KLOMIPRAMINA (Anafranil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
59
62%

Nie
18
19%

Zaszkodziła
18
19%

Liczba głosów : 95

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 22 paź 2011, 21:40
Michuj, neuroleptyków nie tykam ;) a na sam lęk jak wplywa fluoksetyna?
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Michuj 22 paź 2011, 22:25
nie jestem lękowcem, ale są lepsze leki na to. chociaż niektórym ponoć pomogło.
Michuj

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 23 paź 2011, 00:35
U mnie lęki zniwelowało dołączenie do Anafranilu karbamazepiny. Teraz ciężko mi w to uwierzyć, ale kiedyś bałam się dzwonić, kupować bilety u kierowcy, odzywać się przy większej ilości ludzi (od dwóch osób wzwyż), czy nawet opublikować coś na tablicy FB. Oczywiście lęki dalej są, ale już mniej irracjonalne. ;)

Karbamazepina musiała zwiększyć działanie Anafranilu, bo sama w sobie chyba nie ma działania przeciwlękowego. A potencjalizacja zwykle polega właśnie na tym, że do leku podstawowego dokłada się inny, który wzmacnia jego działanie i dokłada swoje własne.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez girl anachronism 23 paź 2011, 08:53
Badziak, ja miałam podobne problemy, załatwienie czegokolwiek przez telefon było niemożliwe, wolałam jechać na drugi koniec miasta i ryzykować, że zostanę odprawiona z kwitkiem niż zadzwonić. Przez lęk przed załatwianiem rzeczy "w okienku" wywalono mnie ze studiów i dlaczego? Bo nie złożyłam indeksu - przez lęk. Po prostu nie byłam w stanie się zmusić i tego zrobić, chociaż wiedziałam, jakie będą konsekwencje. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia, gdzie jest problem.
wild hearts can't be broken.

F31

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez sebastian86 24 paź 2011, 20:32
od dzis biore jedna tabletke anafranilu 75mg zeby zobaczyc czy mniej sie będę pocic.
We Are The Champions 2016(L)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez girl anachronism 25 paź 2011, 10:11
Ja biorę 2 dziennie, problemu z poceniem nie mam, jedyne co to całkowity brak śliny, więc nie ruszam się nigdzie bez butelki wody. No i wzrok jak odwracam, to chwilę zajmuje złapanie ostrości, ale nie prowadzę samochodu, więc to nie tak uciążliwe.

F31

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Wyindualizowany 25 paź 2011, 20:43
Witam

Od dziś zaczynam brać Anafranil SR 75mg(1 tabletka) + DOXEPIN(1 tabletka) przez 3 dni, potem sam Anafranil
Szczerze mówiąc, boję się skutków ubocznych, lista jest długa...zobaczymy jak to będzie

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 27 paź 2011, 23:01
Czy ktoś z was próbował cos na podniesienie libido. Po anafranilu nie jest z tym za dobrze. Chodzi mi o cos bardziej naturalnego, moze jakies zioła. Wg przeprowadzonych badan na osobach na lekach antydepresyjnych SSRI, u 92% badancyh znacznie poprawiło sie libido dzieki zazywaniu ginko biloba. Nie wiem tylko jak to sie ma do TLPD.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 28 paź 2011, 03:19
Zażywam ginko biloba na cerę i jakoś nie zauważyłam wpływu na libido. Wcześniej brałam też SSRI (escitalopram, sertralinę) wraz z ginko i też nie zauważyłam poprawy w tej sferze. Wydaje mi się, że suplementy tu nic nie dadzą. Próbowałam jeszcze johimbinę, która jest afrodyzjakiem, ale efekty były marne, żeby nie powiedzieć żadne. :roll: Najlepiej u mnie działa Tiger Black. Generalnie energy drinki, które mają inozytol w składzie, dobrze działają na nastrój, a szybsze krążenie krwi po dużej dawce kofeiny i tauryny wzmacnia podniecenie.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez misiek_1 28 paź 2011, 09:00
Ja biorę anafranil 75SR jedną tabletkę rano i jedną wieczorem, na początku miałam objawy uboczne tj. trzęsienie rąk i okropną suchość w ustach ale gdzieś po ok. 2 tyg.to minęło. A po anafranilu czuje sie bardzo dobrze, do tego biorę deprexolet 2 tabl. na noc.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Izaaa 28 paź 2011, 09:28
Niestety energy drinki odpadają, bo unikam kofeiny. Poszperam jeszcze w necie i moze cos znajde wartego wypróbowania.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez xanonymous 30 paź 2011, 16:45
Przy jakiej dawce dziennie Anafranil działa przeciwbólowo - np. jak szyja pobolewa od kompa albo od złego ułożenia podczas snu - w ogóle Anafranil znosi tego typu bóle? CZy możę rozchodzi się o jakieś bóle psychogenne? Ja kiedyś łyknołem sobie ibuprom to przynajmniej czułem to działanie przeciwbólowe a przy anafranilu w ogóle nic a nic , moze w ogóle za małą dawke brałem. Więć jak nie działał przeciwbólowo to i antydepresyjnie też pewnie nie.

-- 30 paź 2011, 16:47 --

A na zakwasy po ćwiczeniach fizycznych też działa to przeciwbólowe działanie anafranilu? Jak np. mam zakwasy w bicepsach po ćwiczeniu hantlami i lekki ból przy rozciąganiu to przy anafranilu nie powinno się go czuć ? :)

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez Badziak 30 paź 2011, 22:06
Ja po Anafranilu i Amizepinie nie czuję mojej neuralgii, w której ból wynika z uszkodzenia nerwu. Za to zakwasy, siniaki czy ból po niewygodnym spaniu czuję doskonale. :mrgreen:

-- 30 paź 2011, 22:08 --

xanonymous napisał(a):CZy możę rozchodzi się o jakieś bóle psychogenne?

Nie wiem czy znosi bóle psychogenne, natomiast na pewno działa na bóle neuropatyczne (np. neuropatia cukrzycowa) i neuralgie (np. neuralgia trójdzielna). Masz to zaznaczone na ulotce.

ANAFRANIL (Klomipramina)

przez girl anachronism 31 paź 2011, 22:01
Izaaa napisał(a):Czy ktoś z was próbował cos na podniesienie libido. Po anafranilu nie jest z tym za dobrze. .

Ja tego nie zauważyłam, u mnie ostatnio lepiej z tym.

F31

Sortuj wg