Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nerwa 27 lip 2016, 22:13
Mili89, no xanax ogolnie dziala extra :)
Wlasnie na kazdy lęk. Ja jak w ostatnich dniach mialam dość silne lęki (Tez przed wyjsciem z domu), to wczoraj jak wzielam to bez problemu pozalatwialam badania, poszlam do sklepu, apteki itd. :)
Tylko ja się boje brac większe ilości - więc biore naprawde malutko - mam tabletki 0,5mg - i biore tak 1/4 :) Ale juz tyle mi pomaga, wiec podejrzewam że po wiekszej ilości to już w ogole - jest moc :D

Ale tak na codzien tez mam problem z zakupami, do marketow praktycznie nie chodze. Chyba, ze trafi mi sie jakis super dzien.

Ja wlasnie nie wiem czy zdrowotnie cos mi dolega - jest taka szansa oczywiscie :) Nie moge przytyc i waże mało - to by moglo podchodzic pod tarczyce. Te oslabienia i zmeczenie - anemia.
Dostalam skierowanie na morfologie, ale panicznie się boje pobierania krwii. Mialam isc w tamtym tygodniu, ale całą noc (przed planowanym badaniem) nie spalam, Potem kolejnego dnia - to samo :) Wiec nie poszlam.
Wczoraj zrobilam RTG i EKG i dzisiaj mialam isc na krew. Wyspalam się co prawda, ale mialam rano takie zawroty glowy, ze tez nie poszlam. No i nie wiem... moze jutro.
Tylko że nie mam zleconego np. Żelaza. Wiec ja nie wiem czy anemia może być tam jakos widoczna na wynikach? A z tarczycy mam TSH - ale tez nie wiem czy to wystarczy.

Teraz wyszlam na spacer pochodzic, zeby nie siedziec w domu caly dzien. No i oczywiscie ten ciężki oddech.
Ale ja nie wiem czy mam tak jak inni... Bo ludzie przewaznie piszą, ze albo nie mogą do konca nabrać powietrza albo szybko oddychają. A ja w sumie moge wziac gleboki oddech i oddycham powoli, ale czuje jakby powietrze ciezej przechodzilo przez gardlo. (ale chyba nie mam nic w oskrzelach bo lekarka mnie osluchala i nic nie stwierdzila).
I to powoduje u mnie dodatkowe lęki - żeby gdziekolowiek iść, bo boje się, że się uduszę daleko od domu :-/

No ale 1.3 km przeszlam jakos... ;)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Mili89 27 lip 2016, 22:52
nerwa, tak kochana, w morfologii bedzie widac obnizona hemoglobine, a tsh narazie wystarczy- jak bedzie jakies odchylenie to zrobia dodatkowe.
zazdroszcze kondycji :D ja to juz po paru metrach mam zadyszke :D:D
nie boj sie pobierania krwi naprawde! to jedno z mniej inwazyjnych badan ktore moze dostarczyc mase informacji o zdrowiu!

ja ze wzgledu na tarczyce mam badania co 3 tyg... ale ogolnie nie boje sie pobierania krwi wogole...
balam sie rezonansu :D i to panicznie...szlam tam trzymajac sie sciany, bo mialam takie zawroty...
za to przedwczoraj przez to, ze co chwile po tej pokrzywce cos mnie swedzi to przykladalam sobie do rak- prawdziwa pokrzywe... cala bylam w piekacych bablach, ale przeczytalam gdzies , ze to pomaga :roll: :lol: :lol: :lol:
ja mam tabletki 1 mg i tak myslalam zeby najpierw cwiartke wziac, tylko wiesz boje sie, ze mimo wziecia leku nadal bede sie tak czula i wtedy to bym chyba zwariowala z nerwow.

bo mialam juz xanax i wzielam , wyszlam i dostalam ataku, a pozniej w domu doczytalam, ze mialam xanax SR i wzielam go cwiartke... czyli huknelo mnie dopiero po paru godzinach..

ja tez mam takie odczucie jak Ty z oddychaniem, wiec moze to nerwy ?
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Demona 27 lip 2016, 23:47
Witam wszystkich serdecznie jestem 20 letnia studentką .Od miesiąca żyje z myślą, że mam raka :hide: wszystko zaczęło się jakieś 2 miesiące temu kiedy siedząc oglądając film wymacałam sobie na szyi węzła zaraz sprawdziłam czy nie mam go po drugiej stronie nie doszukalam się po kilku dniach nie myślałam o tym .Dokładnie jakoś miesiąc temu znowu go wymacałam :( i błędem było zajrzenie do internetu.Okazało się ze skoro mój węzeł się nie wchłonął na bank to nowotwór :x po drugiej stronie szyi miałam węzła "do pary "czyli odpowiadał ułożeniem tego większego po prawej ale był jednak mniejszy.Co się okazało po prawej stronie mam dwa większe węzełki.Macałam je kilkanaście razy dziennie az doszłam do wprawy ponieważ znałam ich położenie i wiedziałam gdzie po prawej stronie się znajdują.Ale wtedy się wystarszyłam,że za szybko na nie trafiam i są wyczuwalne i czy to powod ich wzrostu..Pobiegłam do lekarza zrobilam morfologie z wymazem wszystko ok może zaniżona liczba neutrocytow,ale to już miałam prawie 2 lata temu kiedy miałam morfologie robiona wiec to na pewno nie powód.Bylam u 3 lekarzy i każdy powiedział mi to samo te badania ok wezelki ruchome mam obserwowac czy rosną wtedy przyjść i nie macac ich jedynie raz na 2 tyg i ze na moim miejscu lekarze by się nie przejęli.Ale nie potrafię! Mam wizję chemioterapii, śmierci jestem panikarą zawsze się wszystkim przejmuje .Najgorsze jest uczucie co wtedy jak urosną i od czasu pojawienia się u lekarza minęły 2 tyg mówili że nie widzą potrzeby robienia usg.cholera.Kilka dni nie macalam szyi wczoraj to zrobiłam i wydaje mi ze że dwa węzły prawej strony się powiększyły są 2xwiększe niż te po stronie lewej.To powiększone mają może z 8-11 mm.czyli na moje wyczucie powiększyły się od wizyty u lekarza z 1-3mm.
Jestem załamana nie wiem co robić chce mi się płakać bo skoro nie wchłaniają się a być może urosły to na pewno są one nowotworowe :((((

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mili89 28 lip 2016, 00:08
Demona, po pierwsze witamy na forum :) to juz jeden krok w dobra strone! :)

po 1. chyba najczestsciej poruszanymi wkrtkami na tym watku sa wlasnie wezly, jestes ktoras z koleji osoba, ktorej rosna i ktora co chwile je dotyka...

umiesz wyczuc powiekszenie o 1-3 mm ? :D 8)

jak bedziesz je tak co chwile dotykac, to uraazone beda puchnac, wiec tego nie rob !!!

nie mialas moze wczesniej przeziebienia, albo nie masz zeba do leczenia/ wyrastajacej 8-mki? czesto po przeziebieniu wezel jest powiekszony jeszcze jakis czas, wiec nie nakrecaj sie i powstrzymaj od macania go co chwile, bo to tylko mu szkodzi ;)

przez Mili89 28 lip 2016, 00:09
Demona, po pierwsze witamy na forum :) to juz jeden krok w dobra strone! :)

po 1. chyba najczestsciej poruszanymi wkrtkami na tym watku sa wlasnie wezly, jestes ktoras z koleji osoba, ktorej rosna i ktora co chwile je dotyka...

umiesz wyczuc powiekszenie o 1-3 mm ? :D 8)

jak bedziesz je tak co chwile dotykac, to uraazone beda puchnac, wiec tego nie rob !!!

nie mialas moze wczesniej przeziebienia, albo nie masz zeba do leczenia/ wyrastajacej 8-mki? czesto po przeziebieniu wezel jest powiekszony jeszcze jakis czas, wiec nie nakrecaj sie i powstrzymaj od macania go co chwile, bo to tylko mu szkodzi ;)

przez Michellea 28 lip 2016, 02:16
nerwa napisał(a):Tylko że nie mam zleconego np. Żelaza. Wiec ja nie wiem czy anemia może być tam jakos widoczna na wynikach? A z tarczycy mam TSH - ale tez nie wiem czy to wystarczy.

Anemia może być widoczna w podstawowej morfologii, bo tam jest oznaczone stężenie hemoglobiny we krwi. To w zasadzie wystarcza.
W mojej opinii samo TSH jest niewystarczające. Bo możesz się mieścić w normie, a inne wskaźniki mieć zaburzone. Ale dobre chociaż to.

przez Mili89 28 lip 2016, 02:57
Gdy ja mialam zle ft3 i ft4 to nikt sie nie przejmowal bo tsh bylo ok.
Dopiero jak tsh zrobilo sie 0,003 to zaczeli sie martwic...

Ja jutro lub pojutrze dowiem sie czy mam nadczynnosc gravesa basedowa czy poporodowe zap tarczycy. Mimo ze dopiero zrobili mi badania na przeciwciala to biore od 1.5 miesiaca leki na gravesa ktorych przy poporodowym zapaleniu nie trzeba brac:/ takze super...

przez Demona 28 lip 2016, 06:31
Bardzo dziękuję na słowa otuchy rzeczywiście musze przestać je macać. :nono:
Pamiętam byłam dosyć mocno przeziębiona 3 dni gorączki prawie 39 stopni, ale czy to było przed wymacaniem czy po oto jest pytanie.
Wielkość węzła jestem w stanie na swój sposób określić bo macam je nie jak lekarz kilkoma palcami a jednym wiec zawsze palcem wskazującym opuszkiem palców je "badam". :D
A faktycznie górna ósemka mi się wyżyna po prawej stronie od ok.pół roku .Ale sądziłam, że jeśli nie ma bólu ani stanu zapalnego to nie ma prawa mi wywalić węzłów poniewaz tylko językiem czuje ze wyżyna się coraz bardziej.
Może faktycznie przesadzam dodam , że leczyłam się 2 lata na depresję lękową ok 2 mc temu odstawiłam na amen lek.Moja mama również choruje na rzs lecz jest to raczej nabyte niż dziedziczne ja jednak ob miałam zawsze ok.

przez Ewela270490 28 lip 2016, 06:51
Idę dzisiaj po raz 3 zrobic USG węzłów, a jak sie okaże ze sa powiększone. To postaram sie o nadanie histo pat. bo inaczej sie wykoncze.. :-(

przez nerwa 28 lip 2016, 09:43
Ehh... dobrze, ze nie wiem jak sprawdzac te węzły, bo bym się pewnie tez denerwowała :(

Planowalam isc dzisiaj na krew, ale oczywiscie - cała noc nie spalam (znowu!). A jak nie spie, to jestem glodna, wiec o 4 rano jadlam banana, mleko, bób... więc już nawet nei bylo sensu myslec o pojsciu na czczo.
W dodatku zawsze po nieprzespanej nocy mam stan beznadziejny. Normalny czlowiek ma otumanienie, sennosc, jest zmeczonay, a ja mam wrazenie ze czuje się tragicznie i tylko czekam na wieczor (wegetuje).
No i tak to wyglada... juz nie mam siły, bo naprawde chcialabym zrobić tą krew, żeby się wyjasnilo co mi dolega... Od tygodnia podejmuje juz próby :( I jestem załamana, że nie daje rady

Mili89, no tak, ja SR nie bralam, lubie takie od razu dzialające: ) wtedy mozna wziąć, za pare minut czuc ten relaks i jest ok. A z SR to tak dokladnie nie wiaodmo co i jak, kiedy zaczynają działać :?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Alexandra 28 lip 2016, 10:29
Witam po przerwie :) Moje najgorsze objawy nerwicy, które nie pozwalały mi na wchodzenie do sklepu czy nieraz nawet wyjście z domu, nieco osłabły i mogę powiedzieć, że w miarę normalnie żyję i funkcjonuję, choć oczywiście nadal mam lęki i różne dolegliwości. Na pewno pomogła mi psychoterapia regularna, bo byłam już w takim stanie, że zamknęłabym się w domu i nie wyszła- lęki paraliżowały moje ciało, okropne objawy somatyczne itd.

Mili89- gratuluję wyniku rezonansu, ja na Twoim miejscu niczym bym się już nie przejmowała ;) Ja miałam tak samo jak Ty- okropne zawroty głowy, bujanie po wejsciu do sklepu i na ulicy, ale takie, że musiałam wyjść lub siadać od razu. Nieraz wracałam lub wychodziłam z płaczem, koszmar. Dostawałam jeszcze odrealnienia- to jest dopiero koszmar.
Im bardziej próbowałam wychodzić, walczyć z tym- tym było gorzej. Ustąpiło nagle, pewnie po długiej terapii. Pomógł mi angielski artykuł o tym, że przy nerwicy "możesz mieć bujania, uczucie bycia na statku, zawroty głowy, wrażenie usuwania ziemi spod nóg"- zrobiłam zdjęcie tego artykułu i zawsze patrzyłam do komórki i się uspokajałam :)
Zawsze pomagał mi xanax w najgorszym stanie- po 30 minut chodziłam normalnie, bez zawrotów. Warto wziąć w podbramkowej sytuacji, doraznie.

Nerwa- tez mi się zdarza ten ciężar na klatce, brak tchu- nieraz trzyma 2h, potem jakos przechodzi. Ostatnio miałam tak jak jechałam nad morze na początku lipca.

Obecnie walczę od 4 dni z wrażeniem prądu w głowie- koszmar, powróciło po 5 mcach. Wrażenie sekundowego jakby kopnięcia w głowę, przejścia prądu powodującego mega lęk. Wiem, że coś takiego jest po odstawieniu antydepresantów i ma nazwę brain zaps, z tym ze ja nie odstawiałam nic. Boję się tego bardzo, bo wpisałam w google i jedna osoba pisała, że miała takie kopnięcia i wyszedł jej tętniak. Domyślacie się, że jak to przeczytałam jestem cała w objawach.

Niedługo lecę samolotem na wakacje i chyba nasilają się objawy, bo boję się latać.

przez nerwa 28 lip 2016, 12:00
Ja zauwazylam (jesli chodzi o zawroty i bujanie), ze przechodzilo mi, kiedy juz totalnei to olewalam. Tzn. juz akceptowalam ze nic nie moge z tym zrobic i jakos staralam się zyc (chociaz nie jest latwo z takimi ojawami), no i o dziwo wtedy zawsze przechodzilo. A mialam juz takie epizody kilkakrotnie, na przestrzeni lat.
(czasem robilam tez cieple oklady na czolo (zatoki), bo zawsze myslalam, ze moze to od tego)

Alexandra, mialam też takie brain zapy, ale doslownie kilk razy - przerazajace to jest :-/

Ja się boje, że moge mieć cos z tarczycą, jakeis guzy albo cos :(
Wyczytalam, ze przy zaawansowanym stadium mogą być uciski w gardle - a ja wlasnie takie mam.

Naprawde, do tej pory z wszystkimi objawami jakos sobie radzilam - mialm zawroty, żylam mimo wszystko (Bo nerwica), mialam oslabienie i zmeczenie mięśni, biegalam po dobmu , cwiczylam, zeby udowodnic ze to tylko nerwica (i czesto pomagalo). Kolatanie serca - juz nie zwracalam uwagi nawet jak kolatalo kilka razy na minutę - bo wiedzialam, ze nerwica.

Ale serio, te dusznosci mam caly czas, od rana do wieczora. Jak się czyms bardzo zajme, faktycznie odczuwam to mniej, ale wydaje mi sie, ze dalej sa , tylko mniej zwracam uwage (tak jak i w nocy). Wiec tym razem boje się, ze to nie nerwica :( A mnie wykaczają te maratony po przychodniach i lekarzach (bo strasznie się tego boje i przezywam lęk). Wiec nie mam pojecia jak ja sie wykaraskam z tego stanu :why: To wszystko jest po prostu nie na moje nerwy!

przez Mili89 28 lip 2016, 14:16
nerwa, na wiekszosc badan nie musisz isc na czczo...
musisz zebrac sie w sobie i pojsc- wtedy bedziesz spokojniejsza i dumna z siebie :)

wydaje mi sie, ze te dusznosci masz z nerwow, bo tez to odczuwam... i co chwile zagladam w gardlo czy nic tam nie jest spuchniete ;)

bylam dzis u lekarki- zwiekszyla mi paroksetyne do 20mg , powiedziala, ze niestety po alergii na lek moze mi sie to swedzenie jeszcze utrzymywac jakis czas, zapisala masc.

przepisala tez zelazo, bo mam lekka anemie i zlecila badanie b12, kwasy foliowego i ferrytyny... bo to tez moze powodowac swedzenie...

nadal mnie bola miesnie, ale temp juz 36,5 dzisiaj rano ... oczywiscie co chwile mierze temp, cisnienie, puls - juz dostaje bzika ://
oczywiscie boli duzoooo mniej, wiec chyba przechodzi, ale i tak wkrecam sobie rozne inne przyczyny tego bolu :/

Alexandra, ja mialam te brain zappy nawet bez odstawienia lekow, to bylo z nerwow i samo przeszlo...

kurcze obie mowicie, ze terapia pomogla na te objawy to chyba sie przelamie i pojde... tak bym chciala pojsc z coreczka normalnie do sklepu... a mnie poprostu tak buja, ze odrazu uciekam... i czuje ta niemoc :(

a i jeszcze mowicie, ze ten xanax pomoga w zwalczeniu tych objawow ... to ile mam go wziac zeby moc spokojnie wejsc do sklepu ??
i nie ma wtedy tego bujania, wrazenia, ze sie upadnie ? tej paniki ?? :105: :105: :roll:

przez kofel 28 lip 2016, 14:25
Mili89 - Na mnie alpra nie działa jeżeli chodzi o objawy somatyczne i w ogóle na żadne, bo ma znikome działanie uspokajające tylko aksjolityczne. Próbowałaś z czymś typowo uspokajającym? Relanium lub klonazepam?
Pogłaszcz to podam Ci łapę. ;)

Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x200mg
Propranolol - doraźnie
Klorazepat, diazepam, klonazepam, oksazepam - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

Sortuj wg