Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Święta Wigilijne a pogłebienie depresji ..

przez Michaal 23 gru 2010, 21:23
Jak bylem dzieckiem to bardzo lubilem wigilie. Obecnie jej nienawidze. Za kazdym razem mowie sobie ze wogole nie pojade na kolacje wigilijna, jednak nie chce wywolac wojny w domu. Osobiscie nawet bym nikomu oprocz rodzicow nie skladal najchetniej zyczen. Nie chce na nich wszystkich patrzec. 23.12-03.01 to najgorsze dni w roku jak dla mnie.

przez Ahmed 24 gru 2010, 13:07
A ja życzę Wam ... żeby mimo wszystko te święta były dla Was w miarę miłe, w miarę rodzinne i nie przepełnione hipokryzją.
No i najważniejsze - D U Ż O____ Z D R O W I A ! ! ! ! ! ! ! ! !
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez Sorrow 24 gru 2010, 13:21
Ja przedwczoraj urządziłem z mamą ucztę z okazji przesilenia zimowego.

Teraz siedzę sam w domu, bo nie miałem już siły jechać do rodziny. W sumie trochę, żałuję bo za oknem jest okropny smog.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 24 gru 2010, 14:23
mi się ewidentnie nasila.
dogomaniaczka

przez Matt FX 24 gru 2010, 14:38
U mnie śruba nie do opanowania dziś. Lęki, derealizacja, myśli samobójcze, uczucie że zaraz nie wytrzymam! Totalny chaos i gówno z tymi świętami... Zastanawiam się znów nad szpitalem bo nie panuje nad nerwicą i emocjami, bez kitu!

przez Zenonek 24 gru 2010, 14:44
Matt FX,

Zazywasz dalej ten Anafranil ?

Nie ma poprawy ?

przez sunset 24 gru 2010, 15:08
Matt FX, mnie też od kilku dni nawiedza derealizacja, straszne uczucie.
sunset

przez LitrMaślanki 24 gru 2010, 15:12
nie dość ze nienawidzę świąt to jeszcze musiałem ubrać choinkę ....wygląda jak by ją ktoś zjadł przetrawił i wysrał .
Odnoszę wrażenie ,że święta są po to ,aby takich jak ja wqrwiać i doprowadzać do pogorszenia ich stan zdrowia .
LitrMaślanki

przez soulfly89 24 gru 2010, 15:49
Marek77 napisał(a):Demonizujecie "coś" co jest umowne i zalezne od tego jak sami sobie "to" zorganizujemy...

Zapominasz, że nie każdy sobie to organizuje SAM i czasem jeszcze jest RODZINA, która organizuje nam małą powtórkę z rodzinnego piekiełka. Gdybyś moim dziadkom i mamie powiedział, że święta są umowne i próbował dojść do jakiegoś consensusu to zostałbyś wyklęty od diabłów i szatanów. Wszystko ma być tak jak ma być, nie ma dyskusji, a jak jest inaczej to albo mama płacze albo ktoś się wścieka i wszystko to moja wina.

Od rana chce mi się ryczeć. Rano przyszedł do nas facet mojej matki którego nie znoszę, ale na szczęście nawet nie próbował się ze mną dzielić opłatkiem. To największy hipokryta jakiego znam. Pfff. W dodatku wracają mi najgorsze wspomnienia i mam wrażenie, że chodzę otoczona jakąś czarną chmurą, która mi przesłania wszystko co piękne.

Jedyna pozytywna myśl - wyjeżdżam stąd zaraz po świętach. Dopiero w górach, w śniegu, na totalnym zadupiu odpocznę.

przez Sorrow 24 gru 2010, 17:07
Och, przykro mi to słyszeć :? .

Masz na pocieszenie :D :
http://www.youtube.com/watch?v=ntgaLEiR ... re=related

przez linka 24 gru 2010, 17:59
Marek77, No na szczęście dla ciebie, warto czasem mieć trochę taktu i nie dziwić się, że inni mają inaczej niż Ty i nie mają takich kochanych rodziców..... :(
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Ahmed 24 gru 2010, 18:31
e tam.....a ja się nafaszerowałem tabletami i w tyłku mam dzisiaj stres.
Zaraz idę na "wigilie" bo jednak udało im się mnie namówić jak jestem na haju ...nawet luzik mi się udziela. Wiem że to benodiazepanowy (wolałbym marcepanowy).
Ale i tak Was kocham !! :D
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez Alienated 24 gru 2010, 21:13
Tegoroczne Święta będą dla mnie już kolejnymi z rzędu, które postanowiłem spędzić w samotności. Chyba nie mam aktualnie nikogo, z kim czułbym się na tyle blisko emocjonalnie związany, ażeby dotrzymywać mu w tym szczególnym okresie towarzystwa. Nie będzie więc ani dzielenia się opłatkiem, ani kolacji wigilijnej... W domu oprócz mnie pozostaje co prawda jeszcze pies, ale to chyba trochę zbyt mało, by ubierać specjalnie choinkę ;). Czy jest to jednak wystarczający powód, aby od razu popadać w depresję? Lubię Święta oraz całą towarzyszącą im atmosferę nawet pomimo faktu, że dotyczy mnie to wszystko w znacznie mniejszym stopniu niż innych. Cieszę się chociażby z tego, że będę miał do dyspozycji kilka dni wolnych od pracy... Choć z drugiej strony... Wczoraj, właśnie w pracy, ludzie składali sobie życzenia i takie tam... Pracuję głównie z kobietami, więc kiedy przynajmniej niektóre z nich podchodziły się uścisnąć, coś mi to bardzo przypominało i... nie powiem, trochę zabolało :(. Ale co ja mogę...?
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez dogomaniaczka 24 gru 2010, 21:33
Alienated, nie jesteś sam w swojej samotności w wigilię. mi towarzyszy pies i królik jedynie :D
dogomaniaczka

Sortuj wg