Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Neurolepryki na przewlekłe nerwice, stany napięcia.

przez Anna Maria 09 lut 2011, 21:48
Ja biorę Zeldox, nie otępia jak Olzapin,Zyprexa i in. podobne i ma wszechstronne działanie m.in. zwalcza ataki paniki
Anna Maria

przez Anna Maria 09 lut 2011, 22:11
lek większych dawkach jest refundowany,w małych-cholernie drogi
mam ciągłe lęki,zaburzenia osobowości,depresje- lękową i ed,właśnie teraz biorę go z powodu ed
biorę 160 mg
lęk mi nie zmalał :? pisałam teoretycznie
może sam raz na Ciebie podziała
ale radzę zdać się na lekarza a nie dobierać sobie leki na forum ;)
Anna Maria

przez avasamara 12 lut 2011, 15:29
Dostałam ostatnio od psychiatry Neurotop (dodatkowo, bo jak dotąd brałam tylko Setaloft) na ustabilizowanie nastrojów. Jednak po przeczytaniu ulotki dowiedziałam się, że nie mogę go brać z antykonceptami. :? W dodatku jest to lek który bierze się przy epilepsji, a ja chorowałam padaczkę i od 5 lat nie biorę leków. Nie jestem pewna, czy powinnam brać Neuroleptyki skoro dopiero co po 7 latach brania je odstawiłam.
A ja już mam dość. Mam ataki histerii, potrafię w byle momencie wybuchnąć gniewem, mam ochotę zrobić komuś krzywde, rozwalić wszystko dookoła. Zaczynam płakać, krzyczeć - no obłęd po prostu. Innym razem mam doła mam ochotę się zwinąć w kłębek i zniknąć.
Moja psychiatra jakby mnie nie słuchała albo żyła w innym świecie :x

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lucasso 13 lut 2011, 02:58
Ja po nie powodzeniu z olanzapina dostalem abilify. Jutro trzeci dzien.
wybieralem pomiedzy sulpiridem i ablilify
Stososal ktos kiedys abilify?

przez Guzik 14 lut 2011, 10:05
Abilify to ponoć bardzo dobry lek, ma chyba zdecydowanie mniej skutków ubocznych niż olanzapina która jest chyba dość starym lekiem a Abilify jest chyba z tych nowej generacji, ale nie u każdego się sprawdza. Nie stosowałam ale tyle słyszałam od osób które stosowały i były zadowolone bardzo.

Mam pytanie do osób które biorą neuroleptyki. Od jakiegoś czasu czuję się coraz coraz gorzej i nie wiem czemu, lekarz dopiero 21 marca, czy ktoś bierze neuroleptyki tylko na noc? Czy to może jakoś działać na te stany napicia, niepokoju i lęki? w dzień? Za dnia nie wiedziałam zbytnio co się dzieje jak brałam a teraz rozważam czy nie brać tylko na noc. Ale jeśli to i tak nie będzie działać biorąc na noc tylko to nie ma sensu.

przez Anna R. 14 lut 2011, 23:28
Ja brałam na początku Zolafren na noc, a działał w dzień, także możesz spróbować. Niektóre neuroleptyki bierze się raz na dobę.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Guzik 15 lut 2011, 00:07
Jak brałam poranną dawkę to byłam nieprzytomna. Chyba zaczynał działać po 1-2h, i tak działał że nie czułam się fantastycznie za dnia.

Neuroleptyki

przez Korba 15 lut 2011, 00:20
łączę trochę wątków o neuroleptykach-ogólnie w jeden.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Neuroleptyki

przez Golden_Queer 19 kwi 2011, 11:41
A ja mam pytanie: czy wasze neuroleptyki też tak zobojętniają i rozleniwiają? Czy też macie tak, że nic was już nie obchodzi, wszystko wam jedno i nic wam się nie chce?

Biorę trilafon już prawie 5 lat, teraz znowu nieco większą dawkę, i znowu wraca takie totalne zobojętnienie... Mam w d...e wszystko łącznie z sobą samym. I naprawdę g...o mnie to obchodzi.

Chociaż na poziomie umysłu, myśli, obserwacji, trochę mnie to rozczarowuje, ale jest mi z tym g...m tak wygodnie. Nie będę w stanie przestać brać tego leku. NIGDY.

