Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kn24 21 sie 2013, 23:25
perla86, bedzie dobrze :)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez perla86 21 sie 2013, 23:53
Wogole musze isc do dentysty na pewno zrobić z jednym zebem tzn już chyba do wyrwania cały już wszystko przeżyje byle ino dzidzia się utrzymała.

przez Miro 22 sie 2013, 00:01
perla86, Gratulacje :great: Wszystko będzie dobrze ;)
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kn24 22 sie 2013, 05:22
faza na SLA trwa albo to nie faza a prawdziwa choroba...juz nie mam sil. Fajnie jakby odezwal sie ktos kto mial podobnie :( boje sie kolejnego kazdego dnia jak to bedzie i mam same najgorsze mysli.
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Mightman 22 sie 2013, 10:03
perla86, U mnie to było tak że pilnie jechałem do domu i nie miałem pieniędzy na kolejną wizyte u kardiologa bo byłem u niego 3 tygodnie wcześniej i właśnie mi zmienił na połówke 2,5 czyli brałem 1,25 mg ale po tym też się coraz gorzej czułem (niski puls, spanie itp) no i zadzwoniłem do niego i zapytałem się czy muszę jakoś schodzić z dawki czy coś a on żeby odstawić z dnia na dzień i się nie przejmować przy takich małych dawkach rzędu 1,25-2,5 można odstawić bez zjeżdżania. Nie biorę concoru juz 4 miesiące ciśnienie okej, puls okej ze strony serca nic się nie dzieje a nawet biegam, pływam itp.
Lecz skonsultuj się lepiej z lekarzem bo ja nim nie jestem i nie chce decydować jednak w ważnych kwestiach, serducho to nie katar :D :mrgreen: :lol:

Ale mniej się przejmuj i bądź pozytywnej myśli jesteś w ciąży zostaniesz matką! I teraz nic się nie stanie będzie wszystko wporządku myśl tak i będzie okej! :D

przez marika90 22 sie 2013, 12:34
Kn24 napisał(a):faza na SLA trwa albo to nie faza a prawdziwa choroba...juz nie mam sil. Fajnie jakby odezwal sie ktos kto mial podobnie :( boje sie kolejnego kazdego dnia jak to bedzie i mam same najgorsze mysli.

Ja miałam fazę na SM,SLa i miastenię. Tzn. podejrzewałam któreś z tych, bo mam drugi raz w ciągu roku przez okres 2 miesięcy takie objawy jak: męczliwość, senność, problemy z połykaniem, oddychaniem. Tak, jakbym na nic nie miała siły. Do tego różne drętwienia, tiki, osłabienia mięśni,niedowłady. Jak studiowałam, to bywało i tak,że po godzinie musiałam jechać do domu, bo nie miałam siły mieć oczu otwartych. I nic mi nie wychodzi na badaniach. Tzn. nie miałam TK ,rezonansu ani żadnych prześwietleń głowy,ale reszta jest ok,a już mnie pokuli w ostatnim miesiącu ok. 20 razy i odwiedziłam chyba z 15 lekarzy. Teraz jestem właśnie na etapie leżenia w domu i oglądania filmów, bo nie mam na nic siły. Tydzień temu było najgorzej i trafiłam na 3 dni na neurologię, ale badania nic nie wykazały. Wykluczono miastenię, ale nie wiem co dalej. I tak funkcjonuję już od 1,5 miesiąca, rano jest w miarę dobrze, a później nasilają się duszności i problemy z przełykaniem. Czasami się modlę na wieczór, żeby następnego dnia nie było gorzej.

przez perla86 22 sie 2013, 13:17
Kn24 ja miałam trzy lata temu faze na SM oczywiscie po wizycie na oddziale neurologii bo mi napisali na skierowaniu co podejrzewają, wtedymiałam zawroty takie zapadania nogi mnie bolały plecy duzo tego. A teraz w tym roku jakos faza na SLA bo nagle dziwnie mi sie zaczeło przełykac przestałam jesc bo jakbym traviła odruchow dziwne uczucie.

Mightman ok dzieki byłam dzisiaj u lekarza swojego rodzinnego on jest od chorob wewnetrznych mowil ze to bardzo malutka dawka, że spokojnie póki co co drugi dzień mogę brać ale ja zejdę z niego.

