Skocz do zawartości
Nerwica.com

Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne.


mefiboszet

Rekomendowane odpowiedzi

Pyritie, z tego co wiem;to przy psychozach,schizofreni itp.podaje sie powyzej 5 mg na dobè.wtedy dziala przeciwpsychotycznie.

ja bralam 0,5 mg i to tylko przy nerwicy lekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zaczęłam łączyć dwa neuroleptyki, Zeldox 160 mg i Torendo Q-Tab 2 mg, więc chyba można (nie wiem, może nie każdy z każdym? Zapytaj lekarza, on się na tym powinien znać). Do nich dochodzi jeszcze Neurol (Zomiren) SR 1 mg. Z tym że nie choruję na to, co Wy, tylko (podobno) na zespół paranoidalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, te Torendo to risperidon, jak Rispolept, który ja biorę. Z tym że to faktycznie inna choroba, bo twoja to stricte taka, na którą mają działać neuroleptyki, natomiast nerwicowcy (no i pewnie ja, border) zawsze dostają małe dawki.

 

No nic, przełamię się i zapytam lekarza przy najbliższej okazji, bo ten Fluanxol jakoś bardzo ładnie mi się jawi - że niby działa akurat na to, na co mi potrzeba.

 

Ale to dopiero 17. Kurde. No nic, jakby co opiszę wrażenia z tego uroczego połączenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie zwiększania dawki neuroleptyku. Poprzednie moje próby ze zwiększeniem olanzapiny z 5 mg do 15 mg nie powiodły się. Teraz robimy to z lekarzem stopniowo, na razie na 7,5mg. Czy przez pierwszych kilka dni/tygodni może być pogorszenie samopoczucia (niepokój psychoruchowy), a później te objawy mijają i lek się rozkręca? Nadmienię, że lek brać muszę i lekarz nalega na zwiększenie dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać jakie pozostały mi do zjedzenia neuroleptyki atypowe?

 

Brałem, rysperidon, amisulpiryd, arypiprazol a teraz zyprazydon ale też mi szkodzi. Wiem, że pozostały mi kwetiapina i olanzapina. Ale wątpię czy mi lekarz je przepisze bo powodują mocno senność. Czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SELEKTYWNI ANTAGONIŚCI RECEPTORA D2

amisulprid - Solian,

sulpiryd - Sulpiryd,

rakloprid,

remoksprid,

 

NIESELEKTYWNI ANTAGONIŚCI RECEPTORA D2

klozapina -Clozapine, Leponex, Klozapol,

risperidon - Rispolept ,

kwetiapina - Seroquel,

olanzapina - Zyprexa,

ziprasidon - Zeldox

 

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:9LFuyoM2oCUJ:83.15.106.10/sszady/cms/file/neuroleptyki3.doc+neuroleptyki+atypowe&cd=9&hl=pl&ct=clnk&client=opera

 

Używanie Google nie boli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś z Was do czynienia albo słyszał o możliwości wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca po lekach typu Sulpiryd, Solian, Fluanxol. Na ulotkach pisze, że odnotowywano z tego powodu nagłe zgony, że mogą wywoływać poważne zaburzenia, ale nic konkretnie, np. czy w niskich dawkach też, czy dopiero po przekroczeniu dawek terapeutycznych. Podobnie np. z amantadyną, pisze że rzadko może wywołać niewydolność serca ale nic poza tym. Zamieszczam link do artykułu na ten temat:http://www.ipin.edu.pl/ppn/archiwum/2006/1/t15n1_8.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zapisane małe dawki, mają działać przeciwdepresyjnie ale boje się brać, ponieważ w przeszłości miałem zaburzenia rytmu serca (nierówne bicie),miałem nawet przepisane na to leki nasercowe, z kolei leki na serotoninę źle na mnie działają i mam zalecone właśnie neuroleptyki i nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic,

Najlepiej spytaj lekarza, ja nim nie jestem wiec nie moge doradzic.

Powiem tylko ze Fluaxol na mnie nie dzialal wcale antydepresyjnie ani aktywizujaco, jedynie troche przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest możliwe, gdy neuroleptyk spowoduje u Ciebie duży wzrost prolaktyny. A jednym z objawów hiperprolaktynemii są problemy z hormonami żeńskimi - możliwy problem z włosami. Dotyczy to chyba wyłącznie kobiet, bo hiperprolaktynemia u mężczyzn objawia się inaczej.

 

Możliwy jest też wpływ neuroleptyków na ogólny metabolizm - jego spowolnienie może spowodować wolniejsze rośnięcie włosów (podobnie jak jest to w przypadku niedoczynności tarczycy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie toz 22 mam wizyte u lekarza i z doswiadczenia wiem ze same ssri nie do kocna na mnie działaja probowałem juz paroksetyny escitalopramu no i krotko nawet w sumie za krotko zeby stwierdzic działanie citalopram i moklobemid noi teraz chciał bym sprobowac sertraliny i dodac jakis neuroleptyk czy najlepiej z lekami poradzi sobie fluanxol bo tam przegladam to forum i coraz wiecej ludzi go zazywa ?? czy jest jaki lepszy neuroleptyk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze działanie przeciwlękowe ma olanzapina, a przerabiałem właściwie wszystkie atypowe neuroleptyki (oprócz paliperidonu). Aktualnie zażywam jej 5mg (oryginalna Zyprexa - mocniejsza od generyków i nie jest to moje zdanie tylko lekarza). Do tego paroksetyna w ilości 20mg. Jak do tej pory najlepsze połączenie na moje fobie i lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×