Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 21 wrz 2016, 19:12
nerwa mnie też coś znowu wzięło, tym razem katar, uczucie obrzmienia zatok, kręcenie w nosie i lejący katar plus kichanie.
Podle sie czuję. A u Ciebie może być zarówno jakas mała infecja albo na tle nerwowym, ja miałam nudności 1000 razy. Pewnie przejdzie szybko.
Leniek też mysle ze to typowy globus. A mam pyt. co do tego globusa. Bo uczucie guli kojarzy mi się z jakąś piłką/kulką w gardle, przełyku. I tak tez miewałam...a uczucie jakby coś ostrego? Bo oststnio miałam tak na początku gardła jakby własnie jakaś ość, ciało obce ale ostre.

Dziewczyny maiłam dzis koszmarną noc. Jakieś mrowienia, kłucia po całym ciele. Najgorzej w rękach. I coś potwornego, co przyprawiło mnie wręcz o zawroty głowy w nocy ze strachu. Swędzenie dłoni, tak wewnatrz i między palcami, potem nadgarstków. No masakra. Pierwszy raz w zyciu to miałam. Takie cholerne kłucie i swędzenie. zaczęłam się panicznie drapać. Nie ejst to żadne uczulenie bo to jest w środku, Potem w dzien tez bylo ale mniej.
Moj dzien to porażka, znowu musiałam poczytać, oczywiscie wyszły uszkodzenia nerwów i gwóźdź programu SM! Czytałam ogólnopolskie forum tej choroby, objawy ludzi. Mieli podobnie, drętwienia, kłucia, mrowienia. Ale z drugiej str. na stronach o nerwicach też czytałam wpisy, że ktos tam miał prądy, drętwienia, kłucia skóry,...ja chyba oszaleje z tym SM lub SLA.
Kto ma za sobą lęk o te choroby i co wam sie działo?
(ja już miałam jazde z tym z 10 lat temu, dretwota nogi, zimne konczyny, mrowienia, podkurczanie palców...ale nie pamietam takich obj. jak teraz)

przez nerwa 21 wrz 2016, 20:44
Ja nigdy nie mialam takich akcji z mrowieniem i drętwieniem, ale różne osoby mają tendencje do róznych objawow.
nefretis, ja mysle, ze jak 10 lat temu mialas cos podobnego (tez dretwienia i mrowienia), i teraz tez masz, to musi być nerwicowe. Bo gdyby to bylo od choroby, to już dawno by się rozwineło i bylabys już zdiagnozowana wiele lat temu.

Co do globusa to ja mialam juz rożne wrazenia. I taka zwyczajna gula w gardle, i takie cos ostrzejsze tez. Mialam tez uczucie takie, jak mam jak sobie dotkne palcem do tchawicy/krtani. Albo ucisk tam nawet w tej dolnej czesci (jak jest ten dolek pod szyją. Tak wiec, chyba wszystko mozliwe.

nefretis, no wlasnie, taki stan jaki mam teraz to moze byc infekcja a moze byc nerwicowe. Tylko najgorzej, ze jesli to nerwicowe, to powinnam wlasnie wychodzic na dwor, pracowac i starac sie nie myslec bo bedzie jeszcze gorzej. Natomiast jesli to infekcja to wlasnie powinnam siedziec w domu i odpoczywac :-/ Ale nie wiadomo...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez leniek644 21 wrz 2016, 22:58
Ja z tym globulusem po zjedzeniu ryby to juz mam 3 raz tylko ze zawsze na drugi dzien ustapilo. (Noe wierzylam ze moja nerwicajest tak madra ze wie kiedy zaatakowac) A dzis caly dzien mnie juz meczy probuje sie wyluzowac jakies cwiczenia na miesnie szyji i nic nie dziala.

