Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nervuska81 14 maja 2014, 08:13
Dziewczyny poradzcie cos, zaczyna mi drgac drugie oko :( jak tak dalej pójdzie to bede miala zaburzenia czucia na calej twarzy, do tego jeszcze wrażenie ciagnięcia policzków i ta opuchlizna wczoraj. Niewiem jak dotrwam do tego rezonansu a pozniej zanim wynik będzie to ja zwariuje, powykrzywia mnie w końcu :(

przez psychidae 14 maja 2014, 08:36
evvelinka napisał(a):
Tylko, że ja nie wiem co to jest rzut. Czytałam o tym, ale nadal nie wiem czy ja coś takiego miałam czy nie. Ja się ciągle źle czuję :( A jeszcze przez miesiące kazali nie wsłuchiwać się w siebie i olewać swoje objawy, myślałam, że to nerwica i że powinnam się skupić na normalnym życiu, a teraz już nic nie wiem.. :why:

'Rzut może być pojedynczym objawem albo grupą objawów neurologicznych. Zaliczamy do nich te, będące nieprzyjemnymi odczuciami (drobne drżenia, osłabienie siły i skurcze mięśni) oraz te, które zdecydowanie przeszkadzają w codziennych czynnościach (brak możliwości ruchu i utrzymania równowagi, ból mięśni i całych kończyn). Ze strony narządu zmysłów najczęściej występują zaburzenia widzenia (obraz w jednym lub obu oczach może być zamazany, podwojony albo całkowicie niewidoczny), rzadziej zaburzenia słuchu, węchu czy smaku. Bardzo charakterystyczne jest też uczucie ogólnego rozbicia (jak w trakcie przeziębienia) i napięcie pojawiające się kilka dni przed konkretnymi objawami. Towarzyszy im też obniżenie nastroju oraz niemożność skupienia uwagi."

czyli jest to nowy objaw neurologiczny

ale zaczekaj jeszcze na wynik boreliozy
neurolog i tak wyda Ci skierowanie do szpitala
psychidae

przez księżniczka 14 maja 2014, 08:44
nervuska81 napisał(a):Dziewczyny poradzcie cos, zaczyna mi drgac drugie oko :( jak tak dalej pójdzie to bede miala zaburzenia czucia na calej twarzy, do tego jeszcze wrażenie ciagnięcia policzków i ta opuchlizna wczoraj. Niewiem jak dotrwam do tego rezonansu a pozniej zanim wynik będzie to ja zwariuje, powykrzywia mnie w końcu :(

jak oko drga to przecież niedobór magnezu

-- 14 maja 2014, 07:46 --

byłam wczoraj u lekarza i jakoś wyleciało mi z głowy powiedzieć ze mnie nogi sztywnieją i mrowią :((( boje się ze mam raka kregoslupa... :(.
I po 2 tak mi zesztywnialo wczoraj rano jak sie obudzilam mięsnie miedzy szyją a barkami ? tak po bookach po obu stronach ze jak poszlam do kolezanki co lubi masowac to myslam ze sie poplacze przy kazdym dotyku, dzisaj tez to jest az na uszy ciagnie :( masakra jakas. takie zbite jakbym miala miesnie i az taka bułe mam po jednej stronie :(((((( ( a moze to juz guz taki wielki) :((((
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nervuska81 14 maja 2014, 08:57
W moim przypadku to nie jest niedobor magnezu bo biore go od roku i badania na magnez potas sod tez robilam wszystko w normie. W moim przypadku jest uszkodzenie nerwu trojdzielnego twarzy, ale nie neuralgia bo mnie to nie boli. Nachodzilam sie tyle po lekarzach i jedyne co to jest opcja guz albo nerwica, zaden lekarz nie sugerowal ze moze to byc jeszcze cos innego. Ale od nerwicy raczej obrzeki sie nie robia.
Mrowienia tez mam, rece, nogi, twarz, glowa, wszedzie. Tylko Ty Ksiezniczka masz je pewnie od kregoslupa, a ja niewiadomo z jakiej przyczyny i ta niewiedza jest najgorsza :(

przez księżniczka 14 maja 2014, 09:01
nervuska : napewno od kręgosłupa... ale :( boli mnie to juz rok i mam jazyd ze to guz, mialam badanie na krew , reomatyzm itp..... i teraz w spzitlau dodatni czynni na reumatyzm wyszedl :(((. ale boje sie ze to nie jakas dyskopatia, ale guz :( ale przez rok to juz licho mogloby ze mna byc, chcoiaz kto wie...:( boje się strasznie. Nie wiem czmeu zpaomnialam lekarce o tym powiedziec , glupia jakas jestem.
Jeszcze jak np ide na basen i siedze chwilę w jacuzzi i mi strumien wody leci na lędzwie to wtedy noga tez mi sztywnieje.... :((.
Nervuska ja mam wywalony caly staw skroniowo zuchwowy :)))). wychodzi mi calkiem przy szerszym otiweraniu buzi, lekarz mowil ze dziwnie ze nie mam wlasnie uszkodzonego tego nerwu trujdzielnego, pol roku mnie chyba bolalo ucho kolo tej szczeki ale pozniej przeszło
Obrazek

