Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Bonus 04 sie 2014, 20:38
Raczej tak jest, bo w naszym kraju nie ma dużej tolerancji, ani zrozumienia dla ludzi z depresją, z natręctwami i innymi problemami, psychologicznymi.
U nas, czasami uważa się takich ludzi za jakichś wariatów, pomyleńców...A przecież, tacy ludzie jak my, cierpimy, przeżywamy, coś nas dręczy i trudno nam jest sobie z tym poradzić.
I to prawda, że trzeba samemu coś przeżyć, coś czuć, żeby dobrze kogoś, kto ma takie problemy rozumieć.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Laura1234 04 sie 2014, 20:40
No ja w ogóle jakos wszystkich ludzi rozumiem nawet schizofreników.Dziś byłam pierwszy raz na psychoterapii i powiem wam ze fajnie było. Dużo ja gadałam myślałam że nie dam rady ale gładko i poszło oczywiście wzięłam benzo przed wizytą na uspokojenie.

Samotność

przez Bonus 04 sie 2014, 20:46
A gdzie jest ta psychoterapia? W jakiejś przychodni?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Laura1234 04 sie 2014, 20:47
Ja byłam prywatnie. W gabinecie. Ale może bym poszła tez na grupową ale muszę ponoć mieć skierowanie.

Samotność

przez Bonus 04 sie 2014, 21:15
Ale też nie każdy ma kasę na prywatną psychoterapię. Jeśli ma się bezpłatną opiekę, lekarską, jest się zarejestrowanym, to i psychoterapia też jest bezpłatna.
A gdzie w ogóle są takie psychoterapie? W przychodniach? Szpitalach?

Samotność

przez acherontia-styx 04 sie 2014, 22:54
Bonus, jeśli chcesz bezpłatną to poszukaj Poradni Zdrowia Psychicznego w swoim mieście, która ma umowę z NFZ ;)
z tym, że jeśli terapia na NFZ to musi być skierowanie. Może być od psychiatry, ale równie dobrze od lekarza rodzinnego ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Samotność

przez Bonus 04 sie 2014, 23:52
Ale mi psychoterapia nie jest potrzebna. Ja należę do PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO, w przychodni, ale w innym mieście.
Mam tam lekarkę, psychiatrę, która mi przepisała leki przeciwdepresyjne.

-- 04 sie 2014, 22:53 --

To znaczy, może i by mi się przydała ta psychoterapia, ale lekarka mi tego nie poleciła, tylko leki. A ona zna moje problemy.

Samotność

przez acherontia-styx 05 sie 2014, 00:16
Bonus, spoko ;) pytałeś to odpowiedziałam :smile:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Samotność

przez 834 05 sie 2014, 00:26
I to podstawowy błąd twojej pani lekarz. Na złamaną kość nie wystarczy wypisanie przeciwbólówki. Odnieś to do swojej sytuacji
live, love
834

Samotność

przez Saraid 05 sie 2014, 03:09
Bonus napisał(a):Ale mi psychoterapia nie jest potrzebna. Ja należę do PORADNI ZDROWIA PSYCHICZNEGO, w przychodni, ale w innym mieście.
Mam tam lekarkę, psychiatrę, która mi przepisała leki przeciwdepresyjne.

-- 04 sie 2014, 22:53 --

To znaczy, może i by mi się przydała ta psychoterapia, ale lekarka mi tego nie poleciła, tylko leki. A ona zna moje problemy.

Tylko na ile i jak zna Cię psychiatra?My tutaj Cię czytamy całymi dniami Twoje frustracje ,problemy nisk,a samoocenę uważam że terapia by Ci bardzo pomogła same leki nie załatwiają problemów ,nie zmieniają sposobu postrzegania,świadomości.
Saraid

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 13:36
Raczej nie mam niskiej samooceny, a tylko się tak może komuś wydawać. Ja jestem człowiekiem, raczej asertywnym i znam na tyle siebie.
Nie mam depresji, ponieważ mam chęci do życia, lubię swoje zainteresowania. Tylko tyle, że mam problemy uczuciowe i natręctwa myślowe. Ale tak samo ma wielu ludzi, teraz. Na samych wypowiedziach, na forum, niewiele można wywnioskować.

Samotność

przez Saraid 05 sie 2014, 13:39
Bonus napisał(a):Raczej nie mam niskiej samooceny, a tylko się tak może komuś wydawać. Ja jestem człowiekiem, raczej asertywnym i znam na tyle siebie.
Nie mam depresji, ponieważ mam chęci do życia, lubię swoje zainteresowania. Tylko tyle, że mam problemy uczuciowe i natręctwa myślowe. Ale tak samo ma wielu ludzi, teraz. Na samych wypowiedziach, na forum, niewiele można wywnioskować.

Uważasz ,że jesteś obiektywny sam wobec siebie?
Saraid

Samotność

przez Bonus 05 sie 2014, 13:41
To, że ja czasami się czuję gorszy, że męczą mnie myśli natrętne, jak wielu ludzi, to nie znaczy, że mam niską samoocenę.
Może się komuś tak wydawać? Ale ja jestem dumny z siebie, ze swojego zdania, z wartości, z tego że czymś się interesuje, że coś lubię. Oczywiście, że brakuje mi wielu rzeczy, których nie mam, ale nie ma takich ludzi, którzy by mieli wszystko lub mieli dużo.
Zawsze będzie komuś czegoś brakowało w życiu.

-- 05 sie 2014, 12:51 --

Może i jestem obiektywny.
Jeżeli człowiek ma wiedzę na swój temat, zna swoje uczucia, swoją psychikę, to jest, raczej inteligentny emocjonalnie. Ale nigdy nikt nie zna siebie do końca. Nie można powiedzieć o sobie "ja siebie dobrze znam", bo to byłaby nie prawda.
Nie znamy swojej reakcji, nie wiemy, jak byśmy się zachowali w danej sytuacji, gdyby taka zaistniała.

Samotność

przez zmęczona_wszystkim 05 sie 2014, 15:36
Bonus napisał(a): Na samych wypowiedziach, na forum, niewiele można wywnioskować.

Wręcz przeciwnie. można wywnioskowac, i to wiele. Można wiele się dowiedzieć o czyimś myśleniu, można spojrzec na kogoś bardziej obiektywnie niż on sam. można to rozpoznać chociażby ze sposobu, w jaki reaguje na wypowiedzi innych, z wielokrotnego drążenia tego samego tematu. Kilkunastominutowa wizyta u psychiatry nie pomoże w ustaleniu rzeczywistych problemów. Z tego nic się nie da wywnioskowac, a na forum wypowiadasz się wiele razy, widać wiele rzeczy, które psychiatrę nawet by nie obchodziły.

Nikt nie jest całkowicie obiektywny wobec siebie, tym bardziej, że często włącza się mechanizm samooszukiwania się. Psychoterapia pozwoliłaby Ci na to spojrzeć być może z tej strony, z której wczesniej sie nie patrzyłeś.

Sortuj wg