Natręctwa myśli...

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Natręctwa myśli...

przez ladywind 26 lip 2014, 22:47
lonsdale, tez tak miałam, ogolnie u mnie wystepują dwa bieguny tzn albo wydawanie kasy spontaniczne, nieprzemyslane czesto albo właśnie skapstwo. Myśle że to drugie bardziej popłaca zwłaszcza w naszym kraju i przy tych zarobkach oraz cenach niemałych niz rozrzutnosc ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Natręctwa myśli...

przez lonsdale 26 lip 2014, 22:51
ladywind, ale czasami ma sie opory aby sobie kupić coś potrzebnego albo jakaś przyjemność pójść na kebaba za 10zl raz w miesiącu, mialem raz taką "jazde" że nosiłem w portfelu 2000 zl i nie mogłem wogóle tych pieniędzy ani dotknąć ani nic bo juz mnie natręty łapały, nie mówiąc już o wydaniu ich, nie mówie że koniecznie na jakieś pierdoły ale ja skąpiłem nawet na odzież i takie tam, a przecież każdy musi sie w cos ubrać

Potem jak zacząłem nad tym pracować (a bylem pod opieką zlego psychologa który mnie namawiał właśnie na rozrzutność ) to popadłem własnie w wydawanie pieniędzy, czasami reszty w sklepie nie brałem gubilem pieniądze jak upadaly to sie nie schylalem, róznie z tym było
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Natręctwa myśli...

przez ladywind 26 lip 2014, 22:53
lonsdale, wiem jakie to jest ciezkie i faktycznie na rzeczy potrzebne nie powinno sie skapic, ale cóż taka specyfika tej choroby, wiec trzeba miec troche zrozumienia dla samego siebie, a z tym poprostu walczyc malymi kroczkami. Ewentualnie pochodzic troche na terapie behawioralno-poznawcza, na której człowiek sie uczy nie ulegania natrectwom.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Natręctwa myśli...

przez mark123 28 lip 2014, 12:35
Ma/miał ktoś z Was myśli ksobne związane ze zwierzętami ?
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Natręctwa myśli...

przez lonsdale 28 lip 2014, 12:38
mark123 napisał(a):Ma/miał ktoś z Was myśli ksobne związane ze zwierzętami ?

co masz na myśli ?
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Natręctwa myśli...

przez mark123 28 lip 2014, 12:48
lonsdale napisał(a):

co masz na myśli ?

Myśli typu, że niektóre zwierzęta są w pewnej zmowie i chcą celowo zaszkodzić.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Natręctwa myśli...

przez lonsdale 28 lip 2014, 12:57
mark123 napisał(a):
lonsdale napisał(a):

co masz na myśli ?

Myśli typu, że niektóre zwierzęta są w pewnej zmowie i chcą celowo zaszkodzić.

to wygląda na schizofrenie albo inną psychozę a nie na myśli natrętne !

Natręctwa myśli...

przez mark123 28 lip 2014, 13:01
lonsdale napisał(a):to wygląda na schizofrenie albo inną psychozę a nie na myśli natrętne !

Ale jakby to była psychoza, to bym raczej nie miał świadomości, że te myśli są nieprawdziwe.

Natręctwa myśli...

przez Bonus 29 lip 2014, 20:38
Każde natręctwa myślowe są, jakąś obsesją. Ciężkie natręctwa prowadzą do depresji i do innych, poważnych schorzeń.
Ja sobie radzę, jakoś z moimi natręctwami, z lękami i obawami, ale jest mi trudno. Sam się muszę z tym zmagać.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Natręctwa myśli...

przez Qrf 29 lip 2014, 20:49
Bonus, a czy ktokolwiek może nam pomóc z natręctwami w naszej głowie? Mi się wydaje, że ktoś, kto tego nie ma tego nie zrozumie.

-- 29 lip 2014, 20:51 --

mark123, A jak to wygląda? Zwierzęta domowe, czy np. psy na ulicy albo ptaki na gałęzi przywołują u Ciebie takie myśli?
Qrf

Natręctwa myśli...

przez Bonus 29 lip 2014, 20:57
To prawda.
Bo ciężko jest zrozumieć ludzi, mających takie problemy, psychiczne. Jeżeli nikt nie miał nigdy takiej sytuacji, w której dręczą natręctwa myślowe, są obawy przed czymś, są lęki, to nie ma o tym pojęcia.
W naszym społeczeństwie, ludzi z problemami psychologicznymi się nie bardzo rozumie, nie współczuje się im, a to jest, jeszcze gorsza samotność i wyobcowanie...Dlatego, przeważnie ktoś, kto przeżywa natręctwa, czuje jakieś obawy, jest z tym wszystkim sam, nawet wśród rodziny, znajomych.

Natręctwa myśli...

przez mark123 29 lip 2014, 21:40
Qrf napisał(a):mark123, A jak to wygląda? Zwierzęta domowe, czy np. psy na ulicy albo ptaki na gałęzi przywołują u Ciebie takie myśli?

Psy (częściowo także ludzie idący z psem) oraz niektóre owady (głównie te z żądłem). Takie myśli mam w przypadku przechodzenia koło jakiegoś psa oraz w przypadku, gdy lata/przeleci koło mnie owad. W przypadku psów myśli o celowym zaszkodzeniu nie dotyczą ugryzienia lecz powąchania.
Myśli te wywołują u mnie silne wkurzenie na owady, psy i właścicieli psów oraz czasami odczucie chęci, by ich ostro ukarać "za celowe zamiary zaszkodzenia mi".

Natręctwa myśli...

przez Qrf 29 lip 2014, 21:56
mark123, wiem, że to tylko natręctwa, ale jak patrzę na osy czy muchy, które nielegalnie wkroczą do mojego mieszkania, to czasami też mam wrażenie, że to zapowiedź jakiejś zbrojnej inwazji ;)
Qrf

Natręctwa myśli...

przez Bonus 30 lip 2014, 13:07
Tak jak w naszym społeczeństwie, nie bardzo się toleruje ludzi, którzy mają gorzej od innych, są biedni, mają nieciekawy los...
Liczą się tylko ludzie z kasą, z dobrą pozycją materialną. Natomiast, depresja, natręctwa myślowe, to problemy, na które cierpi coraz więcej ludzi. Zawsze będzie źle, jeśli będzie obojętność innych.

Sortuj wg