Dzisiaj byłam pobrać krew na bete jutro wyniki. Załatwiłam sobie skierowanie na kilka badan od rodzinnego tyle dobrze w tym TSH chce sprawdzic jak to się układa.

-- 22 sie 2013, 17:34 --

Czytam o tym bisocardzie sa rozne opinie lepiej nie stosować a mój lekarz, że to nie jest duża dawka cwiartka bądx tu madry

przez dzem1988 22 sie 2013, 18:50
Witam!

Moja sytuacja wygląda tak, że byłam u psychiatry, który stwierdził nerwicę lękową z hipochondrią. Cały czas wydaję mi się, że mam raka. Mam guzy w piersi, które będę miała wycięte. Trzech lekarzy powiedziało mi, że są to guzy łagodne, ja jednak myślę, że mam przerzuty. Tylko dlaczego takie objawy jak zawroty głowy, kołatanie serca, duszności i brak apetytu miałyby wskazywać na raka z przerzutami? Tego nie potrafię sobie wyjaśnić, jednak dalej tak myślę.

przez fuzzystone 22 sie 2013, 23:21
No to teraz znowu ja.

Dzisiaj zasłabłam w autobusie - było potwornie duszno i mnie nagle lekko urwał się film. W pojezdzie był straszny tłum a ja nie chciałam tam wchodzić - nie ukrywam, że boję się zatłoczonych miejsc. Czułam się koszmarnie, miałam wrażenie że Ci ludzie mnie uduszą. Potem poczułam, że krew odpłynęła mi z głowy i dłoni. Nie upadłam, posadzili mnie na siedzeniu. Potem koleżanka wyprowadziła mnie na przystanek - osłabienie minęło natomiast strasznie się spociłam i zaczęły się dolegliwości od żołądka - czułam takie coś, jakby nagłą perystaltykę jelit i potrzebę załatwienia się. To było koszmarne uczucie. PO 20 minutach byłyśmy w domu - załatwiłam się i wszystko minęło.

Teraz jestem kompletnie zeschizowana - mam wizję ostrej białaczki, rzutu SM itp. Siedzę w domu i coraz bardziej się boję i denerwuję, czuję, że lekko drętwieją mi dłonie, serce znowu wali. CAŁY CZAS SIĘ BOJĘ. Jestem pewna że to wszelkiego rodzaju guzy, może cukrzyca itp.

Zapisałam się prywatnie do kardiologa na jutro - zobaczymy, czy przychodnia się odezwie, poneiważ były to zapisy internetowe. JUŻ SIĘ BOJĘ. Chyba pobeczę się u tego lekarza, jeśli wizyta dojdzie do skutku.

Dodam tylko, że nawet w te największe upały nic mi nie było - a wiecie, dlaczego? Przesiadałam się z metra do autobusu do tramwaju itp. i nic! Bo miałam kupę roboty!!!

Ja zwariuję.

Aha: gratulacje dla perla86 :)

przez Miro 23 sie 2013, 02:10
fuzzystone, Twoje objawy są również objawami nerwicy ;)
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez anka00 23 sie 2013, 09:32
Perla moje gratulacje!!!! :D
Ja byłam wczoraj na usg genetycznym. Wszystko jest ok a maluch tak sie wiercił ze lekarz miał problem zeby dokonac pomiarów i troche to trwało :D
Moja dzidzia ma juz 6cm

fuzzystone ja juz tyle ray zemdlałam ze jakbym miała miec cos powaznego to by mnie juz nie było na świecie. Moze dla świetego spokoju zrób sobie morfologie jesli cie to uspokoi. ja zawsze jak traciłam przytomnosc miałam odruch wymiotny, masakra

przez paulag24 23 sie 2013, 11:36
Anka!cieszę się, że wszystko w porządku, cudowny widok widziec na USG dzidziusia...:)

U mnie 22 tc...dzidziuś kopie na całego, rozpycha się nóżkami, ciągle go czuję:)

Pozatym smutek i okropny ból, lęk związany z bólem kości udowej i spuchniętą kostką...tylko siedzę i czytam, jestem pewna że mam niszczenie kości osteolizę z odczynem okostnowym, stąd ta opuchlizna i ostatnio nieustający ból kości udowej.
Boli mnie już ciągle, bez przerwy.
Czytam tylko historie osób z przerzutami na kości, o bólach itd.

