Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

wiesz co spokojnie to przeczekaj,afobam to raczej dobry lekaje odczucie uspakajajace,przeciwlekowe,przeciw depresyjne,fakt że każdy reaguje inaczej :why: tylko to powinno przejśc z czasem tak mi sie wydaje afobam działa dosc szybko do około godziny wiec wez go nie przed sama praca tylko wczesniej jeśli mozesz.Spokojnie gdybys miała wiecej takich sensacji zawsze możesz zapytac lekarza.Ogolnie ten lek jest dobrze tolerowany.Zapeniam nie zwariowałas :!::papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. za pierwszym razem wzięłam całą tabletkę (0,5) i po prostu w pracy odpłynęłam, miałam przed sobą tekst to litery mi się rozmazały, potem chyba na minutę zasnęłam po czym jak przyszłam do domu to spałam jak zabita przez 4 godziny.

Wystraszylam się i nie chcialam juz tego brac, ale po stresującym dniu i duzej ilosci kawy nie moglam usnąć więc wzięlam pol i zasnelam jak zabita. Wczoraj znow wzielam pol na sen i mialam przywidzenia:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę wtedy gdy muszę gdy nie mogę normalnie funkcjonować ,a moje życie jest pełne stresujących sytuacji, wręcz kronika kryminalna.jestem zona alkoholika, ale takiego który walczy ,,,a ja muszę to przetrwać,co nie jest łatwe. terapii przeszłam tyle ze szkoda gadać,dlatego afobam muszę czasami zażyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od roku Afobam (właściwie różnie, Zomiren, Afobam, Alprox, w kazdym razie alprazolamum w dawca 0,5mg). Tabletki przepisuje mi lekarz rodzinny, nie widzi on w tym najmniejszego problemu, przepisuje mi wlaściwie zawsze co chce, aczkowliek to była propozycja lekarza, dostałam je od razu jako pierwsze leki uspokajające. Biorę je doraźnie, gdy zaczyna się ze mna coś dziać i czuje ze za moment będzie atak paniki, mam strasznie napady lęków, od dzieciństwa. Lekarz zapisał mi dwa, czy trzy razy dziennie po właśnie 0,5 mg za każdym razem, wydaje mi się, ze nie dałabym rady normalnie po tym funkcjonować. Po wzięciu pierwszej tabletki rok temu widziałam podwójnie, miałam 'dziwne' oczy, spałam. Lek uspokaja mnie świetnie, co najważniejsze działa szybko, ale jestem po nim senna. Nie stosuję się do zaleceń lekarza, stosuję leki gdy czuję ze musze. Czasem jest to w tygodniu codzinnie, bo budzę się w nocy przerażona, czasem nie biorę tydzień w ogóle. łamię tabletki na połowę, czyli wychodzi 0,25mg w dawca, nie zdarza mi się brać w ciągu doby więcej jak 0,5mg, ostatnio zrobiłam sobie 2 tygodnie przerwy po sugestiach iż mogę być uzleżniona, ale co mogą mi o tym powiedziec osoby, króre nigdy takiego czegoś nie przechodziły i dla nich moje lęki są zwyczajnie śmieszne? jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy powinnam zasugerować lekarzowi inny lek? Chciałabym móc brać tabletki codziennie na 'dzień dobry' takie, które mnie nie uzależnią a będę mogła normalnie w ciągu dni funkcjonować, a nie jak tutaj czekać na atak, ale chyba jest to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Właściwie każde wyjście dalsze z domu, do centrum, bywa ze nawet do sklepu 10 minut dalej łaczy się z atakiem paniki. Dodam, ze czasem zdarza mi się łączyć ze środkami przeciw wymiotnymi.

Czekam na Wasze odpowiedzi, za każdą z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie leki więc stosujecie/stosowaliście z grupy SSRI? Jaka jest różnica między nimi, a wlasnie alprazolamem? (Chodzi mi bardziej o odczucia, samopoczucie, co ze stanami lękowymi, napadami paniki, nie o medyczne różnice czy o sam skład). Czeka mnie wizyta u psychiatry czy lekarz rodzinny ogarnie temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddd, roznica jest taka, ze ssri maja za zadanie dzialac stale a benzo powinno brac sie tylko doraznie. U mnie na ssri leki sa o wiele mniejsze, mniej sie wszytskim przejmuje, napadow paniki prawie nie ma. Mimo to u mnie nadal jest potrzeba brania benzo. Domowy nie ogarnie tematu. Lec do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzo to przymulacze dzialajace tylko na poczatku i powinny byc uzywane tylko na poczatku az zacznie dzialac antydepresant. antydepresant zaczyna dzialac po okolo 2-3 tyg zazywania wiec dlatego przepisuja benzo na poczatku. (bynajmniej tak powinno byc)

antydepresant ma za zadanie leczyc a benzo absolutnie nie leczy tylko przynosi ulge jako pierwsza pomoc. bezno nie sa uzywane do leczenia! (nie powinny)

benzo prowadza z czasem do pogorszenia stanu. nieunknione przy dluzszym braniu- u jednych szybciej u drugich dluzej. wywoluja depresje.

na temat uzaleznienia nie bede pisac bo forum jest zapelnione tym tematem.

pobierzesz benzo- w momencie kiedy nie wezmiesz ataki wracaja

antydepresnat- leczy i po jakims czasie brania leczy- jednym wystarczy pare miesiecy a inni musza brac kilka lat- tez nie jest powiedziane, ze ataki nie wroca bo takie juz to chorobstwo ale masz wieksza szanse wyleczenia. BENZO NIE WYLECZA-ZAPOMNIJ, z czasem bedziesz musiala brac coraz wiecej zeby pomogly, a z czasem do napadow lékowych dolozysz sobie depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Czy do psychiatry potrzebuję skierowania od lekarza rodzinnego? Może polecicie kogoś z województwa Wielkopolskiego? Niekoniecznie na NFZ, ale byłoby miło ;)

Mi lekarz rodzinny zapisał Afobam jako lek który mogę używac bez przerwy kilka miesięcy, co jest dla mnie absurdem, stosując regularnie 3 razy dziennie, dlatego tak nie robię. Antydepresanty zawsze mi się kojarzyły jako leki leczące depresję - ja depresji nie mam, mam stany lekowe i napady paniki (może skutkiem ubocznym afobamu jest moje nieopanowanie i 'nademocjonalność' przezywam i szczęśliwe i nieszczęśliwe momenty na 200% oraz fakt, że zrobiłam sie nieobliczalna w momentach silnego stresu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do psychiatry potrzebuję skierowania od lekarza rodzinnego?

nie

Może polecicie kogoś z województwa Wielkopolskiego? Niekoniecznie na NFZ, ale byłoby miło

Wielkopolska nie jest taka mała, więc może precyzyjniej o jakie okolice Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×