ZOLPIDEM(Hypnogen,Nasen,Onirex,Polsen,Stilnox,Zolpic,Zoratio

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy zolpidem pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
54
76%

Nie
5
7%

Zaszkodził
12
17%

Liczba głosów : 71

przez zoloft 22 lip 2015, 01:59
Psychtropka, ja tak na spokojni, bez złych myśli mogę nie spać całą noc, przewrać się z boku na bok, czytać w nocy, podziwiać gwiazdy, podziwiać wschod słońca , ale noce kiedy makabryczne myśli walą we mnie jak lawina doprowadzają mnie mnie do stanu przedzawałowego, dosłownie serce i ciśnienie szaleje a potem jestem badzo osłabiona .Czuję że nawet uzależniona od Z. będę żyć zdrowiej niż kiedy oddam się w ręce strachu bez znieczulaczy. Ostatnio kiedy lęk się wzmocnił każda noc bez Nasenu bardzo mnie osłabia, wyobrażam sobie same makabry, naigorsze jakie mnie i moją rodzinę mogą spotkać, rano jestem jak flak a myśli dalej atakują. Po Zolpidemie te myśli znikają i energia jako tako wraca, przynajnmiej mogę wykonywać codzienne czynności.Pozdrawiam

-- 28 lip 2015, 21:37 --

Psychotropka`89 napisał(a):zoloft, Arasha raczej Ci już nie odpiszę, bo dostała bana.
Ja podzielam Twoje reakcje. Boję się zasypiania. Nie boję się ciemności ale tego, że w momencie zasypiania jestem sama. Dopadają mnie nerwy, lęki, klucha w gardle, zaczyna się bieganina myśli. Zolpidem to koi jak żaden inny lek...
artur1978, również nie wierzę w "cudowne terapie". Detoks jak detoks.
Tak Zolpidem usuwa te koszmary jakkolwiek one się objawiają i dla każdego z nas stają się piekłem. To nie patos ani egzaltacja, każdy neurotyk wie jak wygląda piekło myśli. Jeżeli te myśli wyrywają ze snu to staje się niebezpieczne dla zdrowia, zamiast uspokojenia w nocy zaczyna się chore pobudzenie i ten potworny strach że czeka na mnie coś złego i poczucie że nikt mi nie pomoże. Poddaję się, ponieważ tylko prochy mnie tak naprawdę kojąi tylko Zolpidem kasuje te złe myśli. Próbuję zmniejszyc ilość tabletek dziennie, gdyby udało mi się zejść do czterech to byłoby już dobrze.

przez achino 13 wrz 2015, 16:48
Poważnie zastanawiam się, czy zolpidem może być dla mnie opcja jako zamiennik alkoholu na spotkania towarzyskie, randki, imprezy, na chill out. Myślę o tym leku w kategoriach harm reduction. Zauważyłem, ze działa podobnie do alkoholu na kilku płaszczyznach: uspokaja tak jak benzodiazepny, ale także - podobnie jak alkohol - wprowadza w stan pewnego odrealnienia i zaburzeń percepcji czasu, a także amnezji. Spośród wszystkich leków, jakich próbowałem, to właśnie zolpidem, chyba nawet bardziej niż phenibut, przypomina swoim działaniem stan po spożyciu alkoholu.
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Don Kamillo 13 wrz 2015, 17:39
Może lepiej po prostu zachować resztki świadomości ? Zolpidem był fajny gdy wziąłem, a okazało się, że jeszcze nie mogę iść spać, bo było coś do roboty to było śmiesznie, zaraz potem szedłem spać, ale rekreacyjnie ? bezsensu się wbijać w kolejne uzaleznienie.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - koniec z tym.. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez achino 13 wrz 2015, 17:54
Jest sens, bo szkodliwość zolpidemu w porównaniu ze szkodliwością olbrzymiej ilości alkoholu jest znikoma.
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez Don Kamillo 13 wrz 2015, 18:13
Najlepiej to w ogóle zrezygnować z olbrzymiej ilości alkoholu przy leczeniu naszymi cudownymi środkami.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 20:08
zoloft, dobrze by było jakbyś zmniejszył dawkę... Bo możesz w to brnąć coraz dalej.

Don Kamillo, popieram!

achino, Zolpidem zamiast alkoholu? Zolpidem mniej szkodliwy?
Obrazek
Nawet tego nie komentuję... :blabla: :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez achino 14 wrz 2015, 20:10
no to sobie nie komentuj
Zolpidem, Phenibut

przez Psychotropka`89 14 wrz 2015, 20:15
achino, uważaj, bo się w sobie zamknę. :lol:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez bei 15 wrz 2015, 20:28
Dzisiaj dostałam nasen 10 mg. Mam brać 1 tabletkę na noc.
(...)
Jak do ładu z sobą dojść
Kiedy siebie mam już dość
(...)
Jak nadzieję w sercu mieć
Kiedy wszystko wali się
(...)

A. Szewczyk,

Wierzę w Boga
Żyj i pozwól żyć innym
Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali
Jan Paweł II
bei

przez Psychotropka`89 15 wrz 2015, 22:01
bei, polecam brać, będąc już w łóżeczku. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Don Kamillo 16 wrz 2015, 15:27
Spróbuj najpierw 5mg, jesli podziała, to nie dokładaj sobie niepotrzebnie ;)

A co do poprzedniczki, co racja, to racja :mrgreen:

przez alicja155 23 wrz 2015, 00:27
Melduję się posłusznie lub niej posłusznie:)
Niestety oje uzależnienie kwitnie..no może za duże słowo, ale wciąż trwa.
Udało mi się zejść do 1,5 tabl, czyli 15 mg na dobę. Dla niewtajemniczonych -brałam 1, potem 2 i udało się zejśc do 1,5. Mój nałóg trwa grubo ponad rok czasu, nie zwiększam dawki, mimo wszystko staram się nad tym panować (z wyjątkiem bodajże 2 razów kiedy świadomie i celowo zażyłam 3 tabl by się ostro wyspać, znieczulić itd).
Biorę do tego wciąż Ketilept który jest dla mnie koszmarem!!!!!!
Sam Hypnogen nie chce zadziałać nasennie, jedynie zamula, a jak biorę ketilept to znowu żreć mi się chce tak, że to jakiś koszmar. No i robię na pół przytomna kanapki z szyneczką i serem, a dupa rośnie.
Niestety nie umiem zapanować nad tym żarciem i to przeraża mnie bardziej niż moje uzależnienie.

Eksperymetnowałam 2 zolpi+0,5 ketileptu- niestety i tak musiałam go wziąć bo o spanu ie było mowy. Zasnę jedynię jak wezmę 3 zolpidemy i wtedy nawet bez kwetiapiny śpię, ale to wiązałoby się z tym samy, że wpadnę w jeszcze większe uzależnienie od hypno i jakie wyjście?

Beznodiazepin nie chcę zażywać.
Jedyym wyjściem jest po prostu kompletnie nic do jedzenia nie mieć w domu...jak ostatnio byłam w hotelu na 1 nocleg, nie zdążyłam zaopatrzyć się w jedzenie i nie miała nic prócz wody i co?
dąło się?
dało....
Usnęłam bez jedzenia choć miałam ochotę już zamówić pizze.. to jednak przewróciłam się na bok i ciach, udało się.
Ale jak w domu nie miec jedzenia, skoro mam rodzinę?

Jak nie ma kanapek to rzucę się na puszki, śledzie, ciastka.. obojętnie. Kanapki męża też ostatnio wcięłam i nie zrobiłam nowych bo poszłam spać.
Na wadze +8 kg.....

Ratunku;//;/;/

To na pewno po kwetiapinie a nie po zolpi?;/ zwariować można...

przez Psychotropka`89 23 wrz 2015, 10:42
alicja155, nie znam kwetiapiny z własnego doświadczenia ale z tego co wyczytałam, to od niej właśnie tyjesz. :?
Ja zolpidem biorę w dawce 15mg od 2,3 lat, ni mniej, ni więcej. Nie mam po nim nadmiernego apetytu. Zauważyłam, że dużo mocniej "sieka" na pusty żołądek <nie mam na myśli głodzenia pół dnia, ale odstęp 2-3 godzin przed wzięciem zolpa>.
Miałam odstawiać, lekarz przepisał mi miansec ale kurde nie chcę tego brać właśnie ze względu na to cholerne tycie. Na mirtazapinie przytyłam 17 kg. :shock:
Musisz sama zadecydować co jest "mniejszym złem". Ja mam obsesję na punkcie wagi i bardzo ciężko byłoby mi znów przytyć dlatego nadal tkwię w zolpidemie... :roll: Poza tym, co ja będę czarować... lubię ten błogostan po nim i nie chcę się go pozbywać. :?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez alicja155 23 wrz 2015, 14:14
Mam to samo :mrgreen:
Nie wiem, czy jest to powód do radości, bo zdobycie recepty staje się dla mnie już coraz trudniejsze, a jak byłamw obcym mieści i poszłam po receptę bo zapomniałam z domu wziąć, to babka psychiatra na mnie spojrzała jak na debila, jak jej powiedziałam że chcę 2 opakowania... zaczęła mnie uczyć i uświadamiać jak to szkoldiwe, uzależniające, niedobre etc etc..... przecież ja to wiem....

Sugerowała mi zastąpić Hypnogen Trittico. Ale nie próbowałam jeszcze zamiany..

A jak z alkoholem? Tzn tabletka + kieliszek wina będzie już ostre?
Bo odkąd biorę to jeśli jż jakiś alhool piję, to raczej na 2-3 godz przez zażyciem tabletek, choć może z 2 razy zdarzyło mi się wziąć a pote kieliszek wina wypić, chyba film się urywa za bardzo- coś mi się tak zdaje.

Sortuj wg