Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sinister 28 wrz 2014, 12:13
No na jednym forum tak mi zaczeli wkrecac, ze to candida, potem ze pasozyty, ze lamblie, ze tylko sie czulem od tego gorzej zrobilem posiewm kalu na candide i nic nie wyszlo!, candida faktyczne w skrajnie wyniszczonym organizmie po dlugiej antybiotykoterapii moze wystepowac, ale to przy powaznych inazyjnych chorobac, a nie ze sle sie czuje psychicznie fizycznie to napewno cancida - bo takie tez rzeczy przerabialem. Dzis czuje sie dziwnie, nudnosci mam, ale ponoc przy mozorainie i chorobie refluksowej tak moze byc, jutro na 18 mam usg cykam sie, bo gastroskopia dopiero na 14 paz.

przez braksił22 28 wrz 2014, 12:47
Ja mam wyniszczony organizm strasznie. Ostatnio na terapii mieliśmy spotkanie z dietetyczką i ona przyniosła taki przyrząd do zmierzenia zawartości tłuszczu, mięśni itd. w organizmie. Nie dość, że schudłem jeszcze bardziej (ważę 49 kg! nigdy nie było tak fatalnie), to jeszcze przyrząd nie był w stanie pokazać mi ile mam zawartości tłuszczu w organizmie, bo po prostu jest go zbyt mało. Będę miał jeszcze raz spotkanie z tą dietetyczką i będzie robiła mi pomiary na bardziej dokładnym sprzęcie.

Dlaczego uważam, że mój problem nie jest tylko natury psychicznej? Świadczą o tym chociażby objawy, których nijak nie można sobie wymyślić, a jest to między innymi: powiększone węzły chłonne od ponad roku (jeden duży pod pachą), niska temperatura ciała, napadowe gorączki, niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza (mimo, że uzupełnię żelazo, to zaraz znowu zaczyna spadać, a znikąd nie krwawię), eozynofilia od przeszło 3 lat.

Zauważyłem też pewną zależność. Gdy jest naprawdę źle z moim samopoczuciem, to mój organizm tak jakby próbował się oczyścić. Wtedy wyskakuje mi pełno pryszczy na głowie, plecach i klatce piersiowej.

Mam już dość tego wszystkiego.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez planB 28 wrz 2014, 12:57
Robisz coś z tym ? czy tak tkwisz w zawieszeniu 'złego stanu' ? ...mam na myśli odżywianie odpowiednie ,suple etc.
I Dare, readY

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez braksił22 28 wrz 2014, 13:04
Staram się robić co tylko mogę. Nie jem "śmieciowego" jedzenia, ograniczyłem spożywanie cukru w każdej postaci, staram się odżywiać zdrowo. Niestety sytuacja materialna nie pozwala mi na stosowanie jakiejś konkretnej diety wzbogaconej w suplementy.
Gdybym miał potwierdzone, że to moje złe samopoczucie jest efektem jakiejś tam candidy, to z pewnością pozwoliłoby mi na jakieś konkretne działania w celu wytępienia grzyba (chodzi mi o takie działania jak pożyczka pieniędzy od znajomych). Tak to nie mam pewności, że to rzeczywiście jest to, więc zaciąganie pożyczek jest w tym stanie nie na miejscu.
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

przez Prakseda 28 wrz 2014, 14:58
Przy kilkumiesięcznej antybiotykoterapii brałam kilka rodzajów leków antygrzybiczych i szczerze powiedziawszy ich skuteczność była delikatnie mówiąc licha... <choć nie wiem, co by było, gdybym ich w ogóle nie brała :roll: >. Zdecydowanie większą poprawę poczułam pijąc zioła i po jednorazowej kuracji tzw. koniem trojańskim. Jednakże część objawów pozostała - obawiam się, że w jakimś stopniu candida nadal mi hula :roll:

przez monapayne 28 wrz 2014, 15:06
braksił22, probuj ziol...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez braksił22 28 wrz 2014, 15:53
robotnica, z pewnością przejdę się do apteki po jakieś ziółka, ale najpierw skonsultuję wszystko z dietetyczką.

