Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

A na ''P'' nie dostajesz?

 

Jak ide do rodzinnego to nie.. tzn moze i by napisala ale trzeba miec jakis papier od psychiatry, bez zniżki napisze Ci co tylko chcesz. Ostatnio nawet przepisała mi lek na raka bo na cyklu był mi potrzebny.. :mrgreen: A o wizycie u psychiatry zapomniałem, nastepne wolne terminy od września. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowa. Lekarz przepisał mi lek Parogen i dziś wzięłam pierwszą tabletkę. To moje pierwsze takiego rodzaju leki. Trochę się boję, ale to chyba oczywiste. Chciałam zapytać, czy orientujecie się, czy można brać jednocześnie tabletki antykoncepcyjne z parogenem i polprazol z parogenem? Polprazol (omeprazol) to lek na żołądek, w ulotce jest napisane: " szczególnie ważne, jeśli równocześnie stosowane są leki, takie jak: ... niektóre leki stosowane w leczeniu depresji, takie jak cytalopram, imipramina i klomipramina". Może ktoś z was miał podobne połączenie?

 

Pozdrawiam

Ewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewuch, Ogolnie Paroksetyna to bardzo skuteczny antydepresant (jak na tego typu leki). Dziala dobrze przeciwlękowo, uspokajajaco i calkiem dobrze antydepresyjnie. Niewiele jest lekow, ktore sa skuteczniejsze od niego (w zasadzie tylko niektore TLPD, ale te sa stosowane glownie na ciezkie depresje z racji, ze na lekkie i umiarkowane maja podobna skutecznosc jak SSRI, ale za to sa gorzej tolerowane- z reguly).

 

Skutki uboczne powinny przejsc po kilku dniach.

 

Ja zazywalem Seroxat przez 3 tygodnie kiedys, i uboki mialem tylko przez pierwsze 3-5 dni. Potem juz tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewuch ja miałem akutki uboczne bardzo bardzo długo przy paroksetynie. Jestem na niej 8 tygodni i część skutków ubocznych jak zwiększony lęk dawno już przeszła, ale np potliwość dopiero teraz powoli przechodzi. Ale ja jestem wyjątkowym przypadkiem. Paroksetyna to najlepszy lek jaki brałem, działa super na lęk, daje energię jakiej zawsze mi brakowało, jestem mniej wrażliwy. Brakuje mi jeszcze troche lepszego nastroju, ale liczę że to przyjdzie z czasem. Jak nie to dołożę jakiś lek do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli przez kilka dni wezmę tylko połowę mojej dawki Parogenu to nic sie nie stanie? Nie bedzie skutkow ubocznych? Niestety moj lekarz jest na urlopie a mi sie koncza tabletki i przez kilka dni bede musial brac połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×