Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica..Z czego się wzieła??

przez wiola_jaw 12 lut 2009, 16:21
Venus, dobrze mówisz, może na to potrzeba poprostu czasu, ale ja niestety nie mam ani cierpliwości ani umiejętności pozytywnego myślenia...cały czas zastanawiam się jak zmienić swój tok myślenia i nadal nic z tego nie wynika :?

[*EDIT*]

"myśl pozytywnie","nie trać nadziei", no jasne, bardzo szlachetne porady, ale mnie to jak narazie nic nie mówi...

przez Venus 12 lut 2009, 16:28
wiola_jaw napisał(a):Venus, dobrze mówisz, może na to potrzeba poprostu czasu, ale ja niestety nie mam ani cierpliwości ani umiejętności pozytywnego myślenia...cały czas zastanawiam się jak zmienić swój tok myślenia i nadal nic z tego nie wynika :?

[*EDIT*]

"myśl pozytywnie","nie trać nadziei", no jasne, bardzo szlachetne porady, ale mnie to jak narazie nic nie mówi...

wiola
ze mną jest identycznie...chyba przez zbyt duży stres przeszłam bym mogła teraz o nim ot tak zapomnieć... :(
Bla bla bla...

przez wiola_jaw 12 lut 2009, 16:51
trzymaj się jakoś Venusik, wiem co przezywasz, pamiętaj, że nie jesteś w tym sama, pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy to nerwica ? prosze o pomoc :(

przez quentin199 12 lut 2009, 16:55
Witam.
Mam na imię Michał i mama 17 lat.Od pewnego czasu odczuwam takie objawy jak , uczucie leku,niepokoju,strachu ze cos mi sie stanie dodatkowa drża mi mięsnie szybkie bicie serca.Bylem z tym u lekarza ktory zmierzył mi ciśnienie okazało sie ze mam 180/100 więc zlecil podstawowoe badania jednakze wszytskie w normie cisnienie w domu mam normalne a u lekarza ogromne.Dodatkowo wystarczy ze coś mnie zaboli to ja odrazu na neta i wpisuje swoje objawy.Odrazu wkrecam sobie dana choroby ktorej objawy pasuja do mnie idealanie.Już sam nie wiem co robic badanai wszytskie w normie a ja sie czuje jakbym umierał.Cóż to może być?
Prosze was o pomoc bo jestem naprawde zdesperowany.

Re: czy to nerwica ? prosze o pomoc :(

przez Venus 12 lut 2009, 16:59
U lekarza to chyba każdy ma wysokie ciśnienie...no ale taki skok może wskazywać na nerwicę,,,Odwiedź może jeszcze neurologa jeśli nie stwierdzi żadnych uchybień to być może to nerwica...
Trudno to tutaj nam na forum stwierdzić, bo nikt z nas nie jest tu lekarzem, no i...każdy jest inny.
Także odwiedź już tych lekarzy dla własnego spokoju, jeśli będzie wszystko ok, to będzie to raczej nerwica. :smile:
Bla bla bla...

przez quentin199 12 lut 2009, 17:24
Mój lekarz stwierdził że jestem "nadwrazliwy".a z tym ciśnieniem wykonał na mnie pewien eksperyment.Za pierwszym razem zmierzył mi cisnienie wyszło jak wspominałem 180/100 ,5 min pozniej kazał mi sie położyć na leżane założyl aparat do mierzenia mi kazał liczyc od 100 co 4 w dól po czym stwierdził ze z cisnienia 180/100 w przeciagu minuty spadło na 140/80.Diagnoza była jasna stres i tak zwany "syndrom białego fartucha".Osłuchał serce jedak czyciutko,zalecił badania krew+ mocz jednakże też w normie.Ale ja mam z tymi chorobami...tydzien temu miałem bóle brzucha i uczucie zasłabniecia.Byłem u lekarza jednakze zadnych zmian nie bylo.A ja caly czas mailem leki ze zaraz mi sie zrobi słabo że zaraz pojade do szpitala.Zaczolem brac melise i brzuch przeszedł.OD wczoraj wkrecil sobie że mam problemy z cisnieniem i z sercem.masakra.Co robić? może macie jakieś praktyczne porady.