Nefretis ja SM tez "przechodzilam". Najpierw bol galek ocznych przy poruszaniu bylam u okulisty to sie babka smiala ze cuda potrafimy wyczytac w tym internecie. Potem po jakis 2 latach bylo dretwienie duzego palca u nogi, brak w nim czucia az doszlo do zdretwienia obydwu nog. Nogi jak z waty po prostu. Olalam to i przeszlo :-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 22 wrz 2016, 00:09
nefretis, zbadaj poziom witaminy b12 ja przez jej niedobor mam czesto takie uczucia , dzis wlasnie zrobilam ponowne badanie b12 po miesiacu i jesli nadal bedzie zbyt niski to otrzymam zastrzyki- lekarka mowila, ze najczestszymi objawami jest oslabienie, bole miesni , dretwienia i mrowienia.

dobry magnez- moim zdaniem najlepszy to aspargin z potasem. nie wiem chyba nie ma w nim b6 witaminy?

Nerwa, wlasnie tak sie zaczely moje zawroty jakis czas po okropnym czasie w moim zyciu, kiedy juz wszystko sie dobrze ulozylo organizm zaczal odreagowywac. tak tez mi mowil lekarz, ze czesto takie objawy wynikaja z tego, ze podczas stresujacych chwil w zyciu organizm caly sie mobilizuje, ale mozg czesto nie wyrabia nad tym wszystkim i pozniej to "odchorowuje" w rozny sposob.

ale zawsze warto wszystko sprawdzic.

ja dzis pojechalam bez meza autobusem do pracy 2 autobusami i wrocilam tak samo, nawet zaszlam do 2 sklepow i apteki, zrobilam zakupy...
troche jeszcze mnie w nich zatrzesie ale bez porownania i nie uciekam...
ostatnio bylam w tym wielkim tesco, ale w takim sklepie to nadal mam nogi sztywne i wrazenie, ze zaraz upadne...

3ciego pazdziernika mam testy blednika to dowiem sie co i jak...
teraz tez mam stresujacy czas,bo moj Synek 3 tygodnie jest chory, od 2 dni bierze antybiotyk, a my nie mamy w domu cieplej wody od 8 dni ... nawet jak go wykapie z wody z czajnika to w domu juz tez jest zimno ... codziennie mowia, ze naprawia boiler, jutro niby maja naprawic... no zobaczymy... nefretis, swedzenie dloni mialam pare stron dalej - podobno przy niedoczynnosci tarczycy moga sie one pojawiac, ja mialam od leku, mozesz miec od niedoboru b12, czy b iles tam...
a kiedy mialas badanie tarczycy ? moze ona wariuje i stad to swezenie, albo uzywalas jakiegos mydla proszku czy czegos do czyszczenia...
lekarka mowila mi, ze gdy zbyt czesto myjemy rece tez moze byc takie uczucie.
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez leniek644 22 wrz 2016, 14:34
U mnie dzis gula w gardle zjiknela a pojawilo sie pieczenie przedramienia. Smaruje liotonem nic nie pomaga. Skad to pieczenie to nie mam pojecia nie bede szukac w necie bo zaraz znajde kolejnego raka ;)

przez nefretis 22 wrz 2016, 15:01
Mili kochana, wiem o tej b12...tzn. trochę się migam przed tym badaniem bo badałam rok temu i było w samiutkim środku normy, a jak czytałam na wielu stronach to zapas b12 starcza na , jak róznie podają 2-5 lat. Nie wiem czy to prawda:(

Narazie nie chcę się badać bo jestem chora. Myślicie, że morfologia w potwornym przeziebieniu, gdzie leje sie z nosa ma sens? Pewnie wyjda cuda a ja zwariuje z nerwów. Dlatego czekam na ozdrowienie...ostatnio sie nie doczekałam, bo nie mogłam wyjśc z jakiejs pseudogrypy i zaraz przyszło to...
Mili tarczyce badałam pod koniec stycznia...dawno już:( Boję się. Ale muszę. Nie zwieję od tego. Jak mam etap badań to jestem nie do życia.

Wczoraj na noc wzięłam 25mg Hydroksyzyny. Spałam jak nigdy. Żadnych objawów. W porównaniu z tym co było przedwczoraj heh...
Tylko rano nie mogłam sie pozbierać, wstałam o 10 i bardzo zdechła z jakby osłabieniem mięsni. A niestety mrowienia wróciły koło południa. Nie wiem czy znowu się spięłam czy co.
Musiałam sie zarazić od córki, mam katar i mega przeziebienie, którego nie umiem nawet normalnie znieść bo w głowie czają się czarne mysli.
Nerwa jak nie masz gorączki i masz w mirę siły to mozesz wyjść na powietrze, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jest ZNOWU piekne słoneczko :twisted: i susza od wielu tygodni.

