TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez Psychopharm 06 lip 2015, 18:26
Kawa jest niezdrowa :P Aktywuje oś HPA, zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę, w wyższych dawkach kurczy naczynia mózgu.

Ja kawy nie piję już parę miesięcy. Ogólnie nie używam kofeiny (herbaty piję tylko owocowe). Na początku było trudno ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez artur1978 06 lip 2015, 19:26
wisnia80 napisał(a):Odstawiłem kawę całkowicie i 2 tabsy na dzień. Jakby spokojniej jest. Widzę to że np. nie przypieprzam się do ludzi na tym forum.

No ale żeby kawy nie można było pić. Absurd.

Ja na poczatku tez tak mialem a pozniej moglem pic kawy ile chcialem (gdzies tak po pol roku), dawalo to taki dziwny jakby hipomaniakalny stan 3 tabsy z rana plus kawka - 4 godziny czystej stymulacji bez fizycznego leku,superproduktywnosc. Ale to bylo wlasnie pozniej jak juz sie dobrze wkrecilo

przez lunatic 06 lip 2015, 20:15
Psychopharm napisał(a):Kawa jest niezdrowa

mit stary jak świat

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 06 lip 2015, 20:48
Psychopharm napisał(a):Kawa jest niezdrowa :P Aktywuje oś HPA, zmniejsza wrażliwość tkanek na insulinę, w wyższych dawkach kurczy naczynia mózgu.

Ja kawy nie piję już parę miesięcy. Ogólnie nie używam kofeiny (herbaty piję tylko owocowe). Na początku było trudno ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.

Cukier i sol tez jest niezdrowa i co z tego, co jest zdrowe w naszych czasach, a te zajebane tabletki ktore codziennie musimy wpierdalac sa zdrowe. :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 06 lip 2015, 22:07
Co do kawy to wyniki badan sa rozne, dla mnie jedynym ale za to powaznym minusem jest nasilanie produkcji kwasu solnego co u osob z refluksem powoduje przykre objawy i moze przyczyniac sie do przelyku barreta i posrednio raak przelyku (pewnie niewielkie ryzyko ale zawsze jakies).
Cukier i sol nie sa takie niezdrowe (sol w ogole moim zdaniem), wazniejsze sa geny i styl zycia.

przez Psychopharm 07 lip 2015, 10:10
lunatic badania nie kłamią. Kawosze jak zresztą wszystkie osoby uzależnione zrobią wszystko by stłumić jakiekolwiek wątpliwości.

Patryk29 tabletki musisz brać, kawy nie. Sól nie jest niezdrowa, to akurat bzdury - wiadomo, że jak ktoś ma nadciśnienie i sporo soli to ono może wzrosnąć, ale badania wykazały, że u osób zdrowych sól nie niesie żadnego ryzyka. Co do cukru to tutaj uważam, że akurat nie powinno się przesadzać.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Patryk29 07 lip 2015, 11:10
Psychopharm napisał(a):lunatic badania nie kłamią. Kawosze jak zresztą wszystkie osoby uzależnione zrobią wszystko by stłumić jakiekolwiek wątpliwości.

Patryk29 tabletki musisz brać, kawy nie. Sól nie jest niezdrowa, to akurat bzdury - wiadomo, że jak ktoś ma nadciśnienie i sporo soli to ono może wzrosnąć, ale badania wykazały, że u osób zdrowych sól nie niesie żadnego ryzyka. Co do cukru to tutaj uważam, że akurat nie powinno się przesadzać.

Nie musze brac tabletek.

przez Psychopharm 07 lip 2015, 11:42
No jak nie musisz to dobrze, ale większość chorych osób jednak musi je brać by jakoś funkcjonować. Porównywanie tego do kawy, czyli używki jest bez sensu.

przez Patryk29 07 lip 2015, 11:57
Psychopharm napisał(a):No jak nie musisz to dobrze, ale większość chorych osób jednak musi je brać by jakoś funkcjonować. Porównywanie tego do kawy, czyli używki jest bez sensu.

A kto porownuje kawe do lekow, wedlu mnie te leki sa bardziej niebezpieczne niz ta twoja /cenzura/ filizanka kawy, chyba nie wiesz ile kawa ma zalet, patrzysz tylko na strony negatywne.

przez wisnia80 07 lip 2015, 12:38
Są plusy dodatnie i plusy ujemne. :-)

Ogólnie 4 dzień bez kawy, i chyba mniejsza nerwowość. Ciężko mi w to uwierzyć, bo szczerze powiedziawszy myślałem że to idiotyzm do kwadratu, żeby kawa wchodziła w interakcję z lekiem.

A co do tej kawy i innych rzeczy, to wszystko jest zdrowe ale z umiarem.

I jeszcze jedna rzecz, w tym procesie powstawania stresu dla mnie najistotniejsza jest jakaś nadwrażliwość OUN. Czyli stresor -> i nadnercza wypierdzielają adrenaline i noradrenaline. Rośnie ciśnienie krwi, zwiększa się częstotliwość pracy serca. Dodam że to powoduje u mnie 1 mała myśl.

I jak to zablokować?

przez Psychopharm 07 lip 2015, 14:40
Patryk29 nikt nie mówi, że leki są zdrowe, ale pisałem, że niektórzy muszą je brać by funkcjonować. Niech każdy robi k... co mu się podoba, już nie dzielę się czymś bo k... i tak ludzie robią co chcą.

wisnia80 no ale o tym mowa, kawa zwiększa adrenalinę i noradrenalinę oraz kortyzol więc pierwszy krok u osoby zestresowanej i lękowej to odrzucenie kawy, logiczne to jak ch.. Ale po co o tym pisać jak zaraz znajdzie się osoba która znajdzie milion powodów by jednak kawę pić.

przez lunatic 07 lip 2015, 17:58
http://www.izz.waw.pl/pl/eufic?id=123
Mity i fakty dotyczace kofeiny,na koncu podsumowanie czy jest niezdrowa czy nie

przez artur1978 08 lip 2015, 11:31
Czym innym jest sama kawa a czym innym kawa + lek X.
Sama kawa ok, kawa+ amfetamina na przyklad duzo silneijsza korba, kawa+prozac duzo silniejsza stymulacja, kawa +tianeptyna duzo silniejsza stymulacja etc
Pisalem juz wczesniej o tym ale wisnia nei chcial wierzyc :twisted:

przez wisnia80 08 lip 2015, 15:44
Wydawało mi się to niedorzeczne. Przecież to tylko głupia kawa.

A odnośnie kawy to dziś chyba 6 dzień bez. Odstawiłem od kopa. I nie piję. W sumie to piłem z przyzwyczajenia.

Chciałbym pomyśleć że to placebo, ale jest jakby spokojniej.

Sortuj wg