Psychotropy a ciąża

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Leki SSRI (np.paroksetyna) w ciąży-brała któraś???

przez linka 05 maja 2009, 11:22
kasia000, tak tylko to jest conajmniej nieodpowiedzialne, gdy nie wiesz czy możesz odstawić leki i zachodzisz w ciążę świadomie narażając zdrowie dziecka.
Ja nikogo nie straszę - podaję fakty medyczne.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isj 05 maja 2009, 11:29
Na pewno odstawienie będzie bezpieczniejsze niż kontynuowanie leczenia, a i ono nie oznacza, że od razu po nim będziesz mogła zajść w ciążę, jako że cykl przyjmowania preparatu kończy się wraz z ostatnim epizodem depresji (ok. pół roku po nim), kiedy SSRI przyjmuje się raz jeszcze celem niedopuszczenia do nawrotu. Cierpliwości!

Mam nadzieję, że skoro nie przekonują Cię badania naukowe, które podała linka, zaś których skrócony przebieg zawiera przecież ulotka Seroxatu [sic!] (punkt drugi, akapit nr 10), może przekona Cię przynajmniej rodzina, bliscy, partner...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kasia000 05 maja 2009, 12:29
ojj dobra juz dobra odstawie zakichany seroxat ino jak;-)?
kasia000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 05 maja 2009, 12:32
kasia000, a czy twój psychiatra nie mówił nic o zakończeniu terapi?
Czy twój psychoterapeuta wspominał już o tym, ze jestes zdrowa?

Nie lepiej poczekać aż się wyleczysz jeszcze rok - dwa i wtedy z czystym sumieniem odstawić leki i zajśc w ciążę?

Zresztą zrobisz jak zechcesz......a co do odstawiania to zapytaj swojego psychiatry - on znają się na tym najlepiej.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kasia000 05 maja 2009, 14:16
poczekam jeszcze z ta decyzja i porozmawiam z lekarzem,jak mam odstawiać ,żeby mi deprecha nie wróciła-pozdrawiam!
kasia000

przez betty_boo 05 maja 2009, 20:59
kasiu a ja cie rozumiem, moze i jest to nieodpowiedzialne ale rozumiem jak bardzo chcesz miec dziecko i ze bolesnie odczuwasz kazdy kolejny stracony dzien oddalajacy cie od tego celu...

przez kasia000 05 maja 2009, 22:03
dokładnie :-|

[Dodane po edycji:]

ale wierze ze jakos to pogodzę...a co z tymi babkami co wpadną?przecież lek należy odstawiać bardzo bardzo wolno...hmmmmm
kasia000

przez isj 06 maja 2009, 01:48
kasia000 napisał(a):ojj dobra juz dobra odstawie zakichany seroxat ino jak;-)?
Napisałem przecież mniej więcej, jak to się robi i jak to powinno odbywać się w Twoim przypadku... Zobacz jeszcze raz.

Lekarz powie, spokojna twoja rozczochrana :)
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

isj

przez linka 06 maja 2009, 09:37
kasia000 napisał(a):...a co z tymi babkami co wpadną?przecież lek należy odstawiać bardzo bardzo wolno...hmmmmm

Jeśli lek który przyjmują jest teratogenny odstawia się go szybko, niestety ze szkodą dla drowia matki....ale z kolei bez narażania dziecka . Chyba, że się nie da, bo skutki odstawienne są tak silne - wtedy matka niestety -płacąc za swoją głupotę (że dopuściła do ciąży w trakcie przyjmowania leków) odstawia je wolno i naraża dziecko na wady rozwojowe........
Przyjaciel forum

przez kasia000 06 maja 2009, 11:17
Linka już nie pezsadzaj z tymi wadami rozwojowymi-czytałam na forach angielskich i nie tylko-dziewczyny brały seroxat po 10 lat..i rodziły zdrowiutkie dzieci-powtarzam ZDROWE!!!

isj napisał(a):
kasia000 napisał(a):ojj dobra juz dobra odstawie zakichany seroxat ino jak;-)?
Napisałem przecież mniej więcej, jak to się robi i jak to powinno odbywać się w Twoim przypadku... Zobacz jeszcze raz.

Lekarz powie, spokojna twoja rozczochrana :)

GDZIE?
kasia000

przez linka 06 maja 2009, 11:49
isj napisał(a):Naprzemiennie, czyli jak? - 1-0-1 (20-0-10 np.) Jeżeli tak wtedy dawki zmniejsza się równomiernie o tyle samo miligramów. W seroxacie normą jest zmniejszanie dawki o 5-10 mg tygodniowo. Ale każdy indywidualnie, więc sumarycznie przy 30 mg, będziesz pewnie schodziła co 5 mg, i tak byłoby najbezpieczniej. I jeszcze jedno: do lekrza w celu omówienia tej sprawy

Czytaj swój własny temat dokładnie...... :roll:
Przyjaciel forum

przez kasia000 06 maja 2009, 13:50
bleblebleble tylko ja biorę całkiem inaczej...10mg jutro 20mg 10mg jutro 20mg
kasia000

przez isj 06 maja 2009, 15:05
Z naprzemiennego dawkowania będziesz schodziła jeszcze dłużej, gdyż zmniejszanie dawek trzeba będzie rozbijać na dnie, a nie na tygodnie, hahahaha :twisted:

Ogólnie nie całkiem rozumiem twoje postępowanie dotyczące odstawiania (bo w kontekście ew. ciąży rozterki rozumiem jak najbardziej). Nie byłaś u lekarza i pytasz o rzeczy, które są w ulotce, która jest bardzo, ale to bardzo rozbudowana (aurex czy lorafen to przy tym stek ogólników) i chyba powinnaś mieć ją przy sobie :shock:

isj

przez kasia000 06 maja 2009, 20:17
NIE ROZUMIE O CO CHODZI CI Z TYM ODSTAWIANIEM MOIM..ja teraz jestem na etapie 20mg co drugi dzień ...to jak mam dalej odstawic co proponujesz ?

zreszta moge nawet rok odstawiać byle bezboleśnie!
kasia000

Sortuj wg