Mili bardzo Ci wspólczuję braku cieplej wody, wiem co to znaczy...jeszcze chore dziecko, masakra. Aha jesli chodzi o to swedzenie to napewno nic zewnętrznego bo to swędzi tak w środku, ale ok na szczescie dzis nie swedziało.
napisz koniecznie jak wyszło Ci b12

Leniek jakie pieczenie? a moze źle spałaś, przewianie albo przeczulica skóry...? Napewno nic poważnego ;)

przez nerwa 22 wrz 2016, 15:32
Dzisiaj wyszlam na chwile, i wczoraj tez, ale powiem szczerze, ze czuje się dokladnie tak samo jak przez cale wakacje - osłabienie, zmezenie, niemoc - w rękach, nogach. A naprawde jak zaczelam brac żelazo, to potem mi przeszlo i już tak się nie czulam :(
Wkurza mnie ten stan strasznie! Bo chyba takiego uczucia osłabienia boje się najbardziej ze wszystkiego.
Oprocz tego mam bol glowy, i straszna sennosc (a calkiem dobrze dzis spalam).

Nie wiem czy infekcja, czy jakas odmiana grypy zołądkowej, czy to żelazo się nie wchłania, czy może przez emocje jakieś :-/

nefretis, nawet jeszcze nie zmierzylam tego cukru, bo nie mam teraz apetytu, a chcialam zmierzyc po takim normalnym duzym obiedzie. A jak tak jem po trochu co jakis czas...
Wiec boje sie, ze jak zmierze, wyjdzie jakos malo i wpadne znow w panike :) Ale moze zaraz sobie cos zrobie i wtedy sprawdze.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 22 wrz 2016, 15:33
nefretis, ja mam o 30 mniej niz dolna granice normy, tzn to badanie co robilam wczoraj to bede miala wynik dopiero w srode, bo ide wtedy do mojej lekarki ...

widzisz- wzielas uspokajacz i bylo ok- moze to naprawde nerwy? sprobuj tez dzis tak zrobic...
hydroxyzyna jest kompletnie nieszkodliwa, kobiety w ciazy tez moga ja brac i nawet dzieci :)

ja tez jestem przeziebiona, kaszle okrutnie juz 3ci tydzien, od 5 dni biore antybiotyk...
tez czesto zle znosze przeziebienia, bo wyobrazam sobie rozne rzeczy, co chwile mierze temperature...
jeszcze mimo, ze nie ma zimy to w domu mam tak zimno, zimniej niz na dworze :/ a nawet ogrzewania nie moge wlaczyc :///
dzis maja niby naprawic ten boiler, ale... w piatek tez mieli to zrobic...

jeszcze dzis do 18tej ma mi przyjsc wyplata, a dalej jej nie ma i tez juz zaczynam myslec, ze moze mnie oszukali ...
zwariowac mozna ...

przez leniek644 22 wrz 2016, 18:06
Nefretis, pieczenie w sensie przy podnoszeniu reki, zginaniu ogolnie jakims ruchu czuje mega gorace az mnie piecze. Zrobilo mi sie tak poerwszy raz ze 2 tyg temu. I teraz od poniedzialku mnie to meczy a wczoraj byl spokoj, dzis od nowa.
Tak myslalam ze moze to jakies nadwyrwzenie reki bo jestem posiadaczka 40kg psa ktory potrafi mnie mega pociagnac na spacerze. Ale nigdy zaden miesien mnie nie palil tylko ew. Jakies zakwasy. Dziwne to

przez nerwa 22 wrz 2016, 20:13
nefretis, wlasnie zmierzylam cukier, i wyszedl mi 109, ale zjadlam max godzine temu (albo nawet i mniej).
Wiec troche mam stresa, ze to jest dość niski wynik... W takim krotkim czasie po posilku, spodziewalabym sie, ze 120-140 (po dopiero 2h po, powinien byc ponizej 140).
Sprawdze jeszcze za godzinę.

