TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez Panaceum 03 lip 2013, 13:38
Nigdy nie czulem sie gorzej po zadnym leku niz po Trazodonie, mam Trazolan (belgijski), po 15 mg z rana po przespaniu nawet 12 godzin, czuje sie tak jak bym mial kaca ostrego.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Kalebx3 03 lip 2013, 13:42
Widocznie to lek nie dla Ciebie ,skoro nawet tak mała dawka powoduje u Ciebie takie jazdy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

TRAZODON (Trittico CR)

przez depas 03 lip 2013, 17:43
Mój dr generalnie jest fanem trazodonu, ale sam wspominał że miał dwóch pacjentów u których po tym leku wystąpił blok serca i wylądowali w szpitalu, mimo że początkowo lek się sprawdzał. Także ewidentnie to nie jest lek dla każdego. Sam jak z nim zaczynałem miałem arytmię i tachykardię, na szczęście po paru dniach przeszło.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez tiktalk 03 lip 2013, 22:09
a podobno to antydep który ma najmniejszą kardiotoksyczność ;/ na mnie ma dziwne działanie w zasadzie poza skołowaniem przed senem a śpi się i tak źle może jeden pozytyw na libido
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

TRAZODON (Trittico CR)

przez Agnieszka00 11 lip 2013, 20:59
Witam,

Pisałam parę razy w wątku o paroksetynie - mój chłopak bierze od 1,5 tygodnia Parogen (10 mg -> 20 mg) i Trittico (25 mg). Bierze trazodon o 23:00 więc wg zaleceń psychiatry powinien był położyć się o 1:00, ale przeciągnął to, położył się po 2:00, a wstać musiał o 6:00. Rano miał bardzo długą i bardzo uporczywą erekcję, długo to trwało nim sytuacja się unormowała. Nie miało to wiele wspólnego z poranną reakcją fizjologiczną. Czytałam, że priapizm jest poważnym efektem ubocznym i trzeba go pilnie zgłosić lekarzowi, ale choć ta sytuacja była nienormalna, to nie towarzyszył jej ból więc nie wiem czy to było to. Jest się o co martwić?

TRAZODON (Trittico CR)

przez tiktalk 11 lip 2013, 22:19
Agnieszka00, to mała bardzo dawka, stosuje się dawki 100 150 a nawet do 600 mg. To nic groźnego jeśli nie wywołuje bólu i ten efekt najczęściej słabnie z czasem
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

TRAZODON (Trittico CR)

przez Dżejmson 11 lip 2013, 22:59
3 godz po zażyciu trazodonu jest w stanie stać na nogach? Ja po zażyciu 25mg po 10 minutach zasnąłbym nawet przy młocie pneumatycznym i nic by mnie nie obudziło, nawet Nasen mnie tak nie zwalał z nóg po chwili :P
Dżejmson

TRAZODON (Trittico CR)

przez Marek1977 11 lip 2013, 23:00
Zażyłem 2 godziny temu 300mg trazodonu i nic,zero senności.
Conscientia est, necesse est

TRAZODON (Trittico CR)

przez Dżejmson 11 lip 2013, 23:03
A ja przecieram oczy ze zdziwienia, że na kogoś trazodon nie działa nasennie. Dla mnie każda dawka to automatyczne ścięcie z nóg, mimo że już różnymi lekami się faszerowałem.
Dżejmson

TRAZODON (Trittico CR)

przez Agnieszka00 12 lip 2013, 09:27
Pomyliłam się, jednak zażywa 50 mg. Co 2 tygodnie ma zwiększać dawkę o kolejne 50 mg aż dojdzie do 150 mg, a w połowie sierpnia lekarz zdecyduje co dalej. Do 3 h po zażyciu trzyma się bez większych zmian, potem musi iść spać, co jest miłe dla mojego oka, bo "normalnie" w jego życiu w ogóle nie ma takie wrażenia jak senność, potrzeba snu. 3-4 doby bez snu nie były niczym zaskakującym, ew. drzemał po 1-2 h z koszmarami i paraliżem sennym. Oby tylko nie powtórzył się taki poranny epizod - dzięki za uspokojenie.

TRAZODON (Trittico CR)

przez deader 12 lip 2013, 10:01
Dżejm napisał(a):A ja przecieram oczy ze zdziwienia, że na kogoś trazodon nie działa nasennie. Dla mnie każda dawka to automatyczne ścięcie z nóg, mimo że już różnymi lekami się faszerowałem.

O widzisz, a na mnie na przykład wcale nie działał nasennie, wręcz podczas stosowania wybudzałem się po kilka razy w nocy co nie przydarzało mi się ani wcześniej ani później na innych lekach.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

TRAZODON (Trittico CR)

przez ania1234 13 lip 2013, 19:07
Brałam trittico przez 3 miesiące i z reka na sercu moge powiedziec ze na sen działa fantastycznie , spałam jak zabita ale co z tego jak rano nie mogłam wyczołgac sie z łóżka , pózniej doszedł ból gałek ocznych że nie mogłam patrzeć . Dodam jeszcze ze nie odczułam poprawy, lęki i depresja nie ustąpiła ......teraz biore leki starej generacji 2x dziennie pramolan i na noc doxepin i jest troche lepiej ............

TRAZODON (Trittico CR)

przez Agnieszka00 14 lip 2013, 20:45
Nie wiem czy może mieć to związek z paroksetyną lub trazodonem (wpisuję się tu, bo ma to związek z nocą więc może bardziej Trittico), ale zauważyłam coś ciekawego. Mój chłopak ma bruksizm z piekła rodem - kiedy jemu już się udawało zasnąć, to ja wtedy nie miałam najmniejszych szans na spanie; dentysta "nigdy nie widział takiego końskiego żwacza"; miał robione dwie nakładki na noc na zęby - obie przegryzł. Odkąd zażywa leki nie dość, że śpi, to jeszcze nie zgrzyta zębami.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Dżejmson 14 lip 2013, 20:53
Agnieszka00 napisał(a):Pomyliłam się, jednak zażywa 50 mg. Co 2 tygodnie ma zwiększać dawkę o kolejne 50 mg aż dojdzie do 150 mg, a w połowie sierpnia lekarz zdecyduje co dalej. Do 3 h po zażyciu trzyma się bez większych zmian, potem musi iść spać, co jest miłe dla mojego oka, bo "normalnie" w jego życiu w ogóle nie ma takie wrażenia jak senność, potrzeba snu. 3-4 doby bez snu nie były niczym zaskakującym, ew. drzemał po 1-2 h z koszmarami i paraliżem sennym. Oby tylko nie powtórzył się taki poranny epizod - dzięki za uspokojenie.

Miałem dokładnie to samo - bezsenność, potrafiłem nie spać 2-3 doby, żyć się odechciewało. Dostałem Nasen, od którego się w końcu uzależniłem. Ale na szczęście potem była paroksetyna, która z bezsenności mnie wyleczyła i pożegnałem się z nocnymi paraliżami i lękami.
50mg to niewielka dawka, więc spokojnie będzie mógł ją podnosić w miarę potrzeby. Uważam, że paroksetyna i trazodon to dobre połączenie dla kogoś, kto cierpi na bezsenność i lęki.
Dżejmson

Sortuj wg