Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki nasenne.Wątek zbiorczy.


adelkowska

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa dni znów wizyta i wracam do mojego upragnionego estazolamiku ;)(na samą myśl aż mi sie uśmiech na twarzy pojawia) Znów uzależnienie od benzo-no cóż mówi sie trudno ,w mojej pracy musze sie czuć wyspany!

No chyba ,że lekarz znów wyjedzie z jakąś inna propozycją a ja sie skuszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że to niemądre ale ważniejszy jest dla mnie komfort psychiczny.Jeśli naprawde będzie źle to odstawie.Już kiedyś po kilku latach brania klonazepamu udało mi sie wyjść,więc estazolam przy tym to "betka" .Narazie jestem na takim etapie swego życia ,że potrzebuje tego leku.A jak sie sprawy wyklaruja to pomyślimy.

jaaa -dzieki ,ze ktoś sie jeszcze o mnie martwi,pozdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie a co odradzacie? Po których jak się czuliście?

Tu wymieniłem te które znalazłem:

 

1. Imovane (Zopiclonum). Zopiklon - odpowiedniki: Dobroson, Zopiratio.

2. Selofen (Zaleplonum). Zaleplon.

3. Nasen (Zolpidemi tartas). Winian zolpidemu - odpowiedniki: Hypnogen, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Xentic, Zolpic, ZolpiGen, Zolsana, Zoratio.

4. Noctofer (Lormetazepamum). Lormetazepam.

5. Rohypnol (Flunitrazepamum). Flunitrazepam.

6. Luminalum (Phenobarbitalum). Fenobarbital.

7. Chlorprotixen.

 

 

Osobiście biorę Imovane lub Selofen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sen brałam lorafen 1mg stosuje go sie w stanach lękowych zwłaszcza przebiegu nerwic i zaburzeniach snu spowodowane przez niepokój a dla zainteresowanych którzy cierpią duszność i czujemą jak było by coś w gardle ja polecam afobam ja brałam 0 50 mg ten lek mnie uratował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stosujecie coś jeszcze poza tymi lekami co z ankiety to dopisujcie proszę w postach.

 

Ja używałem pierwszych dwóch. Po Imovane jak by mniejsza skłnność do zasypiania, ale długo działa. Przy krótszym śnie niestety też trochę rano. Przy Selofenie pada się natychmiast z nóg - ale jestem w stanie się bardzo wcześnie obudzić i już nie chce się spać. Z drugiej strony to zaleta bo rano jestem w pełni rześki i nie zamulony. Jednak mimo wszystko po Imovane też rano czuje się wyspany i świeży. Bez tych środków poprostu budzę się zmęczony nawet jak uda mi się zasnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asiula82 jaką dawkę brałaś na sen?

 

 

Wera jak działa Nitrazepam? Jakie są po nim odczucia i czy nie muli rano?

 

 

Ktoś pisał w ankiecie o Noctofer (Lormetazepamum/Lormetazepam) i Nasen (Zolpidemi tartas/Winian zolpidemu - odpowiedniki: Hypnogen, Onirex, Polsen, Sanval, Stilnox, Xentic, Zolpic, ZolpiGen, Zolsana, Zoratio). Jakie są po nich odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estazolam-bardzo dobry lek na sen(dla mnie to jeden z najlepszych leków).Daje naturalne uczucie senności , a potem człowiek poprostu zasypia-jak naturalny przebieg zasypiania.A rano czujesz sie świetnie,żadnego zamulenia-tylko szkoda ,że uzależnia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam 3 - Stilnox - masakra, nie dość, że trzeba było go brać leżąc już w łóżku, to człowiek miał wrażenie, ze go ktoś narkozą potraktował, i natychmiastowy sen.

Gdy kiedyś wzięłam tabletkę przed prysznicem (potem do wyrka) to szłam z łazienki trzymając się ściany - kosmos, falowanie obrazu itd.

Zasypiałam szybko ale budziłam się o 4-5 rano i tak byłam nieprzytomna.

Lekarz kazał mi brać przez 2 tygodnie - po trzech tabletkach zrezygnowałam i z pomocą technik relaksacyjnych nauczyłam się sama zasypiać a jakość snu polepszała się z czasem gdy antydepresanty zaczęły na mnie działać (ok 4tyg po zażyciu pierwszej tabletki).

