Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez what_a_feeling 07 lip 2012, 16:22
A mi wystarczy czytać same wypowiedzi, aby przygasić samotność... :hide:
F20.0

Samotność

przez LucP84 07 lip 2012, 16:41
Internet to tylko marna namiastka. Dobra żeby próbować kogoś poznać, natomiast samo gadanie przez net, a tym bardziej tylko pisanie na forum bardzo niewiele pomaga na samotność.

Zresztą nawet gadanie bezpośrednio z kimś przez net, jeżeli rozmowa jest taka niewiele znacząca, to mi nic nie daje.
LucP84

Samotność

przez what_a_feeling 07 lip 2012, 17:42
Spontaniczne wyjście z domu, do ludzi nie jest takie proste, kiedy izolacja trwa już kilka lat...
F20.0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez LucP84 07 lip 2012, 17:49
No ja nie wychodzę nigdzie spontanicznie. W zasadzie to teraz nigdzie poza wyjściem do sklepu nie wychodzę :/
Ale jakiś tam iluzoryczny kontakt przez net to dla mnie o wiele za mało. Z drugiej strony nie szukam też kolegów, to też mi niewiele daje bo mam cechy schizoidalne, w zasadzie tylko dziewczyny szukam.
LucP84

Samotność

przez Kiya 07 lip 2012, 19:06
LucP84, jak masz cechy schizoidalne, to po co Ci dziewczyna?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez what_a_feeling 07 lip 2012, 19:16
Też mam cechy schizoidalne. A chciałbym mieć dziewczynę, aby na starość miałby mi kto szklankę wody podać. Boję się samotnej starości. Teraz niespecjalnie mi zależy na dziewczynie, bo co niby może mi ona dać? Seks mnie nie interesuje np.
F20.0

Samotność

przez LucP84 07 lip 2012, 19:55
Kiya napisał(a):LucP84, jak masz cechy schizoidalne, to po co Ci dziewczyna?
No bo mam te cechy schizoidalne ale tak nie do końca. Tzn. mam taką diagnozę, no ale właśnie to jest dziwne, bo przy osobowości schizoidalnej faktycznie powinien być brak chęci do wszelkich kontaktów, a u mnie to jest takie jakieś wybiórcze. Więc też nie wiem na ile ta moja diagnoza trafna. Mam coś pomiędzy osobowością schizoidalną, schizotypową, unikającą a zespołem Aspergera.

Bo na kolegach mi jakoś nigdy zbytnio nie zależało, natomiast na byciu w związku od bardzo dawna i moje samopoczucie najbardziej z tego względu jest marne obecnie :/ a potem dopiero z powodu pracy (choć te dwie rzeczy są jakoś powiązane też). Jak byłem w związku, pomimo że rzadko się widywaliśmy to się czułem o wiele lepiej.

Z drugiej strony nie czuję potrzeby posiadania klasycznej rodziny, nie wzruszają mnie w ogóle dzieci.

Natomiast nie chodzi tylko o seks, choć to też jest ważne (aczkolwiek oceniałbym swój popęd tak na 3-5 razy tygodniowo, więc chyba przeciętny bardzo), natomiast mam taką silną potrzebę by się dzielić różnymi przeżyciami, coś planować no i spędzać z kimś czas. Ogólnie w sumie jestem dosyć wrażliwy, ale nie wiem na ile to potrafię okazywać, nie lubię np. mówienia o uczuciach.
LucP84

Samotność

przez Kiya 07 lip 2012, 20:34
nie lubię np. mówienia o uczuciach

To źle. Wierz mi, to bardzo, bardzo źle.
Chociaż z drugiej strony - chyba przesadzasz. Skoro piszesz o sobie takie osobiste rzeczy (a w tym było też o uczuciach), to chyba nie jest z tym u Ciebie najgorzej.

Samotność

przez LucP84 07 lip 2012, 20:38
Pisanie idzie mi łatwiej chyba. Jak piszę to mam skłonność do zbytniego ekshibicjonizmu może ;)
LucP84

Samotność

przez Kiya 07 lip 2012, 20:41
(aczkolwiek oceniałbym swój popęd tak na 3-5 razy tygodniowo, więc chyba przeciętny bardzo)

Nieee, skądże znowu, jaki tam przesadny ekshibicjonizm :P (uwaga, sarkazm :P )

Samotność

przez Candy14 07 lip 2012, 20:50
oceniałbym swój popęd tak na 3-5 razy tygodniowo, więc chyba przeciętny bardzo),

Przecietny to jest raz w miesiacu :P Twoj jest na pewno powyzej normy wbrew pozorom

Jak byłem w związku, pomimo że rzadko się widywaliśmy to się czułem o wiele lepiej.

Bo czules sie dla kogos wazny
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Samotność

przez Kiya 07 lip 2012, 20:54
Candy14, myślałam, że "raz w miesiącu" to już podchodzi niemal pod "brak popędu" :bezradny:

Samotność

przez *Wiola* 07 lip 2012, 20:55
Kiya, Obawiam się ,że Candy ma rację ;)
Moderator

Samotność

przez Kiya 07 lip 2012, 20:56
*Wiola*, jestem normalna :shock:

Sortuj wg