Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez fuzzystone 07 sty 2015, 23:45
nefretis napisał(a):Ja konczę opakowanie Debutiru i nic mnie nie utuczył...

Mnie też nie utuczył, a brałam przez 3 miesiące.

Z tym maślanem sodu w Debutirze to jest tak, że on NIE TUCZY tylko ODŻYWIA KOSMKI JELITOWE, które mogą dzieki temu prawidłowo
pobierać substancje odżywcze do krwi - w związku z tym u osób, które cierpią na zaburzenia wchłaniania to wchłanianie się poprawia i stąd może być przyrost wagi, ale to nie jest tak, że zrobi z kogoś tuczną świnkę, nie martwcie się :)

przez muffinka25 07 sty 2015, 23:46
Fuzzystone , nefretis Za dwa tygodnie mam przyjść do swojej lekarki, powiedziała że jak nie będzie poprawy to psychiatra :) Nie wstydzę się tego, nie boję...Dam radę. Mam w sumie tylko jedną obawę, że jak pójdę do psychiatry to da mi dropsa i tyle, ja bym chciała też porozmawiać, opowiedzieć co czuję co myślę :) Powolutku i do przodu, pozdrowienia :) :papa:
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez fuzzystone 07 sty 2015, 23:58
muffinka25 napisał(a):Fuzzystone , nefretis Za dwa tygodnie mam przyjść do swojej lekarki, powiedziała że jak nie będzie poprawy to psychiatra :) Nie wstydzę się tego, nie boję...Dam radę. Mam w sumie tylko jedną obawę, że jak pójdę do psychiatry to da mi dropsa i tyle, ja bym chciała też porozmawiać, opowiedzieć co czuję co myślę :) Powolutku i do przodu, pozdrowienia :) :papa:

Psychiatra raczej będzie chciał dać Ci leki. To na terapii dużo rozmawiasz. Ja teraz robiłam test na tzw. schematy zachowań i czeka mnie teraz 3 miesiące spotkań...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evvelinka 08 sty 2015, 00:07
fuzzystone napisał(a):
muffinka25 napisał(a):Fuzzystone , nefretis Za dwa tygodnie mam przyjść do swojej lekarki, powiedziała że jak nie będzie poprawy to psychiatra :) Nie wstydzę się tego, nie boję...Dam radę. Mam w sumie tylko jedną obawę, że jak pójdę do psychiatry to da mi dropsa i tyle, ja bym chciała też porozmawiać, opowiedzieć co czuję co myślę :) Powolutku i do przodu, pozdrowienia :) :papa:

Psychiatra raczej będzie chciał dać Ci leki. To na terapii dużo rozmawiasz. Ja teraz robiłam test na tzw. schematy zachowań i czeka mnie teraz 3 miesiące spotkań...

no.. psychiatra raczej nie będzie chciał słuchać. byłam u dwóch i nie obchodzi ich nic oprócz objawów teraz i leków na nie, ewentualnie terapii.. chyba, że znajdziesz psychiatrę psychologa. w każdym razie powodzenia. ja też zaczynam myśleć o jakiejś terapii, bo średnio się trzymam z tym wszystkim. ten pobyt w szpitalu kompletnie mnie rozbił.. myślałam, że tam człowiek może się czuć bezpiecznie, a jest jeszcze bardziej samotny i zdany na siebie niż gdziekolwiek indziej.

przez muffinka25 08 sty 2015, 00:11
evvelinka napisał(a):
fuzzystone napisał(a):

no.. psychiatra raczej nie będzie chciał słuchać. byłam u dwóch i nie obchodzi ich nic oprócz objawów teraz i leków na nie, ewentualnie terapii.. chyba, że znajdziesz psychiatrę psychologa. w każdym razie powodzenia. ja też zaczynam myśleć o jakiejś terapii, bo średnio się trzymam z tym wszystkim. ten pobyt w szpitalu kompletnie mnie rozbił.. myślałam, że tam człowiek może się czuć bezpiecznie, a jest jeszcze bardziej samotny i zdany na siebie niż gdziekolwiek indziej.

Muszę to skonsultować...Mam pod nosem poradnię zdrowia psychicznego, jeśli będzie konieczność to pójdę i się dowiem czy psychoterapia jest tam stosowana , kto przyjmuję itp. Najlepiej byłoby psychiatrę i psychoterapeutę w jednej osobie znaleźć :)
Do­piero późną nocą, przy szczel­nie zasłoniętych ok­nach gry­ziemy z bólu ręce, umiera­my z miłości.

przez D@ri@nk@ 08 sty 2015, 00:57
marta80, fajnie że tak dużo się dowiedziałaś :) Dbaj teraz o siebie :)

muffinka25, wszystko zalezy jak trafisz. Ja rozmawialam dlugo i z psychologiem i psychiatrą na wizycie. leki były na "do widzenia" ;)

evvelinka, bardzo źle trafiłaś, no ale taka polska służba zdrowia, wszystko zalezy od humoru lekarzy :roll:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez sinister 08 sty 2015, 10:32
Dziewczyny jestem już po badaniach krwi. Obudziłem się oczywiście wyczerpany jakbym pracował 48 godzin non stop, umyłem się ubrałem, w drodze na tramwaj zawroty głowy w tramwaju słabo. Na pobraniu krwi w trakcie duszno i słabo mi się robiło, jutro po południu wyniki. Ale białaczki chyba nie mam , bo pobrała 3 fiolki i krew była w kolorze dobrego czerwonego wina, a przy białaczce krew zawsze jest jaśniejsza. W rejestracji babeczka niemiła mówię dzień dobry nie odpowiedziała. Na pobraniu też od niechcenia odpowiedziała, potem w miarę miła była jak spytałem kiedy wyniki. Jak wychodziłem to w rejestracji pretensjonalnym tonem - do widzenia. Cóż zrobić, chyba obcięli im pensje na rzecz lekarzy i pakietu onkologicznego, innej przyczyny gburowatości nie widzę... Pomódlcie się za mnie dziś proszę żeby wszystko było ok. Sam jutro nie odbiorę wyników, jeśli druga połowa nie będzie mogła, to wolę iść w poniedziałek. Nie chce zasłabnąć jeśli będą złe...

przez martini123 08 sty 2015, 12:35
sinister, ja tez miałam ciemną krew a okazało sie, że mam anemię. ale białaczki ne masz, bo miales z tego co wiem już morfologie i była w porządku. a odżywiasz się zdrowo? może to osłabienie właśnie od anemii albo braku witami i mikro i makro elementów. ostatnio przeczytałam bardzo fajny artykuł, gdzie było napisane, że główna przyczyna jakiś nieprawidłowości w organizmie to niedobór albo nadmiar różnych składnikow pokarmowych.

pytanie a innej beczki - cały czas bolą mnie plecy, tzn nie bolą, po lewej stronie czuje dyskomfort, jakby uwieranie, czy może być tak, że akurat lewa strona pleców jest bardziej podatna na złą pozycję, czy moga akurat tylko tam być mięśnie napiete? to samo mam z głową czy jedna połowa może być wrażliwsza niż druga? przeczytałabym w necie, ale wczoraj juz czytałam o trzustce i nie chce sie bardziej pogrążać

Hipochondria - jakie chonerce. roby sobie przypisywaliście..

przez nefretis 08 sty 2015, 13:15
martini mnie bolą z prawej, też myślałam o trzustce i o nerce. Jestem załamana. Wczoraj miałam lepszy dzień dziś znowu lęk i wczuwanie się w każdy objaw, ból. Myslę tylko o tym, jestem słaba, niewyspana, w nocy miałam lęki i bol jelit ze strachu. Wstałam jak na kacu.
Mam poczucie zagrożenia 24h na dobe. Raz mniej raz bardziej. Dzis od rana max.

przez marta80 08 sty 2015, 13:21
nefretis kolonki nie mialam...bo stwierdzil ze nie ma sensu,,,,powiedz ze jak wroce za tydz i dalej beda..to zrobimy,,,ale on kumaty i wiedzial ze ustana;)))powiedzial ze nie widzi wskazan...patrzac na obraz krwi...tak jak pisalam wysoka hemoglobina i czerw krwinki ,,,wiec nie ma anemizjacji,,,,
ale powiem ci ze caly czuje rozpychanie pod pr zebrem((:boje sie bo watroba wyszla powiekszona...ale niby to idzie w parze z moim stluszczeniem((:no i alat mam o 2 podwyzszony.....
a ciebie kluje non stop?????a rozwolnienia miewasz/???

martinija dluszy czas mialam bole plecow..nawet tu p tym pisalam...i tez panika byla ze od trzustki((:

przez nefretis 08 sty 2015, 13:31
marta, miałam biegunki kilka tyg temu, teraz ustały lub pojawiają sie rzadko, mam gazy, wzdęcia, napięte jelito z prawej, rózne pobolewania, nawet idące do prawej pachwiny i pleców, często reguję biegunką na lęk, np. jak mysle o pojsciu do lekarza natychimast ląduję w kiblu - męczące.

Dolegliwości trwają juz kilka miesięcy, robiłam mofrologie 4 mce temu (miałam juz te bóle) i hemoglobine miałam 13,9. Próby wątrobowe wyszły idealne, USG brzucha też poza poszerzonym moczowodem z prawej ale urolog twierdził, że to nic, moze byc np. po ciązy. Nie wiem...

przez marta80 08 sty 2015, 13:35
nefretis a bierzesz ten debutir???pobierz go...i bierz tez probiotyki,,,
mnie juz tez o meczy....((:wiec cie rozumiem....tylko u mnie juz 1,5roku trwa ta batalia((:mysle coraz czesciej ze to od stluszczonej watroby...musze sie wziasc za detox i diete......

przez martini123 08 sty 2015, 13:38
te dolegliwości z brzuchem mam takie same jak Wy, więc tym staram sie nie przejmowac. ostatnio własnie w nocy też mam jazdy. te plecy mnie denerwują, bo akurat lewa strona, gdyby choaiz całe bolały. gdyby nie było jazdy z Anią Przybylska to nawet bym nie pomyśląla, że to może być od trzustki, a teraz myslę bardzo często niestety

przez nefretis 08 sty 2015, 13:40
marta a co ci mówił jeszcze lekarz, ja mysle o jakiś rakach jelita w wogole, jestem załamana
U mnie trwa to juz jakies pół roku. A tak mocniej to tak ze 4 mce. Biorę Debutir - pomógł na biegunki. probiotyki powodują jeszcze większe biegunki co dziwne więc nie biorę.
Poza tym biorę od miesiąca antydepresant.

A z tej prawej strony to boli Cie tylko pod żebrem czy jeszcze gdzieś?

Sortuj wg