Człowiek bez ambicji to człowiek szczęśliwszy?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Re: Człowiek bez ambicji to człowiek szczęśliwszy?

przez *Wiola* 21 lut 2010, 18:15
Z tego co tu napisaliście i z moich przemyśleń to wynika raczej, że człowiek "niewiele myślący" to człowiek szczęśliwy.Skupia się na zaspokojeniu podstawowych potrzeb i instynktów i już mu jest dobrze. W sumie to też zazdroszczę takim ludziom dość często:(
Moderator

przez soulfly89 22 lut 2010, 01:30
Mnie też ten temat zaintrygował. Tylko z innego powodu - wszyscy piszą o ambicji w związku z pracą. Mi ambicja kojarzy się bardziej z chęcią doskonalenia siebie, a to czasami z pracą ma mało wspólnego, a z zarobkami czasem jeszcze mniej. Jeśli chodzi o pracę to nie mam ambicji, jestem Kowalska spod jedenastki w ostatnim bloku na ostatnim blokowisku. Ale mam ambicje skierowane zupełnie gdzie indziej: pojeździć po świecie, napisać książkę, zrozumieć siebie i innych, dążyć do ideału w kwestii bycia po prostu człowiekiem. I tylko dążyć, bo coś takiego jak "ideał człowieka" to paradoks sam w sobie.

I od czasu kiedy mnie już ten wyścig szczurów ani ziębi ani grzeje to jestem trochę szczęśliwsza.

Wiola, ja ludziom "mało myślącym" jednak wcale nie zazdroszczę. Pomyśl, ile cennych rzeczy ich omija. Warto się czasem pomęczyć ze swoją myślącą głową żeby kiedy indziej zrozumieć/poczuć coś niezwykłego.

przez MOCca 22 lut 2010, 01:37
wiola173 napisał(a): W sumie to też zazdroszczę takim ludziom dość często:(

Za dużo nie myślą i mają ambicję głęboko w poważaniu. Nie zastanawiać się i robić swoje a przy tym być szczęśliwym też tak bym chciała. :roll:
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez whiteblackchocolate 22 lut 2010, 23:55
Temat taki ciekawy, że i ja się zbiorę i wypowiem: nie wiem jak odróżnić przeciętnego Kowalskiego od neurotyka, ale myślę, że każdy z nas ma jakieś tam konflikty i bolesne miejsca, tyle, że "Kowalscy" ich po prostu nie rozgrzebują, a my tak. No i myślę też, że łatwo nam przychodzi "odmóżdżyć" kogoś bez problemów, jakby oni byli pod jakimś względem "gorsi". A kto wie, przed czym niektórzy ludzie uciekają w TV, alko i inne przyjemności dnia codziennego. Co do nas, z problemami, kojarzy mi się taki cytat ze Shreka:
"A my osły nosimy swoje lęki na wierzchu". :mrgreen:
Myślę, że nie chodzi tu o myślenie, a o głębokość przeżywania emocji. Ludzie z problemami emocjonalnymi po prostu przeżywają życie "głębiej".
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

przez *Wiola* 23 lut 2010, 00:21
whiteblackchocolate napisał(a):Myślę, że nie chodzi tu o myślenie, a o głębokość przeżywania emocji. Ludzie z problemami emocjonalnymi po prostu przeżywają życie "głębiej".

Wiesz może faktycznie miałam na myśli , że są troszkę "odmóżdżeni", ale to może sposób żeby się jakoś dowartościować:)) , skoro nas już takie cholerstwo spotyka, to niech chociaż będzie ,że my jesteśmy lepsi- wybrani. Ale to co napisałeś to jakby potwierdza:)
Moderator

przez whiteblackchocolate 23 lut 2010, 03:00
wiola 173

Tak, napisałam, że przeżywamy głębiej, ale nie uważam, że to powód do czucia się wyjątkowo i bycia dumnym. Osobiście, wolałabym odczuwać głębokie pozytywne emocje niż smutek i beznadzieję... Bo ja naprawdę nie lubię mojej depresji.
and when you think more than you want, your thoughts begin to bleed (...) society, crazy indeed, hope you're not lonely without me

