TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Potliwy 10 wrz 2016, 15:09
Nie chodzę do zadnego psychiatry, ale od rodzinnego mam wypisane opakowanie Tianesal 12,5mg.

Czasami stosuje, nieregularnie. Posiada jakies delikatne działanie przeciwlękowe ale bardzo słabe.

Wydaje mi sie jednak, ze warto pod okiem psychiatry zacząć stosować ten lek.

przez lamadelrey 29 paź 2016, 00:42
wiem, ze nie powinienem, ale jestem zwyczajnie zdesperowany. kupie tianeptyne z odbiorem na terenie warszawy, serdeczna prosba jesli u kogos zalega w apteczce

przez Relief 29 paź 2016, 12:56
Jak najlepiej dawkować tianęptynę? Czyli w jakich godzinach brać te 3 tabletki na przestrzeni dnia? Czy raczej jest to u Was np. 8 :00 - 14:00 - 20:00 czy może 8:00 - 12:00 - 16:00? Lepiej nie brać przed snem czy nie ma różnicy?

-- 31 paź 2016, 17:42 --

Na razie (ostatnie 3 dni) biorę po jednej tabletce wieczorem. Zgodnie z zaleceniami lekarza, żeby najpierw brać wieczorną dawkę, po paru dniach poranną i wieczorną i jeszcze po paru już normalnie 3x dziennie. Właśnie teraz połknąłem. Ogólnie nie czuję specjalnie żadnej różnicy, poza zasypianiem. Wczoraj połknąłem po 20 i próba zaśnięcia to była masakra. Praktycznie do 3 rano ni to spałem, ni to nie spałem, myśli cały czas kołatały się w głowie, takie na pograniczu snu i jawy, do tego rozdrażnienie.

Akurat zacząłem kurację w okresie, kiedy w miarę dobrze się czułem, muszę coś jednak zmienić w swoim życiu i pomyślałem, że Coaxil mi w tym pomoże. Póki co czuję się gorzej niż przed, no ale to dopiero 3 dzień, do tego mogę to zwalić na niewyspanie. Ponawiam pytanie - w jakich godzinach najlepiej dawkować te 3 tabletki, żeby można się było wyspać.

I czy to rozdrażnienie jest typowe i czy przejdzie w późniejszej fazie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 06 lis 2016, 15:07
Czy tianeptyna zwiększa czy zmniejsza aktywność układu glutaminergicznego ?

przez Relief 10 gru 2016, 14:29
Na dniach minie 6 tydzień na coaxilu w dawce 12,5mg x 3. Moje dotychczasowe wnioski - jeśli zauważyłem jakąś różnicę, to bardzo subtelną w działaniu przeciwlękowym. Bynajmniej nie jest to jednak ten poziom, jaki chciałbym uzyskać. Zdarzają się fajne dni na leku, ale zdarzają się też takie, kiedy wracam do domu przybity, rozdrażniony. Do tego nie pomógł zbytnio tam, gdzie chciałem, żeby pomógł - to jest większa otwartość wobec ludzi, nawiązywanie kontaktów etc.

Budzę się praktycznie każdej nocy po paru godzinach snu i fajnie jest, jak mogę od razu z powrotem zasnąć.

W dzień chodzę ostatnio strasznie senny, przymulony. Działanie poprawiające koncentrację działało może przez pierwsze 2 tygodnie, teraz tego nie czuję. Wręcz od pracy (umysłowej) odpycha mnie jeszcze bardziej, mam rzeczy do zrobienia, a ja zamiast się nimi zająć, to w pracy zagadam tu do jednego, tu do drugiego i tak mija dzień za dniem.

Jeśli chodzi o poprawę nastroju, też raczej słabo zauważalna. Wydaje mi się, że lek działa, jak się samemu działa, coś robi. Jak się siedzi w domu przed komputerem, to żadnej zmiany nie widać. No może bardziej mnie rozśmieszają różne rzeczy, typu komedie, które wcześniej mnie nie śmieszyły.

