Poprzez pęd do sukcesu wpędzamy się w depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Pstryk 09 cze 2007, 11:08
Cóż, takie czasy. Wyścig szczurów, po trupach, byle wyżej, byle więcej, bezwzględność. Trudno się dziwić, że depresja i nerwica stały się problemem globalnym. Już w przedszkolu dzieciaki uczą się podziału kolegów na tych lepszych i gorszych ze względów materialnych. Wydaje mi się, że jesteśmy pokoleniem, które przeżyło nagłe bum wolnego rynku, i nie wszystkim udało się na pstryk przestawić i odnaleźć w tym bezwzględnym świecie. Dlatego mówi się, że depresja to choroba społeczna. Naszym potomkom będzie pewnie już łatwiej, tylko dlaczego? Być może dlatego, że od małego wpoi im się bezwzględność.
Pstryk

przez smutna48 09 cze 2007, 20:14
dokładnie byle wyzej byle wiecej byle pod siebie i nic innego się nie liczy i nikt eghh :?
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez Samanta 09 cze 2007, 20:23
Smutna48 zgadzam się z tobą. Cały czas chcemy więcej, nie ciesząc się z małych sukcesów..ciągle nam mało..
Sama ma taki problem.. cały czas zawyżam sobie poprzeczkę i podwyzam wymagania w wyniku czego wpadłam w nerwicę i ogolne niezadowolenia z mojego zycia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg