Leki nasenne.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Leki na sen - Po których jak się czuliście? Opinie.

przez Badziak 22 gru 2011, 22:37
Melatonina - doraźnie
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Leki na sen - Po których jak się czuliście? Opinie.

przez siódmy 23 gru 2011, 20:18
Atarax czasami
Gdy człowiek jest na tyle stary żeby wszystko zrozumieć-umiera.

czy jest szansa na naturalny sen?

przez misiek_1 13 sty 2012, 14:43
Czy jest szansa na naturalny sen,jeżeli od roku śpi się tylko na tabletkach?????

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 13 sty 2012, 14:52
Tak, jest. Kolejny bezsensowny temat zakładasz (w dodatku już chyba był kilka razy)...
uzytkownik

przez Zenonek 18 sty 2012, 13:46
Oczywiscie, ze jest.

Po pierwsze trzeba stopniowo schodzić z anksjolitykow.

Po drugie zapodaj sobie Melatonine 5 MG ( mozna tego brać i 20-30 mg przed snem) + naturalne leki poprawiajace sen jak tabletki ziołowe Labofarm ( z 5- 10 sztuk przed snem).

Tabletki na sen.Wątek zbiorczy.

przez misiek_1 23 lut 2012, 11:26
ja jem już rózne ponad rok i nie wiem ile jeszcze można tak ciągnąć? ciągle mi się wydaje, że w końcu wysiądzie mi serce:(
Ostatnio edytowano 12 mar 2012, 04:02 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: z uwagi na tematykę przeniesiono z NL

przez uzytkownik 23 lut 2012, 11:33
Ja też jem, w dodatku zwiększyli mi dawki (obecnie mianseryna 120mg).
Jakoś nie mam czasu się przejmować i zastanawiać. Trzeba żyć.
uzytkownik

przez misiek_1 23 lut 2012, 11:43
masz rację jakoś trzeba żyć a moim zdaniem lepiej jeść tabletki nasenne niż nie spać wcale, użytkownik a na co Ty sie leczysz?

przez QueenForever 23 lut 2012, 11:48
Jest przeciez inne rozwiązanie niz stosowanie leków nasennych w bezsennosci-te leki nie rozwiązują problemów bezsennosci w zaden sposób a często zamiatając problem pod dywan go potencjalizują.Naprawde warto zadbać o higiene życia-ruch na świerzym powietrzu,nie spozywanie posiłków conajmniej 2 godziny przed snem,nieoglądanie TV podczas próby zasypiania,ograniczc internet (bardzo męczy wzrok indukując bóle głowy)-te metody są najskuteczniejsze w normalizacji nie tylko snu ale i nastroju i witalnosci,no ale najprosciej jest wziąść Zolpidem .
QueenForever

przez misiek_1 23 lut 2012, 11:57
czasem takie sposoby naprawdę nie pomagają, próbowałam już wszystkiego. ja zażywam teraz promazine-nie uzależnia, lerivon też nie.

przez QueenForever 23 lut 2012, 12:02
Pomagają ,uwierz mi-co bys zrobił w swoim obecnym położenie gdybyś urodził sie 100 lat temu gdy nieistniały zadne leki psychotropowe? usypiał byś się heroiną czy alkoholem?Higiena życia to podstawa,owszem leki są dobre ale doraźnie-problemów bezsennosci jednak nierozwiązują .
QueenForever

przez err 23 lut 2012, 19:05
100 lat temu to człowiek sobie spokojnie żył, nie było tylu osób, które sobie nie radzą ze sobą. Teraz liczba się zwiększyła do setek tysięcy.
err

przez uzytkownik 23 lut 2012, 19:17
Oczywiście, że żyło się inaczej. Nie było komputerów, internetu, nie było pogoni za kasą, wyścigu szczurów.
Niestety ludzie nie potrafią dostosować się do obecnych warunków i poprzeczek jakie stawia im zbyt szybkie życie udekorowane elementami jak wyżej.

Obawiam się, że nerwica dotyczyła naprawdę ledwie promila osób, a nie 1/4 społeczeństwa (leczona duuuużo mniejsza) jak teraz... a liczba ta bardzo szybko rośnie.
A najgorsze, że ludzie "leczą się" alkoholem zamiast zdiagnozować problem.

Mi świadomość czegoś takiego jak nerwica otworzyła horyzonty. Alkohol odstawiłem praktycznie "od ręki" wiedząc, że ten syf tylko pogłębi problem.

Ciekaw jestem co będzie za 20 czy 50 lat.
uzytkownik

przez mephion 24 lut 2012, 02:32
W średniowieczu, antyku - również cierpieli na bezsenność, depresję i nerwicę, znajdziemy liczne przykłady w literaturze tamtego okresu. Bezsenność to schorzenie powszechne i stare jak świat, więc myślę że nie ma co przesadnie zwalać na cywilizację. Porównując bezpieczne i wygodne życie współczesnego europejczyka z życiem w wiekach średnich (wojny, zarazy, głód, bezprawie, średnia życia 35 lat -gdzie połowa ludzi ginęła śmiercią gwałtowną w wyniku morderstwa, lub wypadku) szanse na zaistnienie w życiu przeciętnego człowieka zdarzeń mogących zrujnować psychikę była znacznie wyższa.
Higiena snu pomaga tylko niektórym. Na tym forum jest masa osób którym nie pomaga aktywność fizyczna, wietrzenie pokoju, medytacja, unikanie używek telewizora i nadmiernego tępa życia - sam jestem jedną z nich. :(
W każdym bądź razie lepiej chyba dla organizmu żeby spał po lekach niż nie spał wcale. Słyszałem kiedyś, że nawet uporczywa bezsenność o niejasnej genezie często po dłuższym czasie ustępuje sama z siebie. Może to być jednak nawet kilka lat. W większości przypadków trzeba jednak leczyć depresję/nerwicę która może odpowiadać za problemy ze snem. Bywa iż bezsenność jest jedynym wyraźnym objawem tzw. depresji maskowanej.

Sortuj wg