Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

klaudia

Moja rada co do wspólników to dać sobie spokój.Nic z tego nie będzie.

W każdej spółce traciłem.Wielu moich znajomych ma to samo zdanie.Potem tylko niepotrzebny stres.

3 do 4 stówy na wizyty u psychologów ,psychiatrów.Bo zwykły to da Tobie takie leki ,że jak tylko weżniesz to masz odjazd do łóżka.

Pozdrawiam. :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedział, że raczej będę go musiała brać przez rok, ale myślę, że poszukam tańszych zamienników, bo jak mam co miesiąc wydawać ponad 60 zł....

 

Poproś w aptece o Parogen, to ten sam składnik, więc powinni Ci bez problemu dać, a lek jest połowę tańszy od Seroxat-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedział, że raczej będę go musiała brać przez rok, ale myślę, że poszukam tańszych zamienników, bo jak mam co miesiąc wydawać ponad 60 zł....

 

Poproś w aptece o Parogen, to ten sam składnik, więc powinni Ci bez problemu dać, a lek jest połowę tańszy od Seroxat-u.

 

Arketis jest o połowę tańszy od Parogenu. Z "P" kosztuje +-5zł (zależy od apteki), bez P +-15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna+antykoncepcja hormonalna, a krwawienie.

 

Nie wiedziałam, gdzie założyć wątek- wybaczcie, jeśli wybrałam zły dział.

 

Od soboty biorę Paxtin, do tego od dwóch lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Krwawienia z odstawienia nigdy nie miałam regularnie, jednak teraz od niedzieli (dzień po tym, jak zaczęłam brać Paxtin) widzę krwawienie z dróg rodnych.

Nie wiem, czy jest to spowodowane przez paroksetynę, czy może tym, że jest to końcówka opakowania tabletek antykoncepcyjnych (choć nigdy tak nie miałam).

W związku z tym proszę o radę:

Co robić?

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zażywam REXETIN od 3 miesięcy.Jestem po detoxie od benzodiazepin od których byłam uzależniona przez ok.5 lat.Teraz jest już w miarę dobrze.Nie wiem jak bym sobie dała radę bez REXETINU.Kiedy nie brałam go było strasznie ciężko nie umiałam się odnaleść.Teraz chce mi się rano wstać i funkcjonować normalnie.Mam tylko jeden problem-w nocy budzę się cała mokra jak by ktoś mnie wodą oblał.Kilka razy muszę się przebierać.Czy ktoś ma podobne objawy.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosia hd,

ja mialam tak po odstawieniu benzo do okolo pol roku z tym, ze z czasem coraz razdziej. przed zasnieciem tez napiecia i pol sen albo przebudzanie sie co chwile. no i te pocenie sie.

ja nie bylam na detoxie. po 5 latach odstawialm sama z dnia na dzien. bez zmniejszania dawki. bralam codziennie okolo 20-40mg cloranxenu, przewaznie wieczorem. czasem wkorzajace mnie sytuacje sprawialy, ze w dzin dodatkowo zarzucalam 20mg ale rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam rok Paromerck, na początku i odstawianie......koszmar. Ale pomogło mi i to bardzo....zblokował mi nerwy, i w końcu ŻYŁAM, potrafiłam się cieszyć i nie stresować drobiazgami!!!! Po roku jednak choroba wróciła w postaci CHAD i jadę na Depakine....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosia hd,

ja mialam tak po odstawieniu benzo do okolo pol roku z tym, ze z czasem coraz razdziej. przed zasnieciem tez napiecia i pol sen albo przebudzanie sie co chwile. no i te pocenie sie.

ja nie bylam na detoxie. po 5 latach odstawialm sama z dnia na dzien. bez zmniejszania dawki. bralam codziennie okolo 20-40mg cloranxenu, przewaznie wieczorem. czasem wkorzajace mnie sytuacje sprawialy, ze w dzin dodatkowo zarzucalam 20mg ale rzadko.

Dzięki wielkie za odpowiedź.Mam nadzieje że będzie coraz lepiej.Ja jestem w sumie 9-miesięcy po odstawieniu i zdaje sobię sprawę że skutki uboczne muszą być u jednych krócej ,a u drugich dłużej.Ja brałam zomiren 8mg.-dzienna dawka-rozłożona na cały dzień.Ale na szczęście udało mi się z tego wyjść.Także Tobie gratuluje że wyszłaś z tego sama ---ja nie potrafiłam.pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez apetyt. Szczegolnie na slodkie.

Zarlabym i zarla.

Nie tyje, bo sie kontroluje, ale schudnac nie moge.

I rzeczywiscie "libido w stanie anogalnym".

Ale ogolnie dobrze. Erytro zazegnane. Zadnych objawow.

Chociaz tez taka detka, nic mi sie nie chce. Zupelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam rok Paromerck, na początku i odstawianie......koszmar. Ale pomogło mi i to bardzo....zblokował mi nerwy, i w końcu ŻYŁAM, potrafiłam się cieszyć i nie stresować drobiazgami!!!! Po roku jednak choroba wróciła w postaci CHAD i jadę na Depakine....

 

I dobrze sie czujesz ma depakinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosia hd,

pozwole sobie jeszcze skomentowac, ze skutki odstawienne trwaja niekotre do 12 miesiecy a niektore nawet do 2 lat. takze spoko. a jesli to nie bezno tylo ten drugi to tez wiesz juz, ze powinnas byc spokojna bo to wszystko to skutki odstawienne. No chyba ze lapie cie goraczka zwykla a ty na odstawienie zwalasz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie gorączka.Znajoma która była ze mną na datoxie brała benzo przez 20 lat -dzwoniła wczoraj i ma pieczenie całego ciała ale już jest też coraz lepiej.Tak więc głowy w górę i będzie coraz to lepiej.A czy Ty Klaudia odczuwasz jeszcze coś .Jak twoje nastroje-czy są zmienne czy już wszystko wróciło do normy.A jeszcze chciałam zapytać czy zażywasz jeszcze jakieś leki bo mój psychiatra ciągle mi karze brać jeszcze Rexetin,Miansec.Strasznie tyję po nich ale wolę być gruba a na umyśle zdrowa.Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoMoreDepression,

Lęk

 

 

- stopniowo ustępuje w ciągu roku

 

Depresja

 

 

- może trwać kilka miesięcy; reaguje na antydepresanty

 

Bezsenność

 

 

- stopniowo ustępuje w ciągu 6-12 miesięcy

 

Objawy zmysłowe: tinnitus, mrowienia, cierpnięcia, ostry ból w kończynach, uczucie wewnętrznego drżenia i wibracji, dziwne odczucia skórne

 

 

- stopniowo ustępuje, ale może trwać rok lub kilka lat

 

Objawy motoryczne: ból mięśni, osłabienie, bolesne kurcze, drżenia, szarpania, spazmy

 

 

- stopniowo ustępuje, ale może trwać rok lub kilka lat

 

Zakłócenia pamięci i intelektu

 

 

- stopniowo ustępuje, ale może trwać rok lub kilka lat

 

Zaburzenia trawienno-jelitowe

 

 

- stopniowo ustępuje, ale może trwać rok lub kilka lat

 

itd.........

 

-- Cz cze 16, 2011 2:16 pm --

 

gosia hd,

 

nie wiem jakie to leki ale jak antydepresanty to bardzo dobrze, ze ci karze brac. odtsawienie benzo moze wprowadzic w silna depresje. (i w trakcie ich branie juz tez, u mnie tak bylo) reszta w poscie powyzej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err,

 

ja schudlam ponad 10kg, odrzucalo mnie na jakiekowliek zarcie. mama mnie na sile karmila jak male dziecko. nawet robione mi wszystkie badania krwi i neurologiczne bo to za duzy spadek wagi byl. wazylam 48kg. ale nic nie znalezli. wszytsko bylo jak nalezy. wiec nie martw sie.

dasz rade. dlugo juz tak masz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy długo? Właściwie odkąd zacząłem brać SSRI/SNRI. Wcześniej jak sobie na noc wziąłem mianserynę, to przynajmniej mogłem coś zjeść rano. Od kilku dni powróciłem do Seroxatu i nigdy nie było tak bezapetycznie. W ogóle nawet odkąd zacząłem brać leki to nie mam ochoty na czekoladę czy inne rzeczy, które kiedyś jadłem ze smakiem. Teraz mogę postawić przed sobą czekoladę i ... nic. Może sobie leżeć dalej nienaruszona :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err,

 

na seroxacie jesli tak na ciebie dziala jak na mnie to moze nawet niezle schudniesz przez ten brak apetytu. Wroci do normy. Pytalam czy dlugo bierzesz seroxat nie czy dlygo nie masz apetytu. No ale i tak w odpoweidzi dodales, ze kilka dni wiec spoko. Pare tyg moze mniej, i wrocisz do normy :) organizm przywyczai sie do chemii a o swoje sie upomnie (zarcie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×