Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a odżywianie, dieta, tycie, odchudzanie itp


ania76

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mysle, ze kazdy ma jakies swoje odreagowanie na stres zwiazany z nerwica. ja np, gdy czulam ze cos sie dzieje, bylam w jakiejs sytuacji niekomfortowej dla mnie, to chaotycznie musialam cos robic z moimi dlonmi, sciskam je, strzelam palcamiocieram jedna o druga, a z kolei moja siostra ktora tez ma nerwice, troche inna odmiane niz ja, to jak siedzi i ma noge na noge, to zaczyna ta jedna bardzo machac :shock: i jakby kolowac stopa :D

ja, ze tak robie tymi dlonmi, to nwet niewiedzialam, dopiero ktos mi sie spytal co ja robie z tymi palcami, to skojazylam, ze rzeczywiscie wyprawiam nimi jakies akrobacje :lol: teraz staram sie to kontrolowac, bo wyglada to naprawde nieestetycznie i glupio, jak ostatnio rozmawialam na temat pracy i zauwzylam, ze to robie, to sie powstrzymalam...masakra

pozdrawiam was serdecznie

lidia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mizer ano mam :D a nawet dwie ;) tyle ze one sa o 7 i 8 lat starsze, chcialam miec zawsze brata, ale za to mam teraz w domu samych chlopow, mąz i dwoch lobuziakow synkow.....

kurde ale to przeciez nie na temat :shock:

pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:48 am ]

mono, ja jakbym mogla, to tez byma jadla slodkosci na okraglo, ale bym sie w dzrwi niezmiescila :lol: ubolewam nad tym straaaaaaasznie, ale czasem odpuszczam i wtrabie dwie tabliczki czekolady z orzechami naraz, a ze potem robie 50 brzuszkow?? a co tam warto.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu wyrzucą mi temat do kosza, ale może chociaż zdąże zadać pytanie :lol: Czy ktoś z :shock: lękowców próbował się odchudzać?

Ja zaczynałam kilkanaście razy, lecz zawsze z marnym skutkiem.Winą obarczam nerwicę, bo stres wyciąga ze mnie wszystkie soki i aby dodać sobie sił przegryzam coś słodkiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalam i to miliony razy:) i powiem Ci jedno- chrzan odchudzanie. Zmien raczej nastawienie do jedzenia, nie mysl ciagle o tym, ze musisz schudnac. Znajdz sobie jakies zajecie, zeby ono zajmowalo Ci czas, wtedy nie bedziesz myslec o jedzeniu. Wiem co pisze, bo przeszlam koszmar jesli chodzi o jedzenie a teraz chudne:) Wszystko siedzi w glowie, bez zmiany nastawienia nie zrobisz nic, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam coś. Rower na czczo. Odkryłem to, ponieważ pracowałem jako kolpoerter prasy, czyli 5 rano pobudka, 20 kilo gazet na plecy i w trasę. Jak nie macie ochoty jeździć przed śniadaniem, jeździjcie po :) Efekt będzie mniejszy, ale zawsze. Do tego zróbcie wieczorem 20 brzuszków, 10 pomek, 20 przysiadów, można też rano i po 2 tygodniach, nie tlko że trochę się chudnie, to samopoczucie rośnie, bo satysfakcja jest niezła z tego.

 