przez nerwa 22 wrz 2016, 21:24
cd pomiaru cukru: teraz mam : 100 (w sumie wypilam troche rozpuszczonej witaminy C, z 10min temu - nie wiem jak szybko to wplywa).

przez Mili89 22 wrz 2016, 23:14
i nie naprawili mi boilera, zadzwonili, ze przyszla im nie ta czesc, ktora zamawiali hehe i niby teraz maja przyjsc w poniedzialek, wiec znow pare dni bez cieplej wody i ogrzewania ... masakra...

bylam dzis autobusem z Coreczka na zakupach w miescie obok i bylysmy uwaga w 6 sklepach!!! sama w to nie wierze :O

przez nefretis 23 wrz 2016, 12:54
Mili miło się czyta jak dobrze sobie radzisz. No własnie tą hydroksyzyne mam na czarna godzinę. Bałam się sk. ubocznych i uzaleznienia. dziś na noc nie wzięłam i po prostu nie spałam, ale jestem tez chora wiec moze to od tego.
Bolą mnie wszystkie stawy, szczegolnie nadgarstki. Juz nie wiem czego szukać. OK jestem przeziebiona ale pobolewały tez wczesniej, takie wędrujące niezbyt silne bole. Rece opadają

Nerwa ja też dzis mierzyłam cukier:) Po sniadaniu (2 grube kromki chleba gryczanego, duzo masła, sera i 2 pomidory) i miałam 92 po 1.5h
Bardzo się ucieszyłam bo gdy miałam niby cukrzyce ciązową to po zjedzeniu odrobiny sera rano miałam po 140.
A mierzyłam bo wyczytałam, ze kłucia skóry i prądy oraz przeszywające krótkortwałe bóle stóp mogą byc od neuropatii cukrzycowej. Ale to nie to. Nie mam podwyższonych cukrów. Moj glukometr ma pamięc i oglądałam kilkaset moich wyników, nigdzie nie ma wiecej niz 140, chyba raz ok 130. a tak to 85-120. Więc neuropatie bolowe od cukrzycy odpadają chyba...

Nerwa moim zd. masz idealny ten cukier...napisz co zjadłaś. Powinnas mierzyć 1,5h-2h po skonczeniu posiłku. Czytałam że po 1,5h cukier we krwi jest najwyzszy. Mysle ze o hipoglikemii moglabys myslec gdyby było ponizej 70. Lub ew ponizej 80 i wowczas mozesz wiecej zjeść.
Njalepiej zmierzyc po sniadaniu bo rano cukry skaczą. Powiedz czy kiedykolwiek mialas ponizej 70?

przez nerwa 23 wrz 2016, 16:53
nefretis, nigdy nie mialam poniej 70 :) Dzisiaj zmierzylam na czczo - a czulam sie naprawde kiepsko, bo byla po nieprzespanej nocy, i mialam 85.
Wczoraj jak robilam ten pomiar to zjadlam pierogi - rożne : z kapusta, ze szpinakiem i ruskie. Chyba 5 szt. Ale nie byly zbyt duze. Ale ja generalnei nie jem duzo.

W ogole, dzis nie spalam praktycznie wcale, wiec wiesz jak to jest - tragedia i walka o przetrwanie. Ale musialam isc na terapie, wiec jakos sie zmusilam i poszlam, mimo, ze wiedzialam, ze w kazdej chwili moge zwymiotowac (tak mi bylo niedobrze). Chcialam jak najszybciej to zalatwic i wrocic do domu i odpocząc.
A wyobraz sobie... po terapii, nagle stan super! Oczywiscie troche zmeczenie bylo, i sennosc. Ale ogolnie dalam rade pojechac na chwile do pracy (chociaz w sumie nawet nie musialam), potem do centrum handlowego, potem jeszcze do Lidla (i to bez okularow przeciwslonecznych) i jeszcze do kosmetycznego :). Takze jestem w szoku, ze taki dzien, ktory zwykle spedzam w domu i czekam tylko na wieczor - dzis okazal sie ostatecznie calkiem normalnym dniem!

Mili89, no super!!!! ja jescze autobusami jakos sie nie odwazylam :)

Sortuj wg