej osoby tylko grupy ludzi z nadmiarem adrenaliny, testosteronu która chcę się wyladować, sprawdzić w boju no i odnieść zwycięstwo pokazać że jest lepsza od innej grupy kibolskiej. Jeżeli robią to gdzieś w lesie to nie mam nic przeciwko gorzej jak na stadionach, w mieście, w środkach komunikacji gdzie cierpią inni ludzie i infrastruktura. A same te grupy kibibowskie działają na zasadzie bardzo bliskiej wspólnoty, gdzie liczy się bardziej grupa niż indywidualność i potrafią zrobić zarówno coś dobrego jak i złego bo często działają tzw instynkty stadne wzmacniane jeszcze alkoholem i ich poczuciem wyjątkowości.

Daleko mi do tvn-owskiej wizji kibiców jako największego zła w Polsce ale też nie jestem ich takim sympatykiem jak niektóre środowiska prawicowe które czynią z nich nieskazitelnych bohaterów i jedynych prawdziwych obrońców polskości.

Bycie mężczyzną

przez midorinohi 31 sie 2013, 13:11
A więc jak każdy błądzą aby później się rehabilitować społecznie... więc w sumie ten ich instynkt stadny nie pozostaje aż tak różny od naszego, my też często postępujemy zbyt egoistycznie aby jednak później pomagać innym ;) wszyscy na jedno wychodzą.
Wydaje mi się, że raczej jeżeli ktoś agresywnie odnosi się wobec nas, to nie myślimy o miejscu gdzie przebywamy i bronimy się. A że najlepszą obroną jest atak... tu śmiem twierdzić, że już większe szkody dla komunikacji i infrastruktury dostarczają żule i znudzone pijaczyny niżeli kibole.

Bycie mężczyzną

przez Tube 31 sie 2013, 13:22
Niezły offtop się zrobił :lol:
Tube

Sortuj wg