A to wszystko przez badania scyntygrafię którą zrobiłam i wtedy wyszło mi gromadzenie znacznika w tej kości udowej i tej spuchniętej kostce z dopiskiem

zmiany niejednoznaczne, mogą sugerować przebudowę kostną o podłożu zapalnopourazowym....

po 7 miesiącach poszłam na rtg tej kości udowej i nic nie wyszło, rtg kostki nigdy nie robiłam, zamierzałam iść zrobić, miałam nawet skierowanie, ale okazało się ze jestem w ciąży....
i żyję z takim lękiem strachem strasznym i najgorsze bólem....

tyle przezcytałam o historiach gdy przerzuty do kosci były pierwszym objawem raka.

Wiem jestem już zerem i tak się czuję, jakbym już była na łożu śmierci, bez planów na przyszłość, tylko czarne rozmyślania.

Dziś poszłam do mamy płacząc, że mnie tak boli kość udowa, że już nie wyrabiam...i mama popłakała się ze mną...

nie mogę iść na rtg:(

przez Jasmine_81 23 sie 2013, 16:00
Ja jestem cała w bliznach, wycinam znamiona bo mam wrażenie że ze wszystkiego zrobi się rak skóry.
Ostatnie znamiona wycięłam w lipcu. A już tydzień później 'znalazłam' nowe które mnie martwi, i 2 tyg temu jeszcze inne.
Mam wyciętych juz do tej pory 8 znamion, w jednym znaleziono 'dysplazję' tzn moze się cos rozwinąć ale nie musi. To mnie załamało. W pozostałych nie było nic, mimo że ostatnio wycinałam jedno które się wyraźnie zmieniło.
Przyglądam się ludziom zwracając uwagę wyłącznie na znamiona.

Poza tym.. w przerwach między znamionami miałam 'chory' palec u nogi, przez 4 miesiące często bolał, piekł ale fizycznie nic w nim nie było żadnej zmiany, opuchlizny. Nie byłam w stanie powiedzieć który palec:( jakby 2, czasem bardziej jeden. Byłam pewna że rak kości - już nie boli odkąd mam jazdę ze skórą.
Miałam wyczuwalne guzki z tyłu szyi - chodziłam po lekarzach, od dotykania robiło mi sie zapalenie mieszka co wywoływało kolejną panikę. Okazało się ze nic tam nie mam, czuję je pod palcami ale ich nie ma, wszystko ok.. byłam pewna że to guzy na węzłach chłonnych.
Miałam 'wciągnięty' jeden sutek i byłam przekonana że jest coś nie tak z piersią - usg wykazało drobne torbiele nieoperacyjne, normalne, nie mam wciągniętego sutka.
Afta w buzi wywołuje u mnie niepokój o raka języka. Dokładnie obserwuję przyczyna-skutek tego co jem jeśli wiecie o co chodzi.. Odzywiam się tylko żywnością której skład znam i nie ma w niej zbyt wiele chemii.

Ogólnie rzecz biorąc - nie jest dobrze. Biorę leki i mam psychoterapię ale to nie pomaga.
NIKT znajomy, a zwłaszcza partner mnie nie rozumie i nie mam z kim o tym rozmawiać poza lekarzem ktory daje mi leki i terapeutką, ktora aktualnie jest przy moich kontaktach z matką ponieważ chce dotrzec do przyczyn nerwicy.
A ja wyraznie nie daje juz rady:(

przez khaleesi 23 sie 2013, 16:02
Jasmine_81 napisał(a):
Ogólnie rzecz biorąc - nie jest dobrze. Biorę leki i mam psychoterapię ale to nie pomaga.
NIKT znajomy, a zwłaszcza partner mnie nie rozumie i nie mam z kim o tym rozmawiać poza lekarzem ktory daje mi leki i terapeutką, ktora aktualnie jest przy moich kontaktach z matką ponieważ chce dotrzec do przyczyn nerwicy.
A ja wyraznie nie daje juz rady:(

jak chcesz pogadać. Pisz. jest tutaj bardzo dużo ludzi z podobnym problemem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg