Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Mattej

Użytkownik
 • Zawartość

  87
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Mattej

  Akatyzja

  Al Jourgensen, to jest prawdopodobnie alkoholowy zespół abstynencyjny. Ja bym poszedł najpierw do lekarza od uzależnień, a potem diagnozował inne zaburzenia. Powodzenia.
 2. Mattej

  Low dose Naltrexone (LDN)

  Tabletki mam po 50mg - aptekarz podzielił na 2mg. Codziennie wieczorem biorę 2 mg. Działanie leku to rzecz subiektywna, ja to głównie przyjmuję na alergię i na to pomaga. Ciężko mi coś powiedzieć nt. endorfin, gdyż jestem przymulony olanzapiną, ale od dziś zmniejszam jej dawkę i dysforia powinna ustąpić.
 3. Mattej

  Low dose Naltrexone (LDN)

  Ja to biorę na alergie pokarmowe, m. in. na pszenicę, mleko. Niestrawione białka obce (betakazomorfiny z mleka, gliadomorfiny ze zbóż zawierających gluten, i pewnie jeszcze inne) mogą powodować dysforię, omamy i objawy ADHD. Chyba najlepiej na mnie dziala 2,5mg, wyzsze dawki nakrecaja.
 4. Zyprexa w dawce 5 mg super na mnie działa. Wycisza i tonizuje. Z kolei dawki 7,5 + już powodują duży niepokój i spadek koncentracji. Aktualnie teraz biorę 5 mg olanzapiny (ta oryginalna podobno mocniejsza, czystsza chemicznie) i 20mg paroksetyny. Lęki i natręctwa niweluje w znacznym stopniu. Depresji jako takiej nie mam, raczej niechęć do działania, brak motywacji i lekka anhedonia. Próbuję jeszcze piracetamu, jednak za bardzo pobudza, ale jeszcze trochę ''potestuję''. Myślę natomiast o jakimś stabilizatorze nastroju typu lamotrygina w dawce 100mg+.
 5. Błagam, tylko nie schizofremię, pisze i mówi się schizofreNia. Po pierwszym epizodzie psychotycznym bierze się 1-2 lata, po drugim 5 lat, po 3 rzeczywiście całe życie. Nie uzależniają, chociaż występuje efekt odstawienny, jeżeli gwałtownie zejdzie się z dawki. Pozdrawiam towarzysza niedoli a ja jestem ciekawa kto Ci tak na obiecywał teoretycznie to tak,ale w książkach tyle że żaden lekarz Ci na to nie pójdzie sorki,wkurzyłeś mnie za to poprawianie błędów które uważam za brak kultury pozdrawiam dyslektyczka Widzisz, schizofrenia schizofrenii nie równa, nie każdy lata na golasa po ulicy. Ja wlaśnie po półtora roku miałem odstawione neuroleptyki, a poszedł na to konsultant woj. podlaskiego ds. psychiatrii, więc nie generalizuj. Brak kultury? Nie żartuj, dużo osób nie obeznanych z tematem mówi schizofreMia i mnie to po prostu śmieszy. A jeżeli to literówka to inna sprawa, tu zwracam honor. A błędy należy właśnie poprawiać, szczegolnie na ogólnodostępnym forum, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd.
 6. Błagam, tylko nie schizofremię, pisze i mówi się schizofreNia. Po pierwszym epizodzie psychotycznym bierze się 1-2 lata, po drugim 5 lat, po 3 rzeczywiście całe życie. Nie uzależniają, chociaż występuje efekt odstawienny, jeżeli gwałtownie zejdzie się z dawki. Pozdrawiam towarzysza niedoli
 7. No, w końcu to bardzo silny lek "serotoninowy". U mnie ten błogostan trwał od 3tyg. tak kilka tygodni. Później minęło, ale działanie leku wciąż odczuwam, tylko że się do niego przyzwyczaiłem.
 8. Mattej

  Erytrofobia jakie leki ??

  Do głowy przychodzi mi kozłek lekarski (waleriana) i melisa. Spróbuj, niektóre osoby na to dobrze reagują. Bo już np. dziurawca bym nie brał bez konsultacji z lekarzem. -- 04 lut 2011, 19:13 -- Ja się czerwieniłem od alergii pokarmowych. Coś zjadłem i od razu czerwony na policzkach. Erytrofobię miałem, ale to wiele lat temu.
 9. kasiątko, ja też mam diagnozę w kierunkii schi... interesuję się tą tematyką, sporo czytam, coś zawsze w głowie zostaje
 10. Schizofrenia może mieć początek pseudonerwicowy, tak samo jak schizofrenik może mieć w obrazie choroby zaburzenia nerwicowe. Trudno to się leczy, gdyż wielu psychiatrów nie dopuszcza stosowania przy schizofrenii leków na nerwicę (głównie SSRI). Ja tam biorę paroksetynę i mi to nie przeszkadza..
 11. A kto ma doświadczenia ze stosowaniem tego leku w mniejszych dawkach np. 20-0-20 lub 20-0-40? Ja wiem, że taka kuracja kosztuje, ale refundowane tabletki 80mg to dla mnie stanowczo za duża dawka.
 12. Ludzie z reguły dobrze reagują na sertralinę, to łagodny lek, może trochę bardziej nakręcać od paroksetyny, warto spróbować.
 13. Nie powinno być problemu, seroxat działa silniej uspokajająco od Elicei. Zresztą 5 mg to mała dawka, a i 10 mg paroksetyny również niewielka. Biorę właśnie 20mg paroksetyny i od samego początku tą dawkę i nie odczuwałem żadnych skutków ubocznych. Od razu poprawiło napęd, a gdzieś tak po 2-3 tygodniach również humor, zmniejszyły się lęki. Czego również Tobie życzę. Oj, dopiero teraz zobaczyłem, że to stary temat, no ale może ktoś skorzysta.
 14. Mattej

  Suchar na dzisiaj :)

  Gdy ksiądz wyjmuje z kieszeni węża, to zakonnica się przezwycięża. (dobre, ale nie moje, jednego z uczestników "Szansy na sukces")
 15. Mattej

  Dopamina a dyskinezy

  Dyskinezy to zdecydowanie blokada dopaminy i to raczej przy klasycznych neuroleptykach i risperidonie w większych dawkach. Najczęściej po dłuższym czasie stosowania i nie u każdego. Ja bym był na Twoim miejscu spokojny, zresztą sam zażywam olanzapinę 5 mg, ale w takiej dawce i przy tym leku dyskinezy są raczej niemożliwe. A że blokadę dopaminy odczuwam (in + w psychice) to inna sprawa.
×