Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Jednakowoż

Użytkownik
 • Zawartość

  192
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Chciałbym zauważyć, że ta grafika pochodzi od filmu "Cabaret". Nie ma nic wspólnego z nazizmem, tylko z jego krytyką. http://www.filmweb.pl/film/Kabaret-1972-1313
 2. Anna R., a może porozmawiaj z lekarzem o innych usypiających neuroletykach? Tisercin, Promazin. Są bardzo tanie, ich moc jako neuroletyków sensu stricte jest bardzo niewielka, ale działają silnie nasennie, stosuje się je np. u chorych na Alzheimera w końcowym stadium (są wtedy bardzo nadaktywni, nie mogą w ogóle spać, jak pracowałem w bibliotece rozmawiałem o tym z kierowniczką, której mama ma Alzheimera). W małych dawkach mogą być pomocne.
 3. Mnie się niestety zdarza lekko nadużyć Xanaxu, żeby wprowadzić się w błogostan, kiedy już naprawdę nie wie, co ze sobą zrobić. Wiem, że nie powinienem, ale w moemencie, gdy mam wrażenie, że życie mi się rozsypuje i tak jest mi wszystko jedno Ale nigdy nie brałem ciągiem, ani nawet kilka razy dziennie. To tylko pojedyncze przypadki.
 4. Warto zauważyć, że amfetamina np. nie uzależnia fizycznie. Ma jednak duży potencjał uzależnienia psychicznego i gdy przestaje działać, pojawia się gwałtowny zjad, który nakłania do wzięcia kolejnej dawki. Poza tym, z tego co wiem, amfetamina powoduje wydzielanie dopaminy i noradrenaliny, serotoniny tylko w niewielkim stopniu. Poza tym jest jeszcze jedna poważna wada. Z tego względu amfetamina jest mocno kontrowersyjna i niebezpieczna. Metylfenidat jest pochodną amfetaminy, z ograniczonymi skutkami ubocznymi i obniżonym działaniem auforyzującym, zmniejszonym potencjałem nadużywania. Ponadto i tak jeswt sprzedawany na różową receptę (dla substancji narkotycznych, jak silne opioidy np.) - tak mi się przynajmiej wydaje, jeśli się mylę, poprawcie mnie.
 5. Jaaa nie mogu - dostałem Metocard (to samo, co Betaloc) i ciśnienie i tętno mi spadły, ale nie przespałem całej nocy. Mam dość [Dodane po edycji:] EDIT - W ulotce bezsenność jest, ale w kategorii "rzadko", razem z sennością, depresją, wysypkami, kurczami mięśni i niewydolnością serca (na którą jest ten lek!)...
 6. Warto zauważyć, że dla nie-schizofreników jest kosmicznie drogi. Za DOZ - 15 mg x 28 tabletek = 410 zł.
 7. Otworzyć kapsułkę i odsypać połowę - chap - reszta zostaje na następny dzień. Ja tak robię, bo biorę 225 mg, a kupowanie 150 i 75 jest zupełnie nieopłacalne.
 8. A ja mam ostatnio nadciśnienie, wczoraj wieczorem 150/85, tętno 102. Mój nowy lekarz mierzy mi ciśnienie na każdej wizycie, ale na razie myślał, że to przez leki. Po zmianie leków cisnienie takei samo. Poza tym przypomniało mi się, że moje ciśnienie nigdy nie spadało poniżej 140. Trzeba więc będzie chyba pomyśleć o betablokerach...
 9. Heloł. Tak se myślę sobie, czy nie zasugerować lekarzowi zmiany Lerivonu, który teraz biorę, głównie na sen, na Trittico właśnie. Lerivon bardzo zwiększa mi apetyt, poza tym mam problem ze wstaniem rano. Ponadto wenlafaksyna (której biorę 225 mg) osłabia mi libido. Velaxin nie likwiduje całkowicie moich stanów depresyjnych i lęków, więc może dodanie Trittico zarazem w tym celu, oraz w poprawie snu, byłoby dobrym pomysłem?
 10. Jednakowoż

  ważne pytanie

  Ale Spamilan nie uzależnia, działa podobnie do SSRI. Tylko podobno słabo... Nie lepsze byłyby SSRI? Paroksetyna? Ona działa też lekko nasennie. Albo po prostu Lerivon, który usypia, polepsza sen i też zmniejsza lęki, więc działa na oba naraz.
 11. Nigdy nie słyszałem o takich ubokach przy Lamitrinie, w ulotce też nic takiego nie ma. Jesteś pewien, że to powiązane?
 12. "Zaburzenia rytmu serca, nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zawroty głowy, bóle głowy, zaburzenia widzenia, przerost dziąseł, wysypki skórne, zapalenie mieszków włosowych, nadmierny porost włosów, wypadanie włosów." Ja bym jednak podziękował za fenytoinę
 13. Peem tak - wolę umrzeć koło trzydziestki, niż żyć sto lat w czarnej dupie. Dziękuję za uwagę.
 14. Być może, ale zauważ, że lamotrygina praktycznie nie ma skutków ubocznych (poza osobami uczulonymi), natomiast karbamazepina ma całą masę interakcji, wypłukuję witaminę D i niszczy ciałka krwi. To trochę tak, jakby porównywać skuteczność w padaczce Neurotopu z Clonazepamem. Albo Luminalem. Ponadto w padaczce stosuje się większe dawki Lamitrinu niż w chwiejności emocjonalnej, a zawuaż, że na padaczkę jest refundowany. Do 3,20 zł.
 15. Też radzę odstawiać powoli. O ile dawka Anafranilu jest na tyle mała, że możnaby się pokusić o ewentualne natychmiastowe odstawienie, o tyle zauważ, że łączysz dwie benzodiazepiny - Xanax i Relanium. I jak piszesz, bierzesz bardzo długo, a od miesiąca codziennie. Naprawdę nie polecam odstawiać tego natychmiast. Ja zaledwie przez tydzień usypiałem się Xanaxem, a jak się skończył - czuwałem trzy pełne doby i skończyłem na pogotowiu. Bezsenność z odbicia. Benzo to nie zabawki. Weź też pod uwagę, że objawami abstynencyjnymi są lęki, podenerwowanie - czyli to, na co zapewne bierzesz benzo. Jak je odstawisz będzie więc duuużo gorzej. Lepiej pogadaj o tym z lekarzem, być może zwiększ Anafranil lub zmień go na coś innego, a gdy zacznie działać, redukować lęki, wtedy dopiero odstaw benzo. Fundując sobie odwyk w stanie, w którym wymagasz codziennego łykania Xanaxu i Relanium przez miesiąc, przeżyjesz piekiełko i wrócisz do benzo z podkulonym ogonem. I nie mówię tego złośliwie.
×