Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 08 gru 2014, 22:13
Alice no nawet nie pisałam o flegmie, nie do przełknięcia, z jednej strony większośc naszych objawów nalezy do niedoczynności tarczycy ale czasami ciezko mi w to wierzyć. Ja Ci powiem, że nie skupiam się na tym, po prostu jest czasem gdy się skapnę, dlaczego boli mnie żuchwa to spostrzegam jak bardzo jestem spięta, próbuje wziąc oddech, rozlużnic sie ale jest cięzko...
Moja dentystka kazała mi robic jakieś ćwiczenia na żuchwe a inna, u której byłam ze złamanym zębem od szczękościsku patrzyła na mnie jak na idiotkę i miałam wrażenie, ze pośmiechują się ze swoja asystentką z moich opowieści. Pewnie mi nie wierzyła, moze podejrzewała, ze dostałam w zęby :P

D@ri@nk@ fajnie. Pozytywnie zadroszczę :smile:

-- 08 gru 2014, 21:17 --

martini123 a może to ból od kręgosłupa, albo jakieś niegroźne podraznienie/skurcze żołądka. Jeju wiem, że trzustka jak boli to podobno się chodzi po ścianach. Gdy byłam na etapie trzustki duzo czytałam o ostrych bólach.
Mnie boli zołądek, tzn czuje to jako skurcz, przeszywający ciągły ból pośrodku i trochę po lewej w nadbrzuszu, ale pocieszam sie że gastro wyszła OK więc liczę, ze przejdzie i zwalam to na nerwice

przez Alice in wonderland 08 gru 2014, 23:09
D@ri@nk@, zapomniałam pogratulowac dobrego samopoczucia :great: :brawo:

Nefretis, dziwna ta druga dentystka co Cie potraktowała olewczo....Przeciez problemy ze stawem skroniow-zuchowym to jeden z podstaowych problemów stomatologiczych...MOj ortodonta traktuje to bardzo serio. Sam zauwazyl na wizycie w momencie kiedy mi chrupnelo w stawie i powiedzial ze musze uwazac bo kiedys mi "kopara opadnie" i wyleci z zawiasów ;) A tak na powaznie, ja te napiecia mialam wczesniej ale nie byly tak silne, moze byly takie wlasnie jak Twoje, czyli były ale nie rujnowały zycia. Ja musze koniecznie to wyjasnic z orto bo nosze aparat i co mi tu nie gra. Moze aparat zle mam jakos? Bo w momenatch kiedy mi przesuwa jakis ząb i szczęka uklada sie nie tak jak trzeba to juz w ogole jest kataklizm. Byc moze tu tkwi problem....Jeny, a jesli to mi zostanie na zawsze??????? :why:
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez martini123 08 gru 2014, 23:49
nefretis, no w sumie znowu nie cwicze, jezdza codziennie pociagiem 4h, jak wracam do domuto leze i to jeszcze na polamanym lozku, wiec to mozebyc kdegoslup, tylko kurde jakos nie daje mi spokoju mysl o trzustce. Zoladek tez mnie boli. I podbrzusze, mam wzdecia i czuje sie bardzo niekomfortowo. :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alice in wonderland 09 gru 2014, 00:08
Wiecie co mi się wydaje? że to co zjem trafia mi do nosa a nie do przełyku. Że ta moja flegma, klucha to pokarm i płyny które spożyłam i nie połykam ich a zostają wciągnięte do nosogardzieli do góry :roll: Po spozyciu czegokolwiek tak mam. I ciągle czuję, że jedzenie siedzi mi w przełyku i nie trafia dalej, tudzież chrząkam, chrzakam, robię odruch wymiotny i pokarm idzie spowrotem do góry. Nie wspomne o tym, że ciągle chrząkam bo czuję ta kluchę. Ale nie chrząkam tak jak ldzie chrząkają, ja to robię nosogardłem, u góry gdzieś, na styku podniebienia z nosem/zatokami. Może tym odruchem powoduję sama zarzucanie treści do góry, czyli sama wciągam wszystko do góry odruchowo :?: :bezradny: Dr Google mówi, że to zaburzenia mięsni podniebienia, gardła i języka, brak synchronizacji miedzy nimi. Mogą to być zarówno zaburzenia organiczne jak i natury emocjonalnej.
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez Prakseda 09 gru 2014, 00:45
*Wiola* napisał(a):Tu jest artykuł z wyjasnieniem, z tego co mi wiadomo w niektórych krajach normy już zostały obniżone i lejkarze. którzy nadążają za najnowszymi badaniami uznaja , że tsh powinno być mniejsze niz 2 . , natomiast na studiach i w podręcznikach akademickic nadal trzymaja się starej wersji

