Skocz do zawartości
Nerwica.com

Enneagram


Kasandra

Rekomendowane odpowiedzi

A prawdziwy jest ten obraz, który sam kreujesz, czy ten, który ujawnia się w konfrontacji ze światem?

Nie bardzo rozumiem słowa: sam kreujesz... wypełniając test starałem się go oprzeć na przykładach z mojego życia wziętych. Kiedyś mi wyszło 4w1, tym razem 2w3. Ale w realu mam blokady i bardziej tam wychodzi mój stary typ... prawdę mówiąc to ja w realu nie czuję się sobą... tylko zadaj sobie pytanie: "czy to test mojej konfrontacji ze światem czy jednak wyłącznie mojej osobowości (wnętrza)?" Zastanów się nad tym. W konfrontacji ze światem jestem 4w1 na pewno... tutaj? sam oceń (nie chcę sam się oceniać, może ty z boku jesteś w stanie lepiej widzieć jakim się tu ukazuję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak podchodzić do wyników tego testu... Zrobiłam go sobie na 2 rónych stronach. Na jednej wyszło mi 1w2, na drugiej 4w3 z bardzo silnym wpływem również 1 i 8. I który wynik jest prawdziwy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, podoba mi się

 

Wyszło mi dwukrotnie 5w4, zapewne bardziej przez emocje niż uzdolnienia artystyczne, hih.

 

Zdecydowanie jestem aspołeczna. Ludzie mnie przytłaczają swoimi emocjami i faktycznie żyję bardziej w swojej głowie, czasem nawet gadam do siebie i śpiewam sobie jadąc rowerem. A parę lat temu jak byłam zmuszona być na takim towarzyskim spotkaniu, a bardzo mi to nie pasowało, to popadłam w jakieś takie odrętwienie, że nie mogłam się odezwać ani w żaden sposób się ruszyć.

 

I przerabiam ostatnio w związku bardzo 5-tkowe: Mogę się zaangażować, ale nie będę z tobą mieszkać.

 

Pozdrawiam wszystkich i wszystkie 5w4

Aga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka ze skrzydłem dwa: 1w2 - "Adwokat"

 

To skrzydło daje jedynce więcej ciepła i pozytywnych odczuć międzyludzkich. Wysokie standardy i wymagania są nieco stonowane przez bardziej ludzkie oblicze. Jedynka z tym skrzydłem, rozumie i łatwiej wybacza innym za to, że nie spełniają jej oczekiwań. Ciężko pracuje, poświęca swój czas i energię, aby poprawić warunki życia innym.

Gdy jest w stresie, może być bardzo gwałtowna i agresywna. Uważa się za jedyną osobę trzymającą się zasad. Ma przerost autorytatywnych ambicji i jest zarozumiała. Może wygłaszać moralizatorskie kazania lub próbować uderzać w czyjś czuły punkt. Możliwa jest postawa "rób jak Ci mówię, a nie to co Ja robię". W tym co robi i mówi okazuje dużo hipokryzji, ponieważ jest przekonana o swoim wysokim morale, podczas gdy inni nie spełniają jej standardów. Jest też bardzo nie konsekwentna w swoim zachowaniu. Ustala własne reguły, po czym je zmienia w zależności od potrzeby chwili.

 

Słynne jedynki ze skrzydłem dwa: Gregory Peck, Margaret Thatcher, Jane Fonda, Hillary Clinton, Sidney Poitier.

 

Coś w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1w9- idealista

 

 

 

jedynka z tym skrzydłem ma podobną do dziewiątki aurę spokoju, choć nadal możliwe są u niej wybuchy gniewu. Często jest introwertyczna i sprawia wrażenie nieobecnej zupełnie jak piątka. Ma tendencję do tworzenia zasad, które rzadko zadowalają innych, ale to też jest jej siła. Gdy jedynka jest zdrowa, może obiektywnie patrzeć na świat, jest spokojna i powściągliwa w swoich ocenach. W ubiorze często jest bardzo tradycyjna i konserwatywna. Wiele jedynek z tym skrzydłem preferuje ubranie funkcjonalne i odpowiednie do okazji, ale niczym się nie wyróżniające.

Gdy jest w stresie, może mieć zbyt wysokie oczekiwania, wymagać od innych rzeczy, które nie są możliwe do realizacji przez przeciętną osobę. Może okazywać polityczne i socjalne opinie, które są logiczne ale bardzo rygorystyczne i całkowicie pozbawione współczucia lub jakichkolwiek innych ludzkich emocji. Najważniejsze stają się zasady, nie zależnie jakim kosztem. Jedynka może być bezlitosna i nieświadomie okrutna.

 

Nawet wiele się zgadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5w4

"Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem." dokładnie tak

"Bardzo przewraźliwiona na krytykę." dokładnie tak

"Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana" ponoć tak

"przesiedzieć całe przyjęcię nie odzywając się zupełnie do nikogo" w gorszym stanie bywało i tak

"wycofują się ze świata i żyją we własnym umyśle" tak też bywało

 

Bardzo dobry test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×