Podsumowując, coś tam działa, ale to nie jest to. Dam mu jeszcze z miesiąc i jak nie będzie większej poprawy, to dam sobie spokój, ewentualnie spróbuję wellbutrin.

przez fenoloftaleina 20 mar 2017, 17:27
Witam. Biorę od 3 dni tianeptynę. Od tego czasu mam bardzo silny ból głowy, zawroty, czuję się pobudzona, ale jednoczesnie otępiała, nie mogę się skoncentrować, a najbardziej chyba dokuczliwe jest co chwile uczucie tracenia świadomości/przytomności, nie wiem jak to dobrze opisać, ale czuję się jakby moj mozg i ciało na ułamki sekund mdlały. W zasadzie nie mogę nigdzie wyjść, bo idąc wszystko się nasila.
Dodam, że przechodziłam już różne SSRI(w różnych kombinacjach), niektóre wywoływały tylko większe lęki, a tianeptyna mimo,że nie jest najsilniejszym lekiem, wydaje mi się, że może mi pomóc.
Czytałam trochę wypowiedzi na forum, ale już sama nie wiem,czy to może być normalne na początku i powinno ustąpić, czy ten lek jednak nie jest dla mnie? Może też zbyt szybko zeszłam z SSRI(półtorej tygodnia, w tym tydzien na 1/4) i zbyt krótki odstęp zrobiłam między tymi lekami i doszło do kumulacji efektów ubocznych? A może to po prostu nerwica daje teraz o sobie znać takimi objawami, a tianeptyna po prostu nie zaczęła działać?
Na pewno skonsultuje to z lekarzem, tylko do tego czasu nie wiem co robic, bo nie da się tak dłużej funkcjonować i nie wiem czy czekać cierpliwie, czy to raczej nie minie? Pozdrawiam

przez Kalebx3 20 mar 2017, 17:30
fenoloftaleina, może zmniejsz dawkę . Przypuszczam ,że bierzesz 3X po jednej tabletce ?
Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki białe toczy
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez fenoloftaleina 20 mar 2017, 17:35
Tak, 3x, tylko wczoraj już jedną pominęłam, bo zaczęłam wymiotować. Dzisiaj wzięłam na razie tylko rano, ale dalej czuję się tak samo. Myślisz, że mogę wziąć 3x ale np. po 1/2 tabletki?

przez Kalebx3 20 mar 2017, 17:52
Myślisz, że mogę wziąć 3x ale np. po 1/2 tabletki?

uważam ,że powinnaś tak zrobić ,,, przy takich ubokach spokojnie
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez fenoloftaleina 20 mar 2017, 18:01
Okej, to tak spróbuję. Dziekuje Ci bardzo!

przez Kalebx3 20 mar 2017, 18:09
Nie ma za co.
Jak będziesz miała dalej takie mocne uboki ( jak obecnie ) zrezygnuj z tego leku . Nie warto się tak katować . Są lepsze specyfiki , bez tylu niedobrych sensacji .
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez Carica Milica 20 mar 2017, 18:12
To może już wiem od czego tak boli mnie głowa. Tianeptynę biorę od zeszłego czwartku i w zasadzie ciągle mam silny ból głowy. -.-
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31 Po śmierci nie ma przyjemności.
Lit 750 mg, kwetiapina 100 mg, tianeptyna 12,5 mg, klonazepam 2 mg/Klorazepan 5-30 mg, kofeina trzy dawki dziennie.

przez Kalebx3 20 mar 2017, 18:16
Carica Milica,
ja to po tym leku dostaje takiego wkurwa ,że za Chiny ludowe bym tego nie wziął .
Ostatni raz chyba pare lat temu spróbowałem się tym leczyć( choc wcześniej miałem kilka podejśc z tym syfem ) , to rozjebałe- m podczas kłótni w domu ścianę , wypier-doliłem z gara całą wielkanocną kiełbasę ( pies miał wyżerę , trafiło się , wperdalał az mu się ucszy trzęsły ) . A ja powiedziłem sobie ,NIGDY WIECEJ TIANEPTYNY !!!! Ten lek obniża poziom serotoniny , a ja i bez tego mam jej za mało ,,,,
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

przez fenoloftaleina 20 mar 2017, 22:51
Carica Milica napisał(a):To może już wiem od czego tak boli mnie głowa. Tianeptynę biorę od zeszłego czwartku i w zasadzie ciągle mam silny ból głowy. -.-

To pewnie tak. Mi aż rozsadzało głowę. Jak bardzo Cie to męczy to może też spróbuj minimalnie zmniejszyć dawkę na początku, mi to dużo dało

Sortuj wg