przez psychidae 14 maja 2014, 09:07
księżniczka napisał(a):byłam wczoraj u lekarza i jakoś wyleciało mi z głowy powiedzieć ze mnie nogi sztywnieją i mrowią :((( boje się ze mam raka kregoslupa... :(.
I po 2 tak mi zesztywnialo wczoraj rano jak sie obudzilam mięsnie miedzy szyją a barkami ? tak po bookach po obu stronach ze jak poszlam do kolezanki co lubi masowac to myslam ze sie poplacze przy kazdym dotyku, dzisaj tez to jest az na uszy ciagnie :( masakra jakas. takie zbite jakbym miala miesnie i az taka bułe mam po jednej stronie :(((((( ( a moze to juz guz taki wielki) :((((

może dysk Ci wypadł?
spokojnie - większości ludzi o ile nie wszystkim jak źle siądą to noga/nogi drętwieją

księżniczka masz bruksizm?
psychidae

przez nervuska81 14 maja 2014, 09:09
No ucho tez mnie boli czasem, i obok ucha, i szczeki tez a najbardziej wlasnie ta lewa, ale moje bole sa jednosekundowe i klujace, dziewne jakies przypominaja troche nerwobole tylko slabsze. Bardzo dziwne to wszystko u mnie jest, co za paskudztwo. ja sobie wyobrazam juz najgorsze rzeczy, ze guz w glowie rosnie i dlatego mi coraz gorzej. Tak samo jak Ty masz jazde z rakiem kregoslupa, tak ja mam jazde z guzem w glowie. Nigdy powaznie nie chorowalam a odkad zachorowalam na tarczyce to wszystko sie pochrzanilo caly organizm mi sie sypie.

przez psychidae 14 maja 2014, 09:11
nervuska, ślinianki miałaś badane?

i czy nie masz bruksizmu?
psychidae

przez nervuska81 14 maja 2014, 09:19
Ślinianek nie mialam badanych, jakis czas temu bolalo mnie tez miejsce przy uchu, przy dotyku, w cecie wyczytalam ze to slinianka, ale juz mi przeszlo. Co do bruksizmu, jako dziecko zgrzytalam zebami to fakt, teraz juz nie, od lat mam taki tik nerwowy ze gryze skorki na policzkach od wewnatrz przy czym zaciskam szczeki (smiesznie to brzmi), ale nie mam problemu z otwieraniem buzi i w szczekach mi nic nie przesakakuje.

przez księżniczka 14 maja 2014, 09:47
psychidae napisał(a):
księżniczka napisał(a):byłam wczoraj u lekarza i jakoś wyleciało mi z głowy powiedzieć ze mnie nogi sztywnieją i mrowią :((( boje się ze mam raka kregoslupa... :(.

może dysk Ci wypadł?
spokojnie - większości ludzi o ile nie wszystkim jak źle siądą to noga/nogi drętwieją

księżniczka masz bruksizm?

Mnie nie boli od siedzenia w jednym miejscu, tylko to wystepuje rano... a ręka czasem dretwieje wieczoem, jakby zmeczona byla i przeciazona.....Dysk ?? chyba nie ... jakbym wtedy chodzila ? to nie jest bol kosci ylko taki eee, zbitych mięśni i siniakow...;/;/
A co do szczęki to nie mam bruksizmu, mialam badania w Klinice rehabilitacji narządów żucia w Poznaniu, robili mi zdjecia rtg (kilka roznych) itp i nic nie jest tma uszkodzone przperost stawu się zrobil czy cos :D zęby mi się nie stykaly ze sobą pol roku ale oni nie widzieli tez problemu :D mowili ze mam to do zawsze, a jakos wczesniej szynke z chleba gryzlam a nie musialm polykac przez szczeline zebowa :D..... miedyz goóra a dołem, cwiczylam sobie troche zgryz i jakos po roku juz się stykają znowu... i jest ok

-- 14 maja 2014, 08:51 --

ooooo nervuska mi chrupie przy najmniejszym otwarciu szczeki xD
Obrazek

przez psychidae 14 maja 2014, 10:09
W dyskipatii nie musi boleć, miże ucisnąć nerwy, które wychodzą z kręgosłupa i wtedy drętwieje
psychidae

przez księżniczka 14 maja 2014, 10:11
ja wiem psychidae ze to moze od dyskopatii, i pewnie 99% ze od dyskopatii, bo moja pozycja i w sumie clay dzien skladaja sie z garba przed kompem, ale mam shcize mała w głowce ze to rak ;)
Obrazek

