MIRTAZAPINA (Remeron,Esprital,Mirtagen,Mirtor,Mirzaten)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
77
64%

Nie
23
19%

Zaszkodziła
21
17%

Liczba głosów : 121

przez Lord Kapucyn 26 cze 2013, 19:53
Jest w trakcie detoksu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Psychotropka`89 26 cze 2013, 19:55
Hospitalizacja? Jak to w ogóle wygląda?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Lord Kapucyn 26 cze 2013, 19:58
No idziesz na oddział zamknięty i odtruwasz swój organizm, aż zejdziesz z substancji od której jesteś uzależniona/y do zera. Zabezpieczają Cię przed drgawkami i różnymi innymi sensacjami lekami przeciwpadaczkowymi, substytucją diazepamem, jakimiś łagodnymi neuroleptykami. Jak przetrwasz uzależnienie fizjologiczne i zespół abstynencyjny to dopiero połowa sukcesu bo zostaniesz z uzależnieniem psychicznym- a to jest po stokroć gorsze, więc trzeba lecieć w podskokach na terapię.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 cze 2013, 08:33
Psychotropka`89 możesz spróbować wziąć mirtę bez odstawiania tych innych leków i zobaczyć czy nasili lęk.
miko84

przez sylvek 27 cze 2013, 13:49
powtarzam, zolpidem + mirta to zdecydowanie zły pomysł

zolpidem enzymy cyp
substrat dla: CYP1A2; CYP2C9; CYP2C19; CYP2D6; CYP3A4; CYP3A5; CYP3A7
inhibitor: CYP1A2; CYP2C9; CYP2D6

mirta
substrat: CYP1A2; CYP2C8; CYP2C9; CYP2D6; CYP3A4
inhibitor: CYP2D6; CYP3A4

wzrosnie stezenie we krwi zarówno mirty jak i zolpidemu. Czas półtrwania znacznie sie wydłuzy a ryzyko uboków zwiekszy sie. 3 srodki, silnie hamujace OUN (mirta, lorazepam, zolpidem) moga zadzialac depresyjnie na pień mózgu i doprowadzic do zatrzymania czynnosci oddechowej.

nie widze powodu aby za wszelka cene wprowadzac mirte. Chyba ze po rezygnacji z zolpidemu, ale to juz wykluczylismy.

przez barsinister 27 cze 2013, 15:17
jadłem mirtę z zolpidemem w sumie ponad rok, zero skutków ubocznych, świetny (ale za długi) sen
z tym, że brałem tego zolpidemu 5mg (i do dziś tyle biorę)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez miko84 30 cze 2013, 10:48
Mały update: ponad tydzień na 45 mg mirtazapiny i zaczyna się pojawiać poprawa nastroju której oczekiwałem. Cholernie szybko działający lek :)
miko84

przez CórkaNocy 30 cze 2013, 12:16
miko84, to bardzo dobrze, że u ciebie lepiej. A jak funkcjonujesz na takiej wysokiej dawce? W sensie rano jest większa czy mniejsza zamuła niż na 15 mg?
CórkaNocy

przez miko84 30 cze 2013, 13:07
Bezimienna123 ja już nie mam zmuły rano, może to wina wyższej dawki a może czasu który minął. Wstaję codziennie koło 7 i nie mam senności. Jedynie trudno wstać, ale to jest takie uczucie, że z przyjemnością by się poleżało dłużej, ale jak się człowiek weźmie w garść to bez problemu wstaje :)
miko84

przez depas 30 cze 2013, 17:35
miko84, z ciekawości - jaką mirtazapinę bierzesz, Mirtor czy inną? Pytam bo brałem Mirtor właśnie i citalopram tej samej firmy, Orion, i według mojego lekarza nie jest to najlepsza firma.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 30 cze 2013, 21:27
a to działanie na dopaminę jest odczuwalne? bo u mnie tak nie za bardzo poprawiała nastrój, nawet w większych dawkach a chyba będę musiała odstawić wellbutrin ze względu na lęki :( a szkoda, bo tak znakomitego nastroju mimo lęków nie miałam od dawna. Nastrój jak marzenie, jakbym nie miała depresji, tylko lęki codziennie :( może ten wellbutrin podwyższa kortyzol? mam trochę coaxilu w domu i zobaczę czy jak dołączę to czy będzie choć troszkę lepiej
CórkaNocy

przez In_Chains_Of_DD 30 cze 2013, 22:00
Ja chciałbym połączyć Wellbutrin z mirtazapiną, bo już z góry zakładam, że Well mi nie da usnąć (wystarczy odrobina NE, żebym się bujał po całym łóżku do rana) - i zastanawia mnie to połączenie właśnie - bupropion+mirtazapina... może ktoś jakąś opinią się podzieli?

przez CórkaNocy 30 cze 2013, 22:10
In_Chains_Of_DD, no to tak jak napisałam w dziale o wellu, biorę to i co z tego? no dobra, śpię dobrze, ale problem ze wstaniem rano mam dalej, lęki są, apetyt zwiększony po mircie jest. Nastrój za to super, czasem nawet euforyczny, ale co z tego jak lęki mam teraz dzień w dzień, coraz częściej i to bez jakiegoś większego powodu, same z siebie i coraz silniejsze. Ktoś ma pomysł co mogę dowalić (prócz benzo, bo to mi nie pomaga)? Mam to wyboru większą dawkę mirty (ale taka mnie muliła), coaxil, który ponoć zmniejsza kortyzol, fluanxol (ponoć działa na lęki, ale mnie po pewnym czasie mulił, że mogłam leżeć całymi dniami i myśleć, że ruszę się jedynie jak wypiję energetyka i mocną kawę (która na mnie w tej chwili też działa bardzo negatywnie)). Wenla mi już na lęki nie pomaga, chyba są za silne, a może byłoby jeszcze gorzej? Jedno wiem, chciałabym znowu móc się obudzić i wreszcie bez lęków, mieć taki świetny nastrój, energię cały dzień, ale bez lęków, wtedy byłoby naprawdę genialnie. Dlatego nie chciałabym odstawiać wellbutrinu, bo to było dla mnie światełko w tunelu, poprawa nastroju pierwszy raz po wielu miesiącach, już nie miałam nadziei na to, że będę miała kiedykolwiek siłę na cokolwiek a teraz żyję jakby tego problemu nie było wcześniej. A wiem że jak odstawię well ten koszmar wróci, to zmęczenie, melancholia, brak siły nawet żeby umyć zęby, wieczna katorga.
CórkaNocy

przez miko84 01 lip 2013, 07:42
Bezimienna123 właśnie mirta działa u mnie na nastrój jak żaden inny lek, także wellbutrin tak nie działał, nie wspominając o SSRI. No wellbutrin nie jest najlepszym lekiem na kortyzol, na pewno go nie obniża, a czy podwyższa to zależy od indywidualnej reakcji organizmu.

depas biorę mirtagen bo jest najtańszy w dawce 45 mg - ok 42 zł
miko84

Sortuj wg