ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Re: ofiara gwaltu

przez brokenwing 18 cze 2010, 15:44
jakbym to powiedziała psychoterapeucie że próbowano mnie zg... ona od razu poszłaby zgłosic na policję

Jesteś tego pewna...???To nie był gwałt ,tylko próba. Dodatkowo Ciebie i terapeutę (chyba ) łączy zaufanie a ze strony terapeuty jest jeszcze tajemnica medyczna ....nic nie zgłosi ,może jedynie. Drążyć temat -ale wszystkie decyzje podejmujesz Ty
Tak myślę ...jeśli ktoś ma inne doświadczenia ..chętnie poczytam

[Dodane po edycji:]

Natascha,
Ja też nie rozumiem ...zrozpaczona wiec jak to jest ,ta próba to nie jest powód podjęcia terapii...są jakieś inne (poważniejsze)sprawy ???
brokenwing

przez zrozpaczona20 18 cze 2010, 16:01
Natascha u niej byłam dzisaj pierwszy raz. Zmieniłam bo jak chodziłam do tamtej to było gorzej.
A ona powiedziała że jakbym ja komus robiła krzywde albo ktos mi to ona musi powiadomic policję czy psychiatrę albo nawet kogos innego.
zrozpaczona20

przez brokenwing 18 cze 2010, 16:23
Coś nie tak...psycholog ma za zadanie ,w pierwszej kolejności pomagać pacjentowi...i nie robić nic co mogłoby pogorszyć samopoczucie pacjenta.....a takie działanie jak powiado policji bez zgody ...jest nieprofesjonalne ,tym bardziej ,że to próba gwałtu nie gwałt .
mogę się mylić
brokenwing

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 18 cze 2010, 17:34
zrozpaczona20 napisał(a):A ona powiedziała że jakbym ja komus robiła krzywde albo ktos mi to ona musi powiadomic policję czy psychiatrę albo nawet kogos innego.

Psychologa i psychiatrę tak, jak księdza czy adwokata obowiązuje tajemnica zawodowa. Za złamanie jej mogłabyś podać tą panią do sadu.
Poza tym myślę, ze się najzwyczajniej w świecie nie zrozumiałaś ze swoją terapeutką.
Natascha

przez brokenwing 19 cze 2010, 12:19
zrozpaczona20,
Czy Ty przypadkiem ( przez złą kondycje psychiczną) nie dokonujesz złej interpretacji słów psychologa ? Tak się często zdarza ,wtedy,gdy w głowie mamy gonitwę myśli..
Moja rada, na następnej sesji( u terapeuty) powiedz wprost.
Mam problem,jestem ofiara przestępstwa,chce o tym komuś powiedzieć ...porozmawiać ,ale muszę mieć pewność ,że bez mojej zgody nie zawiadomi pan/pani policji...i wszystko się wyjaśni .
brokenwing

przez zrozpaczona20 19 cze 2010, 12:44
Mozliwie.... Jestem wykończona bardzo.
zrozpaczona20

przez brokenwing 19 cze 2010, 12:55
Musisz coś zrobić z własnej inicjatywy.Bez "rozkazu" terapeuty.
Spróbuj się zrelaksować -książka , kino może aromaterapio domowa,dobra muzyka...cokolwiek co sprawi Ci malutką radość.

U psychologa ,zawsze pytaj ..w wypadku -rozkojarzenia lub poczucia niepewności . Psycholog nie będzie zły,nie pomyśli ,ze go nie słuchasz. Ci ludzie wiedzą dużo o innych i doskonale rozumieją ,co to zdenerwowanie lub problem z koncentracja
brokenwing

przez zrozpaczona20 19 cze 2010, 12:56
Ja chyba potrzebuje jakiegos odprężenia. Muszę się zrelaksowac. bo nie daje sobie już rady z tą sytuacją.
zrozpaczona20

przez brokenwing 19 cze 2010, 13:11
Tylko nie relaksuj sie alkoholem PROSZĘ
brokenwing

przez zrozpaczona20 19 cze 2010, 13:23
Ja nie pije i nie pale to dzieki chorobie tego nie robie ;)
zrozpaczona20

przez brokenwing 19 cze 2010, 13:25
Bierzesz jakieś leki ?
brokenwing

przez zrozpaczona20 19 cze 2010, 13:28
na chorobe tak.
zrozpaczona20

przez brokenwing 19 cze 2010, 13:30
na chorobe tak.
.. a w związku ze złym samopoczuciem ,jakieś antydepresanty?
brokenwing

przez zrozpaczona20 19 cze 2010, 13:35
nie
zrozpaczona20

Sortuj wg