I have no home

przez *Wiola* 23 lut 2010, 03:29
Wierzę Ci bo j a mojej nerwicy też nie lubię. Ale napisałeś ,że przezywamy "życie głębiej"czyli nie tylko te nieprzyjemne emocje, myślę ,że są w tym również pozytywy np to , że jesteśmy bardziej empatyczni od pana Kowalskiego
Moderator

przez whiteblackchocolate 23 lut 2010, 12:23
Haha, tak jesteśmy bardziej empatyczni wobec pana Kowalskiego, który naszej empatii nie potrzebuje, a to może właśnie my jej potrzebujemy... A pan Kowalski jej nie da, bo jej nie ma. Dobrze, że chociaż na forum możemy się "powspierać".

I have no home

przez kawe_prosze 28 lut 2010, 20:47
soulfly89 napisał(a):Mnie też ten temat zaintrygował. Tylko z innego powodu - wszyscy piszą o ambicji w związku z pracą. Mi ambicja kojarzy się bardziej z chęcią doskonalenia siebie, a to czasami z pracą ma mało wspólnego, a z zarobkami czasem jeszcze mniej. Jeśli chodzi o pracę to nie mam ambicji, jestem Kowalska spod jedenastki w ostatnim bloku na ostatnim blokowisku. Ale mam ambicje skierowane zupełnie gdzie indziej: pojeździć po świecie, napisać książkę, zrozumieć siebie i innych, dążyć do ideału w kwestii bycia po prostu człowiekiem. I tylko dążyć, bo coś takiego jak "ideał człowieka" to paradoks sam w sobie.

I od czasu kiedy mnie już ten wyścig szczurów ani ziębi ani grzeje to jestem trochę szczęśliwsza.

Wiola, ja ludziom "mało myślącym" jednak wcale nie zazdroszczę. Pomyśl, ile cennych rzeczy ich omija. Warto się czasem pomęczyć ze swoją myślącą głową żeby kiedy indziej zrozumieć/poczuć coś niezwykłego.

Święte słowa!

przez betty_boo 28 lut 2010, 21:47
myślę że nie tyle chodzi tu o ambicje, co o poziom wrażliwości i świadomości.

to znaczy że świadomość określa byt czy odwrotnie?

przez użytkownik 01 mar 2010, 23:32
A co kiedy ambicje chcą coś a człowiek nie jest w stanie tego osiagnąć, wtedy jest wewnętrznie rozdarty, nie wie co robić i depresja gotowa, czy nawet nie depresja, ale normalnie to sie nie żyje.
Widzę dookoła ludzi, którzy żyją w miarę normalnie, normalnie funkcjonują, mają wyższe wykształcenie, niekoniecznie takie o którym ja myślę, ale mimo wszystko żyją lepiej. Zawsze chciałam mieć i być naj...
i przyszły tego konsekwencje. Nie dostałam się do takiej szkoły, o której zawsze myślałam, nawet nie wiem czy naprawde bym chciała cos takiego studiować,czy się do tego nadaję, ale podziwiam ten kierunek(?)i ludzi którzy go studiują. Chciałabym być taka jak oni. I tak od dłuższego czau próbuję się na siłe jakos dopasować, nie wiem czy to ma sens, nie moge sie z tym pogodzić i jestem załamana.

przez betty_boo 01 mar 2010, 23:41
nie patrz tylko na tych którzy są "lepsi", popatrz jeszcze na tych gorszych. pozatym niektórzy mają po prosru lepszy start w zyciu (wieksze możliwości), a inni nie, i to akurat nie jest twoja wina.

przez mark123 21 wrz 2014, 15:32
Lepsze nadmierne ambicje niż bezwzględny brak ambicji.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Arhol 21 wrz 2014, 16:21
Tak zacny odkop.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg