Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tukaszwili 07 mar 2016, 11:56
@tictac
Ileż to ja numerów z sercem przeszedłem. Zawsze warto wykonać badania, aby się wyciszyć. Mi chyba rzeczywiście, oprócz psychoterapii, pomógł Holter. Choć do dziś nie zapomnę pierwszego echo serca. Babka powiedziała mi, że mam serce jak dzwon, więc po wyjściu z gabientu nerwica musiała się przenieść na inną część mego ciała. Dostałem tak hardkorowej depresonalizacji, iż myślałem, że zwariuję zupełnie. Do tego duszności, kula w gardle, trudności z przełykaniem. Wtedy postanowiłem iść do psychiatry i psychologa jednocześnie. Brałem leki+psychoterapia. Oczywiście do dziś zdarzają mi się lęki związne z sercem, np. jak biegałem, to się znacznie bardziej skupiałem na pracy tego organu. Wystarczyło jedno niemiarowe uderzenie i się zatrzymywałem celem zbadania pulsu. Najgorsze, że nerwica wytworzyła u mnie lęk przed mierzeniem ciśnienia. Kiedy lekarz nakłada mi aparat na rękę to od razu jest szajba :D czuję puls w głowie. Wcześniej tego nie było i jednocześnie ciśnienie miałem wzorcowe. Paranoja, jak bardzo głowa potrafi wpływać na ciało. Dziś zjadłem rano tylko owsiankę, aby nie obciążać wątroby. Coś mnie tam zakłuwa, ale nie jest to ból mocny. Jestem głodny, a boję się cokolwiek przyjąć. Dziś internista na 19.00, czekam jak na zbawienie.

przez leniek644 07 mar 2016, 12:08
A ja mam do Was pytanie czy jak macacie pache na opuszczonej i rozluznionej rece to czy czuc tam jakies zgrubienia itd czy pacha w srodku powinna byc gladka. Mojewezly znow sie odezwaly a mialam juz 2 tyg spokoju.

przez tictac 07 mar 2016, 12:10
Tukaszwili,
Na razie to ja mam problem wyjść z domu :D Jestem tak zdegradowany lękami, że myślałem o tym, żeby pierwsze od 10 lat badania krwi zrobić z wizyta domową jak do starego dziadziusa :D
Musze poczekać, pokładam duuuże nadzieje w paroksetynie która powinna ogarnąć trochę lęki i dać mi odrobinę odwagi, ale musze przecierpieć 2 tyg.
Co do ciśnienia to wystarczy, że wezmę tabletkę jakąkolwiek, lub cokolwiek mnie zdenerwuje i rośnie w górę. Na razie nie mierzę bo nie mam do tego siły, mierzyłem kilkanaście razy na spokojnie mam średnio
138 / 85 co już oczywiście już jest nadciśnieniem 1 stopnia ( tym bardziej, że rzuciłem palenie, papierosy, ograniczam sól i jestem w miarę szczupły ! ).
Denerwuje mnie pogoda, bo z chęcią poprawił bym sobie kondycję jazdą na rowerze, zawsze to lepsze dotlenienie serca, lepsza kondycja i wgl jak się wejdzie na wyższe obroty to już nie robią wrażenia jakieś chwilowe podniesienie cięższego przedmiotu czy trucht do sklepu po bułki. !!!!
Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tukaszwili 07 mar 2016, 12:29
@tictac

Jakie nadciśnienie pierwszego stopnia? Gdzieś Ty to wyczytał :D każdy lekarz Ci powie, że to normalne ciśnienie, absolutnie niezagrażające życiu. Takiego "nadciśnienie", o ile w ogóle nadciśnieniem Twoje pomiary nazwać można, żaden doktor nie będzie leczyć. Bierz również pod uwagę fakt, że jesteś zdenerwowany. Skoro w przypływie stresu masz takie wyniki to uwierz mi chłopie - nic Ci nie dolega.

przez cozicozicozi 07 mar 2016, 14:56
Pawelt napisał(a):A najgorsze w czytaniu w necie jest to, że czytając na przykład o rozwolnieniu natykasz się na coraz to inne odnośniki do przyczyn. Czytasz jakieś nazwy chorób o których nie miałeś pojęcia i zaczyna się kopanie w kopalni wiedzy dr. googla. Ostatnio wmówiłem sobie tężyczkę jako powód mojej nerwicy i depresji. Zagrzybienie organizmu też przerabiałem :D Na szczęście już mało czytam bo tyle tego jest że już nie dałbym rady ogarnąć tych wszystkich chorób :D

Pawelt, dokładnie. Ja też staram się nie czytać tyle co kiedyś, bo też czasem sobie wkręcałem takie choroby, że głowa mała. A ile ja badań przeszedłem.....przeróżnych, od morfologii po rezonans mózgu. Ile kasy tez wydałem na to, bo jestem w gorącej wodzie kąpany, a nie zawsze udawało mi się wyciągnąć skierowanie od lekarzy skierowania na konkretne badania, bo nie było ku temu podstaw no ale ja się naczytałem w necie to musiałem się badać dla pewności. Teraz jedyne choroby o których czytam to te psychiczne, bo z tym u mnie jednak nie do końca w porządku ale też słucham lekarza i staram się nie brać wszystkiego co znajdę w necie do serca. Ogólnie nie polecam osobom z tendencjami do hipochondrii pytać wujka google, bo pogłębienie nerwice, depresji gwarantowane! :silence: :silence: :silence: :silence: :silence: :silence: :silence: :silence: :silence: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Znów cholerne upiory czepiają się mych skrzydeł,
nie chcę groźnych demonów, wolę te dobrotliwe.

przez Mili89 07 mar 2016, 22:14
tictac, ja mialam z sercem duzo przejsc, robilam holter, bo mialam ciagle bardzo wysoki puls ok 100-120 ... na holterze tez wychodzilo od 70 (kiedy spalam do 140) w ciagu dnia masakra...
zawroty glowy, szybkie bicie serca, wrazenie braku tchu- najpierw zapisano mi beta bloker, ktorego nie bralam zbyt dlugo... a pozniej paroksetyne wlasnie...
i teraz mam puls 75 ;) takze moge smialo stwierdzic, ze paro uspokoila mi serducho bardzo skutecznie.
nie nakrecaj sie skutkami ubocznymi, bo przez pierwsze dni mozesz sie gorzej czuc, ale uwierz, ze to minie i bedzie lepiej.
zacznij od malej dawki, bo moze taka akurat Tobie wystarczy...
ja jestem na 10 mg i bede zwiekszac do 20 mg (bo bylam w ciazy i nie moglam wskoczyc na 20 mg jak mialo byc docelowo).

mi przeziebienie poszlo na zatoki. dzis jak kaszle boli mnie nad prawym okiem i skron...rano bolalo jeszcze mocniej :( nie wiem jak sobie pomoc i sie zastanawiam czy nie bede potrzebowala antybiotyku :/
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez Mili89 08 mar 2016, 16:13
Kochani po przerwie 9 miesiecznej pomalowalam wlosr n czarno i dzis cala glowa mnie swedzi. Wtpilam dwa wapna. To chyba uczulenie a nigdy nie mialan
Wapno pomoze? Naczytalam sie ze moze twarz spuchnac i sie co chwile ogladam w lustrze:///

przez Tukaszwili 08 mar 2016, 16:53
U huuu zaczyna się. Spokojnie, pewnie skóra na głowie jest nieprzyzwyczajona do jakiegoś składniku farby. Bez obaw, nic Ci nie będzie. Mnie nie raz i nie dwa łeb swędział po użyciu szamponu nawet :)

przez tictac 08 mar 2016, 16:56
Mili89,
Po ilu dniach stosowania zaczelas czuc pierwsze efekty bo ja na razie mam same skutki uboczne chyba , ciagle mysle stresuje sie , serce mnie poklwa. Biore 10 mg rano i tak 2 h po przyjeciu dawki czyli od 11 do 15 boli mnie glowa i mam zawroty i inne jazdy.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez Mili89 08 mar 2016, 18:08
Po 3 tygodniach poczulam sie juz duzo lepiej. Na poczatku bylo tez ciezko. Wszystkie ssri dzialaja na zasadzie snieznej kuli tzn zbiera sie duzo negatywnych uczuc zawroty bol glowy atako paniki wszystko sie nasila a paro to zaczyna blokowac. Dlatego nie skupiaj sie na ubokach nie panikuj gdy sie pojawiaja i bron Boze ich nie wyczekuj! Skup sie na tym ze to bardzo dobry lek i napewno pomoze:)

przez Mili89 08 mar 2016, 18:29
A ile dni bierzesz paro? Ja biore na noc jakos lepiej mi tak.

przez efees1 08 mar 2016, 20:19
Witajcie :) jestem tutaj nowa ale muszę się chyba wyzalic. Z nerwicą walczę od dwóch lat oczywiście raz lepiej raz gorzej się czuje. Najgorsze jest to że w ymyslam sobie choroby ciągle czytam w internacie i każdy objaw pasuje. Bolała mnie głowa przez trzy miesiące dzień w dzień us pokoilam się dopiero po tomografii. Serce wariuje ciągle mimo badań różnych ale do tego jestem przyzwyczajona i już tak nie przeżywam. Od pół roku jestem na etapie stwardnienia rozsianego ponieaz jako dziecko miałam dwa razy porazenie nerwu twarzowego i jak czytam o objawach to właśnie sm. Czekam na rezonans. Ostatnio zrobiłam morfologie i miałam poniżej normy leukocyty oczywiście odrazu wpisalam w Internet i co.. bialaczka. Cały weekend wymiotowalam że strachu dopiero wczoraj dostałam się do lekarza który stwierdził że to może jakis wirus albo organizm jest osłabiony po zimnie ale nie ja dalej swoje już nie mogę wytrzymać że sobą :(

przez tictac 08 mar 2016, 21:59
Mili89,
Biore 4 dni , niestety bardzo spadlo mi libido i oprocz setki innych problemow musze duzo sily zebrac w sobie , zeby wytrzymac dwa~trzy tygodnie.
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez leniek644 08 mar 2016, 22:40
Jak ja nie cierpie mojej nerwicy. Aktualnie przechodze przez chloniaka juz w sumie drugi raz w zyciu. Dzis to juz tyle razy sprawdzalam pache ze mam cala czerwona i mnie boli. I tylko szukanie w necie objawy, jak sprawdzic wezly itd. Teraz przeczytalam ze przy chloniaku dziewczyna miala wezel wielkosci pomaranczy wiec sie troche uspokoilam. Masakra :-(

Sortuj wg