No i złota zasada - nie wpieprzać!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze dzieki ruchowi najszybciej mozna sie odchudzic ale ja np. mimo, ze 2 lata temu biegalam i fakt- chudlam, to jednak ciagle w glowie walaly mi sie mysli o jedzeniu. Nawet sport nie jest lekarstwem na otylosc jesli wpieprza sie jak bulimik. Nie chodzi tu o jak najszybsze schudniecie a o schudniecie i utrzymanie wagi na stale. Kiedy sie odchudzamy, myslimy tylko o jedzeniu, a bo o 13 obiad, o 19 podwieczorek, a o 20 kolacja. Na sniadanie dachowki z pomidorem a na obiad to czy tamto. Przez diety caly dzien myslimy o jedzeniu i o tym jakie to wszystkio beznadziejne, bo nie moge jesc tego co chce, tylko to co mam podane w diecie. Trzeba sie wewnetrznie uspokoic, nabrac dystansu do spraw zywieniowych, wsluchac sie w swoj organizm i wiedziec kiedy jestesmy glodni a kiedy glod ten jest efektem stresu. Da sie to zrobic i mowie to ja- ta co zawsze rozpaczala nad swym losem jesli chodzi o jedzenie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki twilight juz pisze!!! jesli chcecie schudnac to na pewno nie metoda rygorystycznych diet i nie jedzenia-pamietajcie po stosowaniu jakichkolwiek diet nastep[uje efekt jojo lub wasz org przede wszystkim traci na wodzie! warto na poczatek zmienic pare szczegolow do tegfo dodac sport- najlepszy dla otylych jest basen bo nie obciazy to waszych stawow w dodatku to przyjemna forma sportu potem warto pojsc na silownie w ten sposob spalicie tluszczyk i zamienicie go na tk miesniowa co ujedrni wasze cialo-ale warto poprosic instruktora by wam pokazal trening obwodowy! tych pare szczegolow to m.in: zmiencie herbate na zielona i jej nie slodzcie, rano po przebudzeniu wypijcie szklanke wody niegazowanej z cytryna(wyplukuje toksyny) , do tego warto na czczo tuz po przebudzeniu pojsc na rower lub pobiegac w domu lub zrobic brzuch bo wtedy spala sie tk tluszcz a nie wegl i szybciej wam pojdzie chudniecie, pol godz po takim treningu trzeba zjesc sniad -duzo wegl zlozonych+bialko!!! do tego jedzcie duzo bialka gdyz ono pozwala spalac tluszcz do tego buduje miesnie a jak wiadomo karnityna w naszym org jest produkowana z bialka wiec jesli w diecie jest malo bialka to tracimy glownie na wodzie a nie na tluszczu! do tego warto zainwestowac w jakis termogenik!! a przed snem warto zjesc samo bialko czyli np ser bialu lub tunczyk z wody i pamietajcie posilkow powinno byc od 4 do 5 jedzonych regularnie co 2-3 godz z ktorych ostatnie powinny zawierac bialko !! do tego zielona herbate pijcie kilka razy dziennie bo dodatkowo jest ona swietnym przeciwutleniaczem! i w waszych posilkach powinny znajdowac sie BIALKA WEGLOWODANY I TLUSZCZE- czyli oliwa z oliwek ( w zadnym wypadku olej roslinny) oraz duzo ryb!!!! pijcie duzo plynow i wody mineralnej niegazowanej , unikajcie fast foodow i smazenia ! zamiast samzyc gotujcie np piers z kurczaka ktora zawiera duzo bialka i gotujcie ja np z warzywami! mam nadzieje ze to pomoze mozecie tez pytac z checia udziele rad!!! mozecie tez pisac jak jjecie tzn jak wygladaja wasze posilki to tez na pewno zerkne i pomoge, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie powinna sie wypowiedzieć Jovita, trochę by odmitologizowała to odchudzanie i napisała Wam coś nie-coś o tych ''metodach'', po których sie tyje 2 razy tyle, co zrzuciło...

 

Nie powinienes pisac kto powinien a kto nie powinien sie wypowiadac w tym temacie. Wiem przez co przeszlam i wiem, co pisze, jesli to komus pomoze...... to ok, jesli nie to trudno. Pisze na podstawie wlasnego doswiadczenia i nie sa to mity. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie macie dobrej diety to się nie dziwcie, że jesteście wiecznie głodni. Przy dobrze zbilansowanej diecie można śmiało chudnąć nie czując głodu.

Na samej diecie to daleko nie zajedziesz....

Tu musi być połączenie diety z odpowiednią dawką ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu....

A najważniejsza jest silna motywacja, jeśli się ją ma to już połowa sukcesu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×