Znalazłem teraz artykuł o candidzie i zacytuję objawy:

O B J A W Y :
alergie pokarmowe, alkoholizm, astma, ataki paniki i płaczu, bezsenność, bóle głowy, brzucha, biały język, brak koordynacji
ruchowej
, brak równowagi, brak koncentracji, ciągłe zmęczenie, ciężkie miesiączki, częste infekcje, ciagłe odchrząkiwanie,
depresja (w tym maniakalna), krótka pamięć, mrowienie w kończynach, stronienie od towarzystwa, mroczki przed oczami,
kłopoty w nauce i wychowaniu, kopanie podczas snu, krytykanctwo, łaknienie pewnych pokarmów, nadmierna nadwaga lub
niedowaga
, sucha cera, lupus (toczeń), swędzenie odbytu i skóry, ubytek tkanki kostnej, wirus Epstein-Bar, nadmierne
pocenie się, wrażliwość na perfumy, niedoczynność tarczycy, wrażliwość na mleko, pieczywo, niepewność, zagrożenie, wrzody,
nerwowość, wybuchowość, wykwity skórne i łuszczyca, niecierpliwość, wyczerpanie po przebudzeniu, niestrawność, zaburzenia
wzrokowe
, niska temperatura ciała, zaburzenia hormonalne, częste oddawanie moczu, wysoki poziom cukru we krwi, trądzik
młodzieńczy (acne)
, zaburzenia cyklu miesiączki, objawy psychiatryczne, pobudliwość, zapalenia dróg moczowych, gazy,
wzdęcia, odbijanie się, obsessive compulsive disorder, zapalenia dróg rodnych (cysty), hemoroidy, ospałość, leniwość,
zapalenia paznokci, impotencja, pesymizm, gderliwość, zapalenia uszu u dzieci, kłopoty z prostatą, pieczenie przy oddawaniu
moczu, zapalenia zatok (przeziębienia),pogorszenie objawów w wilgoci, zimne dłonie i stopy, kłopoty decyzyjne, przedwczesne
starzenie się, ucisk w klatce, utrata włosów, zły zapach ciała i z ust.

Pogrubioną czcionką wyszczególniłem to, co mnie dotyczy.
Pozostaje mi poczekać na wizytę u dietetyczki i zacząć coś działać. Oczywiście z psychoterapii nie mam zamiaru rezygnować, bo nad psychiką muszę popracować :)

przez monapayne 28 wrz 2014, 15:59
braksił22, no bo to sie troche laczy wszystko...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez sinister 28 wrz 2014, 16:03
braksił22 takie objawy są typowo nerwicowe, więc szukanie usprawiedliwienia w candidzie jest zrozumiałem też bym tak chciał, teraz się boję, że mam pieprzonego raka zoladka i chociaz lekarze mowia ze to niemozliwe w wieku 24 lat to i tak czekam na usg i gastroskopie

przez monapayne 28 wrz 2014, 16:09
braksił22, ja mialam te same objawy ... do dzis nie wiem od czego to. W kazdym razie skonczylam na neuroleptykach,a wtedy bylo mi to obojetne.

przez braksił22 28 wrz 2014, 16:13
robotnica, ja mam za sobą już 3 leki antydepresyjne, które jedynie pogłębiają moje złe samopoczucie. Każdy z nich brałem ponad miesiąc, więc pozytywne skutki powinny w tym czasie być odczuwane, mimo to tak się nie dzieje. Lekarz psychiatra nadal szuka dla mnie odpowiedniego leku.

przez marta80 29 wrz 2014, 08:46
hejooo od paru dni znow bardzo zle nie daje rady :why: :why: :why: :why: :why:

moje bole krzyza miednicy i odytu..sprowadzja mnie do jednego!!!i wierze ze to hemoroidy!! czy ktos z was borykal sie z tkaimi bolami???a czy ktos z was ma moze endometrioze???sluszlam tzn czytalam ze wtedy wlasnie odczuwamy takiez bole itd...

mam dosc :why: :why: :why: :why: :why:

przez sinister 29 wrz 2014, 08:48
Biorę 4 dzień Mozarin, wczoraj przed snem miałem lekkie pobudzenie, Mozarin biorę rano po przebudzeniu + Nolpazę na żołądek. Mam większe mdłości, niż miałem, tak bardzo się boję, że to rak, dzisiaj usg, a ja się tak boję.

przez platek rozy 29 wrz 2014, 09:08
marta80, Kochana ja mam endometrioze w stalym leczeniu od 2009 i powiem Ci ze miewalam bole takie ze sypialam w wannie z goraca woda bo nie bylam w stanie wytrzymac.Bolal mnie brzuch i promieniowalo na nogi. Krzyze tez bolaly.

Po operacji i na lekach jest znosnie.
Leczysz endo? Masz stwierdzone laparoskopowo?
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg