Brak znajomych, brak rodziny..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez sorensen 14 sie 2011, 12:45
Ehhh kolejny tego typu przypadek. A już miałem nadzieję że tylko ja tak mam:)

Zauważyłem że trafiają się co jakiś czas ludzie z takimi problemami, ale jeszcze nigdy nie spotkałem (wirtualnie bądź pozawirtualnie) kogoś kto by miał podobne trudności i je przezwyciężył. Ja też mam zero znajomych czy przyjaciół (i tak było zawsze, a co gorsza jestem od Ciebie starszy), nie wspominając już o kontaktach z kobietami. I również nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić. A właściwie to wyczerpały mi się pomysły.

Tak więc jeśli pewnego dnia uda Ci się coś z tym zrobić to napisz, bo bardzo mnie ciekawi czy z takiego dołka bez perspektyw można się wyrwać.

I jeszcze coś - mam trochę doświadczenie w dziedzinie prób wychodzenia z takiego stanu. I powiem Ci że to naprawdę nie jest łatwe. Nie chciałbym Cię zniechęcać, ludzie są wszakże bardzo różni, ale przerabiałem różnego rodzaju terapie, korzystałem z rozmaitych podsuwanych, bądź opracowanych przez samego siebie pomysłów. Ale to zupełnie nie zdało egzaminu.

przez Comet_one 15 lis 2011, 13:04
Chociaż to nie jest forum o uwodzeniu to jestem ciekaw waszych ruchów będąc na miejscu autora tematu (czy kogokolwiek innego z podobnym problemem), który chce się umówić z dziewczyną. Wykraczacie poza próg domu i...? Bo to się łatwo mówi "umów się". No ale z kim?

Ja sam bym chętnie poszedł do psychologa ale nie mam na to ochoty, ponieważ chodziłem wcześniej wiele razy (ale nie z tym problemem), wiem jak to wygląda i najzwyczajniej w świecie nie mam ochoty się otwierać, chociaż pewnie jakby psycholog wiedział w czym rzecz to bym chodził.

Jestem w o tyle lepszej sytuacji że chodzę jeszcze do szkoły (średniej), więc teoretycznie mam jakiś kontakt z ludźmi, ale nic się z tego nie wykluwa.

przez Dariusz_wawa 15 lis 2011, 13:08
Comet_one napisał(a):Chociaż to nie jest forum o uwodzeniu to jestem ciekaw waszych ruchów będąc na miejscu autora tematu (czy kogokolwiek innego z podobnym problemem), który chce się umówić z dziewczyną. Wykraczacie poza próg domu i...? Bo to się łatwo mówi "umów się". No ale z kim?

Ja sam bym chętnie poszedł do psychologa ale nie mam na to ochoty, ponieważ chodziłem wcześniej wiele razy (ale nie z tym problemem), wiem jak to wygląda i najzwyczajniej w świecie nie mam ochoty się otwierać, chociaż pewnie jakby psycholog wiedział w czym rzecz to bym chodził.

Jestem w o tyle lepszej sytuacji że chodzę jeszcze do szkoły (średniej), więc teoretycznie mam jakiś kontakt z ludźmi, ale nic się z tego nie wykluwa.

Poczytaj
http://www.tipy.pl/artykul_51,jak-poder ... czyne.html
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Comet_one 15 lis 2011, 22:39
Przeczytałem ten artykuł, niestety wydaje mi się że nie mam wobec kogo zastosować tych rad.

przez DddMan 29 lis 2011, 21:50
Mam dokładnie to samo. Brak rodziny i znajomych. Nikt mi nie odpowiada. Moja historie opisalem w dziale DDA. Moja samotnosc mnie tak boli, ze jestem gotowy rzucic wszystko, by tylko nie byc samotnym. A odzewu na moj apel - ZERO.
Depresja
Dystymia
Dorosłe Dziecko rodziny Dysfunkcyjnej
Osobowość chwiejna emocjonanie
Osobowość zależna
Zaburzenia osobowości mieszane
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

przez KRZYSIEKM77 03 gru 2011, 22:25
PSYCHOLOŻKA ALBO PSYCHOTERAPEUTKA,DOBRA PODPOWIEDŹ...RAZ W TYGODNIU BY BYLO DOBRZE, JAK DASZ RADĘ.MOŻESZ PRYWATNIE...SZUKAJ MIŁEJ CIEPŁEJ KOBIETY TO BĘDZIESZ CZUŁ W NIEJ WSPARCIE I BĘDZIESZ MYSLAŁ O SPOTKANIU I SIĘ Z TEGO CIESZYŁ.JA MIAŁEM TAKĄ,MŁODĄ MIŁĄ I DO TEGO ŁADNĄ:)SUPER SIE CZUŁEM MYŚLĄC O NIEJ I SPOTKANIU,PISAŁEM DO NIEJ SMS,TO TEŻ MI BARDZO POMAGAŁO...BYŁA DLA MNIE JAK DOBRA KOLEŻANKA NO I JEST NADAL ALE NIE MA MIEJSC NA PSYCHOTERAPIĘ WIEC JESTEM U JAKIEJŚ PSYCHOLOŻKI RAZ W M-CU ALE TO NIE JEST TO...MASZ PRACĘ KTÓRA BURZY ZWIĄZKI I ROZWALA RODZINY TAK TO ZAOBSERWOWAŁEM...BYŁEM WOJSKOWYM KILKA LAT TO MIAŁEM PODOBNIE:SŁUŻBY,NADZORY ,POLIGONY I JAK MIAŁEM TROCHE CZASU DLA SIEBIE TO NIC MI SIE NIE CHCIAŁO.ŻAŁUJĘ ŻE TAM PRACOWAŁEM,UCIEKŁO MI PARĘ LAT CENNEGO CZASU...

przez *Monika* 04 gru 2011, 02:39
KRZYSIEKM77, Krzysiu, nie używaj proszę Caps Lock'a. Ok?
To jeden z punktów regulaminu.
Obrazek
Główny Moderator

przez KRZYSIEKM77 04 gru 2011, 12:49
Tak mi sie jeszcze coś przypomniało...U mnie ksiądz,który sie bawi w psychologa stwierdził "zespół niezaspokojenia emocjonalnego"To jest brak uczuć ze strony rodziców w okresie dzieciństwa.To sie potem odbija na dalszym etapie życia,właśnie problemami z nawiązaniem i utrzymaniem kontaktów bliższych.Polecił mi książkę "integracja emocjonalna"Wydawnictwo katolickie"w drodze" warto przeczytać...

przez *Monika* 04 gru 2011, 12:59
KRZYSIEKM77, Może i ten ksiądz ma rację. Ale bawić to się może w chowanego.
Chyba, że ma skończone studia z zakresu psychologii i praktykę z zakresu psychoterapii.
Leczyć to powinniśmy się u licencjonowanych terapeutów, a nie czytać książki i na ich podstawie samouleczać się.
Poczytać zawsze można, ale bez specjalisty ciężko jest samemu zobaczyć swoje trudności. Bo nikt z nas w stosunku do siebie nie jest obiektywny.
Obrazek
Główny Moderator

przez KRZYSIEKM77 04 gru 2011, 15:29
2 razy byłem u tego księdza,on jest egzorcystą!:)Ja tak napisałem że sie "bawi" nie pytałem o wykształcenie...z tą książką kazał mi iść do mojej psycholożki...Dużo ludzi do niego przyjeżdża...Ja jestem takie duże dziecko:)nie jest to śmieszne,bo nikt mnie nie rozumie i nikt nie lubi...W Dani chyba,nie pamiętam, są takie rodziny w których takie duże dzieci dojrzewają w szybkim czasie...

przez *Monika* 04 gru 2011, 20:49
KRZYSIEKM77, Dobrze, że nie stwierdził, że jesteś opętany!
Swoją drogą czytałam artykuł na temat egzorcystów. W większości przypadków mają do czynienia ze schizofrenią, bardzo ciężkimi jej postaciami, niżeli z opętaniem.
Nie wypowiadam się w tym temacie więcej bo nie mam zdania na ten temat.
Obrazek
Główny Moderator

przez KRZYSIEKM77 04 gru 2011, 23:55
Wtedy nie byłem opętany ale teraz jestem!tak mówią....:):) Jak jadę z przodu autobusu to ludzie przesiadają sie na tył,jak ja z tyłu to ludzie na przód...:)) nie to że sie nie kąpię:) ale jest we mnie jakieś ZŁO!!! :hide:

przez DddMan 18 gru 2011, 20:41
Chyba zboczyliście trochę z tematu.

Temat jest o 100% samotności, braku rodziny i znajomych.
Depresja
Dystymia
Dorosłe Dziecko rodziny Dysfunkcyjnej
Osobowość chwiejna emocjonanie
Osobowość zależna
Zaburzenia osobowości mieszane
Fobia społeczna
Zaburzenia adaptacyjne

Sortuj wg