WILAZODON (Viibryd)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

WILAZODON (Viibryd)

przez miko84 29 sty 2011, 14:32
Viibryd (swoją drogą głupia nazwa, ale do czorta z nazwą, byle działał) - vilazodone (wilazodon?) - inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny i częściowy agonista 5-ht1a (silniejszy od buspironu). Ponoć nie ma tych efektów ubocznych które mają wszystkie ssri. W USA został już zaakceptowany przez FDA, więc mogą go już tam produkować. Ciekawe kiedy u nas? To może być przełom.
miko84

Re: Nowy lek Viibryd - przełom?

przez Zenonek 29 sty 2011, 14:41
No to ma byc bardzo dobry lek....

Nowy lek Viibryd - przełom?

przez devnull 20 lut 2013, 17:30
niestety, ze smutkiem trzeba przyznać, że jest to kolejne gówno, nie będę się mądrzył:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vilazodone

kolejny SSRI z cechą Buspironu.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

WILAZODON (Viibryd)

przez Lord Kapucyn 31 maja 2014, 14:58
Lek z tej samej grupy(SMS) co nowość- wortioksetyna. Inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny+częściowy agonista rec. serotoninowego 5-HT1a. Wykazuje bardzo nieznaczne powinowactwo do innych rec. serotoninowych+ do transportera NE i DA.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

WILAZODON (Viibryd)

przez Chada 27 cze 2014, 09:20
Wilazodon jest nowym wielofunkcyjnym lekiem przeciwdepresyjnym. Mechanizm działania wilazodonu opiera się na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny, jest on również częściowym agonistą autoreceptora serotoninowego 5-HT1A. W ten sposób lek ten zwiększa stężenie serotoniny w szczelinie synaptycznej w większym stopniu niż klasyczne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Konieczne jest stopniowe zwiększanie dawki leku, do dawki maksymalnej i terapeutycznej wynoszącej 40 mg/dobę. Lek powinien być przyjmowany z pokarmem, w przeciwnym wypadku jego stężenie we krwi może ulec obniżeniu nawet o 50%. Wilazodon jest metabolizowany w wątrobie głównie przez cytochrom CYP3A4. Dwa randomizowane, przeprowadzone metodą podwójnie ślepej próby badania kliniczne potwierdzają przewagę wilazodonu w dawce 40 mg/dobę nad placebo w krótkoterminowym (8. tygodniu) leczeniu depresji. Skuteczność długoterminowa była oceniana jedynie w badaniu otwartym. Profil bezpieczeństwa leku nie różni się istotnie od innych serotoninergicznych leków przeciwdepresyjnych. Do głównych działań niepożądanych należą nudności, biegunki i bóle głowy. Dostępne dane nie wskazują na to, aby wilazodon pod jakimkolwiek względem istotnie przewyższał aktualnie.

Lamotrygina 150mg

WILAZODON (Viibryd)

przez devnull 20 sty 2015, 02:36
Co o tym leku tak cicho ?

To drugi lek antydepresyjny z grupy SMS, do której należy też Wortioteksyna.

Czy ten lek jest w ogóle dostępny w Europie ? Bo w USA jest już chyba 2 lata,
nawet online można zamówić, z tego co wyszukałem na google.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

WILAZODON (Viibryd)

przez benzowiec84 20 sty 2015, 05:34
Kolejny SSRI , tyle że troche mniej selektywny i tyle , nic ciekawego , to już Prozac jest lepszy . ma antagonizm 5ht2c chociaż. słaby ale ma.

-- 20 sty 2015, 04:36 --

Niech zrobią lek co daje serotonine i dopaminę , bez mixów . A nie takie lipy tworzą. Albo jakis SNRI bo tylko wenla jest .

-- 20 sty 2015, 04:39 --

Niech zrozumia że nie serotonina odpowiedzialna jest za depresje bo to już wkurwia , owszem serotonina też , ale nie kosztem dopaminy czy noradrenaliny. na wszystkie neuroprzekaźniki musi mieć przyjebanie.

-- 20 sty 2015, 04:49 --

w mózgu musi być zachowana harmonia , a SSRI zaburzają harmonie. Wysoko Serotonina Nisko Dopamina i popada się przez te leki w depresje. Sram już tą serotoniną uszami wypływa :) A jestem taki szczęśliwy że szok no:) Pomogła mi Serotonina w /cenzura/:) , leżę na kanapie i nie mam siły się ruszyć ale Serotonina płynie w mózgu i jestem radosny tak to najwyższy poziom mojego szczęścia . pozostaje przy prozaczku bo jest najlepszy z tego całego szamba.

-- 20 sty 2015, 05:07 --

/cenzura/ że też głowa musiała ucierpieć , mózg jest skomplikowany i nie ma złotego środka a psychiatria w Polsce kuleje . Nie mogło mi na wojnie ujebać nogi,ręki ?? albo być chory na serce,płuca itp - to przynajmniej wiadomo jak leczyć .

-- 20 sty 2015, 05:08 --

przepraszam musiałem się wyżalic.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

WILAZODON (Viibryd)

przez miko84 20 sty 2015, 11:34
devnull jak ma być głośno skoro go nie ma w Polsce. Poza tym w USA też furory nie zrobił. Dziwi mnie jedno, skoro ciągle się wałkuje, że to 5-HT1a i serotonina są kluczowe w depresji (w co osobiście niezbyt wierzę) to czemu leki agonizujące te receptor (jak vilazodon czy wortioksetyna)+dodatkowo zwiększające serotoninę przez SRI nie robią furory.

Jak kolega wyżej napisał, w mózgu jedne neuroprzekaźniki wpływają na inne i jak zwiększymy bardzo serotoninę to odbija się to ujemnie na dopaminie i noradrenalinie.
miko84

WILAZODON (Viibryd)

przez magnolia84 06 mar 2015, 10:29
benzowiec84, :brawo: :mrgreen:

Ja nadzieje pokładam w tedatioksetynie ... :pirate:
magnolia84

WILAZODON (Viibryd)

przez miko84 06 mar 2015, 12:48
Dobry żart ;) Tedatioksetyna zniknęła ostatnio ze strony pipeline Lundbecku... Co nie znaczy, że jej nie będzie. Ale myślę, że to tak odległa przyszłość, że lepiej na razie zapomnieć o tym leku.
miko84

Sortuj wg