Ps. Ponoć od stilnoxu można się pięknie uzależnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka wsumie tak glownie bezsennosc- wlasciwie to spie po leku super;) nie czuje by dzialal ale psychicznie wystarcza " ze wzielam lek" spie od 1.3-2 do 11-12!

noi dostalam opier od lekarza dzis? zamierzam czytac cala noc gazety i na studia notatki.. zobaczy,y jak ten jego sposob sie sprawdzi mam nadzieje tylko ze nie dostane nerwicy przez to

bo jak wiem jak nie spie wstaje zla i nerowwa...:(

 

 

a Ty jak spisz? bierzesz cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore lek Tisercin. Nie jest to typowy lek nasenny, ma szerokie spektrum dzialania. Cierpialam na bezsennosc, wywolana nerwica i depresja. Stan moj pogorszyl lek efektin, po ktorym przestalam spac wogole. Po dwoch tygodniach bez snu nie moglam normalnie funkcjonowac, pracowac ani zajmowac sie dzieckiem. Mialam omamy. Przetestowalam wszystkie dostepne leki nasenne i uspakajajace. Lekarz rozkladal rece. Zmienilam leki i lekarza. Nowa pani doktor przepisala mi tisercin. Problemy ze snem minely bezpowrotnie. Dzis spie jak dziecko. Ale trzy uwagi: po pierwsze nie czytac ulotki, po drugie przetrwac okres adaptacyjny- organizm musi sie przyzwyczaic! i po trzecie zaczynac od cwiartki tabletki, po kilku dniach polowka i wreszcie przejscie do calej. Objawy uboczne to sennosc i splatanie. Nie wolno tez przez tydzien do dwoch prowadzic samochodu. Potem wszystko sie normuje. Jesli pracujecie, to najlepiej na czas przyzwyczajania organizmu do leku, wziac pare dni urlopu.

 

I najistotniejsze: tisercin nie uzaleznia. Moze byc brany nawet latami. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

NASEN

Ja miałam styczność z dwoma lekami na sen: NaSen i Hydroxyzinum. Na Sen brałam przez 10 dni. Mam po nim mieszane odczucia. Działa po ok 30 min i lepiej jest się położyć spać, gdyż nieźle ścina z nóg. Któregoś dnia po wzięciu tabletki siedziałam jeszcze jakiś czas przed kompem i kiedy szłam do kuchni żeby coś zjeść zaczęło mi się kręcić w głowie i musiałam trzymać się ściany. Przez pierwsze dni rzeczywiście lek działał silnie i spało mi się po nim dobrze ale potem zaczęłam się wybudzać rano ok 5 i nie mogłam już zasnąć a jak się udało to później nie mogłam się podnieść z łóżka. Około 7-8 dnia brania tego leku kiedy po wzięciu nawet 4 tabletek zauważyłam że organizm zaczął się przyzwyczajać i kiedy przetrzymałam moment senności i nie kładłam się spać uczucie senności zaczęło przechodzić a kiedy udało mi się usnąć to rano zaczynałam się wybudzać, także rada dla tych którzy chcą po nim spać jest taka żeby po wzięciu NESen położyli się po ok 30 min spać. Lek się skończył, poszłam więc do lekarza który przepisał mi Hydroxyzinum.

 

HYDROXYZINUM

Lek okazał się być bardzo słaby...:). Miałam brać 2 tabletki, max 4. Pierwszy dzień był nawet o.k zrobiłam się po nim lekko rozluźniona, senna i trochę tompnięta, drugiego dnia działał już trochę mniej a trzeciego nie mogłam po nim zasnąć i strasznie się męczyłam. Zasnęłam bardzo późno i obudziłam sie nad ranem, a kiedy udało mi się zasnąć zaczęłam mieć straszne sny (bardzo realistyczne, jakbym oglądała jakiś film) i nie mogłam się po tym leku wybudzić. Rano byłam strasznie zmęczona czułam się strasznie. Finał był taki że w ciągu dnia byłam niewyspana i poddenerwowana.

Ponieważ lekarka powiedziała mi że Hydroxyzinum można brać również przy stanach poddenerwowania a zdarzyło się tak że był mi potrzebny więc wzięłam najpierw dwie tabletki, nic, kolejne dwie, nic, kolejne dwie tez nic. Czyli w sumie wzięłam 6 i po wielkich męczarniach poszłam spać. Także ja odradzam branie Hydroxyzinum, chyba że w stanach bardzo delikatnych.

 

Od dziś zaczynam brać Imovane, zobaczymy jak będzie po tym.

 

Pozdrawiam

Gosia

 

---- EDIT ----

 

Sprostowanie: odnośnie leku NaSen napisałam że wzięłam 4 tabletki! Chodziło mi o Hydroxyzinum! Na sen można brać max 1 tabletkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×