Tylko zastanawiam się, co zrobić... Chciałbym móc angażować się w jakieś zajęcia, działania, tworzyć... tymczasem naprawdę nie mam na nic ochoty. Ale w tym nie ma niczego depresyjnego: to jest taka totalnie idealna obojętność.

Neuroleptyki

przez estera1 19 kwi 2011, 20:58
JA BIORE CHLORPROTHIXN WIECZOREM NA POCZATKU SWIETNIE SPALAM PO NIM AKTUALNIE NIEMOGE ZASNAC ,ZASYPIAM NAD RANEM I W DODATKU SERCE MI WALI JAK WEZME TEN LEK CZY TO NORMALNE?JESLI NIE MOGE USNAC MOGE WZIAC ROZNIEZ I LEK NASENNY?

Neuroleptyki

przez amelia83 19 kwi 2011, 21:15
Golden_Queer napisał(a):A ja mam pytanie: czy wasze neuroleptyki też tak zobojętniają i rozleniwiają? Czy też macie tak, że nic was już nie obchodzi, wszystko wam jedno i nic wam się nie chce?

Biorę trilafon już prawie 5 lat, teraz znowu nieco większą dawkę, i znowu wraca takie totalne zobojętnienie... Mam w d...e wszystko łącznie z sobą samym. I naprawdę g...o mnie to obchodzi.

Chociaż na poziomie umysłu, myśli, obserwacji, trochę mnie to rozczarowuje, ale jest mi z tym g...m tak wygodnie. Nie będę w stanie przestać brać tego leku. NIGDY.

Tylko zastanawiam się, co zrobić... Chciałbym móc angażować się w jakieś zajęcia, działania, tworzyć... tymczasem naprawdę nie mam na nic ochoty. Ale w tym nie ma niczego depresyjnego: to jest taka totalnie idealna obojętność.

Golden Queer może czas na zmianę leku... :?:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Neuroleptyki

przez Golden_Queer 21 kwi 2011, 19:34
Ja chyba muszę sobie najpierw założyć, że biorę ten trilafon tylko przejściowo, że kiedyś go odstawię, że JUŻ MI NIE BĘDZIE POTRZEBNY.

Nie mam schizofrenii, nie mam psychozy, cały czas jestem w psychoterapii... Być może za jakiś czas będę w stanie odstawić ten lek.

-- 10 maja 2011, 18:08 --

Gdybym wiedział, że istnieje lepszy lek dla mnie, niż ten trilafon, to bym go brał. Niestety, pernazyna, ketrel, zyprexa i rispolept okazały się gorsze, a moja lekarka uważa, że bezpieczniejszych leków, niż pernazyna i trilafon nie ma. A trilafon dla mnie to - jej zdaniem - lek z wyboru... chyba, że ja mam dodatkowo depresję, którą ten trilafon maskuje. Ale ja się w sumie czuję dość normalnie, tylko ta totalna nicość... i bezsens istnienia...

Neuroleptyki

przez pixi107 04 maja 2012, 23:48
Hej! Chciałam Was zapytać o jedną rzecz... mój psychiatra wypisał mi Setaloft i Afobam. Niestety działa on tylko na duszności ale na problemy z łykaniem (wsytępują 24h na dobę, są mniejsze rano, większe wieczorem) absolutnie to nie działa. Czy jakiś neuroleptyk mógłby mi w tym pomóc? Czy ograniczyłby strach przed łykaniem i samą dolegliwość? I ostatnie, czy lekarz poierwszego kontaktu może zlecić mi taki lek? Pozdrawiam...
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

Neuroleptyki

przez clone 05 maja 2012, 09:08
pixi107 napisał(a):czy lekarz poierwszego kontaktu może zlecić mi taki lek?

Może nawet benzo. Zależy tylko, czy będzie chciał i czy dasz mu dobry powód.

pixi107 napisał(a):Czy jakiś neuroleptyk mógłby mi w tym pomóc? Czy ograniczyłby strach przed łykaniem i samą dolegliwość?

Neuroleptyki wyłączają myśli otępiając pacjenta i takie jest ich zadanie. Niektóre z nich mają dłuższe działanie uspakajające np. Chlorprothixen, Pernazinum czy Haloperidol.

Sortuj wg