I ostatnie pytanie.
Jeśli najdzie mnie ochota żeby wpisywac w swoje objawy w internet to mam to robić?nbo ja ciegle czytam tylko o chorobach a potem wkrecam sobie mam przestac?
prosze doradzcie mi!

przez Venus 12 lut 2009, 17:32
Oczywiście, że masz przestać czytać o chorobach...jeśli chcesz wyrzucić z siebie coś odnośnie Twoich dolegliwości to możesz to zrobić tu... :smile:
Jesteś nadwrażliwy, te dolegliwości to właściwie początek nerwicy. Jeśli masz jakieś sytuacje stresowe, z którymi sobie nie radzisz to idź do psychologa. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że ja z tym zwlekałam i niestety wszystko się pogłębiło. Dlatego nie zwlekaj. Pij melisę, mozesz tez pić nervosan. Ból brzucha i uczucie zasłabnięcia stąd to każdy zna, i to właściwie książkowy objaw nadwrażliwości i nerwów.
Bla bla bla...

przez quentin199 12 lut 2009, 17:53
Dobrze czytał nie będę.Tzn ja to mam takie jakby ataki przykladowo cały dzien czuje sie w miare dobrze a tu np o 20 na momencie robie sie caly czerwony czegos sie boje serce bije jak szalone niedobrze mi pozniej stopniowo przechodzi okolo 2- 30 min trwa i po takim ataku czuje sie tak jakbym mógł gory przenosci pelen eneri wogole w dzien moje samopczucie jest kipeskie najgorzej po pobode najlepiej czuje sie w godzinach 22.00-----az usne.

przez Venus 12 lut 2009, 17:57
quentin199 napisał(a):Dobrze czytał nie będę.Tzn ja to mam takie jakby ataki przykladowo cały dzien czuje sie w miare dobrze a tu np o 20 na momencie robie sie caly czerwony czegos sie boje serce bije jak szalone niedobrze mi pozniej stopniowo przechodzi okolo 2- 30 min trwa i po takim ataku czuje sie tak jakbym mógł gory przenosci pelen eneri wogole w dzien moje samopczucie jest kipeskie najgorzej po pobode najlepiej czuje sie w godzinach 22.00-----az usne.

Takie ataki szybkiego bicia serca, nudnosci itp wskazywaly by na nerwice. Tylko ze one bardzo wykanczaja i czlowiek po czyms takim jest najczesciej bardzo zmeczony. Ciebie to jak widac energetyzuje. Kazdy jest inny, może w ten sposob Twoj organizm pozbywa się przeszkadzajacego mu stresu i rusza do dzialania.
Bla bla bla...

przez quentin199 12 lut 2009, 18:04
Ja taki ospały i nie do zycia jestem rano i po południu po ataku mam takiego powera że naprawde moge robić wszytko czuje sie jakbym był po jakiś dopalaczach.
Vanus mam do Ciebie jesz kilka pytan.

Gdy złpaie mnie taki atak co mam robić?może znasz jakieś sposoby by ten atak zmniejszyc.

I o czym myśleć gdy złapie mnie takamys ze "może coś mi doleg"tip ? mam to odrzucac czy przyjmowac nie wiem sam.

przez Venus 12 lut 2009, 18:12
quentin199 napisał(a):Ja taki ospały i nie do zycia jestem rano i po południu po ataku mam takiego powera że naprawde moge robić wszytko czuje sie jakbym był po jakiś dopalaczach.
Vanus mam do Ciebie jesz kilka pytan.

Gdy złpaie mnie taki atak co mam robić?może znasz jakieś sposoby by ten atak zmniejszyc.

I o czym myśleć gdy złapie mnie takamys ze "może coś mi doleg"tip ? mam to odrzucac czy przyjmowac nie wiem sam.

Trudno mi Tobie coś podpowiedzieć, co robić w razie ataku, bo sama się nad tym zastanawiam, i większość osób tutaj. Ale najlepszym rozwiązaniem jest chyba po prostu zachować spokój i powtarzać sobie, że to zaraz przejdzie. Bo zwykle tak jest! :smile:
Takie ataki to moga zmiejszyć leki uspokajające, nie mowię tu o psychotropach, ale jakieś zioła, ziołowe tabletki, syropy, ale przede wszystkim psychoterapia. Choć tak od razu to się to też nie zmniejszy bo nasz organizm musi wyrzucić z siebie te nagromadzone emocje.
I staraj się odrzucać wszelkie negatywne myśli, choć wiem, że to trudne. Ja mam wszelkie wyniki badań idealne, potwierdzoną kilka razy nerwice i ciągle sobie coś wkręcam, ale nerwusy to już tak mają. ;)
Bla bla bla...

przez quentin199 12 lut 2009, 18:16
Hehe :) byle szczyknie mnie w klatce a tu odrazu zawał hehe :) dziękuje Venus podniosłaś mnie na duchu :D dobra pije sobie meliske :)

przez Venus 12 lut 2009, 18:24
quentin199 napisał(a):Hehe :) byle szczyknie mnie w klatce a tu odrazu zawał hehe :) dziękuje Venus podniosłaś mnie na duchu :D dobra pije sobie meliske :)

Nie ma za co! :D Tak my mamy to do siebie, że coś strzyknie, pyknie i od razu schiza :D
Bla bla bla...

przez quentin199 12 lut 2009, 18:26
Czasami to naprawde sam z siebie sie śmieje :D no bo to samo w sobie jest dziwne badania wszytskie okej a tu takie rzeczy ...szok ! :)

Sortuj wg