Czyli wychodziłoby, że moja endo mniej więcej nadąża i chyba dla własnego dobra powinnam skusić się na ten euthyrox :( Tego się właśnie *Wioluś*obawiam - że na lekach tarczyca mi się rozleniwi i że już zawsze będę musiała się nimi dokarmiać :?

przez *Wiola* 09 gru 2014, 00:49
Prakseda, Ale hormony same w sobie nie są szkodliwe, wiec jesli znacznie poprawiłyby samopoczucie to chyba warto . Ja brałam przez kilka miesięcy , ale u mnie to w ogóle jakaś zagadka, bo mi mimo eutyroxu, potem novotyralu nie wzrosły , a Tsh spadło niemal do 0 :evil:

ps, wcześniej odpisałam ci na temat bólu ,
Moderator

przez Prakseda 09 gru 2014, 01:09
bo mi mimo eutyroxu, potem novotyralu nie wzrosły , a Tsh spadło niemal do 0 :evil:

Wybacz moją ignorancję, ale co Ci Kochana nie wzrosło? Do ilu maksymalnie TSH powinno spaść?
Co ciekawe, moje objawy <które można by wiązać z tarczycą> są bardziej nadczynnościowe: kołatanie serducha, stan podgorączkowy, potliwość, wypadanie kłaków <których i tak nie jestem w stanie uczesać przez ból mięśni :P >, jestem też szczupła - no cóż, zakładam więc, że te dolegliwości to sprawka boreliozy, albo kij wie czego jeszcze :roll:

ps, wcześniej odpisałam ci na temat bólu

Un momento, już cofam się w czasie :D *Wiola*, a poza stawami barkowymi, w których jeszcze Ci bakterie osiadły? Bolały Cię też np. stawy paliczkowe? <mnie niestety incydentalnie tak :? >. W ogóle jak teraz się czujesz? Jak plany odnośnie dalszego leczenia?

przez *Wiola* 09 gru 2014, 01:17
Prakseda, Nie wzrosło mi ft3 i ft4,, a dokładniej ft3 poszło trochę w gore , a ft4 nadal mam na minusie (przy przeliczaniu %) Moja p. dr powiedziala , że się z takim przypadkiem wczesniej nie spotkała i zastanawia się o co w tym wszytskim chodzi :shock:

Poza barkami , bolą mnie nadgarstki , okolice kostek , tak jakby ściegno achillesa., ale trudno to dokładnie sprecyzować,., czasem też kolana.
Paliczki też , akurat jesli chodzo o dłonie to mam z nimi cały czas problemy . , Rano przez kilka godzin mam zesztywniałe i cały czas się utrzymuje obrzęk w okolicach kciuków :roll:
Kochana co do planów to trudno odpowiedzieć , nadal się leczę i póki co to raczej końca nie widać , . Dużo objawów, szczególnie własnie tych bólowych minęło albo znacznie zmalało , ale częśc mam nadal :?
Moderator

przez Prakseda 09 gru 2014, 01:28
Nie wzrosło mi ft3 i ft4,

Tak myślałam, że o to kaman, ale wolałam dopytać ;)
ft4 nadal mam na minusie (przy przeliczaniu %) Moja p. dr powiedziala , że się z takim przypadkiem wczesniej nie spotkała i zastanawia się o co w tym wszytskim chodzi

A ma jakiś pomysł, jaka jest tego przyczyna? <np. borelioza?>.

Też mnie bolą nadgarstki i kolana. Czasem jedna kostka <2-krotnie w przeszłości skręcona :lol: >. Tak w ogóle to idę jutro <w końcu, po ponad miesiącu> odebrać opis mojej spondylozy szyjnej :lol:

*Wioluś*, a jak Ty "pokarmowo" <w sensie układem ;) > znosisz takie ilości abx? Ja brałam je sześć miesięcy, skończyłam jakieś 1.5 roku temu i do dziś nie umiem dojść do ładu z żołądkiem i jelitami :? <tak, tak, bawiłam się w diety antygrzybicze, zażywałam takowe lekarstwa w trakcie, a i tak mnie siekło>.

przez *Wiola* 09 gru 2014, 01:44
Prakseda napisał(a):
Nie wzrosło mi ft3 i ft4,

Tak myślałam, że o to kaman, ale wolałam dopytać ;)
ft4 nadal mam na minusie (przy przeliczaniu %) Moja p. dr powiedziala , że się z takim przypadkiem wczesniej nie spotkała i zastanawia się o co w tym wszytskim chodzi

A ma jakiś pomysł, jaka jest tego przyczyna? <np. borelioza?>.

.

generalnie za problemy z tarczyca obwinia bb, ale dziwna jest moja reakcja na hormony. Podejrzewa Hashimoto , ale przeciwciała mi nie wyszły , kombinuje dalej, tylko , że znów mam zrobić masę badań , a sam wiesz z czym to się wiąże :?

Też mnie bolą nadgarstki i kolana. Czasem jedna kostka <2-krotnie w przeszłości skręcona

To niestety normalne, w sensie , że boli ta z która mialaś wczesniej problemy , te mendy uwielbiaja blizny i inne miejsca zmienione po chorobach czy urazach .

Wioluś*, a jak Ty "pokarmowo" <w sensie układem ;)

Tu Cię zaskoczę bo odpukać zoładkowo i jelito wszystko oki, a muszę się po cichutku przyznac , że z trzymaniem diety to u mnie nie najlepiej . Tzn staram się jeśc zdrowo, bez chemii , unikam cukru , białej mąki , ale nie trzymam się takich restrykcji jak zakaz jedzenia owoców , ziemniaków pomidrorów, grzybów itp .
Moderator

przez angie1989 09 gru 2014, 10:48
malenstwo31, Alice in wonderland, nefretis, D@ri@nk@, co u Was ??? Ja nadal mi czytam...jak coś mnie zakluje olewam...staram się ciągle zajmować czymś innym. I wiecie co ? To na prawdę przynosi rezultaty. Jest dobrze. Nadal czasem przyjdą głupie myśli jakieś ale wtedy mówię już tysiąc razy myslalam ze to rak jestem zdrowa i tyle ! Nie wchodzenie na to forum również pomaga mówię wam dziewczyny.
Wczoraj zamiast tego przygotowałam menu na święta i zrobiłam listę rzeczy które muszę zrobić przed świętami typu umyć okna itd...

-- 09 gru 2014, 09:49 --

*Wiola*, jak leczenie boreliozy?

przez bmm 09 gru 2014, 10:50
Całą noc nie spałam. Myślałam o tym mięsaku naczytałam się o nim wczoraj i mam już dość. Nie wiem czy wy też tak macie, że odczuwacie paniczny lek przed pójściem do lekarza?????, i ja tak się boje że nie pójdę. Wolę się zadręczać i nie tylko siebie, a mogłabym iść i wiedziałabym no ale cóż......Nerwica.....Zazdroszczę D@ei@nce jej optymizmu i nastawienia i w ogóle pomyślunku. Ten niby krwiak sie zmniejsza jest mniej niż połowę mniejszy, ale ciągle jest. Czy krwiaki sie tak długo wchłaniają??? Wszyscy mówią że tak, byłoby szybciej gdyby ona to miała unieruchomione, ale jak to dziecko bez przerwy tą rączką rusza i ponoć dlatego to tak długo trwa. Jak czytam po necie to taki krwiak może nawet sie wchłaniać miesiącami. I oczywiście mięsak do tego pasuje i w mojej głowie wszystko kręci się wokół mięsaka.

-- 09 gru 2014, 10:55 --

Angie 1989 i ja też chyba dzisiaj zrobię tak jak ty zabiorę się za przygotowywanie świąt i rozplanuję każdy dzień jak i co będę robić. I może w końcu to pomoże.
bmm

przez sinister 09 gru 2014, 11:48
Łooo matko ile wiadomości od wczoraj. :P Ja czuje się dziś dziwnie niby słabo i gorąco,ale tak to nic więcej, nie chce robić żadnych morfologii,ani żadnych innych badań , ewentualnie ta tarczyca usg w styczniu jak radziłyście dla spokoju. Kości strzelają, ale bart mi dzisiaj dowalił, że po 19 roku zanikają włókna kolagenowe, a jak się nie ruszam to nie powinienem się dziwić bólom i strzelaniu.

przez malenstwo31 09 gru 2014, 11:57
angie1989, Kochana osostnio staram się mnie czytać co komu dolega. byłam wczoraj u psychiatry. pocieszyła mnie bardzo. powiedziała,że nie jest ze mną tak żle:) tylko zakaz czytania o chorboach w necie. Dostałam nowy lek, bo po escitilu tyłam a po Seronilu zle się czułam. zaczne brać od 20 bo wtedy już mam urlop a wiemy ,że rózne cuda mogą się dziać na poczatku brania.
Od jutra zapisałam się na serie masaży:)
a i to pochwale się wczoraj podpisałam awans w pracy:)

Sortuj wg