Nerwica a odżywianie, dieta, tycie, odchudzanie itp

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Czarownica_Akara 23 sie 2007, 15:15
Twilight napisał(a):W tym temacie powinna sie wypowiedzieć Jovita, trochę by odmitologizowała to odchudzanie i napisała Wam coś nie-coś o tych ''metodach'', po których sie tyje 2 razy tyle, co zrzuciło...

Nie powinienes pisac kto powinien a kto nie powinien sie wypowiadac w tym temacie. Wiem przez co przeszlam i wiem, co pisze, jesli to komus pomoze...... to ok, jesli nie to trudno. Pisze na podstawie wlasnego doswiadczenia i nie sa to mity. Pozdr
" Wlasna, wolna i swobodna wola stanowi
najkorzystniejsza korzysc, w skutek ktorej
diabli biora wszystkie systemy i teorie "

F. Dostojewski

przez Jovita 23 sie 2007, 18:31
twilight zasugerowal kto ma napisac , wiadome ze kazdy moze sie wypowiedziec wiec bez nerwow , a ja akurat jestem z tym zwiazana i fitnessem wiec twilight dobrze o tym wie i polecil mnie!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez top23 23 sie 2007, 18:42
Jak nie macie dobrej diety to się nie dziwcie, że jesteście wiecznie głodni. Przy dobrze zbilansowanej diecie można śmiało chudnąć nie czując głodu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odchudzanie lękowców

przez Ewik 22 23 sie 2007, 19:02
Jak nie macie dobrej diety to się nie dziwcie, że jesteście wiecznie głodni. Przy dobrze zbilansowanej diecie można śmiało chudnąć nie czując głodu.

Na samej diecie to daleko nie zajedziesz....
Tu musi być połączenie diety z odpowiednią dawką ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu....
A najważniejsza jest silna motywacja, jeśli się ją ma to już połowa sukcesu ;)

przez Smike 23 sie 2007, 19:03
Winą obarczam nerwicę, bo stres wyciąga ze mnie wszystkie soki i aby dodać sobie sił przegryzam coś słodkiego...

Do poczytania:

http://kiosk.onet.pl/charaktery/1406564 ... tykul.html

przez Jovita 23 sie 2007, 19:11
trzeba odpowiednio JESC i CWICZYC koniecznie.
ExModerator

Re: Odchudzanie lękowców

przez top23 23 sie 2007, 19:37
Ewik 22 napisał(a):Na samej diecie to daleko nie zajedziesz....
Tu musi być połączenie diety z odpowiednią dawką ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu....
A najważniejsza jest silna motywacja, jeśli się ją ma to już połowa sukcesu

No tak, ale mnie chodziło głównie o to, że dobra dieta nie będzie powodowała ataków głodu. Ćwiczenia oczywiście też są obowiązkowe. Na sukces składa się też wiele innych czynników. Motywacja jest bardzo ważna, ale dużą rolę odgrywają też uwarunkowania genetyczne, poziom hormonów itd.

przez Jovita 23 sie 2007, 19:59
no wiesz poziomu hormonow nie bedzie specjalnie mierzyc bo to sensu nie ma, a ja na ten temat juz duuuuzo napisalam.
ExModerator

przez dwadziescia_7 25 sie 2007, 11:57
Jeżeli to komuś pomoże, to z własnego doświadczenie mogę polecić dietę która polega zrezygnowaniu z ziemniaków przy obiedzie a także zastąpienie białego chleba, niskokalorycznym pieczywem WASA.

Swego czasu przez kilka miesięcy udało mi się zrzucić w ten sposób kilkanaście kilogramów pozwalając sobie od czasu do czasu na jakieś łakocie. Oczywiście odpadają wtedy też wszystkie napoje słodzone typu COCA COLA, itp.

przez karolcia80 25 sie 2007, 12:23
Jovita, ok, cwiczenia ja wiem, ze to norma, ale.......... ja mam lek przed nimi, tzn, nie znosze jak mi tetno sie podnosi, wpadam w panike i tyle!!!!! No zglupiec idzie. Przytylam od czasu brania lekow jakies 23 kg. Wczesniej mialam niedowage, WIEC TAK STRASZNO JESZCZE NIE WYGLADAM ALE NADAL TYJE............................. No brak mi slow.
pozdrawiam

przez Jovita 25 sie 2007, 19:35
karolcia wiem ze to dla ciebie straszny opor ale musisz zrozumiec ze nie schudniesz sama dieta.
ExModerator

przez Pstryk 25 sie 2007, 20:37
Gdy się cierpi na deprechę lub nerwicę trudno znaleźć siłę i motywację na wykonywanie ćwiczeń, o regularności i konsekwencji nie wspomnę. Diety to też oszustwo. Owszem, można schudnąć, ale jak zapanować nad nerwami i nie zajadać, gdy się ma nerwicę??? Do tego każda dieta, po zakończeniu, gdy się nie wprowadzi po niej pewnych usprawnień sposobu odżywiania prowadzi do efektu jojo.

Czarownica_Akara napisał(a):Zmien raczej nastawienie do jedzenia, nie mysl ciagle o tym, ze musisz schudnac. Znajdz sobie jakies zajecie, zeby ono zajmowalo Ci czas, wtedy nie bedziesz myslec o jedzeniu. Wiem co pisze, bo przeszlam koszmar jesli chodzi o jedzenie a teraz chudne:) Wszystko siedzi w glowie, bez zmiany nastawienia nie zrobisz nic

To podstawa!!!
Pstryk

przez Amy Lee 25 sie 2007, 21:55
karolcia80 napisał(a):Jovita, ok, cwiczenia ja wiem, ze to norma, ale.......... ja mam lek przed nimi, tzn, nie znosze jak mi tetno sie podnosi, wpadam w panike i tyle!!!!!

To może ćwiczenia z jogi*? to też jest wysiłek, ale z przerwami na relaksację, bardziej harmonijny niż np. tor przeszkód na poligonie.

*Chodzi mi oczywiście o jogę gimnastyczno-relaksacyjną a nie jakieś religie wschodu i 11 poziom transdescencji ;)
Amy Lee

przez Jovita 25 sie 2007, 22:12
Amy Lee napisał(a):To może ćwiczenia z jogi*?

to jest bardzo dobry pomysl i zawsze cos.
ExModerator

Sortuj wg