Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ritka 7x Trottico jest typowym antydepresantem i działanie przeciwlękowe ma niewielkie.

Ja go biorę w celu wzmocnienia działania paro.

Dzisiaj właśnie zwiększyłam paro do 30mg i sie pietram.

Biorę paro dwa lata, a ciągle się boję zwiększania dawki. Choc juz kiedys brałam 30mh...

Ech...ja to jakaś dziwna jestem... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że parogen u mnie na zniżke kosztuje ok 13,5 zł za 30 tabletek 20 mg, czyli wg mnie dość tanio. Wydaje mi się, że generyk paroksetyny to najtańszy z SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o Seroxacie z mojej praktyki.

 

Miałem bardzo stresujące przeżycie i wpadłem w pułapke nerwicy lękowej.

Objawy: oprócz niepokoju i zawrotów głowy miałem tzw.naczynioskórcz i nierówne ciśnienie do tego stopnia ,że prawie nic nie widziałem w momencie ataku.Serce waliło jak szalone.

Lekarz przepisał mi Seroxat i clonazepan.Brałem to ze dwa lata bez przerwy.Oprócz tego lekarstwo na ciśnienie concor.Przez cały ten okres czułem się jak pączek w maśle i nawet zapomniałem ,że mam jakąś nerwice lękową.Seroxat 1 tabletka dziennie i 3x clonazepan z sugestią że gdyby się coś działo to mogę wziąść więcej.

Clonazepan działał na mnie przymulająco .Kiedy zobaczyłem ,że wszystko jest w normie poszedłem do lekarza w ośrodku/seroxat i clonazepan przepisał mi lekarz szpitalny/zdrowia i mówie ,ze długo to biore i czy nie można by się tego pozbyć.Lekarz z osrodka zasugerował mi ,żebym pozbył się clonazepanu bo jest bardzo uzalezniający i stopniowo przeszedł na cykl 0,5 tabletki seroxatu i tranxene w momentach kiedy jest żle.Tak też zrobiłem.Pozbyłem się clonazepanu i zacząłem brać ten zestaw który mi przepisał.Ale byłem za mądry i mówie sobie ,że po co mam to brać ,może mi przeszło.To był błąd .Nie minęło 2-tygodnie jak mnie złapał taki atak ,że trzęsło mną na wszystkie storny i myślałem ,że nogi wyciągne.Pulsowanie w oczach ,strach jak diabli i uczucie rozbicia.Od tego czasu nie robiłem już takich doświadczen i czuje się wyjątkowo dobrze.Biore połówke seroxatu co dzień rano i bardzo rzadko tranxene może raz w tygodniu.Nigdy na noc zawsze w ciągu dnia i to w południe lub rano po śniadaniu.Biore to wszystko już przez 9 lat.Czasami nawet zapomne albo celowo nie wezme .

Jest to zestaw który mi przywrócił komfort życia .Jeszcze jedno nie pije grama alkoholu.Pale fajki ale to jest mój jedyny nałóg.Ale walczę jak lew. :papa:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współnicy usiłowali zrobić ze mnie złodzieja.

Ale się wybroniłem.Po prostu byłem niewinny ale pierwszy raz w życiu byłem traktowany jak bandzior przez przedstawicieli prawa.Nim jeszcze mi cokolwiek udowodniono.

Usiłowali przejąć firme już rozkręconą.

Po prostu mnie okradli.Ale stwierdziłem ,że nasze Państwo toleruje takie zachowania i wybiło mi z głowy zakładanie spółek z ludżmi których jedynym celem jest okradanie innych.

Prawo jest dla bogatych i bezczelnych.Tak rosną fortuny w tym kraju,jedni drugich okradają w majestacie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiły jaskółki ze ch... są spólki

co do paroxetyny

dziś dowiedziałem się że:

nasze kochane nfz uważa iż nerwica nie jest przewlekłym zaburzeniem

paroxetyne juz nikt nie wypisze ze znizka

ale...

na rynek wchodzi nowy lek - paroxinor

to jest DOKŁADNIE TO SAMO CO SEROXAT, REXETIN, PAROGEN, PAROMERC, - czyli jedny słowem paroxetyna

a kosztuje ok 12 zł za 20 tabl

Moja Pani doktor powiedziała mi ze z różnymi cenami paroxetyny i róznymi jej nzawami handlowymi jest jak z mlekiem

zalezy jaki dystrybutor je wypuści na rynek

nie dajcie sobie wmawiac ze seroxat jest lepszy niz parogen bo drozszy

g. prawdo - to jest TO SAMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wenla cieszyła przez około 3 tygodni;jak juz zdażyła się rozkrecić,też byłam pobudzona pozytywnie(ciekawa zmiana od ostatnich tygodni),a teraz zamulajaca ,jakby przestała działać ,jak dla mnie zero pozytywów brania :roll:

a seroxat zażywam naprawdę rzadko,kilka razy w miesiącu,bo brałam go miesiąc i tak mam go wprzy sobie na "wypadek..czegoś" :oops::smile: ..wiecie jak to potrafi uspokoić czasem,kiedy nie bierzesz nawet ,ale spokojniej jak jest w torebce ;)

za 3 dni kończą mi się leki ide do lekarza i poproszę o zmianę :yeah: ..Dlugim okresem dla mnie było branie fluoksetyny(seronilu),było zdecydowanie lepiej :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uwazacie ze SSRI faktycznie moga przestac po prostu dzialac z dnia na dzien po dlugim uzywanie np po 2 latach? Czy to raczej sytuacja zyciowa znowu nas wpedza w depresje / nerwice. W tym temacie pisze, bo chodzi mi o paroksetyne akurat. Jak niby mam ocenic,czy lek przestal dzialac i trzeba zmienic, czy to lek dziala tak samo jak przedtem, a ja jestem po prostu znowu w mentalnym go*nie? To jak pytanie co bylo pierwsze, jajko czy kura ehhh :/

 

amelia83 - mocno oryginalne podejscie do seroxatu :D kilka razy w miesiacu, heh. Teoretycznie SSRI dzialaja tylko i wylacznie przy stalym przyjmowaniu, ale wierze Ci ze moze dzialac, bo na mnie np pierwsza dawka sertraliny / paroksetyny (czyli wtedy, kiedy u innych pojawiaja sie skutki uboczne jak zwiekszenie leku itp) dziala bardzo milo, pobudzajaco. Aczkolwiek nie jest to takie dzialanie terapeutyczne, jakie sie osiaga przy stalym przyjmowaniu leku - jest po prostu INNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do senności przy paroxetynie,to ja miałam przez ok.3 pierwsze tygodnie brania,ziewałam co minutę i zasypiałam na stojąco,hehe.Ale potem wszystko przeszło.Jeśli chodzi o odstawienie leku,to ja po 2 latach brania odstawiłam-oczywiście stopniowo.Przez ok.pół roku wszystko bylo ok,myslałam,że wszystko co zle już za mną,ale potem lęki zaatakowały mnie ze zdwojoną siłą.Musiałam znowu zacząc brać paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby seroxat ( paroxetyna ) zaczęla działać należy ją przyjmować nieustannie w jednakowych dawkach min 14 dni

jeśli ktoś bierze ten lek doraźnie - to nie może stwierdzic czy działa bo nawet nie ma szans na zadziałanie

a na .... wypadek czegoś.... to nie paroxetyna ... na pewno ktoś się pomylił

doraźnie bierze sie np: benzodiazepine- xanax itp ale nie SSRI o długim okresie rozkręcania

- no chyba ze jako placebo- ale to szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatazzz, ja brałam seroxat przez 3 lata doraźnie miałam Afobam ale nigdy nie wzielam - nosiłam w torebce zawsze przy sobie na wszelki wypadek, później o nim zapomniałam ;) Bralam pół tabletki codziennie rano, później brałam np co drugi dzień, póxniej np nie brałam nawet przez 3-4 dni :) specjalnie i bardzo dobrze sie czułam. Po 3 latach zaszlam w ciąże i nie brałam wogole leku, ale bardzo dobrze sie czulam. Po ciąży karmilam i tez nie bralam. Ale nerwica stopniowo wracała, niestety porod, siedzenie w domu, opieka nad maluszkiem też spowodowały swoje ;/ Teraz moja córeczka ma 5 misięcy, a ja od 3 tyg biore Seroxat i nie zamierzam go zbyt szybko odstawiac. Ja tekże nie piję wogóle alkoholu, już od 4 lat, jedynie w ciąży pozwoliłam sobie na kieliszek winka:) Powiem szczerze że w pewnym momencie liczyłam na to że moja lekarka przepisze mi placebo ;p ciekawe co by wtedy było .... Teraz chodze na terapie i biore seroxat mam nadzieję że będzie tak jak dawniej. Jak dla mnie mogę brac seroxat do końca życia, nawet gdybym miała życ z 10 lat krócej, ale szcześliwie a nie wegetować bo co to za życie w nerwicy - wegetacja!

 

-- 30 maja 2011, 21:40 --

 

Seronil też brałam, czułam się ciut lepiej napewno nie miałam depresji ale między seroxatem a seronilem dla mnie jest wielka różnica .... też macie takie doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×