Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Stracona100 20 cze 2016, 19:47
Abbdonon napisał(a):Co robić ???

Walczyc , działać, nie poddawać się, wstawać i do walki ...Ale z konkretnym planem działania !
Co chce się osiągnąć ( konkretnie ) , czego nauczyć, co boli, co nie ...
Zadawać sobie co dzień uczciwie po 2- 3 zadania do wykonania ! NP. Przeczytać książkę , wyjść na impreze , zagadać kogoś . I po tygodniu w niedziele sprawdzacie listę i jesteście w szoku około 12-15 zadań wykonanych, wtedy zadajcie pytanie co zrobiłem dobrze z czego mogę być dumny ?

I to ma być życie??? :roll:

przez Białoczarna 22 cze 2016, 20:16
hej, a jak reagujecie na "inni mają gorzej". Ostatnio dostałam poradę "idź do hospicjum, spotkaj się z kimś chorym na HIv odrazu poczujesz się lepiej". Nie chcę tu opisywać swojego stanu, ale mnie na mnie, takie coś nie działa. Nie krzyczę "O kurczę ale ze mnie idiotka", raczej wpędza mnie to w poczucie winy. A może właśnie powinnam czuć się lepiej?

przez Stracona100 22 cze 2016, 20:38
Tak, też słyszałam takie rady :hide: Nie wiem jak można poczuć się lepiej widząc cudze nieszczęście.
Poza tym kiedy ja cierpię, to nie obchodzi mnie wcale czy innym jest gorzej.
Ponadto można by dyskutować, czy choroby psychiczne nie są największym nieszczęściem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Białoczarna 22 cze 2016, 21:07
Kiedy próbowałam odpowiedzieć...usłyszałam, że " chory na depresję nie pyszczy tylko patrzy w ścianę". Staram się nie użalać nad sobą...stwierdzam tylko fakty.

przez Stracona100 22 cze 2016, 21:29
Białoczarna ja już dawno się przekonałam, że z większością zdrowych ludzi nie mam sensu rozmawiać o depresji ani się do niej przyznawać. Oni nie są wstanie pojąć tego, co czuje taka osoba i nie ma co się temu dziwić. Bagatelizują, oskarżają o lenistwo i wyolbrzymianie problemów - a to bardzo boli, wiem.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez ladywind 30 cze 2016, 21:53
Stracona100 napisał(a):Białoczarna ja już dawno się przekonałam, że z większością zdrowych ludzi nie mam sensu rozmawiać o depresji ani się do niej przyznawać. Oni nie są wstanie pojąć tego, co czuje taka osoba i nie ma co się temu dziwić. Bagatelizują, oskarżają o lenistwo i wyolbrzymianie problemów - a to bardzo boli, wiem.

Nie sa w stanie tego pojąc. Ostatnio usłyszałam od osoby -ona nie wie ze ja choruje, ze takich ludzi to powinno sie kopa w dupe zasunac to by zobaczyli co to zycie, albo ze to nieudacznicy zyciowi itp.

przez zalezna 01 lip 2016, 01:06
Stracona100 napisał(a):Białoczarna ja już dawno się przekonałam, że z większością zdrowych ludzi nie mam sensu rozmawiać o depresji ani się do niej przyznawać. Oni nie są wstanie pojąć tego, co czuje taka osoba i nie ma co się temu dziwić. Bagatelizują, oskarżają o lenistwo i wyolbrzymianie problemów - a to bardzo boli, wiem.

nie ma zdrowych, są tylko niezdiagnozowani :twisted:

Nie sa w stanie tego pojąc. Ostatnio usłyszałam od osoby -ona nie wie ze ja choruje, ze takich ludzi to powinno sie kopa w dupe zasunac to by zobaczyli co to zycie, albo ze to nieudacznicy zyciowi itp.

może takim osobom przydałby się taki "kop w dupe" od życia to by zamilkli na amen? ;)
zalezna

przez Limitrophe 03 lip 2016, 23:22
Relacje zdrowi ludzie - chorzy sa bardzo trudne. Bo nie macie tak ze jednak my jako chorzy dokonujemy selekcji komu co mowimy i jak sie zachowujemy wzgledem obcych i bliskich osob, sasiadow, znajomych, znajomych w internecie, itd. Patrzac na moj przypadek ogolnie ukrywam swoje problemy, i bardzo je uzewnetrzniam tym najbardziej bliskim. A ze Ci najblizsi mowia "wez sie w garsc", to tak naprawde nie ma do kogo sie zwrocic o pomoc, bo inni nie wiedza (domyslaja sie - a to roznica) a blisci w skrocie "maja Ciebie w dupie" (to tez skomplikowane, nie umiem tego teraz opisac).
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Zmierzchun 04 lip 2016, 18:06

To prawda
I really tried. I did my time

przez potylica 05 lip 2016, 22:29
To jaki macie sposób na to, żeby nie oszaleć? Gdzie się odezwać? Do kogo. A może jednak wybieracie to szaleństwo ;)

przez Stracona100 05 lip 2016, 23:37
potylica w moim przypadku w pewnym sensie tak - wybieram to szaleństwo. Nie dzielę się swymi emocjami już z nikim poza psychiatrą i ludźmi na forum. Przekonałam się, że nikt oprócz specjalisty i innych podobnie doświadczonych nie jest wstanie pojąć tego, co przeżywamy. Nie ma sensu opowiadać o tym ludziom zdrowym, bo to jest poza ich możliwościami pojmowania. A jeśli trafi się na osobę szczególnie wrażliwą, to ona przejmie się tak bardzo, że zamiast nas wesprzeć sama się załamie.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez zalezna 06 lip 2016, 00:09
Stracona100 napisał(a): Przekonałam się, że nikt oprócz specjalisty i innych podobnie doświadczonych nie jest wstanie pojąć tego, co przeżywamy.

wierz mi , że są pseudospecjaliści, którzy również cię nie rozumieją..
zalezna

przez joha 06 lip 2016, 00:24
A co może dać zrozumienie? Chory potrzebuje skutecznego leczenia. Co może zaoferować psychiatra? Rozmowę i receptę. Co terapeuta czy psycholog? Rozmowę. Gdyby to było skuteczne to ci wszyscy użytkownicy nie siedzieliby przez całe lata na forach takich ja to.
joha

przez zalezna 06 lip 2016, 00:30
joha napisał(a):A co może dać zrozumienie?

poczucie bezpieczeństwa? minimalizacja błędów w leczeniu? oraz minimalizacja wystąpienia błędnej diagnozy? przecież to rzutuje na wszystko.
jak mi nie wierzysz napisz do mnie na pw to Ci opowiem co niezrozumienie ws pacjent-lekarz może zrobić z czyimś życiem.
zalezna

Sortuj wg