przez bezsilna_22 14 maja 2014, 11:07
bezsilna_22 napisał(a):ja biorę benzo znowu tym razem od listopada 1 mg codziennie
dziewczyny prosze powiedzcie mi
od czego moze byc spuchniety jezyk caly taki nabrzmialy z odcisnietymi zebami po bokach? strasznie szeroki i gruby
rano to mi usta rozszerza jak go wyciągam
w ciagu dnia tez duzy i taki nalot
w marcu mialam caly bialy bo mialam grzybice gardla tez
teaz niby jej nie ma ale jezyk wyglada strasznie
czy to moze byc od glistnicy?
bo skoro gdy grzyby są w jelitach- to jezyk jest oblozony (przeciez caly przewod pokarmowy jest chory) to to moze byc od glistnicy? przeciez to pasozyt i zatruwa mnie i te toksyny wydalaja sie
ten jezyk to moze byc to? chetnie bym wkleila zdjecie jezyka ale nie wiem
sama sie przerazam jak go ogladam
czy jednak to od ropnych migdalkow?
Jezu ja zwariuje co to jest ZA CHOLERSTWO?!
i taki smak dziwny pełno śluzu w gębie i język jak balon z nalotami ja mam dość!!!!!
jak myslicie ? co to?

przepraszam że się powtarzam ale proszę napiszcie swoje zdanie co do tego języka bo zwariuję :(:(:(

a co do KRĘGOSŁUPA - bo widzę że Wy też macie z nim problemy z tego co czytam
ja z kolei ciągle boję się że jak mam taki ból to że połamałam się (mam zaawansowaną osteoporozę o czym juz pisalam)

niestety bóle są tak silne że ledwo idzie wytrzymać jade na benzo i naproksenie ale gówno pomagaja
a dicloberl boje sie znowu brac
ja mam tak jak już pisałam: poprzestawiane kręgi (w szyi szczece żuchwie przy łopatce itd) - nastawiane miałam ale znowu to samo mam straszne strzelanie w szyi z lewej strony i w łopatce tzn jakby kość na kość nachodziła jak ruszam ręką i próbuję to "odstrzelić" ruszając barkiem ale tylko mocniej strzela boli mrowienie też drętwienie sztywność ja zwariuję!!!!
oprócz tych kręgów poprzestawianych mam brak mięsni no i dyskopatię i zniesioną lordozę i uciski na nerwy co właśnie objawia się niesamowitym bólem drętwieniem (nawet rąk tez miedzy lopatkami w odcinku szyjnym i piersiowym do tego uczucie ciężaru wielkiego na karku i nie moge sie wyprostowac i sztywność karku szyi i takie kłucia jakby mi ktoś dosłownie! igłę wbijał w kręgosłup w różne miejsca czasem nawet ciężko mi pisać bo do rąk promieniuje
po lewej stronie w szyi właśnie tak uciska ze cala glowa boli i szyja i kark i kregoslup no i odcinek piersiowy tez
jakby mi ktoś łopatkę wykręcił a ból niesamowity
nie moge nawet lekkiej siatki nieść bo to od razu ból prowokuje
i ten potworny z lewej stroy w jednyv punkcie takim w szyi i to tak promieniuje i uciska
mam ochote to uscinac mocno i kur*a wyrwac ta szyje sobie
teraz znowu mi łzy ciekną jak to piszę bo czuję ból taki uciskowy promieniujący i do tego mrowienie drętwienie sztywność
moze wezme 10 tabletek benzo naraz? bylby spokoj
nie wiem co robic
tyle juz kasy poszlo na fizjoteapeutow (4 juz bylo) i w piatek ide do nowego -5 ale to specjalista od jogi i prowadzi szkole w miescie najlepsza i zajmuje sie tez terapia manualna

ja wiem ze cwiczenia mi tylko pomoga bo inaczej ten bol bedzie ciaGLE
te usciski na nerwy
dlatego teraz mam postanowienie ze od nastepnego tygodnia bede chodzila na joge najlepiej 2 razy w tygodniu (kazde zajecia po poltorej godziny)
ten pan prowadzi zajecia specjalne tez dla osob z chorobami nazywaja sie "terapia jogą"
to chyba bedzie najlepsze

ja juz nie wiem
WSZYSTKO mi wysiadlo
doslownie
tylko bol i bol
albo bede kaleka niedlugo albo glista mnie zezre albo jezyk udusi albo sepy dostane od ropnych migdalkow
albo polamie sie i umre
albo zabije sie z bolu
nic juz nie jest dobrze
:(

przez psychidae 14 maja 2014, 11:14
Nervuska byłaś u psychatry?

Bezsolna ja jak miałam kłopoty z kręgosłupem to dostawałam mydocalm forte i jakeś witaminy żeby te uszkodzone nerwy się regenerowały

Idź na mckenzy - dla mnie każda inna metoda to ściema, uczysz się sama siebie rehabilitować, jak dolegliwości wracają to sama zaczynasz ćwiczyć
psychidae

Sortuj wg