Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 11 gru 2014, 12:36
słuchajcie, powiedzcie mi czy dobrze robię, zapisałam się na sobote na kolonoskopię - mój lęk każe mi robić dalsze badania - ja chyba oszaleję. Mam robić czy nie:( Boję się raka jelita, jestem przerazona, dalej mam pobolewania z prawej strony. Znowu płączę, dlaczego ten lęk o włąsne zdrowie tak niszyczy zycie. I te bóle

przez bmm 11 gru 2014, 12:49
Nefretis po kolonoskopii będą dalsze badania, z tego co wiem to byłaś u psychiatry i bierzesz jakieś leki, daj sobie 2, 3 tygodnie i one zaczną działać, a spirala badań nie kończy się nigdy. Ale jeżeli da ci to uspokojenie to idź, pytanie tylko na jak długo??????? Po usg miałaś ze dwa dni spokoju???
bmm

przez warrior11 11 gru 2014, 12:52
nefretis, Lęk nie jest dobrym doradcą,nie idź tam..musisz to przerwać,inaczej będziesz się męczyć coraz bardziej
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nefretis 11 gru 2014, 13:03
bmm napisał(a):Nefretis po kolonoskopii będą dalsze badania, z tego co wiem to byłaś u psychiatry i bierzesz jakieś leki, daj sobie 2, 3 tygodnie i one zaczną działać, a spirala badań nie kończy się nigdy. Ale jeżeli da ci to uspokojenie to idź, pytanie tylko na jak długo??????? Po usg miałaś ze dwa dni spokoju???

tak miałam USG, próby wątrobowe, morfologie z CRP i OB, badanie ginekologiczne i gastroskopię, wszystko idealnie ale brzuch z prawej pobolewa i ten lęk!
Tak, biorę czwartą tabletkę Bioxetinu (antydepres.) - a więc sam początek
Po gastroskopii miałbyc koniec a tu masz - kolonoskopia bo boli w jelitach i luzny stolec (1 raz dziennie). Masakra

przez malenstwo31 11 gru 2014, 13:15
nefretis, to naprawdę masz na tle nerwowowym, poza tym poczytaj skutki uboczne leków

-- 11 gru 2014, 13:17 --

nefretis, a co do kolonoskopi odpuść! jelita sa kup debutir poczekaj 2-3 tygodnie i zobaczysz przejdzie. To jest nerwica!

przez bmm 11 gru 2014, 13:28
Aaaa pomyliłam się ty miałaś gastro..., Nefretis - poczekaj aż leki od psych... zaczną działać. Maleństwo ma rację to są objawy nerwicy, A jak będziesz po nowym roku odczuwać dalej taki dyskomfort ze strony jelit i już wtedy na pewno będą działać leki do psych.. to wtedy pomyśl o kolonoskopii.
bmm

przez nefretis 11 gru 2014, 13:39
malenstwo mam Debutir, biore od wczoraj. Chyba odwołam tą kolono, umówiłam sie pod wpływem impulsu - bolało więc szybko telefon, jak nie boli to chcę odwoływać. To jakies chore.
bmm własnie chyba tak zrobię, poczekam na dzialanie Bioxetinu.

przez martini123 11 gru 2014, 13:47
nefretis, gybyś cokolwiek miała nie tak z jelitami (coś poważnego) ob i crp byłoby podwyższone. im większe zapalenie tym bardziej podwyższone ob, crp, więc naprawdę nie masz sie czym martwić. mnie z kolei kłuje w lewym dolnym rogu brzucha, boli, boli mnie żołądek i plecy. wmawiam sobie, że to od tych bakterii, a kłucie w lewym rogu od wrażliwego jelita. nie wiem, może się coś tam dzieje niedobrego, ale nie pójde już do żadnego lekarza. antydepresanty dają efekty dopiero po 2 tygodniach, czasem nawet dłużej, więc ze spokojem. ja mam brać hydroksyzynę co najmniej pół roku (po zolofcie - antydepresant - miałam takie skutki uboczne po pierwszej tabletce, że czułam się jakbym zaraz miała umrzeć, więc postanowiłam tego nie brać, jednak nie mam takich lęków jak Ty). Musisz być wytrwała, dasz radę :)

przez nefretis 11 gru 2014, 13:50
Martini właśnie to OB 7 i CRP 0,38 mnie jedynie pocieszają.
A Twoje bóle są napewno od bakterii, ona powoduje bóle żoładka. A lewy dolny róg brzucha to jelito wrażliwe na bank, wszędzie o tym piszą, że tam własnie lokują sie dolegliwosci

przez martini123 11 gru 2014, 13:53
nefretis, nigdy aż tak mi nie dokuczały :( odpuść sobie tą kolonoskopię, przeznacz te pieniądze na prezenty dla dzieci :) ) przy antydepresantach przez pierwszy okres brania tabletek lęki moga się pogłębić, w ogóle jest mnóstwo skutków ubocznych, więc przeczekaj, zajmij się czymś i będzie lepiej. wiem wiem łatwo powiedzieć, ale to błędne koło.

przez malenstwo31 11 gru 2014, 13:59
nefretis, martini123, dobrze pisze. leki nawet zaczynaja działac po 2 miesiącach, a pierwszy miesiąc to okropnośc. Wszytsko jakby 2 razy bardziej boli, Pamietam jaka ja miałam przeczulicę łooo matko. zaraz zadzwoniłam do mojej pani dr i jej powiedziałam. Kazała mi poczekac przezyc te 2 miesiące, a to było przy Seronilu a to ta sama grupa leków co ty bierzesz.
Ja mam teraz SETALOFT , brał ktoś??

przez nefretis 11 gru 2014, 14:07
Dziękuję dziewczyny...co ja bym zrobiła gdyby nie to forum. ODWOŁAŁAM KOLONOSKOPIĘ. Jest mi lżej na sercu. Dobrze, ze nie pochwaliłam się jeszcze mężowi niczym, pewnie to zrobię wieczorem ale mnie opieprzy :P
Wzięłam dopiero 4 tabletkę więc to jakby nic...poczekam, zobaczę. Nie mam jeszcze prezentów, wczoraj powiedziałam męzowi, zeby sie nie gniewał chyba mu nic nie kupie, zeby zrozumiał, bo jestem przecież chora :?
ale nie, musze się wziąć w garść, biedna moja rodzina, wszystko znosi... Musze jechać w weekend po prezenty.
malenstwo, SETALOFTu nie brałam, ale brałam pare lat temu Asentrę - ten sam skład. U mnie nie pomógł wcale dlatego brałam Bioxetin - ten pomógł. Ale nie sugeruj się, na każdego lek działa inaczej. Moj lekarz chwalił Asentrę.

przez martini123 11 gru 2014, 14:13
nefretis, SUPER! teraz daj się wciągnąć w szaleństwo świątecznych zakupów :)

przez sinister 11 gru 2014, 15:12
Wiecie, żę to ciągłe robienie badań tylko Wam szkodzi? Ja nie robię, i przychodzą myśli o rakach itp, ale badań nie robię i nie czytam w necie już, przy czymś takim tylko się pogarsza i nawet jak nam sie wydaje, że ulga , bo nic nie wykazało badanie to stres przed i czekanie na wyniki powoduje, ze z czasem i tak sie nerwica poglebia i odzywa. Mnie znow bulgocze w brzuchu, mam nudnosci, ale no to na stowe nadkwasota, bo mialem to gastro w pazdzierniku, wiec napewno w przyszlym tyg moze pojde do intersnistki mysle o tym usg tarczycy, zeby nie zapeszyc randki mi sie udaja i nie jestem wysmiewany jak mam napad nerwicy, wiec przeciwnie jest w sparcie i zoruzmienie, mam nadzieje, ze na polu uczuciowym wszystko doda mi skrzydel

Sortuj wg